Esileht Kodunurk Peolaud vabariigi aastapäeval

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Peolaud vabariigi aastapäeval

Postitas:

kell 11 hommikul sööte seapraadi ja hapukapsast?

Väga õige! Rahvas, kuidas te küll ei tea, et selline tegevus on kell 11 rangelt keelatud!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas südametunnistus ka veidi kriibib kui siin praalitakse oma toidulaudadega. Enamik eestlasi elab täna kroonilises vaesuses ja muretsevad, kuidas igapäevane leib lauale saaks. Aga tundub, et pole midagi piinlik, prassitakse ikka mõnuga, söön end täis kui põrsas ja inimeste vaesus korda ei lähe. Väga paljude jaoks on täna kurb päev, vaadake eesti miinimumpalka ja mediaanpalka ja lihtsalt nutt tuleb peale, kuidas inimesed elavad. Masendav riik on meil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 15:50; 25.02 16:35; 26.02 13:41; 26.02 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tähistame muidugi. Just sain laua kaunistamisega valmis – valge lina, lipp keset lauda, sinised salvrätikud, sinimustvalged küünlad. Valged lilled sinises vaasis.

Ei kujuta ettegi, et ei tähistaks.
Mina, mees, lapsed, ämm, mehe vend perega, minu isa.

Laual:

Seapraad, verivorstid, hapukapsas(poest), kartul
Täidetud munad
Kiluleivad
Kartulisalat
Tomat, paprika, kurk, mais, oliivõli – salat
Marineeritud seened, hapukurk.
Peedi-küüslaugu salat (poest)
Morss, vesi, kohv.
Valge viin – vist on Moe oma, ei tea.
Leib, sepik. Või.

See on see, mida mina lauale panen.

Ämm toob koogi ja purgi munavõid. Isa toob vahuveini, mahla ja kompotte ja letšot ja adžikat (hoidistab ise). Mehe venna pere toob seenepiruka ja juustu-sinki võileibade jaoks.

Väga armastame seda püha. Külalised peaksid saabuma 11.15 ajal. Siis sööme, vaatame paraadi. Pärast seda kiiresti nõud masinasse ja laud puhtaks, läheme jalutama…teeme umbes tunnise tiiru, koeral on ka sinumustvalge lint kaelas.

Siis tuleme tagasi, joome kohvi ja veidi konjakit (aastavahetuseks sugulane tõi), lapsed lähevad omaette mängima. Vanemad inimesed puhkavad. Ja siis hakkame vastuvõttu vaatama ja sööme uuesti sama ilusa laua taga.

Täna on ju imekaunis päev.

Püha müristus lihtsalt. Mina ei kunagi seda päeva tähistanud ja ei hakka ka,olen sündinud nõukogude ajal kui oli rubla käibel ja oli kõige toredam aeg aga mis on nüüd kodutuid iga nurga peal näha ,mida siis ei olnud ,kõigil inimestel oli töö olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 03:17; 25.02 04:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka sündinud nõukogude ajal, aga tagasi seda küll ei taha. Tähistan Eesti riigi aastapäeva ja olen selle riigi üle uhke. Muide, Venemaal on siiani rubla käibel, ehk oleks sul seal toredam elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tähistame muidugi. Just sain laua kaunistamisega valmis – valge lina, lipp keset lauda, sinised salvrätikud, sinimustvalged küünlad. Valged lilled sinises vaasis.

Ei kujuta ettegi, et ei tähistaks.
Mina, mees, lapsed, ämm, mehe vend perega, minu isa.

Laual:

Seapraad, verivorstid, hapukapsas(poest), kartul
Täidetud munad
Kiluleivad
Kartulisalat
Tomat, paprika, kurk, mais, oliivõli – salat
Marineeritud seened, hapukurk.
Peedi-küüslaugu salat (poest)
Morss, vesi, kohv.
Valge viin – vist on Moe oma, ei tea.
Leib, sepik. Või.

See on see, mida mina lauale panen.

Ämm toob koogi ja purgi munavõid. Isa toob vahuveini, mahla ja kompotte ja letšot ja adžikat (hoidistab ise). Mehe venna pere toob seenepiruka ja juustu-sinki võileibade jaoks.

Väga armastame seda püha. Külalised peaksid saabuma 11.15 ajal. Siis sööme, vaatame paraadi. Pärast seda kiiresti nõud masinasse ja laud puhtaks, läheme jalutama…teeme umbes tunnise tiiru, koeral on ka sinumustvalge lint kaelas.

Siis tuleme tagasi, joome kohvi ja veidi konjakit (aastavahetuseks sugulane tõi), lapsed lähevad omaette mängima. Vanemad inimesed puhkavad. Ja siis hakkame vastuvõttu vaatama ja sööme uuesti sama ilusa laua taga.

Täna on ju imekaunis päev.

Ütleme nii, et kuidagi ülepingutatud jutt. Eriti see koera lint jutt, no püha taevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni eputrilla ei saa ikka mitte muhvigi aru. Selle asemel, et ligimesearmastust välja näidata trükib ta esimesele eputavale postitusele veel teise kilomeetrise otsa. Seda sinu 2.65 pole mulle vaja, mõtle nüüd siit edasi, mida võiks selle rahaga teha, kui niiväga käes sügeleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 15:50; 25.02 16:35; 26.02 13:41; 26.02 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik eestlasi elab täna kroonilises vaesuses ja muretsevad, kuidas igapäevane leib lauale saaks.

Kohe enamik eestlasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, et eestlased ei tähista oma Vabariigi aastapäeva! Kui enam Vabariiki pole, kas siis tahate hakata tähistama või?

Ma ei saa aru jutust, et kas pean lapsed trennist ära võtma jne jutust. Pole ju palju vaja – iga päev sööte niikuinii. Kilu nüüd küll mingi luksustoit ei ole, ka peet jms on odav, vaja vaid natuke tahtmist.

Mina igatahes olen väga tänulik, et meil on vaba maa ja vaba riik ja alati tähistan. Väikeste laste kõrvalt midagi suurt ei jõua, aga natuke pidulikumalt ikka.

Kui ei usu, anna musu!

Tõesti ei saa aru, mida sa selle kohmaka pateetilisusega üritad saavutada?

A mis sa käid siin torkimas, kui teema ei sobi ja teemaalgatajat kohmakas pateetilisuses süüdistad? Uskumatu tõesti, et osad inimesed tahavad ja viitsivad riigi sünnipäeva tähistada. See pole kohustuslik, aga ära siis tule siia halvustama.

Meil oli laual:

võis praetud kukeseened (soe lisand), ahjuporgandid ja -pastinaak estragooni ning riivitud parmesaniga, marineeritud räimed, kanasült, seakeeled besamellkastmes roheliste hernestega, kartuli-selleripüree, jääsalat-tomat-kurk-punane sibul salat vinegretiga, mõningad teravad letsod ja kurgid, iseküpsetatud karask ja kamavaht. Esimesed vastlakuklid toodi ka kaasa. Sööjaid 10 – kõik kohustuslikult pateetilised ja seisid hümni ajal isegi püsti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas südametunnistus ka veidi kriibib kui siin praalitakse oma toidulaudadega. Enamik eestlasi elab täna kroonilises vaesuses ja muretsevad, kuidas igapäevane leib lauale saaks. Aga tundub, et pole midagi piinlik, prassitakse ikka mõnuga, söön end täis kui põrsas ja inimeste vaesus korda ei lähe. Väga paljude jaoks on täna kurb päev, vaadake eesti miinimumpalka ja mediaanpalka ja lihtsalt nutt tuleb peale, kuidas inimesed elavad. Masendav riik on meil.

Mu meelest ikka oma asi, kui leiba lauale panna ei ole. Valitsuse kirumise asemel võiks mõelda, kuidas see leib sinna lauale saada. Tööpuudust Eestis ka ei ole. Lisaks on vabariigi aastapäev kuupäevaliselt teada ja igal aastal samal ajal: kui majanduslik olukord vilets, siis võiks selle peale varem mõtlema hakata, mitte riiki ja “prassijaid” süüdistada, et neil paremini läheb ja nad mõelda oskavad.

Loodetavasti tsiteeritud purtsatus oli provokatsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A mis sa käid siin torkimas, kui teema ei sobi ja teemaalgatajat kohmakas pateetilisuses süüdistad? Uskumatu tõesti, et osad inimesed tahavad ja viitsivad riigi sünnipäeva tähistada. See pole kohustuslik, aga ära siis tule siia halvustama.

Ma ei halvusta kedagi, kes tähistab riigi sünnipäeva. Ise tähistasin ka, ehkki mitte nii suurejooneliselt kui osad siinkirjutanud.

Minu kommentaar oli suunatud konkreetsele isikule, kelle kommentaaride alatoon oli, et need, kes ei tee täpselt nii nagu mina, ei armasta ega austa enda riiki piisavalt. Nõretava pateetilisuse saatel iseenda upitamine ja teiste inimeste madaldamine on tõesti koomiline, mitte tõsiseltvõetav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 13:07; 20.02 21:00; 22.02 19:04; 26.02 12:42; 26.02 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest ikka oma asi, kui leiba lauale panna ei ole. Valitsuse kirumise asemel võiks mõelda, kuidas see leib sinna lauale saada. Tööpuudust Eestis ka ei ole. Lisaks on vabariigi aastapäev kuupäevaliselt teada ja igal aastal samal ajal: kui majanduslik olukord vilets, siis võiks selle peale varem mõtlema hakata, mitte riiki ja “prassijaid” süüdistada, et neil paremini läheb ja nad mõelda oskavad.

Loodetavasti tsiteeritud purtsatus oli provokatsioon.

Tüüpiline rikkuri haukumine. Enda ninaotsast kaugemale ei näe ja mõtlemine piirdub iseenda lõputu upitamisega ning et saaks ikka tõestada, kui tubli ollakse ise ja kui rumalad on teised. Ühesõnaga madal tase.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 15:50; 25.02 16:35; 26.02 13:41; 26.02 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest ikka oma asi, kui leiba lauale panna ei ole. Valitsuse kirumise asemel võiks mõelda, kuidas see leib sinna lauale saada. Tööpuudust Eestis ka ei ole. Lisaks on vabariigi aastapäev kuupäevaliselt teada ja igal aastal samal ajal: kui majanduslik olukord vilets, siis võiks selle peale varem mõtlema hakata, mitte riiki ja “prassijaid” süüdistada, et neil paremini läheb ja nad mõelda oskavad.

Loodetavasti tsiteeritud purtsatus oli provokatsioon.

Tüüpiline rikkuri haukumine. Enda ninaotsast kaugemale ei näe ja mõtlemine piirdub iseenda lõputu upitamisega ning et saaks ikka tõestada, kui tubli ollakse ise ja kui rumalad on teised. Ühesõnaga madal tase.

Ühesõnaga ma olen paha, kuna saan hakkama ja mul on, mida lauale panna? Peaksin nagu häbenema, et elan, mitte ainult ei ela ära?

Ei, ma ei leia nii. “Rikkurid” pole süüdi selles, et riigikirujad ei jaksa leiba hankida. Vähivaldne on ka arvamus, et ma (me, rikkurid????) oma ninast kaugemale ei näe. Näeme ja teame, ja et saamatuses ei ole teised süüdi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A mis sa käid siin torkimas, kui teema ei sobi ja teemaalgatajat kohmakas pateetilisuses süüdistad? Uskumatu tõesti, et osad inimesed tahavad ja viitsivad riigi sünnipäeva tähistada. See pole kohustuslik, aga ära siis tule siia halvustama.

Ma ei halvusta kedagi, kes tähistab riigi sünnipäeva. Ise tähistasin ka, ehkki mitte nii suurejooneliselt kui osad siinkirjutanud.

Minu kommentaar oli suunatud konkreetsele isikule, kelle kommentaaride alatoon oli, et need, kes ei tee täpselt nii nagu mina, ei armasta ega austa enda riiki piisavalt. Nõretava pateetilisuse saatel iseenda upitamine ja teiste inimeste madaldamine on tõesti koomiline, mitte tõsiseltvõetav.

Ma sirvisin kohe ajaviiteks seda teemat, ja ei leidnud, et teemaalgataja (?) oleks eeldanud enda järgi käitumist. Alatoon on üldse väga subjektiivne seisukoht. Mina lugesin välja, et esimene pahameel oli selle/ nende pihta, kes pidasid konkreetse peo pidamist “söömaorgiaks”, ja ausalt öeldes reageeriksin ise ka suht ründavalt. Noomitus (arusaamatus?), et kas teie ei tähistagi siis Eesti sünnipäeva, oli jah läbiv toon, aga kuidagi ei leidnud mõtet “peate tegema nii, nagu mina”.
Üleüldse – sõna võtavad isikud, kel teemasse pole midagi öelda, aga on varmad halvustama. Sina eesotsas oma korduva “nõretava pateetilisusega”. Miks? Mis sind häirib? Ei tuldud ju sinu kausikesest putru võtma, ega sinu toolikesel istuma? Teemaalgataja küsis, mida kaaskondlased lauale panevad ja no vaata esimesi kommentaare – “alatoon” on selline, et lollakas, et sa siin silma vesistad ja oma orgiaid pead. Päris ajukas suhtumine!
Muide ma ei ole hoomanud vastavat plärtsumist nt. jõlu- või lihavõttepühade puhul: alati kirjutatakse lahkelt, mida keegi teeb ja küpsetab, kuigi võiks samamoodi riielda, et mis võlts pateetilisust te jõululauaga tekitada püüate. Lumehelbed aknal, ehitud kuusk, soe tuba ja praelõhn – jube näitlemine ju! Mõistlikum on kõike ja kõiki vihata, halvustada, vanu vigu välja otsida – vot siis oleme “õiged” eestlased ja mitte ämmeerika?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A mis sa käid siin torkimas, kui teema ei sobi ja teemaalgatajat kohmakas pateetilisuses süüdistad? Uskumatu tõesti, et osad inimesed tahavad ja viitsivad riigi sünnipäeva tähistada. See pole kohustuslik, aga ära siis tule siia halvustama.

Ma ei halvusta kedagi, kes tähistab riigi sünnipäeva. Ise tähistasin ka, ehkki mitte nii suurejooneliselt kui osad siinkirjutanud.

Minu kommentaar oli suunatud konkreetsele isikule, kelle kommentaaride alatoon oli, et need, kes ei tee täpselt nii nagu mina, ei armasta ega austa enda riiki piisavalt. Nõretava pateetilisuse saatel iseenda upitamine ja teiste inimeste madaldamine on tõesti koomiline, mitte tõsiseltvõetav.

Ma sirvisin kohe ajaviiteks seda teemat, ja ei leidnud, et teemaalgataja (?) oleks eeldanud enda järgi käitumist. Alatoon on üldse väga subjektiivne seisukoht. Mina lugesin välja, et esimene pahameel oli selle/ nende pihta, kes pidasid konkreetse peo pidamist “söömaorgiaks”, ja ausalt öeldes reageeriksin ise ka suht ründavalt. Noomitus (arusaamatus?), et kas teie ei tähistagi siis Eesti sünnipäeva, oli jah läbiv toon, aga kuidagi ei leidnud mõtet “peate tegema nii, nagu mina”.
Üleüldse – sõna võtavad isikud, kel teemasse pole midagi öelda, aga on varmad halvustama. Sina eesotsas oma korduva “nõretava pateetilisusega”. Miks? Mis sind häirib? Ei tuldud ju sinu kausikesest putru võtma, ega sinu toolikesel istuma? Teemaalgataja küsis, mida kaaskondlased lauale panevad ja no vaata esimesi kommentaare – “alatoon” on selline, et lollakas, et sa siin silma vesistad ja oma orgiaid pead. Päris ajukas suhtumine!
Muide ma ei ole hoomanud vastavat plärtsumist nt. jõlu- või lihavõttepühade puhul: alati kirjutatakse lahkelt, mida keegi teeb ja küpsetab, kuigi võiks samamoodi riielda, et mis võlts pateetilisust te jõululauaga tekitada püüate. Lumehelbed aknal, ehitud kuusk, soe tuba ja praelõhn – jube näitlemine ju! Mõistlikum on kõike ja kõiki vihata, halvustada, vanu vigu välja otsida – vot siis oleme “õiged” eestlased ja mitte ämmeerika?

Täiesti õige jutt! Ainus asi, et ma ei tsiteerinud selle “halvustava lausega” teemaalgatajat, vaid hoopis kedagi teist, kes hakkas hammast teritama stiilis: “Uskumatu, te ei teegi nii nagu mina…!” Ja noh, eks see natukene oli ka teemaalgataja pihta, kes mingil momendil hakkas väljendama võltskaastundlikkust, a la: “Nii kurb ikka…!”
Mina tähistasin. Tegin kartulisalatit, magustoiduks jäätist. Aga ausõna, ma küll ei erutu selle peale, kui kõik inimesed ei katnudki pidulauda.

Teema avasin vaid lugemise eesmärgil, aga kui hakkas tulema imelikke kommentaare, siis otsustasin sõna sekka öelda. Tõsi, ma ei vastanud teemaalgatusele, kuna ei arva, et kartulisalat ja jäätis midagi nii huvitavat või insipreerivat oleks, mida tasuks mainida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 13:07; 20.02 21:00; 22.02 19:04; 26.02 12:42; 26.02 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oleks keegi hakanud teemaalgatajat kritiseerima, kui ta oleks jäänud oma algse küsimuse juurde. Mingil põhjusel hakkas ta oma rumalust näitama ja siis mõni perekonna poolt tunnustamata õilishing toppis siia lausa oma päevaplaani ja hiljem veel menüü aruandluse.
Talent, sina jäägi oma mõtlemise juurde ja ära liigselt erutu. Sinu meelest on ju kõik eesti palgavaesed saamatud ja ambitsioonitud riigilt armupala ootavad persoonid. Pea oma mõttekaaslastega prasnikut edasi. Nõuka ajal tähistati ka maipühi ja oktoobrirevolutsiooni. Milline oli sündmuse taust, polnud oluline, peaasi, et saaks pralletada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 15:50; 25.02 16:35; 26.02 13:41; 26.02 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oleks keegi hakanud teemaalgatajat kritiseerima, kui ta oleks jäänud oma algse küsimuse juurde. Mingil põhjusel hakkas ta oma rumalust näitama ja siis mõni perekonna poolt tunnustamata õilishing toppis siia lausa oma päevaplaani ja hiljem veel menüü aruandluse.
Talent, sina jäägi oma mõtlemise juurde ja ära liigselt erutu. Sinu meelest on ju kõik eesti palgavaesed saamatud ja ambitsioonitud riigilt armupala ootavad persoonid. Pea oma mõttekaaslastega prasnikut edasi. Nõuka ajal tähistati ka maipühi ja oktoobrirevolutsiooni. Milline oli sündmuse taust, polnud oluline, peaasi, et saaks pralletada.

Mis ma nii lolli jutu peale ikka öelda oskan? Ehk seda, et mind nõukaaeg kõige oma keelekasutusega enam ei vaeva, st. “prasnikut” ei pidanud. Külk aga tähistasin heade inimestega TRADITSIOONILISELT Eesti sünnipäeva. Sinu jaoks arusaamatu tegu, minu ja tundub, et nii mõnegi meelest veel, täiesti normaalne käitumine. Vajadus “pralletada” on pigem neil, kes nii mõtlevad. See ssma kontingent ootab ka jaanipäeva, aga võidupühast pole kuulnudki. Seda te ju ka ei austa/ tähista?

Tegelikult ongi arusaamatu, miks te, virisejad, selle teema üldse avasite. Pealkirjast ju kenasti näha, millega tegu. Oleksite omaette parem riiki kirunud ja kõike vihanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Kodunurk Peolaud vabariigi aastapäeval

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.