Esileht Väikelaps Penumokoki vaktsiin

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Penumokoki vaktsiin

Postitas:
Kägu

Ajendatuna eelmisest teemast, siis kui paljudel on reaalselt pneumokokk vaktsiinist abi olnud nohu ohjeldamises st kui pidevalt on nohu – nädal terve ja jälle 2 nädalat nohu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No nohu vastu vaktsiin ei aita aga kaitseb raskete põletike eest, mis pikkade köhade-nohudega kaasneda võivad. Võimalik, et mu laps oli selleks ajaks piisavalt vana (5) aga võimalik, et see oli vaktsiini mõju, bronhiite ja kõrvapõletikke peale pneumokoki vaktsiini saamist tal enam ei tulnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nohu see ära ei hoia, nohu tuleb ikka. Aga nohu tulemusena tekkivad rasked keskkõrvapõletikud näiteks hoiab ära.

Seega meie laps +1 eelmisele, kellega olin kõrvapõletike rattas sisuliselt oktoobrist kuni detsembrini. Oli neljane sel hetkel ja nüüd aastakese olnud suhteliselt haigustevaba.

Ja pneumokoki vaktsiini soovitas mulle üks sõbranna, kellel samuti laps peale seda on oluliselt kergemalt pääsenud kõigest. Ausalt öeldes, ega muidu poleks osanud arstilt küsidagi. Sõbrants sai soovituse paar aastat tagasi peale pikka, pikka (eri)arstide vahet jooksmist nakkushaiguste arstilt lõpuks.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ajas üks kõrvapõletik  teist taga, katkematu ring. Peale vaktsiini pole  sellega enam probleeme olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vanale lapsele (st alates mis vanusest) seda teha saab?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on sügavalt enneaegne laps, nendel on teatavasti palju probleeme kopsude, bronhhide, astmaga, samuti nina-kõrva-värgid, sest käigud on väga kitsad jne. Kui laps sündis, läks tal iseseisvalt hingama õppimisega hulga kauem aega kui enneaegsetel keskmiselt. Siin riigis, kus me elame, on pneumokoki vaktsiin haigekassa poolt kompenseeritud väga enneaegsetele, ma kahjuks ei mäleta, mis nädalast.
Olles tutvunud enneaegsete laste terviseprobleemidega ja vaadates oma last valmistusin kõige hullemaks. Mõtlesin ikka u nii, et iga köhaga oleme haiglas hapniku all. Aga minu lapsel pole siiani sellist asja olnud. Nüüd on ta peaaegu 6-aastane. Huvitaval kombel tal polegi eriti köha olnud, st tavalist kurgust tulevat köha. Ta köhib siis, kui nohu on ja tatt kurku valgub, selline ärritusköha. Nohusid on küll ja need on üsna koledad, kestavad u 3 nädalat ja öösel nina kinni veel kauem pärast, sest tal sai nina hapnikuravi käigus kannatada ja vahesein on kõver. Aga kõrvapõletik on olnud üks kord elus ja see oli mu oma süü. Tookord olid veel ajad kui räägiti, et nohuga võib lasteaias käia ja tooge ikka. Ma viisingi, aga ta ise ei osanud eriti nuusata, seal keegi välja ei teinud ja paari päeva pärast lõi nohu kõrva. See oli väga kole üleelamine ja pärast seda olen ma valvas kui kull igasugu nohudega. Kohe hakkab saama tatti vedeldavat siirupit, et see ikka ninast välja voolaks, mitte kõrva ei lööks.

Päris kindlasti on meid siiani päästnud hullemast see pneumokoki vaktsiin. Üks arst ütles, et kopsud arenevad 7-8 eluaastani, u selleks ajaks jõuab ta vbl tavalistele lastele järgi. Seega pole loogiline, et sellise terviselooga laps nagu minu oma koos oma nõrkade kopsudega lihtsalt olekski niisama iseenesest terve püsinud.

Mul pole küll pakkuda võrdlust enne ja pärast, sest tal on see vaktsiin kogu aeg olnud. Aga on võrdlusi hilisemate enneaegsetega, kes seda kohe ei saanud ja kellega kohtusime pärast lastekliiniku ooteruumis, nemad pulmonoloogi aega ootamas, sest lapsel on alatasa bronhiidid. Muidugi ei tohi siin veel midagi hõisata, sest mu laps on väike ja ei tea iial, mis tulevik toob, aga siiani oleks küll patt kurta. Ptüi 3x.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsele tehti, kui ta veel intensiivis oli, koos selle kombovaktsiiniga, 6 tk või mis seal sees on. Lihtsalt pandi pneumokokk juurde.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul enne-pärast võrdlust pole, lasin teha enne lastesõime minekut. Nohu ja tavalist külmetust on olnud talve jooksul 4x, mingit pidevat üks haigus ajab teist taga ratast pole olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib vastsündinule teha, noorematele on rohkem süste. Alla aasta 3x, 1-2a 2x, 2+ 1süst.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kaks 2 last, 5 ja 11, said pneumoki vaktsiini ca 9kuuselt.

Mõlemad on olnud väga terved lapsed, midagi ikka talve jooksul külge korjanud (tavaliselt novembris korra ja aprillis midagi), aga põdenud kergelt. Talvel on saanud ka turgutava päikesereisi. Antibiootikume on vanem tarbinud korra 9k kõrvapõletikuga, kui vaktsiin ei olnud veel tehtud ja korra 3a mädase nahapõletikuga (impteiigo), väiksem siis korra enne vaktsiini kõrvapõletikuga.

Pneumokoki vaktsiin on Skandinaavias ja mujal riikliklikus programmis, mõelge korraks, miks nt Soome nohu haiguseks ei pea! Kui mul vanemana on võimalus laps päästa kõrvavalust või raskest põdemisest, siis ma üldse ei kahelnud. Kahju ainult, et meil sellest nii vähe räägitakse ja perearstid julgelt ei soovita, kuna see tasuline. Samas arvutage haige lapsega  kodus oldud päevi palgakaotuseks ümber ja vaktsiini hind tundub tühine..

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kaks 2 last, 5 ja 11, said pneumoki vaktsiini ca 9kuuselt.

Mõlemad on olnud väga terved lapsed, midagi ikka talve jooksul külge korjanud (tavaliselt novembris korra ja aprillis midagi), aga põdenud kergelt. Talvel on saanud ka turgutava päikesereisi. Antibiootikume on vanem tarbinud korra 9k kõrvapõletikuga, kui vaktsiin ei olnud veel tehtud ja korra 3a mädase nahapõletikuga (impteiigo), väiksem siis korra enne vaktsiini kõrvapõletikuga.

Pneumokoki vaktsiin on Skandinaavias ja mujal riikliklikus programmis, mõelge korraks, miks nt Soome nohu haiguseks ei pea! Kui mul vanemana on võimalus laps päästa kõrvavalust või raskest põdemisest, siis ma üldse ei kahelnud. Kahju ainult, et meil sellest nii vähe räägitakse ja perearstid julgelt ei soovita, kuna see tasuline. Samas arvutage haige lapsega kodus oldud päevi palgakaotuseks ümber ja vaktsiini hind tundub tühine..

Ma olen täiesti nõus sellega, et arstid peaksid ikkagi rohkem soovitama seda. Puugivaktsiini ju küll soovitatakse. Eriti kui lapsel on juba korra raske kõrvapõletik tulnud. Olen üks eelmistest vastajatest ja minu laps oli 3 kuud kõrvapõletikega täielikus rattas ja siis ka sain soovituse hoopis sõbrannalt, kes juhusliku jutu käigus selle peale tuli, et mult küsida. Isegi LOR arst ei soovitanud, pidin ise küsima. Kokku 3x kanget antibiootikumi…..No kuidas on see normaalne?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ühele lapsele toimus väga hästi. Pärast neid süste pold kordagi kõrvapõletikke olnud. Vanemal lapsel ei toiminud. Võimalik, sellepärast, et ta sai vanemana. Minu lapsed said 4 süsti. Vanemal lapsel muidugi ei lähe miski nii, nagu oodatakse. Polnud ka adenoidi opist suurt tolku. Aga näiteks bronhiiti pole minu lapsed kumbki põdenud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pneumokokk on viirus, mille läbipõlemisel peaks ka mingisuguse immuunsuse saama – kuidas te siin seda kõrvapõletikega seostate? Võimalik, et tegemist ei ole seosega, vaid juhuslik?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pneumokokk ei ole viirus vaid bakter. Ja kuna pneumokoki põhjustatud haigused on need, mis võivad tulla erinevate muute haiguste tüsistusena siis on selle vastu vaktsineerimine teatud juhtudel mõistlik.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pneumokokk ei ole viirus vaid bakter. Ja kuna pneumokoki põhjustatud haigused on need, mis võivad tulla erinevate muute haiguste tüsistusena siis on selle vastu vaktsineerimine teatud juhtudel mõistlik.

Ah, bakter, tõepoolest!
https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused-a-u/pneumokoki-nakkus

Aga huvitav, kuidas nt sellega kokkupuutumine immuunsust ei tekita, ja vaktsiin tekitab? St saan aru, et erinevad tüved, aga vaktsiini oma peaks samuti ainult mõnele neist toimima… :/

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul on 4 last – vanim täiskasvanu. suurtel lastel olid terve lasteaia aja kõik haigused kõrvapõletikega ning pidi ikka palju ka ab kirjutama, kuigi meie arst muidu seda kergelt ei tee. samuti olid angiinid jne. kui vanem laps oli 2. klassis, siis üks lapse eriarst soovitas pneumokoki vaktsiini. tegime siis mõlemale lapsele. peale seda enam kõrvapõletikke polnud, vähemalt mitte selliseid, mis ab vajaks. enneoli ka vahest isegi nohuga ab vaja, aga peale seda vaktsiini mitte.

kui väiksemad lapsed sündisid, siis tegime kohe algul neile pneumokoki vaktsiini ja kummalgi pole kordagi kõrvapõletikku olnud nii, et ab vajaks.

väiksem ,kes on 7a, on küll nüüd pidevalt köhas, aga selliseid ülikõrgeid palavikke ja pidevaid ab-kuure pole kunagi peale seda vaktsiini meil olnud.

mina usun sellesse.

aga ma ei tea, kuidas praegu, kuid mul vanema poja ajal olid 2 erinevat versiooni. üks oli kallim ja eriarst käskis temale kindlasti selle kallima teha, kus on rohkem kaitset.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/prevenar-13-epar-product-information_et.pdf

Tasuks ehk läbi lugeda enne kui otsustad? Kõrvalmõjud – väga sagedad (1:10), sagedad (1:100) jne

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/prevenar-13-epar-product-information_et.pdf

Tasuks ehk läbi lugeda enne kui otsustad? Kõrvalmõjud – väga sagedad (1:10), sagedad (1:100) jne

Ja pideva kõrvapõletikuga tüsistusi ei kaasne? Antibiootikumidel kõrvaltoimeid üldse pole? Šunte pannakse kõrva teatavasti üldnarkoosis, ehk loed ka selle võimalikud kõrvltoimed läbi.

Minu lapsed said Rootsis vastavalt immuniseerimiskavale imikuna. Ja tõesti lasteaiad on täis tatiseid lapsi. Paariaastased olid enne koroonat kõik õues tatilint ninast lõuani. Ei tea kohalikest kedagi, kellel oleks lastel probleeme pidevate kõrvapõletikega. Minu lapsed juba koolis ja antibiootikumi on saanud neist ainult üks ühel korral seoses soolestikuinfektsiooniga.

+1
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Väikelaps Penumokoki vaktsiin