Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionireform

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Pensionireform

Postitas:

Kui II sambast raha välja võtta, tuleb tulumaksu maksta, see selge. Praegu näitab LHV äpp, et II sambasse kogutud 8568€, kas see on juba koos riigipoolse panusega. Minu puhul väljamakse oleks sellisel juhul 8568/3 – tulumaks 20% = 2284,8€?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on koos riigi osaga. Kuidas sa sealt raha kätte saad ja kas saad, sõltub sellest, milline seadusemuudatus vastu võetakse ja kas üldse võetakse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt see arvestatakse aasta tulu hulka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksad selle summa pealt tulumaksu + kogu su aastane maksuvabatulu on kohe lõhki. Nad teevad seda ainult selleks, et lollide inimeste pealt raha koorida, kes ei mõtle.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksad selle summa pealt tulumaksu + kogu su aastane maksuvabatulu on kohe lõhki. Nad teevad seda ainult selleks, et lollide inimeste pealt raha koorida, kes ei mõtle.

Mul on seal nats üle 4000 euro, no 1000 saaks kätte. Midagi ei lähe lõhki. Tavaline õpetaja olen. Ma pole veel otsustanud, mis teen, ootan täpsed tingimused ära ja siis otsustan.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks kogusummalt tulumaks maha läheb? Ega kogu see summa pole ju minu tulu. Mina olen ju teatud summad sinna ikka ise maksnud.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 15:42; 04.11 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks 3 jagada?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 16:09; 03.11 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks 3 jagada?

Sest 2/3 sellest rahast on riik sinna pannud? 2% inimese palgalt, 4% riigilt. Sellest see summa koosneb.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 17:55; 03.11 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks kogusummalt tulumaks maha läheb? Ega kogu see summa pole ju minu tulu. Mina olen ju teatud summad sinna ikka ise maksnud.

On sul selle tõestuseks pangaväljavõte? Kui ei siis unusta ära! See oli nali.
Tulu on see mille sa välja võtad- selle pealt maksadki tulumaksu. See raha, mis sinu palgalt 2 sambasse maksti oli tulumaksuvaba.
Mind hämmastab see, et kõige agaramad väljavõtjad on need kes sellest midagi ei taipa. Need kes asjast aru saavad on hetkel pigem äraootaval seisukohal. Need aga kellel seal max. 5000 €, maksustamisest midagi ei taipa, protsenti arvutada ei oska jne.. nemad on kindlad, et võtavad välja ja oskavad selle rahaga ise paremini ringi käia. Kui see viimane tähendab paremaid hilpe, uuemat autot ja soojamaareisi siis tõesti. Seltsimehed vinantskeenjused, kiirustage!!!

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks 3 jagada?

Sest 2/3 sellest rahast on riik sinna pannud? 2% inimese palgalt, 4% riigilt. Sellest see summa koosneb.

krt küll, sellest palju ikka tänaseks ajakirjanduses jahutud. ei tule 3ga jagada, saad kogu poti endale, tulumaksu ainult maksad. samas kuna saad selle 4% ka endale, siis su 1. sammas on tulevikus väiksem!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks 3 jagada?

Sest 2/3 sellest rahast on riik sinna pannud? 2% inimese palgalt, 4% riigilt. Sellest see summa koosneb.

krt küll, sellest palju ikka tänaseks ajakirjanduses jahutud. ei tule 3ga jagada, saad kogu poti endale, tulumaksu ainult maksad. samas kuna saad selle 4% ka endale, siis su 1. sammas on tulevikus väiksem!

Olen ka nii aru saanud,aga teema algataja arvutuskäik ajas segadusse

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 16:09; 03.11 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks 3 jagada?

Sest 2/3 sellest rahast on riik sinna pannud? 2% inimese palgalt, 4% riigilt. Sellest see summa koosneb.

krt küll, sellest palju ikka tänaseks ajakirjanduses jahutud. ei tule 3ga jagada, saad kogu poti endale, tulumaksu ainult maksad. samas kuna saad selle 4% ka endale, siis su 1. sammas on tulevikus väiksem!

Ajakirjandus pole sellest küll jahunud. Vastupidi. See 4% on võetud praegusest sotsmaksus, mis makstakse praegustele pensionäridele. Miks peab üldise sotsmaksu kellegile niisama kulutamiseks andma? Olukorras, kus pensionieani ehk ei elatagi?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 17:55; 03.11 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikalt tehtud ajupesu on sügava jälje jätnud.
Riik ei ole sinna mitte midagi andnud. See jutt on inimeste lollitamiseks. See 4% lihtsalt tuleb sinu poolt makstud sotsiaakmaksust mis muidu läheks 1. sambasse.
Kui senist tootlust vaadata ja üldist hinnatõusu, siis mingit märkimisväärset pensionilisa sealt nagunii ei tule.
See raha mida hetkel nö kogud läheb otse praegustele pensionäridele. Kui sinu pensionieaks töötavate elanike hulk vähenenud(ülalpidamisel migrantidest pole kasu) siis ei ole sulle ka kuskilt pensioni maksta.
See on reaalsus. Nii et igati õiglane oleks, et need kes ei ole panustanud pensionimaksjate(laste) üleskasvatamisse, saaksid tulevikus oluliselt väiksemat pensioni.
Raha väljavõtmise võimalusega antakse inimesele otsustusõigus oma raha üle mis on igati hea.
Raha ei pea välja võtma, rumal on seda lihtsalt niisama kulutada.
Tänu sellele võimalusele hakkavad fondihaldurid ka tööle, suureneb fondide tootlus ja võidavad ka need kes jätkavad 2.sambasse kogumist.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 05:11; 08.11 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks kogusummalt tulumaks maha läheb? Ega kogu see summa pole ju minu tulu. Mina olen ju teatud summad sinna ikka ise maksnud.

Te näikse unustavat, et II samba sissemaksed on TM vabad. St s ei ole sellelt osalt, mida sa oled sinna sisse maksnud, veel tulumaksu maksnud. Kui ka välja võtaksid tulumaksuvabalt, siis olekski see täitsa TM vaba tulu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te näikse unustavat, et II samba sissemaksed on TM vabad. St s ei ole sellelt osalt, mida sa oled sinna sisse maksnud, veel tulumaksu maksnud. Kui ka välja võtaksid tulumaksuvabalt, siis olekski see täitsa TM vaba tulu.

Võikski nagu olla, sest tulust ei saa me ju midagi rääkida. Reaaltootlus on -5,5 protsenti, seega raha kaob, mitte ei tule kuskilt mingit tulu. https://majandus24.postimees.ee/6816924/graafik-meie-pensionifondid-ei-olegi-enam-koige-kehvemad

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 15:42; 04.11 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2. samba kasulikkusest. 16a makstes tuleb pensionilisa 16€ kuus võrreldes sellega kui ei maksaks sinna iga kuu 2% oma palgast.
Tsitaat:
Kõnealusel inimesel kogunes aastatega 2002–2018 teise sambasse 12 076 eurot. Selle summa vastu sai ta pensionikindlustuse lepingu, mille alusel saab kvartalis 151 eurot (ehk veidi üle 50 euro kuus) teise samba pensioni. Esimese samba pensioni sai ta enne eile jõustunud pensionitõusu 539 eurot kuus, mille andis 45 aastat tööstaaži, 24,2 kindlustusosakut ning pensionile jäämise edasilükkamine 12 kuu võrra. Kui ta poleks teise pensionisambaga liitunud, oleks tal kindlustusosakuid kogunenud 29,2 ning esimese samba pension oleks olnud 573 eurot – see on 16 eurot vähem kui tema esimese ja teise samba pensioni summa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 05:11; 08.11 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2. samba kasulikkusest. 16a makstes tuleb pensionilisa 16€ kuus võrreldes sellega kui ei maksaks sinna iga kuu 2% oma palgast.

Tsitaat:

Kõnealusel inimesel kogunes aastatega 2002–2018 teise sambasse 12 076 eurot. Selle summa vastu sai ta pensionikindlustuse lepingu, mille alusel saab kvartalis 151 eurot (ehk veidi üle 50 euro kuus) teise samba pensioni. Esimese samba pensioni sai ta enne eile jõustunud pensionitõusu 539 eurot kuus, mille andis 45 aastat tööstaaži, 24,2 kindlustusosakut ning pensionile jäämise edasilükkamine 12 kuu võrra. Kui ta poleks teise pensionisambaga liitunud, oleks tal kindlustusosakuid kogunenud 29,2 ning esimese samba pension oleks olnud 573 eurot – see on 16 eurot vähem kui tema esimese ja teise samba pensioni summa.

Ma olen aru saanud, et I samba kindlustusosakute väärtus hinnatakse iga aasta ümber ja eeldatavasti järjest suuremaks. Kas II samba pensionikindlustuse lepingu summad on ka ajas suurenevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatenurk, miks on mõistlik edasi koguda: https://tuleva.ee/intervjuu/tonu-pekk-aripaeva-intervjuu/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionireform