Esileht Beebi ja mitmikud Perearsti külastus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Perearsti külastus

Postitas:
Kägu

Kuidas Teie beebid perearsti vastuvõtul käituvad?Minu 6-kuune kohe hakkab nutma, kui teda lahti riietama hakkan ning põhimõtteliselt terve aja nutab. Millest see küll olla võib?Arst ei meeldi,keskkond?Muretsema panid arsti sõnad,et arstile teeb ka muret,et laps terve vastuvõtu nutab. Kodus on mul laps nii rõõmsameelne. Samuti, kui vanavanematele külla lähme, on laps rõõmus ja naeratab. Ehk siis Ta ei võõrista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu viiekuune nutab ka perearsti juures. Sageli räägime arstiga jutud enne lapse lahtiriietamist ära, sest pärast nutt ei lõppegi. Minu arst pole siiani veel muretsenud, ütles pigem, et arsti juures nutmine on normaalne, sest lapsel võib ikka olla halb mälestus alateadvuses näiteks vaktsiinisüsti saamisest vms ebameeldivast. Endal mul siiski halb tunne iga kord ja olen isegi küsinud arstilt, kas see on ikka normaalne, et laps niimoodi nutab… Eelkõige on vastik seetõttu, et arstiga ise normaalselt rääkida ei saa.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ühe vanema ja kogenud lastearsti juures ei nutnud beebi. Kuid kõrval neuroloogi, kes oli väga tore arst, vastuvõtul nuttis iga kord. Lastearst rääkis kuidagi õrna beebihäälega lapsega, neuroloog ka, aga tema kabinetis oli jälle eredam valgus. Ei tea, millest. Võib-olla proovida beebi tähelepanu mujale juhtida, aga ei tea kas piisab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Beebid nutavad näiteks seepärast, et lahti riietudes on jahe ja valgus või lõhn on teistsugune ja harjumatu. Seepärast olen mina luti pooldaja, sest lutt pakub beebile, kes lutiga nõus on, tohutut lohutust ja turvatunnet. Ei maksa sellest end väga häirida lasta, nii väikese beebi puhul on võõras kohas nutmine normaalne. Üheltöökaaslasel on näiteks selline hääl, mis beebi kohe nutma pani.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen perearst.

Mõned lapsed tõesti nutavad ja protestivad väga ägedalt kogu vastuvõtu. Muidugi on see ebamugav ja teinekord jääb läbivaatus seetõttu mõnevõrra puudlikuks, nt röökival lapsel südamelt kahinat või kopsudes mingit kerget lisaheli ei kuule, samuti ei  saa vastupunnival ja kõhulihaseid pingutaval lapsel korralikult kõhtu katsuda, aga mina sellepärast eraldi küll pole osanud muretseda. Ja mingi pealiskaudse läbivaatuse jaoks ikka tavaliselt momendi leiab, kui laps kahe kisahoo vahel sekundi hinge tõmbab. 🙂

Eriti tavaline on selline kisamine arsti juures vanuses 6–12 kuud (võõrastavad) ja siis 2 aasta ümbruses (äge protest vahel läbivaatusega seotud ebamugavate mälestuste tõttu, vahel lihtsalt oma mina kaitseks igasuguste võõraste näppijate-käppijate ja sekkujate vastu). Kui veel koolieelik sedasi protestiks ja röögiks, siis peaks muidugi käitumishäiretele mõtlema.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul sama lugu, arst vist mõtleb küll, et see laps kunagi rõõmus ja rahulik polegi. Arst ja õde on küll väga meeldivad lapsega, aga tal oleks vaja lihtsalt natuke harjuda ja uudistada, sellist aega kahjuks ei ole. Kui kohe sisse, trahh! paljaks ja kaalule, siis ma saan täiesti aru, et talle ei meeldi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu oma varem oli iga kord rahulik, aga nüüd 9 kuu kontrollis käies võõrastas korralikult ja kui tahtsime kaalule panna, hakkas nii nutma ja ei lasknud midagi teha 🙁

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil laps kodus tohutu rõõmupall ja niisama ei nuta. Olen seda korduvalt arstile ka öelnud, kuid arvan,et Ta väga ei usu seda.

Samas arst ise ka ei otsi lapsega kontakti. Vaid kohe hakkab toimetama lapse kallal. Vb lapse jaoks on hirmutav ka see, et arst kannab näomaski.

Kohe süda rahul, et sain kõigilt kommenteerijatelt oma küsimusele väga asjalikud vastused, et ei pea muretsema enam.

Aitäh Teile 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Beebi ja mitmikud Perearsti külastus