Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionireformist ja II samba väljamaksetest

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Pensionireformist ja II samba väljamaksetest

Postitas:

Kas keegi seletaks lollile (jah, lollile) inimkeeles ära mida see täpselt tähendab? Kas siis, kui ma hetkel välja võtan oma II samba sissemaksed, ei saa ma edaspidi sinna enam koguda? St kas väljamaksega lõppeb ka minu liitumine II sambaga? Kuid kas sel juhul on mul nt võimalik liituda pensioni III sambaga?
Kui suur on summa, mida kaotab raha välja võttes?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 09:17; 30.01 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi seletaks lollile (jah, lollile) inimkeeles ära mida see täpselt tähendab? Kas siis, kui ma hetkel välja võtan oma II samba sissemaksed, ei saa ma edaspidi sinna enam koguda? St kas väljamaksega lõppeb ka minu liitumine II sambaga? Kuid kas sel juhul on mul nt võimalik liituda pensioni III sambaga?

Kui suur on summa, mida kaotab raha välja võttes?

Muudele asjadele vastata ei oska, aga kaotad 20% ehk siis väljavõetavalt summalt pead tulumaksu ära maksma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad uuesti liituda (mis mõte sellel peaks olema, kui kord juba lahkusid) ja III sambaga saad loomulikult liituda igal ajal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad uuesti liituda (mis mõte sellel peaks olema, kui kord juba lahkusid) ja III sambaga saad loomulikult liituda igal ajal.

Kas saan liituda juba ka praegu, kui II sammas veel olemas on? St tohib mul olla kaks sammast korraga?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 09:17; 30.01 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas saan liituda juba ka praegu, kui II sammas veel olemas on? St tohib mul olla kaks sammast korraga?

Ja loomulikult. III samba lepingu võid sõlmida kasvõi täna. Seda sõltumata sellest, kas sul on II sammas või ei.
Siin on üks päris hea link pensioniteema kohta: https://www.pensionikeskus.ee/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hetkel oma raha välja võtta või peatada sissemaksed(s.t. peatad maksed ja olemasoleva raha jätad sambasse kasvama), siis on alles 10 aasta möödumisel uuesti võimalik II sambaga liituda.
Pensioni III sammas on vabatahtlik ja sellega võid liituda/välja astuda igal ajal.
Kui võtad raha II sambast välja ja sa ei ole hetkel pensionieas, siis maksad 20% tulumaksu. Kui oled pensionär ja tahad raha korraga välja võtta, siis maksad 10% tulumaksu.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige segasem selle reformi juures on nende seis, kes lähiajal sooduspensionile suunduvad. räägitakse küll raha väljavõtmisest ja tulumaksustamisest, aga kõik on seotud mõistega vanaduspensioniiga, arvestamata, et osa läheb pensionile hulga varem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad uuesti liituda (mis mõte sellel peaks olema, kui kord juba lahkusid) ja III sambaga saad loomulikult liituda igal ajal.

Kas saan liituda juba ka praegu, kui II sammas veel olemas on? St tohib mul olla kaks sammast korraga?

See on siiani olnud võimalik ja on ka edaspidi.
Paistab, et sa (oma) pensionisammastest suurt midagi ei tea – veel vähem ilmselt omal käel investeerimisest. Seega ära lõpeta II-t ära!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välja tahavad võtta ennekõike need kes on suutnud kogu selle aja jooksul valida konkurentsitult halvima fondi. Kui mitu korda nad selleks on pidanud fondi vahetama teavad ainult nemad ise. Samas on nad veendunud, et kui sealt raha kätte saavad suudavad nad seda investeerida vähemalt 10 %-se tootlusega. Kas keegi oskab selgitada, kuidas nende inimeste finantsvõimekus üle öö nii kardinaalselt muutub?

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 21:32; 31.01 18:27; 03.02 17:48; 04.02 19:06; 04.02 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välja tahavad võtta ennekõike need kes on suutnud kogu selle aja jooksul valida konkurentsitult halvima fondi. Kui mitu korda nad selleks on pidanud fondi vahetama teavad ainult nemad ise. Samas on nad veendunud, et kui sealt raha kätte saavad suudavad nad seda investeerida vähemalt 10 %-se tootlusega. Kas keegi oskab selgitada, kuidas nende inimeste finantsvõimekus üle öö nii kardinaalselt muutub?

Mis seal vahet on kes halbu otsuseid teeb – oled see sina või teeb fondihaldur. Pees oled igaljuhul….

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välja tahavad võtta ennekõike need kes on suutnud kogu selle aja jooksul valida konkurentsitult halvima fondi.

Muiste, kui pidu pihta hakkas, sai valitud kõrgeima saadaoleva riskitasemega fond, millelt võis eeldada suurimat tootlust. Valik oli õige, sest tollastest säilinud fondidest oli tegemist ühe parima tootlusega fondiga. Parim siis tol hetkel saadaolevatest aga ikkagi vilets. Vahepeal sai fondi vahetatud konsulteerides spetsialistiga kodu-pangast. Uus fond oli pea-aegu protsendi võrra parema tootlusega aga ikkagi jube vilets. Kui pangal on minu profiiliga sobivaid häid fonde, kas ei oleks tema kohus mind, kui klienti, sellest teavitada? Kui pank sellest hoolimatult üle laseb ja ma pean nagunii kõik investeerimisotsused iseseisvalt tegema, milleks siis raha panga fondi või üldse sellisesse väga rangelt piiratud süsteemi jätta? Miks ma peaks jätkuvalt tegema valikuid ainult selle väga range süsteemi, väga piiratud valikuga, olematu tootlusega fondidest, kui kogu risk ja vastutus on nagunii minu?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtad raha II sambast välja ja sa ei ole hetkel pensionieas, siis maksad 20% tulumaksu. Kui oled pensionär ja tahad raha korraga välja võtta, siis maksad 10% tulumaksu.

mõistlik oleks siis II samba väljamakset arvestades oma aastatulu ka kokku lüüa – võib juhtuda, et peab tm maksma ka palgalt/pensionilt, mis muidu oleks tm-vaba.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtad raha II sambast välja ja sa ei ole hetkel pensionieas, siis maksad 20% tulumaksu. Kui oled pensionär ja tahad raha korraga välja võtta, siis maksad 10% tulumaksu.

mõistlik oleks siis II samba väljamakset arvestades oma aastatulu ka kokku lüüa – võib juhtuda, et peab tm maksma ka palgalt/pensionilt, mis muidu oleks tm-vaba.

See kirjutati viimasel hetkel seadusesse sisse, et II samvba väljavõtmisel makstav tulumaks ei ole seotud palgast makstava tulumaksuga ja sinna arvestusse see ei lähe.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.01 12:46; 31.01 12:51; 03.02 11:07; 03.02 11:12; 04.02 10:02; 04.02 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välja tahavad võtta ennekõike need kes on suutnud kogu selle aja jooksul valida konkurentsitult halvima fondi. Kui mitu korda nad selleks on pidanud fondi vahetama teavad ainult nemad ise. Samas on nad veendunud, et kui sealt raha kätte saavad suudavad nad seda investeerida vähemalt 10 %-se tootlusega. Kas keegi oskab selgitada, kuidas nende inimeste finantsvõimekus üle öö nii kardinaalselt muutub?

Kindlasti mitte. Liitusin algul kohe LHV agressiivse fondiga ja minu keskmisest kogu aeg oluliselt kõrgema palga juures suutis LHV teenida mulle investeeringutega 17 aasta jooksul kokku 3000 €, see teeb 176 € aastas. Panku ei huvita sinu tootlus ja tulu. Miks peaks? Kui ma selle raha praegu välja võtan ja laste kõrghariduse välismaal omandamisse investeerin, olen ma ka paremini investeerinud kui pank.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.01 12:46; 31.01 12:51; 03.02 11:07; 03.02 11:12; 04.02 10:02; 04.02 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte. Liitusin algul kohe LHV agressiivse fondiga ja minu keskmisest kogu aeg oluliselt kõrgema palga juures suutis LHV teenida mulle investeeringutega 17 aasta jooksul kokku 3000 €, see teeb 176 € aastas. Panku ei huvita sinu tootlus ja tulu. Miks peaks? Kui ma selle raha praegu välja võtan ja laste kõrghariduse välismaal omandamisse investeerin, olen ma ka paremini investeerinud kui pank.

Loodetavasti küll. Samas ei tasu ära unustada, et pankadele anti vabamad käed investeerimiseks alles 2-3 aastat tagasi.
Kui inimesed oleks natukenegi jälginud oma investeeringuid ja hakanud halbadest fondidest seda mujale tõstma oleks konkurents tekkinud juba varem. Miks peaks pingutama kui kari lolle sulle olematu tootlusega fondi ikka raha kannavad?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 21:32; 31.01 18:27; 03.02 17:48; 04.02 19:06; 04.02 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled pensionär ja tahad raha korraga välja võtta, siis maksad 10% tulumaksu.

Vanasti olid pensionärid ka töövõimetuspensionärid, kui just ei rõhutatud, et näiteks mingi soodustus on vanaduspensionäridele. Nüüd on nad osalise või puuduva töövõimega isikud. Kas see seadus kehtib ka neile?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll kõiges kindel pole, aga kui II sambast välja lähed, siis edaspidi läheb 4% sotsiaalmaksust esimesse sambasse ehk tegelikult praegustele pensionäridele. Seda 4% sa investeerida ei saa ja mingit tulu see sulle ei teeni.
Kui II sambast välja lähed, pead maksma tulumaksu. Praegu see tulumaksu osa teenib sulle tõenäoliselt mingitki tulu, aga siis muidugi enam mitte.
Kui II sambast välja lähed, siis sa ei investeeri enam tulumaksuvaba raha (millel on siis tulumaksu võrra n-ö võimendus, mis tulu teenib), vaid esmalt maksad sissetuleku pealt tulumaksu ja siis alles saad investeerida.

Oletame, et su brutopalk on 1500 eurot ja kätte saad seega 1223, sealjuures on II samba investeeringud sinu eest juba tehtud. Praegu läheb su II sambasse u 90 eurot (2% otse brutopalgast ja 4% sotsiaalmaksu arvelt). Kui II sambast välja astud, siis saad kätte 1247 ehk 24 eurot rohkem kui praegu, kuid selleks, et II sambaga konkureerida, peaksid siis ise investeerima 90 eurot, mis tähendab, et pärast investeerimist jääb sul netopalgast alles 1157, mitte enam 1223, kuigi investeerid sama palju kui praegu. Teine variant on, et investeerid ainult selle 24 eurot, mis sa rohkem kätte saama hakkad, aga siis oled juba eos II sambaga konkureerimisest väljas, sest sinna investeeritakse üle kolme korra rohkem kui sina oma ise investeerimisega teed.

Isegi kui sa hakkad ise kõrgema tootlusega investeerima (sh muidugi investeerid 90, mitte 24 ehk su netopalgast jääb vähem alles kui praegu), siis see peaks ikka u 20-30 aastat aega võtma, et II sambale järgi jõuda ja siis pärast seda pead veel mööda ka minema nii, et tunda oleks (eeldusel, et maksid ära tulumaksu osa ja II samba tootlus oleks agressiivse fondi 5% vms).

Mina näen seda asja nii, et kui ma II sambast välja astun lootusega, et investeerin ise ja paremini, siis ma peaks esmalt ise kohe juurde panema tulumaksu osa ja edaspidi ka mingi osa oma netopalgast, mida ma praegu ei investeeri. Ehk siis peaksin nt ise juurde panema kohe u 2000 eurot, et ära tasandada see summa, mis ma tulumaksuga kaotan, ja iga kuu veel x eurot netopalgast, et kujuteldava II sambaga konkureerida. Miks siis mitte parem kohe ise see 2000 investeerida ja hakata iga kuu netopalgast midagi juurde investeerima ja lisaks veel hoida alles II sammast.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on asi veel keerulisem. Kuna riik on iga kuu inimese sotsmaksu osast 4% brutopalgaga võrduva osa inimese II sambasse suunanud, siis on sambasse maksjal kogunenud ka väiksem riiklik pension, kui sellel, kes sambasse maksnud pole. Juba praegu on küsimus, kas pensioni II samba väljamaksed suudavad kunagi selle vahe kompenseerida.

Kogu iseseisvaid pensioniinvesteeringuid puudutav maksundus on hetkel segane (loogiline oleks, et selleks suunatav palgaraha oleks analoogiliselt sambale TM vaba, aga reaalsuses on raske vahet teha, kas inimene iseseisvalt investeerib pensioniks või kasutab raha ka jooksvalt). Ning mingit maksustabiilsust pole: 30 aasta jooksul, mil mina pensionile pääsen, on kogu see kupatus ilmselt mitu korda ära muudetud.

Kogu see tants pensionisamba ümber toimub ainult selleks, et riik praegu jooksvate kulude katteks raha juurde saaks. Sambast lahkujate toel laekub suurem ports tulumaksu ning vabaneb ka lahkujate sammastesse suunatud olnud sotsmaksuosa.

Sambasüsteem vajanuks remonti küll – haldustasud pidanuks siduma tootlusega nii, et fondi haldajatel olnuks otsene motivatsioon raha kasvatada, lisaks kaotada fonditasu negatiivse tootluse korral jne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled pensionär ja tahad raha korraga välja võtta, siis maksad 10% tulumaksu.

Vanasti olid pensionärid ka töövõimetuspensionärid, kui just ei rõhutatud, et näiteks mingi soodustus on vanaduspensionäridele. Nüüd on nad osalise või puuduva töövõimega isikud. Kas see seadus kehtib ka neile?

Kui nad olid töövõimetuspensionärid ehk võimetud töötama, siis mismoodi neil saab üldse II sammas olla?

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.01 12:46; 31.01 12:51; 03.02 11:07; 03.02 11:12; 04.02 10:02; 04.02 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on asi veel keerulisem. Kuna riik on iga kuu inimese sotsmaksu osast 4% brutopalgaga võrduva osa inimese II sambasse suunanud, siis on sambasse maksjal kogunenud ka väiksem riiklik pension, kui sellel, kes sambasse maksnud pole. Juba praegu on küsimus, kas pensioni II samba väljamaksed suudavad kunagi selle vahe kompenseerida.

Kogu iseseisvaid pensioniinvesteeringuid puudutav maksundus on hetkel segane (loogiline oleks, et selleks suunatav palgaraha oleks analoogiliselt sambale TM vaba, aga reaalsuses on raske vahet teha, kas inimene iseseisvalt investeerib pensioniks või kasutab raha ka jooksvalt). Ning mingit maksustabiilsust pole: 30 aasta jooksul, mil mina pensionile pääsen, on kogu see kupatus ilmselt mitu korda ära muudetud.

Kogu see tants pensionisamba ümber toimub ainult selleks, et riik praegu jooksvate kulude katteks raha juurde saaks. Sambast lahkujate toel laekub suurem ports tulumaksu ning vabaneb ka lahkujate sammastesse suunatud olnud sotsmaksuosa.

Sambasüsteem vajanuks remonti küll – haldustasud pidanuks siduma tootlusega nii, et fondi haldajatel olnuks otsene motivatsioon raha kasvatada, lisaks kaotada fonditasu negatiivse tootluse korral jne.

Enamikul ei suudagi II samba maksed kompenseerida I samba puudujääki, need näited on juba olemas, õiguskantslerilegi saadetud, mille peale too ainult käsi laiutas. On välja arvutatud, et miinimumpalgaliste II samba makse on tulevikus ainult 7 €. Ehk miinimumpalgaline ja selle lähedal palgaga töötaja II sambaga kindlasti kaotab.

Ma olen jälginud kinnisvarakuulutusi, kui oma raha sambast välja võtan, saan ma selle eest osta nt 50000 ruutmeetrit metsamaad, mis teeb mu tootluse kordi kõrgemaks, kui mõni fond mulle iial suudaks tagada.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.01 12:46; 31.01 12:51; 03.02 11:07; 03.02 11:12; 04.02 10:02; 04.02 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikul ei suudagi II samba maksed kompenseerida I samba puudujääki, need näited on juba olemas, õiguskantslerilegi saadetud, mille peale too ainult käsi laiutas. On välja arvutatud, et miinimumpalgaliste II samba makse on tulevikus ainult 7 €. Ehk miinimumpalgaline ja selle lähedal palgaga töötaja II sambaga kindlasti kaotab.

Ma olen jälginud kinnisvarakuulutusi, kui oma raha sambast välja võtan, saan ma selle eest osta nt 50000 ruutmeetrit metsamaad, mis teeb mu tootluse kordi kõrgemaks, kui mõni fond mulle iial suudaks tagada.

Sa unustad ära selle, et fondi saab koguda väikeste summade kaupa. Metsamaa eest tuleb siiski kogu summa enamasti kohe välja käia. Kui seda summat ei ole siis laenu puhul tuleb maksta intressi. Jõudu! Internet on täis andekaid investoreid kes oma siiani ainult miinust tootnud sambast raha välja võtavad ja selle mõne aastaga duubeldavad.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 21:32; 31.01 18:27; 03.02 17:48; 04.02 19:06; 04.02 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa unustad ära selle, et fondi saab koguda väikeste summade kaupa. Metsamaa eest tuleb siiski kogu summa enamasti kohe välja käia. Kui seda summat ei ole siis laenu puhul tuleb maksta intressi.

Inimene seda ju väidabki, et raha on kohe olemas. Asi on praeguses hetkelises valikus.

Isegi pangalaenuga tehtud investeeringud on mulle praeguseks kordades rohkem tulu teeninud võrreldes II sambaga.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 08:43; 06.02 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikul ei suudagi II samba maksed kompenseerida I samba puudujääki, need näited on juba olemas, õiguskantslerilegi saadetud, mille peale too ainult käsi laiutas. On välja arvutatud, et miinimumpalgaliste II samba makse on tulevikus ainult 7 €. Ehk miinimumpalgaline ja selle lähedal palgaga töötaja II sambaga kindlasti kaotab.

Ma olen jälginud kinnisvarakuulutusi, kui oma raha sambast välja võtan, saan ma selle eest osta nt 50000 ruutmeetrit metsamaad, mis teeb mu tootluse kordi kõrgemaks, kui mõni fond mulle iial suudaks tagada.

Sa unustad ära selle, et fondi saab koguda väikeste summade kaupa. Metsamaa eest tuleb siiski kogu summa enamasti kohe välja käia. Kui seda summat ei ole siis laenu puhul tuleb maksta intressi. Jõudu! Internet on täis andekaid investoreid kes oma siiani ainult miinust tootnud sambast raha välja võtavad ja selle mõne aastaga duubeldavad.

Teine eesti ei tule ilmselt tõesti selle peale, et kõigil ei ulu pangakontol tuul. Väikeste summade kaupa muuseas saab koguda raha ka isiklilule kontole. Mul on juba üksjagu maad soetatud ja soetan edasi. Ühe minu korteri hind on nt 15 aastaga kolmekordistunud. Aga sina võid fonde siiralt edasi uskuda, et nad soovivad väikeinvestoritele parimat. Jõudu!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.01 12:46; 31.01 12:51; 03.02 11:07; 03.02 11:12; 04.02 10:02; 04.02 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa unustad ära selle, et fondi saab koguda väikeste summade kaupa. Metsamaa eest tuleb siiski kogu summa enamasti kohe välja käia. Kui seda summat ei ole siis laenu puhul tuleb maksta intressi.

Inimene seda ju väidabki, et raha on kohe olemas. Asi on praeguses hetkelises valikus.

Isegi pangalaenuga tehtud investeeringud on mulle praeguseks kordades rohkem tulu teeninud võrreldes II sambaga.

Täpselt. Sama siin, laenuga ostetud kinnisvara väärtus on kasvanud kolmekordseks. Kui intessid maha arvata, siis olen 2,5 korraga võidus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.01 12:46; 31.01 12:51; 03.02 11:07; 03.02 11:12; 04.02 10:02; 04.02 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene seda ju väidabki, et raha on kohe olemas. Asi on praeguses hetkelises valikus.

Isegi pangalaenuga tehtud investeeringud on mulle praeguseks kordades rohkem tulu teeninud võrreldes II sambaga.

Kas keegi on keelanud raha olemas olul kuhugi mujale investeerida? Enamusel on 2. sambas summa, millega saab osta ha maad või korteri Ida-Virumaal. Normaalsetes fondides on muuseas ka osaku väärtus rohkem kui kahekordistunud. Võid seda kontrollida Pensionikeskuse lehelt.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 21:32; 31.01 18:27; 03.02 17:48; 04.02 19:06; 04.02 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine eesti ei tule ilmselt tõesti selle peale, et kõigil ei ulu pangakontol tuul. Väikeste summade kaupa muuseas saab koguda raha ka isiklilule kontole. Mul on juba üksjagu maad soetatud ja soetan edasi. Ühe minu korteri hind on nt 15 aastaga kolmekordistunud. Aga sina võid fonde siiralt edasi uskuda, et nad soovivad väikeinvestoritele parimat. Jõudu!

Väikeste summadega saab ka madratsi alla koguda. Müntide kogumine on isegi parem- siis ei söö hiired ära. Praegu on probleem selles, et inimesed kes ei ole osanud isegi konservatiivset fondi progressiivse või agressiivse vastu vahetada kujutavad ette, et tegelikult on nad keskmisest andekamad investorid. Ainus raha, mida investeerida ongi paraku see 2. samba raha- rohkem neil ei ole.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 21:32; 31.01 18:27; 03.02 17:48; 04.02 19:06; 04.02 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene seda ju väidabki, et raha on kohe olemas. Asi on praeguses hetkelises valikus.

Isegi pangalaenuga tehtud investeeringud on mulle praeguseks kordades rohkem tulu teeninud võrreldes II sambaga.

Kas keegi on keelanud raha olemas olul kuhugi mujale investeerida? Enamusel on 2. sambas summa, millega saab osta ha maad või korteri Ida-Virumaal. Normaalsetes fondides on muuseas ka osaku väärtus rohkem kui kahekordistunud. Võid seda kontrollida Pensionikeskuse lehelt.

Ei keela keegi, aga mõttetu on ju raha panna vähem tulu teenivasse kohta, kui on parem alternatiiv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 08:43; 06.02 07:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionireformist ja II samba väljamaksetest