Esileht Väikelaps Pere sissetuleku suurus ja neli last

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Pere sissetuleku suurus ja neli last

Postitas:
Kägu

Kui suur teie pere sissetulek on kellel neli ja rohkem last? Kuidas hakkama saate? Mis on suurimad kitsaskohad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pere sissetulek 3550€, Tallinnas. 2 kassi ka peres. Tuleme toime, kuid säästa ei suuda. On võetud liialt suured laenukohustused ja oskamatus toidupoes soodsamaid valikuid teha.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viis last, keskmiselt kulub 6000 eurot kuus, Tallinnas. Elame küllaltki lihtsalt, ilma eriliste luksusteta. Suured kuluallikad on peres kahe auto pidamine (oleks ühistransport etem või koolid-lasteaiad-huviringid lähemal saadaval, saaksime ühe autoga hakkama). Riiete ja mänguasjade puhul tekib mastaabiefekt, mida aga pole huviringide, klassirahade, laagrite jms. puhul. Väga tänulik olen nüüd koroona puhul loodud tasuta linnalaagritele.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viis last, keskmiselt kulub 6000 eurot kuus, Tallinnas. Elame küllaltki lihtsalt, ilma eriliste luksusteta. Suured kuluallikad on peres kahe auto pidamine (oleks ühistransport etem või koolid-lasteaiad-huviringid lähemal saadaval, saaksime ühe autoga hakkama). Riiete ja mänguasjade puhul tekib mastaabiefekt, mida aga pole huviringide, klassirahade, laagrite jms. puhul. Väga tänulik olen nüüd koroona puhul loodud tasuta linnalaagritele.

6000 eurot kulub siis teil mille peale? Elate lihtsalt, aga kulutate…hasartmängudele või ma tõesti ei suuda muud arvata kuhu kulutada sellist raha iga kuu.

+14
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pere sissetulek 3550€, Tallinnas. 2 kassi ka peres. Tuleme toime, kuid säästa ei suuda. On võetud liialt suured laenukohustused ja oskamatus toidupoes soodsamaid valikuid teha.

+1 sama suurusjärk sissetulek, samad probleemid. Säästmine on vaevaline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pere sissetulek 3550€, Tallinnas. 2 kassi ka peres. Tuleme toime, kuid säästa ei suuda. On võetud liialt suured laenukohustused ja oskamatus toidupoes soodsamaid valikuid teha.

+1 sama suurusjärk sissetulek, samad probleemid. Säästmine on vaevaline.

Pooleli jäi, et sõltub väljaminekutest. Eluasemekulud, kui kallod jobid on lastel, kas lapsed saavad alates koolist pigem ise hakkama või tuleb neid aastaid ja aastaid vedada, st vajadus mitme auto järele. Kas lastel on mingeid erivajadusi seises toitumisega vmt… see kõik võib leibkonniti üli erinev olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma alati imestan neid inimesi, kes hüüatavad, et “aga millele teil nii palju kulub?”

Kui on võimalik kulutada, siis igaühel kulub! Ma ei tea ühtegi inimest, kes ei suudaks raha kulutamisega hakkama saada kui tal on võimalik seda kulutada. Isegi lotovõitjate hulgas tehtud uuringud näitavad, et miljonid lüüakse mõne aastaga laiaks ja lõpuks peab jälle palgatööle tagasi minema.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3 last ja kohe sünnib neljas. Pere sissetulek kõigub palju, ~2600 eurot kuus kuni 4500 + peretoetus. Elame Tallinnas. On viietoaline korter ja on minibuss, mehel lisaks tööauto. Eluasemelaenu pole, buss on liisinguga, liigun lastega palju ka ühistranspordiga. Elame minu hinnangul üsna mugavalt, toidupoes näpuga järge ei aja ja riideid, tehnikat ja muid vidinaid kellelgi puudu pole. Kaks vanemat käivad koolis ja huviringides, noorem on minuga kodus. Käime mingis koosseisus korra-kaks aastas puhkamas. Jääb raha ka kõrvalepanemiseks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 6000 euro kulutaja. Jättes kõrvale noorima, kes on alla aasta, siis kulub meil 1000 eurot pereliikme kohta. Ehk kulu suurusjärk on sama, mis 1000 eurot kulutaval üksikul inimesel või 3000 eurot (kahe keskmise palgaga) kolmeliikmelisel perel. Muidugi on privileeg, et meil on kulutada nii palju raha. Meie teadlik valik on selle raha eest elada mugavat keskmist elu paljude lastega.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tohin küsida, et mismoodi otsustate peresiseselt selle, kes lastest reisile tulevad? Kas on ka solvumisi ja kuidas teie peres on laste hoid tagatud nendele lastele kes koju jäävad? 🙂

 

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on 4  inimest peres ja kuskil 800-900 eurot läheb inimese kohta. Seega 7- liikmelise pere puhul ei ole 6000 eurot teab, mis suur summa.  Varem käisime 2x aastas suuremal reisil ja 2x väiksemal jne, seega kulutasime reisidele aastas juba korraliku summa.  Üks laps on üliõpilane – tema korteri üür  ja elamiskulud kuus on juba 600 eurot + riided, jalatsid, jms, mida juurde ostame – trennis käimine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 6000 euro kulutaja. Jättes kõrvale noorima, kes on alla aasta, siis kulub meil 1000 eurot pereliikme kohta. Ehk kulu suurusjärk on sama, mis 1000 eurot kulutaval üksikul inimesel või 3000 eurot (kahe keskmise palgaga) kolmeliikmelisel perel. Muidugi on privileeg, et meil on kulutada nii palju raha. Meie teadlik valik on selle raha eest elada mugavat keskmist elu paljude lastega.

Esimeses postituses ju ütlesid, et “elame küllaltki lihtsalt, ilma erilise luksuseta”. Ütelnud kohe siis, et elate laia elu ja kellelgi poleks küsimusi tekkinud.

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 6000 euro kulutaja. Jättes kõrvale noorima, kes on alla aasta, siis kulub meil 1000 eurot pereliikme kohta. Ehk kulu suurusjärk on sama, mis 1000 eurot kulutaval üksikul inimesel või 3000 eurot (kahe keskmise palgaga) kolmeliikmelisel perel. Muidugi on privileeg, et meil on kulutada nii palju raha. Meie teadlik valik on selle raha eest elada mugavat keskmist elu paljude lastega.

Esimeses postituses ju ütlesid, et “elame küllaltki lihtsalt, ilma erilise luksuseta”. Ütelnud kohe siis, et elate laia elu ja kellelgi poleks küsimusi tekkinud.

Ilmselt on nägemus laiast elust erinev. Mul 3 last, kulutame igakuiselt ära ca 4000 eur.  Rohkem meil pole, muidu kulutaks rohkem ilma suurema luksuseta.

Aga see 6000 kulutaja – neil ju 7liikmeline pere! Nt kui on suur maja, igale lapsele oma tuba (6toaline), siis eluasemelaen juba suur. Üks pereauto peab olema 7kohaline. Ja ikka päris istekohad, mitte need klapptoolid, kuhu istuma ei mahu. Kui on teismelisi poisse – siis söök, oioi. 5 kasvava lapse riided jne. Pane ka 1 reis aastasse.

Ja see elu ei eristu 4liikmelise pere elust suuresti, ainult kõigele kulub rohkem.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tohin küsida, et mismoodi otsustate peresiseselt selle, kes lastest reisile tulevad? Kas on ka solvumisi ja kuidas teie peres on laste hoid tagatud nendele lastele kes koju jäävad? ????

Üldiselt oleme käinud kas kõigi lastega või ilma lasteta. Sellisel juhul on lapsed vanavanemate vahel jagatud. Korra käis ka mees üksi koos kahe vanema lapsega ja mina olin beebiga kodus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4 last, umbes 2500 eurot saame kuus kätte. Alati võiks rohkem, saaks vabamalt reisida jms, aga igapäeva elus tuleme kenasti toime selle summaga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil 5 last, kahepeale kätte 2800. Aga sellest päris palju kulub eluasemele, kahele autole, järelmaksudele. Ülejäänud rahae eest söök+riided lastele. Endale eriti midagi lubada ei saa. Söögi peale kulub väga palju, iga päev käime poes ja ikka on asjad otsas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Netosissetulek keskmiselt 3500-4000€, peres 4 last ja mõned koduloomad. Ei virele aga suurt ei säästa ka.

Toit on tõesti suurim kuluallikas (kui igakuised maksukohustused välja jätta). Aga käime palju väljas söömas ja makaronist-jahukastmest ei toitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tohin küsida, et mismoodi otsustate peresiseselt selle, kes lastest reisile tulevad? Kas on ka solvumisi ja kuidas teie peres on laste hoid tagatud nendele lastele kes koju jäävad? ????

Reisile tulevad ikka kas kõik lapsed või mitte ükski.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on vanematel ja noorematel lastel suur vanusevahe, et  vahel käime reisidel nii, et kaasas on kas ainult suuremad või ainult väiksemad lapsed, sest huvid on tulenevalt vanusest niivõrd erinevad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on sissetulek inimese kohta ca 500 eurot kuus ja elame normaalselt. Sissetulek võiks muidugi suurem olla, aga puudu pole millestki. Laenusid ei ole. Pikematel reisidel ei käi, sest pooli ei huvita, mõni on liiga pisike jne. Suurimad kitsaskohad on aeg. Ja see, et ei mahu tavalisse sõiduautosse terve perega ära. Meil on ühisteks sõitudeks buss, aga lapsed ei mahu ju korraga ka näiteks vanavanemate auto peale. Musta pesu tekib hirmus palju. Väiksemates peredes vist ei tööta pesumasin enam-vähem igapäevaselt?

Majas võiks rohkem ruumi olla, aga võibolla järgmisel aastal see muutub, kui saame juurdeehituse tehtud. Suuremad lapsed on teismelised ja söövad maru palju. Eks raha kulub sellele ka, aga peab ootamatult sageli süüa tegema ja poes käima. Õnneks teevad teismelised üht-teist sööke juba ise.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väiksemates peredes vist ei tööta pesumasin enam-vähem igapäevaselt?

Meil on kahelapseline pere, aga pesumasin töötab küll peaaegu iga päev. Voodipesu juba tekib kaks masinatäit iga nädal, rääkimata siis muudest riietest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neli last ja koer. 4-toaline korter. Liisinguid-laene pole. Peres 2 autot. Ühtegi 7-kohalist autot pole. Reisidel koos lastega pole elus käinud. Ainult mees käis koos kahe vanema lapsega bussireisil Euroopas, kui mina beebiga kodus olin. Sissetulek on väga varieeruv. Hetkel ainult lasteraha ja minu emapalk ehk siis 1200euri. Aga meil on muidugi ka säästud, millest mees ostab söögi. Viimati, kui mees tööl oli, oli sissetulek kahepeale u 4000tuh. Kevadel oli ka 6000tuh. Mees ei töötanud Eestis. Kui Eestis töötaks, oleks meie sissetulek u 2500. Sellega elab ära. Lastel on kõik olemas, aga koguaeg on veel lisaks midagi vaja. Kapp on riideid täis, aga ikka pole midagi selga panna. Söögile väga palju ei lähe, sest meie teismelised ei söö tuhkagi. Väljas söömine võrdub ühe hotdogiga või hessist läbi hüppamisega.
Elame väga kokkuhoidlikult, sest maja ehitus võtab enamus palgast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 6000 euro kulutaja. Jättes kõrvale noorima, kes on alla aasta, siis kulub meil 1000 eurot pereliikme kohta. Ehk kulu suurusjärk on sama, mis 1000 eurot kulutaval üksikul inimesel või 3000 eurot (kahe keskmise palgaga) kolmeliikmelisel perel. Muidugi on privileeg, et meil on kulutada nii palju raha. Meie teadlik valik on selle raha eest elada mugavat keskmist elu paljude lastega.

Esimeses postituses ju ütlesid, et “elame küllaltki lihtsalt, ilma erilise luksuseta”. Ütelnud kohe siis, et elate laia elu ja kellelgi poleks küsimusi tekkinud.

Minu meelest ta ju ütlebki oma mõlemas postituses sama asja erinevas sõnastuses:) mis sa norid tühja.

Minu jaoks ilma erilise luksuseta suht lihtne elu võrdubki mugav keskmine elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on 4 last ja sissetulek 5500. Säästa saab 2000 ringis. Kaks last käivad koolis, ühel on kaks trenni, teisel üks trenn ja 5 huviringi (enamus küll kord nädalas). Elame suure laenuga eramajas. Me mehega ei ole laristjad, kuigi võime endale kõike lubada. Kõige tähtsam on eg perega, ja nii kui jälle saab (beebi natuke suurem) põrutame ägedale pikemale kaugemale reisile. Sest niiiiii ammu pole käinud! Me mõlemad ka investeerime väärtpaberitesse, abikaasa eriti. Õnneks on ka IT-firmades olnud töökohad mõlemal, kust tasuks suures osas firma osakud. Need on kõvasti aastatega kasvanud.

Peres on üks auto (liisinguga), kuna elame raudtee läheduses, teeme enamus käike rongi + trammiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 6000 euro kulutaja. Jättes kõrvale noorima, kes on alla aasta, siis kulub meil 1000 eurot pereliikme kohta. Ehk kulu suurusjärk on sama, mis 1000 eurot kulutaval üksikul inimesel või 3000 eurot (kahe keskmise palgaga) kolmeliikmelisel perel. Muidugi on privileeg, et meil on kulutada nii palju raha. Meie teadlik valik on selle raha eest elada mugavat keskmist elu paljude lastega.

Esimeses postituses ju ütlesid, et “elame küllaltki lihtsalt, ilma erilise luksuseta”. Ütelnud kohe siis, et elate laia elu ja kellelgi poleks küsimusi tekkinud.

Minu meelest ta ju ütlebki oma mõlemas postituses sama asja erinevas sõnastuses:) mis sa norid tühja.

Minu jaoks ilma erilise luksuseta suht lihtne elu võrdubki mugav keskmine elu.

Valikute küsimus. Minu arust selline hullumeelne säästmine, on terve parima osa elust nirutamine. Eks kirstu võtad siis oma raha kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seal on ikka vahe, kas on 1000 eurot inimese kohta 1- või 6-liikmelises peres – ega siis 6-liikmelise pere kodu ei maksa 6x rohkem, pole peres 6x rohkem autosid jne.

Meil sissetulek 6-liikmelise pere peale u 2500 kuus neto, eluase ammu kinni makstud, üks 7kohaline auto (ja seegi sõidab harva), kalleid hobisid (kaasa arvatud koduloomad, reisimine või väljas söömine) pole – mis viga sedasi ära elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seal on ikka vahe, kas on 1000 eurot inimese kohta 1- või 6-liikmelises peres – ega siis 6-liikmelise pere kodu ei maksa 6x rohkem, pole peres 6x rohkem autosid jne.

Meil sissetulek 6-liikmelise pere peale u 2500 kuus neto, eluase ammu kinni makstud, üks 7kohaline auto (ja seegi sõidab harva), kalleid hobisid (kaasa arvatud koduloomad, reisimine või väljas söömine) pole – mis viga sedasi ära elada.

No päris 1-toalises ikka kuuekesi ei ela. Kasvavatel lastel on vaja tihemini uusi riideid ja kooli/õppevahendeid kui üksikul täiskasvanul. Söögist ma ei räägigi… Aga eks elustandardid on erinevad, kindlasti on lastetuid paare, kel kulub rohkem raha kui 6-liikmelisel perel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, et teemast välja aga huvitav, et nii paljudes tekitab küsimust eraldi reisimine. Meie peres see elementaarne. Miks teha mingit kõigi jaoks natuke midagi pakkuvat reisi selle asemel, et tõesti nautida lastega kvaliteetaega. Kui pesamuna oleks kaasas, siis tahes tahtmata tema dikteeriks tempot. Selle asemel nt mees käib reisil pubekast pojaga, käivad kontserdil, jalgpalli, F1 vms vaatamas või ise sporti tegemas jne. Muidugi nats kultuuri ka juurde ja tõsine kvaliteetaeg. Mina käin tütrega. Võtamegi aja maha, naudime mõnda linna ja head sööki jne. Muidugi on ka vastupidi olnud ja mina pojaga käinud ning mees tütrega.

Viiest pesamuna seni kaugematele reisidele kaasa pole võtnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Väikelaps Pere sissetuleku suurus ja neli last