Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Teema: *

Postitas:
  • võtan välja, kuna mul selle 19 aastaga ikka väga vähe kogunenud, ei näe mõtet sinna enam koguda. Ise kõrvale pannes kogun rohkem, laristama seda ei hakka, kogun ise juurde.

Selleks on kolmas sammas, lükkad säästetud papi sinna, riik annab 20% juurde, selle muidugi lükkad ka sambasse ja liitintress teeb oma töö.

liitintress teeb oma töö ka teises sambas aga sinna ei saa ise makseid teha.

Ise kõrvale pannes sa kaotad raha inflatsiooni tõttu juba. Parem remondi siis juba eluaset.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 17:27; 31.03 21:01; 31.03 21:24; 31.03 21:53; 31.03 22:09; 01.04 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin nii enda kui mehe avaldused täpselt 1.jaanuaril,kui hommiku kohv oli joodud. Pikalt sai seda oodata et avaldust teha mingit kahevahel olemist pole kunagi olnud.

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võtan välja, kuna mul selle 19 aastaga ikka väga vähe kogunenud, ei näe mõtet sinna enam koguda. Ise kõrvale pannes kogun rohkem, laristama seda ei hakka, kogun ise juurde.

Vaba valik, kuigi mingit loogikat ma siin näha ei suuda.

oleks ma iga kuu pannud 100€ kõrvale, mida ma nüüd kavatsen teha, oleks see summa… arvutada saad ise 19 aastat kohta, see summa mis seal on, on naeruväärne.

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 21:11; 31.03 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleks ma iga kuu pannud 100€ kõrvale, mida ma nüüd kavatsen teha, oleks see summa… arvutada saad ise 19 aastat kohta, see summa mis seal on, on naeruväärne.

Suure tõenäosusega on selleks kaks põhjust:

-sinu naeruväärne palk

-naeruväärselt rumal fondivalik

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 31.03 16:28; 31.03 20:09; 31.03 20:14; 31.03 20:16; 31.03 20:18; 31.03 21:22; 31.03 21:42; 01.04 08:24; 01.04 09:33; 01.04 09:41; 01.04 09:55; 01.04 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võtan välja, kuna mul selle 19 aastaga ikka väga vähe kogunenud, ei näe mõtet sinna enam koguda. Ise kõrvale pannes kogun rohkem, laristama seda ei hakka, kogun ise juurde.

Vaba valik, kuigi mingit loogikat ma siin näha ei suuda.

oleks ma iga kuu pannud 100€ kõrvale, mida ma nüüd kavatsen teha, oleks see summa… arvutada saad ise 19 aastat kohta, see summa mis seal on, on naeruväärne.

Samba kõrvalt võib endale ka tagavara koguda, üks ei välista teist. Kuid suurema kui 10000 (inimesel peab ikka k ootamatuteks kuludeks katet olema) lihtsalt seista laskmine kahandab su vara väärtust.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 17:27; 31.03 21:01; 31.03 21:24; 31.03 21:53; 31.03 22:09; 01.04 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võtan välja, kuna mul selle 19 aastaga ikka väga vähe kogunenud, ei näe mõtet sinna enam koguda. Ise kõrvale pannes kogun rohkem, laristama seda ei hakka, kogun ise juurde.

Vaba valik, kuigi mingit loogikat ma siin näha ei suuda.

<p style=”text-align: left;”>oleks ma iga kuu pannud 100€ kõrvale, mida ma nüüd kavatsen teha, oleks see summa… arvutada saad ise 19 aastat kohta, see summa mis seal on, on naeruväärne.

Rumal inimene, kas kõik 19 aastat on olnud 2% sinu palgast 100 eurot?! Luba meelde tuletada, et krooniajal oli keskmine palk mingi 7000 krooni, sellest 2% on 140 krooni või umbes 8 eurot! Mis 100st eurot sa siin soiud? Ei usu, et su palk oli krooniajal 78 tuhat krooni ega usu ka, et sa praegu 5000 saad, selleks oled sa liiga loll.</p>

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidasin silmas seda, et 20 000 € nt 10 a tagasi võimaldas rohkemat kui võimaldab täna. Ilmselt võimaldab veel vähem 30 a pärast. Minu elueal on meil olnud 3 erinevat valuutat ja isegi väga optimistliku inimesena ei suuda ma ette näha, mis 30 a pärast tegelikult ees ootab. Küll aga näen ma seda, et soetatud kinnisvara väärtus kasvab ajas rohkem kui minu II samba tootlus, mis Pensionikeskuse andmetel on 6,19% (mul Swedbank K100).

See tootlus on aasta baasil. Ehk siis sinu vara iga-aastane juurdekasv on olnud üle 6%. Kus mujal sa saaksid sellist tootlust alustades mõnekümne euroga ja investeerides iga kuu keskmiselt samuti mõnikümmend eurot. Kinnisvara investeering vajab oluliselt suuremaid summasid. Kui valuutavahetus ei nulli su kinnisvara väärtust, siis miks peaks see nullima firmade väärtuse? 2. sambas on enamasti aktsiad, mitte raha.

Noh, 2000. a dot-com mull pühkis nii mõnegi firma väärtuse ja investeeringute aktsiatulu. Seega on minu jaoks aktsiad hüpoteetiliseks varaks, mida mina ei kontrolli. Nagu näha, ka riik mitte, et iga valitsus võib süsteemi endale sobivalt painutada. Kinnisvara aga on reaalasi, kindlustusega kaitstud ja näed ju isegi, et parema tootlusega kui üle 6% aastas.

Need, kelle närv vastu pidas, said kokkuvõtteks suurt tulu, sest põhjast tuleb tõus ja iga tipp on kõrgem. Siis vb tõesti probleem, kui pensile minek langeb börsilangusega kokku.

Kuigi 2010 oli ka kinnisvaramulli lõhkemine ja raha kaotati ka seal.

kinnisvara on iseenesest täiesti ok investeering. Raha sahtlisse kogumine / kohe niisama laiaks löömine- mitte nii väga.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 17:27; 31.03 21:01; 31.03 21:24; 31.03 21:53; 31.03 22:09; 01.04 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka kahevahel. Tegelikult tahaks seda raha välja võtta, sest tegemist on minu jaoks suurima rahaga, mis mul kunagi olnud on. See summa on enamuse jaoks naeruväärne, aga oma tervilikel põhjustel olen ma vähe töötanud ja sinna sissemakseid kogunenud 600 eurot. Ja juurde ei tuleks enam. Arvestuslikult saaksin kätte umbes 450.- eurot..mul pole kunagi nii palju raha olnud. Kõik justkui klapiks ja oleks konkreetselt otsustatud juba, aga…ma ei saaks selle raha saamise kuul toimetulekutoetust ja kui ma peaksin sellest elama, siis …ehk 250 jääks alles (no tahaks ju ometi siis natuke paremini elada ka ,kasvõi pitsat tellida paar korda) Nii et kaotada on tegelikult päris palju…250 mis alles jääks- umbkaudselt- on küll väga suur raha, aga kuidagi piinab see, et summa on 600 ja sellest saaks säästa siis 250, see tundub nii ebaõiglane.

Mida teha? Tugiisik mul (ei, ma pole teovõimetu) ütles, et ta ei tahaks et ma seda raha kulutaksin, aga ühe kuu elamisrahaks ma pean seda kulutama… Samas saada 250 eurot lisaraha…teinekord hädasti vaja ju mõne rohu ostmiseks vms… no ei tea

Tere, vastaja. Tahaks sind natuke toetada. Ole hea, jäta oma meil (parem oleks kui anonüümne), suhtleks sinuga edasi.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen selle teise samba suurima probleemina eelkõige seda, et raha kulutamine ka pensionieas on väga piiratud. Ilmselt oli see kuskil väikses kirjas ära ka toodud, aga mina lahti ei hammustanud. Et igakuiselt saabki üsna näruse ja limiteeritud pensionilisa. Kogutud-kasvatatud raha ei ole võimalik soovi korral kätte saada ja oma äranägemise järgi kasutada. Lastele pärandamisest rääkimata, nemadki peaksid mu teada ootama oma pensionieani, et seda pärandust samamoodi jupikaupa kätte saada.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 23:40; 01.04 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma kahtleks, siis ei võtaks. Ei ole ju nii, et kohe või siis alles 30 aasta pärast.

Kas sa soovid veenilaiendite operatsiooni esteetilistel põhjustel? Küsin seetõttu, et meditsiinilise vajaduse korral on see mulle teadaolevalt tasuta.

Mul on jah esteetilisel põhjusel, veenilaiendid jalgadel riivavad silma, aga meditsiinilist näidustust nende opereerimiseks ei ole.

Kui sammas on olnud niruma tootlusega, siis tasuks ehk üle vaadata fondid ja neid vahetada? Eestis on jah, see asi suht uus, kuid lääneriikides on normaalne, et inimene elab vanaduspõlves investeeringute abil toredamat elu.

Nii palju, kui olen teemat jälginud, tundub, et finantsarukamad inimesed- investorid ei loobu oma sammastest. Pigem täidavad lisaks ka kolmandat. Sellel tugev riigi võimendus taga.

Vaatasin, olen 2003. a sambaga liitunud ja minu tootlus tänase seisuga on 6,19%. Swedbank K100 agressiivses fondis. Mul on III sammas ka, kuhu kannan igakuiselt raha ja kus fondivalitsemistasud on hoopis väiksemad (Tuleva). Ehk siis päris ilma püksata ei jääks, aga II samba otsustasin täna ikkagi välja võtta. Olen nõus selle nimel vähem finantsarukate hulka kuuluma.

Tuleva. See oli ju mingi korporatiivne rahakogujate rakuke. Kas sa usaldad neid rohkem, kui Rootsi või Eesti panku? Ma küll nii kindel nende heas kavatsuses ei ole. Tavaliselt kipuvad sellised üritused koos eesseisjatega kahekümne aasta jooksul jäljetult kaduma koos rahaga loomulikult. Enamus liikmeid jäävad vaid heietama oma kaunist plaanist.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väikese suvila ost oleks muidugi mõistlik idee, kui oled sellest ammu unistanud. kui aga selle raha eest saad vaid suvila sissemakse, siis st igapäevane laenukoormus kasvab. oleneb muidugi kui kõrge palk jne. eks väike suvila võib tõsta ka eluiga ja -kvaliteeti.

mina aga ei võtaks. see võib lõppeda vanaduses tõelise vaesusega ja olukorraga, kus PEAD töötama surmani, selleks, et toit lauale saada. pigem teeksin ka väikse maksega 3. samba juurde. Alustada võiks kasvõi 30 euroga kuus.

Kui see summa juba praegu tundub ahvatlev, siis mõtle kui tore on see summa, kui oled saanud ametlikult pensioniealiseks ja saad nt siis selle summa hoopis välja võtta, kõik korraga 🙂

Sammaste tooltused on kasvanud ja iseenest on see pensionireform hea, sest see on tekitanud korraliku konkurentsi (haldustasude, tooltuste jne osas). Pangad pingutavad 🙂

ise plaanin ainult siis välja võtta kui on oluliselt parem idee, kuidas eda raha kasvatada ja edasi investeerida. või siis olukorras, kus mullle öeldakse, et nüüd on surmav haigus kallal ja elada ehk paar aastat max.

kõik see niisama tarbimine….no see jah tugutab Eesti majandust ja eriti riigi kassat- 20% maksad summa pealt tulumaksu ja käibemaks veel kõikide ostude pealt.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen selle teise samba suurima probleemina eelkõige seda, et raha kulutamine ka pensionieas on väga piiratud. Ilmselt oli see kuskil väikses kirjas ära ka toodud, aga mina lahti ei hammustanud. Et igakuiselt saabki üsna näruse ja limiteeritud pensionilisa. Kogutud-kasvatatud raha ei ole võimalik soovi korral kätte saada ja oma äranägemise järgi kasutada. Lastele pärandamisest rääkimata, nemadki peaksid mu teada ootama oma pensionieani, et seda pärandust samamoodi jupikaupa kätte saada.

Su info on pehmelt öeldes vananenud. Otsemalt öeldes ei tea sa sellest mitte midagi. Alustuseks tee endale see asi selgeks ja siis hakka kommenteerima või otsustama.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 31.03 16:28; 31.03 20:09; 31.03 20:14; 31.03 20:16; 31.03 20:18; 31.03 21:22; 31.03 21:42; 01.04 08:24; 01.04 09:33; 01.04 09:41; 01.04 09:55; 01.04 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avalduse võid ju täna ära teha, seda saab hiljem tagasi võtta. Ma arvan, et alles alates homsest hakkavad pangad helistama ja moosima, et ikka ei võtaks välja. No tegelikult mina olen saanud juba viimase kuu jooksul pangalt 3 telefonikõnet sellel teemal, muul ajal neid vist väga minu isik ja minu tegevused eriti ei huvita.

Kui loobuda kuni 31.07 avaldusest, kas siis jätkub samamoodi edasi kõik nagu enne avalduse esitamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen selle teise samba suurima probleemina eelkõige seda, et raha kulutamine ka pensionieas on väga piiratud. Ilmselt oli see kuskil väikses kirjas ära ka toodud, aga mina lahti ei hammustanud. Et igakuiselt saabki üsna näruse ja limiteeritud pensionilisa. Kogutud-kasvatatud raha ei ole võimalik soovi korral kätte saada ja oma äranägemise järgi kasutada. Lastele pärandamisest rääkimata, nemadki peaksid mu teada ootama oma pensionieani, et seda pärandust samamoodi jupikaupa kätte saada.

Su info on pehmelt öeldes vananenud. Otsemalt öeldes ei tea sa sellest mitte midagi. Alustuseks tee endale see asi selgeks ja siis hakka kommenteerima või otsustama.

Ütled, et tingimustesse on tehtud nii olulisi muudatusi? Sel juhul päris nõrgalt kommunikeeritud pankade ja valitsuste poolt, kui lihtinimeseni, kes pole viitsinud sügavuti asja spetsiaalselt jälgida ja uurida, pole selle kohta midagi jõudnud. Ja näed, foorumiski ei raatsita valgustada 😀

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 23:40; 01.04 08:49;
To report this post you need to login first.

Olen läbi arvutanud, et praegune tulusus ületab inflatsiooni, arvestasin kõik aastad eraldi läbi.

Olen sellest hoolimata otsustanud raha välja võtta ja oma investeerimiskonto luua sest: praegune kogumine on läbipaistmatu, võin võita ja võin kaotada, ise investeerides saaksin keskenduda dividendiaktsiatele, ja isegi kui ettevõtted millesse investeerin uppi lendavad, oleks mul ikka nende aktsiad. Praeguses süsteemis aga vaid fondi lubadus. Samuti ei usalda ma teisi oma rahaga majandama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütled, et tingimustesse on tehtud nii olulisi muudatusi? Sel juhul päris nõrgalt kommunikeeritud pankade ja valitsuste poolt, kui lihtinimeseni, kes pole viitsinud sügavuti asja spetsiaalselt jälgida ja uurida, pole selle kohta midagi jõudnud. Ja näed, foorumiski ei raatsita valgustada ????

Doh… Sa tahad tõesti öelda, et ei tea, et II sambast saab nüüd raha soovi korral igal ajal välja võtta? Minu arust on seda kommunikeeritud… täiesti piisavalt, et soovi ja võimekuse korral sellest igaüks aru saaks.

Lisaks sai minu teada pärandamise korral algusest peale pärandi saaja valida, et kas võtab raha välja või lisab enda II sambasse.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.03 16:19; 31.03 16:32; 31.03 18:20; 31.03 21:24; 01.04 08:55; 01.04 10:22; 02.04 12:45; 11.04 19:33; 13.04 21:38; 25.04 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütled, et tingimustesse on tehtud nii olulisi muudatusi? Sel juhul päris nõrgalt kommunikeeritud pankade ja valitsuste poolt, kui lihtinimeseni, kes pole viitsinud sügavuti asja spetsiaalselt jälgida ja uurida, pole selle kohta midagi jõudnud. Ja näed, foorumiski ei raatsita valgustada ????

Kummaline, et kogu paketist üks punkt oli nii hästi kommunikeeritud, et isegi need, kes numbreid ei tunne ja loetust aru ei suuda saada, sellest müstilisel kombel aru said. Suurim muutus on see, et sa ei pea enam kindlustusseltsiga lepingut tegema mis oli vana süsteemi kõige jaburam osa. Varem oli 2. sammas pärandatav kuni kindlustuslepingu sõlmimiseni või kui see leping oli tähtajaline. Seda enam ei ole. Pensionile jäädes saad kõik välja võtta tulumaksuvabalt. 2. sammas on sisuliselt osalused erinevates firmades. See, et kõik või enamus firmasid korraga hävivad on võimalik ainult globaalse katastroofi korral. Sel juhul ei ole paraku ka 1. sammast ja võimalik, et ka elu enam.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 31.03 16:28; 31.03 20:09; 31.03 20:14; 31.03 20:16; 31.03 20:18; 31.03 21:22; 31.03 21:42; 01.04 08:24; 01.04 09:33; 01.04 09:41; 01.04 09:55; 01.04 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui loobuda kuni 31.07 avaldusest, kas siis jätkub samamoodi edasi kõik nagu enne avalduse esitamist?

Jah. Soovitan tutvuda Pensionikeskusega ka lugeda näiteks Rahafoorumit. Kommentaariumid ei ole kõige parem koht info kogumiseks, sest seal kisavad kõige kõvemini need, kes asjast midagi ei taipa.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 31.03 16:28; 31.03 20:09; 31.03 20:14; 31.03 20:16; 31.03 20:18; 31.03 21:22; 31.03 21:42; 01.04 08:24; 01.04 09:33; 01.04 09:41; 01.04 09:55; 01.04 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väikese suvila ost oleks muidugi mõistlik idee, kui oled sellest ammu unistanud. kui aga selle raha eest saad vaid suvila sissemakse, siis st igapäevane laenukoormus kasvab. oleneb muidugi kui kõrge palk jne. eks väike suvila võib tõsta ka eluiga ja -kvaliteeti.

mina aga ei võtaks. see võib lõppeda vanaduses tõelise vaesusega ja olukorraga, kus PEAD töötama surmani, selleks, et toit lauale saada. pigem teeksin ka väikse maksega 3. samba juurde. Alustada võiks kasvõi 30 euroga kuus.

Kui see summa juba praegu tundub ahvatlev, siis mõtle kui tore on see summa, kui oled saanud ametlikult pensioniealiseks ja saad nt siis selle summa hoopis välja võtta, kõik korraga ????

Sammaste tooltused on kasvanud ja iseenest on see pensionireform hea, sest see on tekitanud korraliku konkurentsi (haldustasude, tooltuste jne osas). Pangad pingutavad ????

ise plaanin ainult siis välja võtta kui on oluliselt parem idee, kuidas eda raha kasvatada ja edasi investeerida. või siis olukorras, kus mullle öeldakse, et nüüd on surmav haigus kallal ja elada ehk paar aastat max.

kõik see niisama tarbimine….no see jah tugutab Eesti majandust ja eriti riigi kassat- 20% maksad summa pealt tulumaksu ja käibemaks veel kõikide ostude pealt.

Suvila laenu maksmist võib võtta ka kui investeeringut kinnisvarasse. Suvila saab pensionipõlves vajadusel maha müüa. Sellisel juhul hakkab TA ju senisest rohkem investeerima (vaevalt laenumakse ainult 2% palgast on).

Pangad pingutavad täpselt nii kaua kuni neil vaja on. Olen kindel, et varsti näeme oma II sambal jälle tavapärast tootlust. Oleme mehega naernud, et otsekohe kui tekkis reaalne oht, et sambad lähevadki vabaks muutus järsku nende tootlus oluliselt paremaks. Kuidas need pangad siis varem sellist tootlust näidata suutnud ei ole?! Ilmselt siis kui lahkujad oma raha sammastest kätte saavad peavad jääjad leppima negatiivse tootlusega.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangad pingutavad täpselt nii kaua kuni neil vaja on. Olen kindel, et varsti näeme oma II sambal jälle tavapärast tootlust. Oleme mehega naernud, et otsekohe kui tekkis reaalne oht, et sambad lähevadki vabaks muutus järsku nende tootlus oluliselt paremaks. Kuidas need pangad siis varem sellist tootlust näidata suutnud ei ole?! Ilmselt siis kui lahkujad oma raha sammastest kätte saavad peavad jääjad leppima negatiivse tootlusega.

Milline oli see tavapärane tootlus? Oled sa kordagi Pensionikeskuse lehel käinud? Oled sa kursis, et mõned aastad tagasi (vist 2017. a.) anti fondidele vabamad käed investeerimiseks?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 31.03 16:28; 31.03 20:09; 31.03 20:14; 31.03 20:16; 31.03 20:18; 31.03 21:22; 31.03 21:42; 01.04 08:24; 01.04 09:33; 01.04 09:41; 01.04 09:55; 01.04 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin ka pikalt ja tegin samuti märtsi viimasel nädalal avalduse raha välja võtmiseks.

Mul on olemas III sammas, kuhu kannan ise iga kuu ca 5% palgast.

II sambasse olen kogunud 15 aastat, selle ajaga on sissemakse vs hetkeväärtuse vahe 4000 eurot. Nadi tundub.

Kuna pensionini on mul 25+ aastat aega, siis hetkel mõtlesin nii, et saan ju taasliituda 10 aasta pärast – siis ehk pilt selgem, mis maailmas toimub, kuidas mul tööga, tervisega jne.

Jah, tuleb maksta tulumaks – aga seda loen ma pigem tagasimakseks riigile selle 4% eest, mis on siiani minu pealt kinnipeetud sots.maksust mu sambasse pandud, mitte kaasajal sots.süsteemi suunatud. Et saame riigiga nö tasa.

 

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 09:59; 01.04 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

II sambasse olen kogunud 15 aastat, selle ajaga on sissemakse vs hetkeväärtuse vahe 4000 eurot. Nadi tundub.

Põhjusteks on masu (mis andis tootlusele väga tugeva põntsu), varasemalt kehtinud rangemad reeglid ja mingil määral ka pankade laiskus/motivatsioonipuudus. Praegu on olemas 100% indeksfondid ja varasema viletsa tootluse põhjal otsuste tegemiseks pole muud põhjust peale isikliku solvumise.

Mul on olemas III sammas, kuhu kannan ise iga kuu ca 5% palgast.

II sambasse jõuaks 6% Su palgast, samas kui ise maksad vaid 2%. Tõsi, I samba pensioni vähenemise hinnaga – see on ainus miinus, mis ma II samba puhul näen.

Kuna pensionini on mul 25+ aastat aega, siis hetkel mõtlesin nii, et saan ju taasliituda 10 aasta pärast – siis ehk pilt selgem, mis maailmas toimub, kuidas mul tööga, tervisega jne.

Siis on juba hilja II sambaga liituda. Pigem on see aeg, kus võib mõne mustema stsenaariumi järgi olla vajadus selle raha väljavõtmiseks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.03 16:19; 31.03 16:32; 31.03 18:20; 31.03 21:24; 01.04 08:55; 01.04 10:22; 02.04 12:45; 11.04 19:33; 13.04 21:38; 25.04 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://et.wikipedia.org/wiki/Liitintress

Ei ole raketiteadus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis on juba hilja II sambaga liituda. Pigem on see aeg, kus võib mõne mustema stsenaariumi järgi olla vajadus selle raha väljavõtmiseks.

Siis ongi varuks see III sammas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 09:59; 01.04 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin ka pikalt ja tegin samuti märtsi viimasel nädalal avalduse raha välja võtmiseks.

Mul on olemas III sammas, kuhu kannan ise iga kuu ca 5% palgast.

II sambasse olen kogunud 15 aastat, selle ajaga on sissemakse vs hetkeväärtuse vahe 4000 eurot. Nadi tundub.

Kuna pensionini on mul 25+ aastat aega, siis hetkel mõtlesin nii, et saan ju taasliituda 10 aasta pärast – siis ehk pilt selgem, mis maailmas toimub, kuidas mul tööga, tervisega jne.

Jah, tuleb maksta tulumaks – aga seda loen ma pigem tagasimakseks riigile selle 4% eest, mis on siiani minu pealt kinnipeetud sots.maksust mu sambasse pandud, mitte kaasajal sots.süsteemi suunatud. Et saame riigiga nö tasa.

Mul on olemas II sammas, III sambasse läheb 10% brutopalgast ja pensionini jäänud 35+ aastat. Ikkagi kardan, et veedan pensionipõlve vaesuses. Võin panku ja finantsturgusid mitte usaldada, aga veel vähem usaldan Eesti riigi võimet kõigile elamisväärset vanaduspensionit maksta.
Kes ise ennast ei aita, seda ei aita sotsiaalabi ka.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 16:42; 01.04 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avalduse võid ju täna ära teha, seda saab hiljem tagasi võtta. Ma arvan, et alles alates homsest hakkavad pangad helistama ja moosima, et ikka ei võtaks välja. No tegelikult mina olen saanud juba viimase kuu jooksul pangalt 3 telefonikõnet sellel teemal, muul ajal neid vist väga minu isik ja minu tegevused eriti ei huvita.

Kui loobuda kuni 31.07 avaldusest, kas siis jätkub samamoodi edasi kõik nagu enne avalduse esitamist?

Jah.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõik II samba kehva tootluse üle kurtjad on jälginud fondide töötlusi ja hoidnud vähemalt oma sissemaksed parima tootluse ja madalaimale kuludega fondides ja esimesel võimalusel kasutanud võimalust indeksfondidesse investeerida? Kui poleks Tulevat tehtud, oleks pangad edasi kehva tootluse ja suure kuluga fonde ainult pakkunud. Nii kui Tuleva tekkis, hakkasid ka pangad pakkuma indeksfonde. Ka on Tuleva teiste pensionikogujate huve kaitsvaid seisukohti esindanud. Mul on väga kurb näha, kuidas inimesed ei suuda usaldada kodanikualgatuse korras tekkinud ja ainsana pensionikogujate huve esindavat organisatsiooni. Tulevasse said kõik ka liikmemaksu maksta, kes tahtsid rohkem osalised olla.

Minu jaoks on täiesti hämmastav suure osa inimeste pea täielik huvi puudus II pensionisamba vastu, aga samal ajal pidev süüdistamine madalas tootluses ja nüüd ummisjalu raha välja võtmine.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõik II samba kehva tootluse üle kurtjad on jälginud fondide töötlusi ja hoidnud vähemalt oma sissemaksed parima tootluse ja madalaimale kuludega fondides ja esimesel võimalusel kasutanud võimalust indeksfondidesse investeerida? Kui poleks Tulevat tehtud, oleks pangad edasi kehva tootluse ja suure kuluga fonde ainult pakkunud. Nii kui Tuleva tekkis, hakkasid ka pangad pakkuma indeksfonde. Ka on Tuleva teiste pensionikogujate huve kaitsvaid seisukohti esindanud. Mul on väga kurb näha, kuidas inimesed ei suuda usaldada kodanikualgatuse korras tekkinud ja ainsana pensionikogujate huve esindavat organisatsiooni. Tulevasse said kõik ka liikmemaksu maksta, kes tahtsid rohkem osalised olla.

Minu jaoks on täiesti hämmastav suure osa inimeste pea täielik huvi puudus II pensionisamba vastu, aga samal ajal pidev süüdistamine madalas tootluses ja nüüd ummisjalu raha välja võtmine.

Täiesti nõus.

Pangas vedeleb tuhandeid aga mingit huvi pole, kuidas sellest maksimaalset kasu saada… elementaarseid põhitõdesid ei vaevuta selgeks tegema…. ja siis arvavad, et suudavad ise saada paremat tootlust kui nt 3.sammas.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 17:27; 31.03 21:01; 31.03 21:24; 31.03 21:53; 31.03 22:09; 01.04 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on täiesti hämmastav suure osa inimeste pea täielik huvi puudus II pensionisamba vastu, aga samal ajal pidev süüdistamine madalas tootluses ja nüüd ummisjalu raha välja võtmine.

Peab ju võtma. Muidu ei saagi ehk teada kus fondis see 2. sammas on olnud. Teiseks tuleb telefonile ja postkasti pidevalt pakkumisi võimalusega teenida kümneid protsente tulu kuus! Kes see viitsib siis selle peale mingi 2. sambaga enam jamada?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 31.03 16:28; 31.03 20:09; 31.03 20:14; 31.03 20:16; 31.03 20:18; 31.03 21:22; 31.03 21:42; 01.04 08:24; 01.04 09:33; 01.04 09:41; 01.04 09:55; 01.04 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin esialgu kindel, et ei võta II samba raha välja ja kogun edasi, aga… Natuke pani mõtlema, et mis siis, kui võtaks selle ca 7000 välja (20% sellest maha loomulikult) ja kasutaks seda raha ühe osana oma esimese kodu ostmiseks. Elukaaslasel sarnane summa kogunenud 7 tööaasta jooksul ja kahepeale tuleks koos säästudega 20 tuhat, mis peaks juba sissemaksuks sobima..

Samas, kui peale väljavõtmist 10 aastat koguda ei saa, oleks kah jama. Olen kahevahel, aga on aega valikuid kaaluda.

Mis te teeks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )