Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionisambast raha välja

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Pensionisambast raha välja

Postitas:
Kägu

Mis põhjusel võtate raha välja ja mis te antud rahaga teha plaanite

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovin osta kinnisvara.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovin osta kinnisvara.

Endale või investeeringuks?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jätkan oma maja renoveerimist, mis hetkel rahapuudusel seisma jäänud. Saan selle summaga ülemise korruse välja ehitada ja see tõstab kinnisvara väärtust oluliselt. Sellist kasutegurit ei paku mulle ükski fond.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jätkan oma maja renoveerimist, mis hetkel rahapuudusel seisma jäänud. Saan selle summaga ülemise korruse välja ehitada ja see tõstab kinnisvara väärtust oluliselt. Sellist kasutegurit ei paku mulle ükski fond.

Kas sa plaanid siis oma maja pärast ehituse lõpetamist maha müüa, hüpoteeklaenu võtta või ülemise korrusega üüritulu teenima hakata, et “kinnisvara väärtusest” räägid?
Muidu see küll oluline pole. Kui vaid endale ehitad, on ju kama, mis väärtus sel majal turul on.
Me oleme oma majapidamist pidevalt laiendanud ja täiendanud vajalike hoonetega, ka praegu plaanime juurdeehitust, aga kuna ehitame ainult enda heaks, siis arvestame just vastupidi – iga kasutatavana/elamiskõlbulikuna hoitav ruutmeeter suurendab tulevikus meie kulusid.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa plaanid siis oma maja pärast ehituse lõpetamist maha müüa, hüpoteeklaenu võtta või ülemise korrusega üüritulu teenima hakata, et “kinnisvara väärtusest” räägid?

Muidu see küll oluline pole. Kui vaid endale ehitad, on ju kama, mis väärtus sel majal turul on.

Me oleme oma majapidamist pidevalt laiendanud ja täiendanud vajalike hoonetega, ka praegu plaanime juurdeehitust, aga kuna ehitame ainult enda heaks, siis arvestame just vastupidi – iga kasutatavana/elamiskõlbulikuna hoitav ruutmeeter suurendab tulevikus meie kulusid.

Ja täpselt nii plaaningi. Tahan, üürin välja, tahan, müün maha ja ostan pensionipõlveks mõnda väiksemasse kohta odavama eluaseme. Ülejäävast rahast jagub nii lastele andmiseks kui endale surmani.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei võta, jään 13 aasta pärast pensionile, siis saan 20% rohkem raha või siis hakkan iga kuu 300 eurot rohkem pensioni saama.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei võta, jään 13 aasta pärast pensionile, siis saan 20% rohkem raha /…/

Mõtled pensionieas ühekordse maksena välja võtmist? Ei, siis ei saa 20% rohkem, siis on tulumaks 10% (asi muidugi seegi). 0% TM on juhul, kui pensionifond eluaegseks või vähemalt soovitusliku pikkusega pensioniks vormistada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hambad

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtan välja ja lasen asendada tagumised hambad, millega juba aastaid mööda arste ja juureravisid jooksen ja kuhu igal aastal vähemalt 1000 eurot magama panen, sest nõukaajal raviga kõik rikutud. Jumal tänatud, et esihammastega kõik ok, muidu ei pruugiks rahast isegi välja tulla. Masendava hinnaga on hambaravi.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma veel päris täpselt ei teagi, mida selle sambasse kogunenud 368€ peale hakata, aga ilmselt ostan lõpuks ometi uue elektripliidi.

Praegu kasutan nõukaaegset  Elektra 1001 pliiti, mis kolides oli eelmise omaniku poolt majja jäetud. Täiesti töökorras siiani, aga tahaks midagi kaasaegsemat. Selline pliit, aga pilt on netist võetud

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtan välja ja investeerin majasse.osad jupid on veel veneajast ,need vahetan välja.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me mõlemad võtame välja ja ostame maja.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pole selle rahaga midagi paremat peale hakata, seega jätan kasvama.

Ravikulude jm kallimate asjade jaoks kogun ise, nn “tarbimislaenuks” poleks mõistlik välja võtta.

Nõustun siinkohal ühe inimesega, kes kirjutab:

“Esiteks tasub meeles pidada, et I ja II sammas kokku on disainitud sulle pensionieas võimaldama umbes 30-40% sinu pensionieelsest sissetulekust. See on enam-vähem piisav, et elus püsida, aga kindlasti ei võimalda elamisväärset elu. Elamisväärseks eluks peetakse vajalikuks umbes 70% kandis numbrit.

Seega ei tasu väljuda II sambast mõttega, et võtad raha tarbimisse, teed kodule täiendusi, lähed reisile või maksad mingisuguseid laene ära. Ratsionaalselt mõistlik põhjus II sambast väljumiseks on see, kui suudad ise II samba fondidest pikaajaliselt parema tootlusega investeerida.

Arvestades, et täna on olemas madalate kuludega II samba indeksfondid, siis valdav enamus inimestest seda ületada ei suuda. Seega võiks lühidalt kokku võtta, et lahkuda ei tasu.”

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei võta raha välja. Kogun edasi ja pensionile jäädes otsustan, kas on kasulikum korraga välja võtta ja 10% tulumaksu maksta või igakuise pensionilisana hakata kasutama. Aga ma ei saa aru, mis majaostmistest selle raha eest siin räägitakse – kus need paarikümnetuhandelised majad müügis on? Olen teinud arvutused, kui palju mul hinnanguliselt igakuise lisana saada oleks ja see summa, mis lisanduks oleks vaid umbes 10% I samba igakuisele pensionile lisaks. Teiste sõnadega kui I samba pensionit hakkaks saama 400 eurot kuus, siis koos teise sambaga saaksin 440 eurot kuus.  Arvestades inflatsiooni, siis selle II sambast lisanduva 40 euro eest saan tulevikus pensionipõlves endale iga kuu võibolla ainult purgitäie C-vitamiini kapsleid ja paki peavalutablette lubada!

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teinud arvutused, kui palju mul hinnanguliselt igakuise lisana saada oleks ja see summa, mis lisanduks oleks vaid umbes 10% I samba igakuisele pensionile lisaks. Teiste sõnadega kui I samba pensionit hakkaks saama 400 eurot kuus, siis koos teise sambaga saaksin 440 eurot kuus.

Ehk peaksid uued arvutused tegema? Mina sain 2. samba osaks umbes 25% esimesest sambast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on pensionini vähemalt 20 aastat ja kindlasti jätkan, kogunenud on viiekohaline summa. Vaatasin siit ja II samba osakaal oli kolmandik, nii nagu pankade kinnimakstud reklaamis söögi alla ja peale räägitakse.

Sellest kindlasti on vähe aga ei loobu just seepärast, et mida vähem minu maksuraha lollusteks jääb, seda parem ning ega tänased pensioninärid minu 4% midagi juurde ei saa ja mina ammugi mitte, seega võtan kõik enda pensionikontole.

Paljud ei saa aru, et võtavad  raha välja ja teevad mingi remondi aga seda tuleviku arvelt. Pole nad suutnud ise praeguseks midagi koguda, ei tee nad seda ka edaspidi. Sellised peaksid kohe andma ka allkirja, et oma lolluse tõttu ei vaja nad tulevikus sotsiaalabi.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

I ja II sammas kokku on disainitud sulle pensionieas võimaldama umbes 30-40% sinu pensionieelsest sissetulekust. See on enam-vähem piisav, et elus püsida

Kui arvata maha minu tänane säästmine, kulu lastele ja kulu eluasemelaenule, siis minu ülejäänud kulud moodustavadki umbes 35% minu netosissetulekust.

ei tasu väljuda II sambast mõttega, et … teed kodule täiendusi, … või maksad mingisuguseid laene ära.

Olemasolevate laenude äramaksmine ja investeeringud eluasemesse loetakse muudes kalkulatsioonides samaväärseks raha säästmisega.

Ratsionaalselt mõistlik põhjus II sambast väljumiseks on see, kui suudad ise II samba fondidest pikaajaliselt parema tootlusega investeerida. Arvestades, et täna on olemas madalate kuludega II samba indeksfondid, siis valdav enamus inimestest seda ületada ei suuda. Seega võiks lühidalt kokku võtta, et lahkuda ei tasu.

Ka siinsamas foorumis II samba toeks sõna võtnud rahafoorum.ee on varasemalt juhtinud tähelepanu asjaolule, et parema tootlusega globaalne indeksifond võib pikas plaanis olla märksa parema tootlusega, kui kohalik suhteliselt rangetele reeglitele alluva pensionisamba tulumaksutagastusega fond. https://rahafoorum.ee/iii-pensionisammas-tulus-investeering/

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hommikul proovisin esitada avaldust väljumise kohta,ei saanud,eks nad on seal midagi ära kruttinud,raha võim.

Saatsin siis kirja panka,et mis te nüüd jamate,siiani pole vastutst tyulnud.

homme tuleb ennast kohale veeretada pangakantoorasse. Katsugu siis ignoreerida.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Panen popcorni valmis. Anna palun kindlasti teada, kuidas kontoris läks. Eelmise sajandi esimesest poolest pärit kõnepruuk, sädemeidpilduv negatiivselt meelestatus ning ilmselt kahe silma vahele jäänud asjaolu, et kontorites võetakse praegu vastu vaid broneeringute alusel, annavad alust arvata, et see kontorikülastusel saab päris meelelahutuslik olema.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kontorisse tuleb aeg kirja panna! Muidu jutule ei võeta 😉

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kontorisse tuleb aeg kirja panna! Muidu jutule ei võeta 😉

Tola.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hommikul proovisin esitada avaldust väljumise kohta,ei saanud,eks nad on seal midagi ära kruttinud,raha võim.

Saatsin siis kirja panka,et mis te nüüd jamate,siiani pole vastutst tyulnud.

Mis see pank siia puutub, avaldus tehakse ju Pensionikeskusele.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pangas saab ka teha, ei ole seal krutitud midagi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei võta raha välja. Kogun edasi ja pensionile jäädes otsustan, kas on kasulikum korraga välja võtta ja 10% tulumaksu maksta või igakuise pensionilisana hakata kasutama. Aga ma ei saa aru, mis majaostmistest selle raha eest siin räägitakse – kus need paarikümnetuhandelised majad müügis on? Olen teinud arvutused, kui palju mul hinnanguliselt igakuise lisana saada oleks ja see summa, mis lisanduks oleks vaid umbes 10% I samba igakuisele pensionile lisaks. Teiste sõnadega kui I samba pensionit hakkaks saama 400 eurot kuus, siis koos teise sambaga saaksin 440 eurot kuus. Arvestades inflatsiooni, siis selle II sambast lisanduva 40 euro eest saan tulevikus pensionipõlves endale iga kuu võibolla ainult purgitäie C-vitamiini kapsleid ja paki peavalutablette lubada!

Minul on kogunenud 25 000, mehel 18 000, võtame välja ja saame korteri sissemaksu raha, mida muidu pole kuskilt võtta. Lisaks oleme kogunud koos 8000, kus samuti ootab kontol sissemaksu. Meie jaoks väga kasulik võimalus. Ning oma kinnisvara on parim pensioni kindlustus.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka siinsamas foorumis II samba toeks sõna võtnud rahafoorum.ee on varasemalt juhtinud tähelepanu asjaolule, et parema tootlusega globaalne indeksifond võib pikas plaanis olla märksa parema tootlusega, kui kohalik suhteliselt rangetele reeglitele alluva pensionisamba tulumaksutagastusega fond. https://rahafoorum.ee/iii-pensionisammas-tulus-investeering/

Täna on meil õnneks II sambas täitsa mitu väga mõistlike tasudega passiivset indeksfondi, mis eelduslikult annavadki seda paremat globaalse indeksfondi tootlust.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna on meil õnneks II sambas täitsa mitu väga mõistlike tasudega passiivset indeksfondi, mis eelduslikult annavadki seda paremat globaalse indeksfondi tootlust.

Vaja oleks siiski sellist fondi, et paned iga kuu 10 € sisse ja pensionile jäädes võtad iga kuu 1000 € välja. Sedasi vähemalt 20 aastat.

+1
0
Please wait...

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionisambast raha välja