Esileht Pereelu ja suhted Pere kogu aeg kodus – lähen hulluks!

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: Pere kogu aeg kodus – lähen hulluks!

Postitas:

Selleks peab ikka väga suur palk olema, et oma raha eest kontori üüri lubada.

Isegi 4 tärni hotelli saab 25.-/päev.

Millise?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 13:04; 15.01 13:12; 16.01 20:56; 31.01 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks võetakse mehi ja tehakse lapsi, kui inimesi ei taluta?

Teine asi see töö. Tekk pähe? Ei oska keskenduda?

Aga see Rootsi naiste eneseviljastamis süsteem on ka haiglane ja masendav. Tellivad sperma netist ja kodus silda tehes viljastavad ennast ja lõpuks surevad ihuüksinda. Laip leitakse tihtilugu alles siis kui see haisema hakkab. Kogu maine vara läheb paljudel juhtudel riigile, sest inimestel pole isegi pärijaid kes nende vara himustaks. On ikka heaoluriik küll.

Sry aga ma eelistaks lapsi teha ikkagi reaalse mehega.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame teismelisega kahekesi suht väikesel pinna. Samuti ütleb laps mõnikord, et kas ma ei tahaks jalutama minna? Lähengi või tulen õhtul hiljem, sest ma saan temast täiesti aru. Paar tundigi üksiolemist on vajalik, et jälle rõõmsalt koos eksisteerida.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõjuva põhjuseta segada ei tohi

Ja mis see mõjuv põhjus prouakese jaoks on siis, kas siis kui maja põleb, tohib segama tulla? Või mis te perekoosolekul paika panite. Ma ei oskaks lapsena küll valida, mis on ema jaoks mõjuv põhjus ja mis mitte.

Enamik lapsi on siiski nutikad ja 6-7 aastane peab reegeid niikuinii juba mõistma – kui ta ei saa aru, mida tähendab “ilma mõjuva põhjuseta klassis ringi ei jookse”, siis ta pole isegi kooliküps. Lapsed üldiselt on nutikad, nendega tuleb rääkida. Muidugi on ka lapsi nagu sina olid lapsena, kes abstraktsetest kategooriatest (ruttu, vaikselt, mõjuv põhjus jt) aru ei saa, aga pedagoogika alal on ka palju kirjandust, mis selliste laste vanematele kasulikud lugeda on.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 08:09; 15.01 12:17; 15.01 15:29; 17.01 10:46; 17.01 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida need kodukontoritöötajad siis teevad, mis firmad ja mis ametid ja mis tööd? Sest tundub, et neid on valdavalt.

Mis tähtsust sel on? Selliseid ameteid on ju palju ja väga erinevaid, mida saab kodust teha: raamatupidajad, tõlkijad, keeletoimetajad, andmesisestajad, statistikud, kirjanikud, telefonimüüjad …

Meie firmas töötavad kodust ka IT-tugi, turundusosakond, tippjuhtkond, sekretär, raamatupidamine, personaliosakond. Eks paar korda kuus ilmselt kõik siiski kontoris käivad, aga pole ju mingit vajadust iga päev seal nakkust jagada.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 08:09; 15.01 12:17; 15.01 15:29; 17.01 10:46; 17.01 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus asi, millest ma puudust tunnen on kvaliteetaeg mehega kuna vanavanemaid ei julge laste juurde lubada aga väikseid suuremale pikalt kaela ei taha jätta.

Minu jaoks on ka see suurim puudus. Maja on suur, omaette olemise aega ja kohta on. Lapsed 1 lasteaias, teine 1. klassis (kell 12 kodus). Praegu veel saab intiimsemalt koos olla, aga pole ka päris see  – hommikupoole kui maja tühi, intensiivsem tööaeg, mida nihutada ei saa, pealelõunal kui tööga rahulikum, on laps kodus.

Kevadel oli ikka täitsa häda 🙂 Lapsi vanavanemate juurde saata ei tohtinud, lasteaiad kinni. Lapsed päev otsa kodus. Energiat liigagi palju. Meil mehega töö, söögitegemine ja lastekarjatamine. Õhtuks (erinevalt lastest) energiast täiesti tühi vaat, et vajusime enne lapsi magama. Mis seksist siin veel rääkida 🙂

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema

Meil tootmisettevõte, kodus töötavad nii kliendihaldus, planeerimine, finants, muud erinevad spetsialistid. Pmst kõik peale tootmistööliste ja laotöötajate saavad kas täielikult või vähemalt osaajaga kodus töötada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama asi, mees ekstavert, istub koguaeg telefonis, räägib nii kõvasti, et läbi seinte kostub teisele korruselegi.

Mina kodune, õnneks tööl ei pea käima, aga valdavalt üksi tegutsen 5 lapsega (1,4,6,9 ja 14), kasin, toidan, transpordin, aitan õppida/pilli harjutada, käin poes, tegelen majapidamise ja kodu arvetega. Kui enne koroonat sain päevas vähemalt need mõned tunnid noorema lapse une ajal omaette olla, siis nüüd on ikka päris hull olukord ja minul kui introverdil on hakanud ka katus ära sõitma. Mehel hakkas hale ja palkas mulle aeg-ajalt koristaja appi, aga vot lapsehoidjaid on raske leida. Enamik on nõus tulema ainult siis kui neile sobib ja kindlat aega paika ei taha panna eriti keegi. Enamik pakuvad ainult peale tööd aega, siis kui ma juba nii väsinud, et ei taha ega jaksagi millegiga tegeleda. Aga välja peaksin ma minema, sest kui ma kodus, siis on kõigil minust midagi pidevalt tarvis, mees eesotsa ja lapsed järgi.

Oma magamistoas peidus kükitamine pole minu jaoks ka eriline puhkus, pealegi noorem ei saa ka ju veel aru, et emmel on oma aeg ja ei tasu ukse taga kraapimas ja nutmas käia. Vanem laps on nõus aitama ainult aegajalt lõuna tegemisega, et saaksin sel ajal noorematega õues lund lükata ja pesamuna käruga magama jalutada, aga nooremaid hoida ta ei taha. Koos minuga ehk küll nt nooremate pesemisel assisteerida jne. Emamasti 9ne valvab nooremaid mingi aeg.

Nüüd on mees ühe projekti tõttu 2,5 nädalat Soomes (koos karantiiniga) ja ma siin suht hullumas. Kuna nooremad lapsed magavad väga halvasti, siis olen ka totaalselt üleväsinud, aegajalt saadan viimses hädas ühe lapse korraga vanavanemate  (nad peaaegu 80sed ja ka ei jaksa) juurde, siis saan 7h jutti magada (wow!)

Jah, nüüd saaks kohe võtta, et mis tegid siis neist lastest, kui nüüd ei jaksa. Jah, olin rumal, ma ise kujutasin ette umbes 2 last, aga mees hirmsasti tahtis palju lapsi, sest tema arvates ikka lõbusam kui majas palju rahvast ja ega ma ka ei osanud ette arvata, et ta ajapikku täielikuks töösõltlaseks kujuneb ja mina sisuliselt üksi neid lapsi kasvatama jään. Ja siis veel see koroona ja lõputu distantsõpe…hullumaja! Kuna mees töötab valdkonnas, mis sai kriisiga valusalt pihta, on ta alates märstist olnud iga päev 12-16 h tööl (ka kodus oma kontoris, kus teda ei saa/tohi tülitada) ja veel nädalavahetustelgi käinud kohtumistel, et uut nädalat ette plaanida. Õnneks majanduslikku kahju pole me saanud, aga mina tunnen küll, et olen omadega sellisest elukorraldusest täitsa õhtul.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 10:43; 31.01 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Mõnikord ärkan varahommikul et vaikust nautida.

Kusjuures ma kunagi, kui noorena vanemate juures elasin veel, tegin nii, et olin öösel üleval ja päeval magasin, et saaksin “omaette üksinda” olla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nüüd saaks kohe võtta, et mis tegid siis neist lastest, kui nüüd ei jaksa. Jah, olin rumal, ma ise kujutasin ette umbes 2 last, aga mees hirmsasti tahtis palju lapsi, sest tema arvates ikka lõbusam kui majas palju rahvast ja ega ma ka ei osanud ette arvata, et ta ajapikku täielikuks töösõltlaseks kujuneb ja mina sisuliselt üksi neid lapsi kasvatama jään. Ja siis veel see koroona ja lõputu distantsõpe…hullumaja! Kuna mees töötab valdkonnas, mis sai kriisiga valusalt pihta, on ta alates märstist olnud iga päev 12-16 h tööl (ka kodus oma kontoris, kus teda ei saa/tohi tülitada) ja veel nädalavahetustelgi käinud kohtumistel, et uut nädalat ette plaanida. Õnneks majanduslikku kahju pole me saanud, aga mina tunnen küll, et olen omadega sellisest elukorraldusest täitsa õhtul.

Kullake, ma saaks aru, et saadakse 2- 3 last ja ei kujutata ette, et elu on raske, aga saada  5 last ja see kasvab üle pea, on väheusutav. Tavaliselt saad juba esimese lapsega aru, mis milline töö ja  vastutuses kaasneb  lapsega.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nüüd saaks kohe võtta, et mis tegid siis neist lastest, kui nüüd ei jaksa. Jah, olin rumal, ma ise kujutasin ette umbes 2 last, aga mees hirmsasti tahtis palju lapsi

pigem võtaks seepärast, et lapsi 80a vanurite juurde saadad. Nad ju mingi koormusega käivad ikkagi koolis? See võib ju vanavanematele ohtlik olla.
“Lõbus” oleks teil olnud juba 3 lapsega piisavalt, ju mõni ikka tuli upsti ka.

lapsehoidjaid on raske leida. Enamik on nõus tulema ainult siis kui neile sobib ja kindlat aega paika ei taha panna eriti keegi. Enamik pakuvad ainult peale tööd aega

Kui tasu on vääriline, siis leiab ka tegija. Miks mitte üldse püsivamat abilist palgata, kui tõesti endal üle jõu käib

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 11:51; 31.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on ka lapsi nagu sina olid lapsena, kes abstraktsetest kategooriatest (ruttu, vaikselt, mõjuv põhjus jt) aru ei saa, aga pedagoogika alal on ka palju kirjandust, mis selliste laste vanematele kasulikud lugeda on.

Mis peaga lahti on, et sellist mõttetut jura hakkab suust välja viskama. Ega siis lasteabitelefonid ei ole niisama moepärast väljamõeldud. Ääretult vajalikud. Pedagoogika- vanemat ei tohi “tühiasi” pärast segada. Pea raamatus ja ära sega- lapsel jääb mure kodus rääkimata!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 07:59; 15.01 22:26; 31.01 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vat ei saanud esimestega aru, vanusevahe oli lastel pea viis aastat, polnud koormus nii suur, aga viimased 3 tulid 2 aastaste vahedega ja see oli liiast. See nüüd tagantjärgi tarkus ja müts maha nende ees, kes suudavad mitu last väikeste vahedega saada. Ja ülekoormus ei avaldugi kohe, vaid pika aja jooksul. Koroona lihtsalt aitas kaasa, et nüüd asi üle pea läks. Aga mis nüüd teha? Olen eestlane, taon end mutta, teised aitavad veel peal hüpata ka? Eks sööngi nüüd ise oma suppi ja otsin abilisi, kes aitaks mõistuse juurde jääda.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 10:43; 31.01 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nüüd saaks kohe võtta, et mis tegid siis neist lastest, kui nüüd ei jaksa. Jah, olin rumal, ma ise kujutasin ette umbes 2 last, aga mees hirmsasti tahtis palju lapsi

pigem võtaks seepärast, et lapsi 80a vanurite juurde saadad. Nad ju mingi koormusega käivad ikkagi koolis? See võib ju vanavanematele ohtlik olla.

“Lõbus” oleks teil olnud juba 3 lapsega piisavalt, ju mõni ikka tuli upsti ka.

lapsehoidjaid on raske leida. Enamik on nõus tulema ainult siis kui neile sobib ja kindlat aega paika ei taha panna eriti keegi. Enamik pakuvad ainult peale tööd aega

Kui tasu on vääriline, siis leiab ka tegija. Miks mitte üldse püsivamat abilist palgata, kui tõesti endal üle jõu käib

Olen maksnud 10eur/h ja tööülesanneteks on ainult laste valvamine, et nad kodu päris ära ei lõhuks ja endale viga ei teeks. Ei ole nõudnud mingeid erioskusi, arendavaid tegevusi, söögi valmistamist jne. Mitte keegi ei ole püsinud üle paari kuu ja selline probleem on teiste peredega rääkides läbiv. Väga raske on leida head ja püsivat lapsehoidjat ja need kes on, on vanemast generatsioonist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 13:04; 15.01 13:12; 16.01 20:56; 31.01 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sööngi nüüd ise oma suppi ja otsin abilisi, kes aitaks mõistuse juurde jääda.

Söö-söö, see hala tundus lihtsalt imelik, et lapsehoidjat ei leia ja põhimõtteliselt ainult mõneks õhtutunniks äkki. Muidugi leiab, avalda konkreetne pakkumine/kuulutus ja hakka valima.
Aga sa ei suuda paika panna/aru saada, mis abi ja millal sul täpselt vaja on, loomulikult ootab ka lapsehoidja, et veidi ikka varem ette teaks kui samal hommikul.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 11:51; 31.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi 4 tärni hotelli saab 25.-/päev. Millise?

Enam sooduspakkumist ei olnud, hetkel  bookingu järgi 18 nelja tärni hotelli pakuvad hinda vahemikus 36-50 eurot.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:31; 31.01 15:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )


Esileht Pereelu ja suhted Pere kogu aeg kodus – lähen hulluks!