Esileht Ilu ja tervis Perearsti vastu kaebus

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Perearsti vastu kaebus

Postitas:

Nii kogenud haige, kelle on kõik diagnoositud ja selge, teab tavaliselt juba ise, millisest neist 8 haigusest talle hetkel valusid põhjustab ja miks ei lähe see haige siis erialaarsti juurde, kes selle diagnoosis ja jälgima peaks? Ja perearst andis saatekirja, nagu ma aru sain, seega tegi seda mida vaja. See kisa lihtsalt sõna pärast digiloos, mille tähendustki sa ei tea?

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 19:19; 15.08 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenutab väga Polkovnikuvi keskel 🙂
Alustuseks võiks tõesti psühholoogi/psühhiaatri juures ära käia. Usu mind, pärast on enamus diagnoose kadunud.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 01:37; 16.08 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks Wikipedia tähendus: Sõltuva isikuhäire diagnoosiga inimesel on asteeniline, saamatu (inglise keeles: inadequate), passiivne ja ennastnurjav (inglise keeles: self-defeating) isiksus.

Ära muretse, arstid ei kasuta üksteise mõistmiseks Wikipediat, nad teavad väljendite tegelikke tähendusi. Meditsiinivaldkonnas ei tähenda asteeniline seda, mida sa siin Wikipediast tõlkida üritasid.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 09:38; 16.08 11:11; 16.08 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugused kilpnäärme alatalitused, ärritatud soole sündroom, refluks, põiepõletikud, tsüklihäired, nägemishäired, muutused kliinilise vere analüüsides jne jne, mis sul tõenäoliselt on, on pullikaka.

See on nüüd küll üleolev ja inetu lahmimine, loodan, et Sa ise endale kunagi sellist pullikakat kaela ei saa. Autoimmuunhaigused esinevadki tihti mitmekaupa koos, põhjustades väga varieeruvaid ja ebaselgeid vaevusi, mis osaliselt ka kattuvad. Jah, ükski neist ei ole otseselt surmatõbi, aga elukvaliteeti langetavad oluliselt ja midagi eriti teha ei saa ka.

Iga arst omab ise analüüsi- ja diagnoosimisvõimet, kogemust. Ja otsustab ise.

Arstidel ei ole selleks aega ja loomulikult on ka muidu igati mõistlik, et arst tutvub eelnevalt dokumenteeritud haigusloo, kaasuvate haigustega jne. ning arvestab sellega.

Mis aga teemaalgatusse puutub, siis leian, et pigem on mõistlik sellest perearstist edaspidi eemale hoida, kellega usaldust ja sobimist ei ole. Ja arvan, et eelpool soovitatud psühhiaatri külastamine ei teeks sugugi paha, tema on ikkagi spetsialist ja kui ta leiab, et ärevushäiret vm psühhiaatrilisi probleeme pole, siis on võimalik ju seegi digilukku jäädvustada, teiste arstide jaoks on see kindlasti kaalukam kui perearsti hinnang.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas poleks produktiivsem tegeleda oma eluviisi, toitumise ja keskkonnakahjude vähendamiseta kodus (alates pesuainetest ehitusmaterjalideni), loe metaboolse sündroomi kohta, mis on kõikide autoimmuunhaiguste põhipõhjus. Sellepärast ongi tihti autoimmuunhaigusi karjakaupa, aga soolestiku parandamisega, soole mikrofloora tugevdamise jms ei tegeleta. Muidugi on kergem perearsti peale kaebama joosta. Ainuke viga, et sellest su tervis kuidagi ei parane.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 19:19; 15.08 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mõtet arstide peale kaevata – neil on ringkaitse ja õigust jääb ülegi.
Mis puutub aga sellesse, et arstid arvavad, et inimesed mõtlevad haigusi välja ja kõik on peas, siis ülikooli ajal valutas mul põlv meeletult ja üks arst pidas probleemi psühhosomaatiliseks. Nüüdseks ma lonkan selle jalaga. Kõik on peas kinni, nagu arst diagnoosis.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas poleks produktiivsem tegeleda oma eluviisi, toitumise ja keskkonnakahjude vähendamiseta kodus (alates pesuainetest ehitusmaterjalideni), loe metaboolse sündroomi kohta, mis on kõikide autoimmuunhaiguste põhipõhjus. Sellepärast ongi tihti autoimmuunhaigusi karjakaupa, aga soolestiku parandamisega, soole mikrofloora tugevdamise jms ei tegeleta. Muidugi on kergem perearsti peale kaebama joosta. Ainuke viga, et sellest su tervis kuidagi ei parane.

Ka siis kui juba lapsest peale on mõni haigus või? Mõni asi on ka geneetiline.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 14.08 10:02; 14.08 10:19; 14.08 10:45; 14.08 11:04; 14.08 11:41; 14.08 12:56; 14.08 13:36; 14.08 13:53; 14.08 14:40; 14.08 15:15; 14.08 15:27; 14.08 16:12; 14.08 17:26; 14.08 17:51; 15.08 13:38; 15.08 14:39; 15.08 19:34; 15.08 20:10; 16.08 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on näiteks ka 2 autoimmuunhaigust ja tervis on tõesti korrast ära. Neid ta saatekirja ei kirjutagi, selle asemel kirjutab ärevushäire. Nagu üritab peita infot. Ma leian, et see on temast juba pahatahtlik tegutsemine ,et kui ise ei oska või ei taha, tuleb ka kõik võimalused ära rikkuda. Pole üldse naljakas.

Kui sul on autoimmuunhaigused diagnoositud, siis kas perearsti saatekiri on enam vajalik?
Igatahes võiksid proovida perearsti vahetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 14:04; 15.08 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas poleks produktiivsem tegeleda oma eluviisi, toitumise ja keskkonnakahjude vähendamiseta kodus (alates pesuainetest ehitusmaterjalideni), loe metaboolse sündroomi kohta, mis on kõikide autoimmuunhaiguste põhipõhjus. Sellepärast ongi tihti autoimmuunhaigusi karjakaupa, aga soolestiku parandamisega, soole mikrofloora tugevdamise jms ei tegeleta. Muidugi on kergem perearsti peale kaebama joosta. Ainuke viga, et sellest su tervis kuidagi ei parane.

Ka siis kui juba lapsest peale on mõni haigus või? Mõni asi on ka geneetiline.

Toitumise muutmine võib siiski aidata olukorda parandada.
Nii, nagu prillide kasutamine ei ravi lühinägelikkust aga aitab paremini näha.
See muidugi ei tähenda, nagu tuleks arsti juures käimisest loobuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 14:04; 15.08 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on näiteks ka 2 autoimmuunhaigust ja tervis on tõesti korrast ära. Neid ta saatekirja ei kirjutagi, selle asemel kirjutab ärevushäire. Nagu üritab peita infot. Ma leian, et see on temast juba pahatahtlik tegutsemine ,et kui ise ei oska või ei taha, tuleb ka kõik võimalused ära rikkuda. Pole üldse naljakas.

Kui sul on autoimmuunhaigused diagnoositud, siis kas perearsti saatekiri on enam vajalik?

Igatahes võiksid proovida perearsti vahetada.

Paraku on vajalik. Oli mõte ka ise minna tasulisse ja ei küsigi saatekirja, aga kui peaks tehtama analüüse või uuringuid, siis see läheks liiga kalliks. Autoimmuunhaigused on teisest valdkonnast. Perearsti vahetasin. See jutt on mul teemaalgatuses kirjas, et kuidas sellega oli.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 14.08 10:02; 14.08 10:19; 14.08 10:45; 14.08 11:04; 14.08 11:41; 14.08 12:56; 14.08 13:36; 14.08 13:53; 14.08 14:40; 14.08 15:15; 14.08 15:27; 14.08 16:12; 14.08 17:26; 14.08 17:51; 15.08 13:38; 15.08 14:39; 15.08 19:34; 15.08 20:10; 16.08 12:25;
To report this post you need to login first.

Teemaalgataja toon on küll ebasõbralik ja tekitab seetõttu vastajates eelarvamusi ja antipaatiat, ent tegelikult on teemaalgatuses oma tõetera sees: kui oled kord antidepressant võtnud, on sul märk igaveseks küljes. Minus tekitab ainult nõutust see, miks eeldatakse, et nõrga psüühikaga inimesel kõik haigused ainult peas kinni on ja et teda ei võiks ka füüsilised tervisehädad tabada …

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja toon on küll ebasõbralik ja tekitab seetõttu vastajates eelarvamusi ja antipaatiat, ent tegelikult on teemaalgatuses oma tõetera sees: kui oled kord antidepressant võtnud, on sul märk igaveseks küljes. Minus tekitab ainult nõutust see, miks eeldatakse, et nõrga psüühikaga inimesel kõik haigused ainult peas kinni on ja et teda ei võiks ka füüsilised tervisehädad tabada …

Jumala õige. Pärast seda, kui hakkasin antidepressante võtma, muutus eriti pereõe suhtumine minusse kardiaalselt. Mingeid aegu mulle enam ei anna, naeruvääristab mu juttu. Ükskord tulin arsti kabinetist ja siis küsis, et noh, oli siis midagi viga ka või. Ütlesin, et jah, kopsupõletik oli. Nimelt oli mul kohutav väsimus juba pikemat aega, pereõde andis arsti aja ligi kolme nädala pärast, et umbes sellel ju haigus peas ja las ootab. Arst oskab natuke adekvaatsemalt asja hinnata, aga ka teda mõjutab see, et võtan antidepressante.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja toon on küll ebasõbralik ja tekitab seetõttu vastajates eelarvamusi ja antipaatiat, ent tegelikult on teemaalgatuses oma tõetera sees: kui oled kord antidepressant võtnud, on sul märk igaveseks küljes. Minus tekitab ainult nõutust see, miks eeldatakse, et nõrga psüühikaga inimesel kõik haigused ainult peas kinni on ja et teda ei võiks ka füüsilised tervisehädad tabada …

Jumala õige. Pärast seda, kui hakkasin antidepressante võtma, muutus eriti pereõe suhtumine minusse kardiaalselt. Mingeid aegu mulle enam ei anna, naeruvääristab mu juttu. Ükskord tulin arsti kabinetist ja siis küsis, et noh, oli siis midagi viga ka või. Ütlesin, et jah, kopsupõletik oli. Nimelt oli mul kohutav väsimus juba pikemat aega, pereõde andis arsti aja ligi kolme nädala pärast, et umbes sellel ju haigus peas ja las ootab. Arst oskab natuke adekvaatsemalt asja hinnata, aga ka teda mõjutab see, et võtan antidepressante.

Ma hakkan juba tugevalt sinna kalduma, et hakkangi ise tasulisi analüüse käima tegemas, kui vaja. Ise otsin, ravin ja mõtlen, olen iseenda arst. Reumatoloogi ja endokrinoloogi juures pean kord aastas käima analüüse andmas. Pealegi endokrinoloog ütles, et mitte mingeid kaebuseid see diagnoos ei tekita ja ravi puudub. Mis ma ronin sinna siis tüütama. Otsustasin, et ei lähegi. Lähen teen ise tasulised parem. Kedagi teist ei huvita teise inimese tervis nagunii, ega tema ju sellega elama ei pea. Ainult ise peab enese heaolu eest hoolt kandma. Kui mõnel päeval ongi meel väga must, siis selleks puhuks on mul olemas looduslikud ad-d, millel kannatamatud kõrvalmõjud puuduvad. Kasutan harva väga mustadeks päevadeks, sest ei tunne vajadust tihedamalt.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 14.08 10:02; 14.08 10:19; 14.08 10:45; 14.08 11:04; 14.08 11:41; 14.08 12:56; 14.08 13:36; 14.08 13:53; 14.08 14:40; 14.08 15:15; 14.08 15:27; 14.08 16:12; 14.08 17:26; 14.08 17:51; 15.08 13:38; 15.08 14:39; 15.08 19:34; 15.08 20:10; 16.08 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle määras perearst telefoni teel mitme kuu AD annused, mida ma olen varem võtnud ning ei pannud uut vastuvõtuaeg isegi, et uurimaks kuidas need toimivad. Pikk kadalipp, koigepealt helistan pereõele, kelle stamp väljend on, jätan perearstile teate, eks vaatab mis ta otsustab. Tore, see linna perearstikeskus, kus peamine eesmärk on võimalikult vähe inimesi vastuvõtule suunata. Üldiselt jah, kui ükskord mingi ärevus voi muu psüühikahäire diagnoositud, siis kirjutatakse kõik tulevased kaebused sinna alla.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja toon on küll ebasõbralik ja tekitab seetõttu vastajates eelarvamusi ja antipaatiat, ent tegelikult on teemaalgatuses oma tõetera sees: kui oled kord antidepressant võtnud, on sul märk igaveseks küljes. Minus tekitab ainult nõutust see, miks eeldatakse, et nõrga psüühikaga inimesel kõik haigused ainult peas kinni on ja et teda ei võiks ka füüsilised tervisehädad tabada …

ja lisaks on nii, et täiesti juhuslikult mingi ränga diagnoosi saamise korral (nt saadakse mingi lihtsa probleemi uh uuringu käigus teada, et sul on kuskil teises siseorganis mingi hiigelsuur kasvaja) mõjub see paratamatult veidi ka psüühikale – loomulik ju! – aga see ei tähenda seda, et nt perearst saadaks su onkoloogile saatekirjaga, kuhu pole kirjutatud mitte seda, et leiti võimalik kasvaja, vaid et sa oled nt hüpohondrik või ärevushäirega (kuna oled saadud avastusest kerge šokis)

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja toon on küll ebasõbralik ja tekitab seetõttu vastajates eelarvamusi ja antipaatiat, ent tegelikult on teemaalgatuses oma tõetera sees: kui oled kord antidepressant võtnud, on sul märk igaveseks küljes. Minus tekitab ainult nõutust see, miks eeldatakse, et nõrga psüühikaga inimesel kõik haigused ainult peas kinni on ja et teda ei võiks ka füüsilised tervisehädad tabada …

ja lisaks on nii, et täiesti juhuslikult mingi ränga diagnoosi saamise korral (nt saadakse mingi lihtsa probleemi uh uuringu käigus teada, et sul on kuskil teises siseorganis mingi hiigelsuur kasvaja) mõjub see paratamatult veidi ka psüühikale – loomulik ju! – aga see ei tähenda seda, et nt perearst saadaks su onkoloogile saatekirjaga, kuhu pole kirjutatud mitte seda, et leiti võimalik kasvaja, vaid et sa oled nt hüpohondrik või ärevushäirega (kuna oled saadud avastusest kerge šokis)

Jah, et ärevuse tagajärjel tekkisid kaebused, valud ja diagnoosid, aga mitte nii, et kaebuste, valude ja diagnooside tagajärjel tekkis ärevus.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 14.08 10:02; 14.08 10:19; 14.08 10:45; 14.08 11:04; 14.08 11:41; 14.08 12:56; 14.08 13:36; 14.08 13:53; 14.08 14:40; 14.08 15:15; 14.08 15:27; 14.08 16:12; 14.08 17:26; 14.08 17:51; 15.08 13:38; 15.08 14:39; 15.08 19:34; 15.08 20:10; 16.08 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osade autoimmuunhaigustega mängib toitumine väga suurt rolli!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 10:17; 14.08 10:22; 14.08 13:50; 14.08 13:54; 14.08 16:05; 14.08 17:19; 15.08 21:09; 05.09 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu postitusi lugedes jääb mulje, et sul on mingi üldine vimm arstide(igasuguste) vastu.

Väga ebameeldiva tooni jätavad su kirjutised. Ei imesta, et sa nii ükskõikseks arste jätad, kui sa ka nendega suheldes nii sapine oled ja arvad, et nad on saamatud.

Kui ei sobi, otsi siis kolmas uus perearst omale.

Vabandust. Tundub, et küsin valest kohast. Loogiline, et arstid teineteist kaitsevad siin.

Ei ma ei ole arst ???? ma olen lihtlabane koristaja ametilt. Lisasin ühe lõigu juurde, loe seda!

“Kui su valud ja probleemid on tingitud autoimmuunhaigustest, siis sa ju peaksid olema vastavate eriarstide hoole all.

Minul on ka ja mina perearstiga üldse suhtlema ei pea, vaid pöördun kohe otse oma raviarsti poole(reumatoloog).”

Muud ei oska öelda, kui, et olete mu tekstist valesti aru saanud ja kõik autoimmuunhaigused ei ole vaid reumatoloogilised. Praeguse saatekirja sai teha vaid perearst. Probleem on selles, et ei märgi infot saatekirja, mida teised eriarstid on kirja pannud ehk ei lisa nende poolt pandud diagnoose, et oleks parem ülevaade arstile ja ehk abiks kelle juurde nüüd minema pean. Info on väga poolik.

See on nüüdseks päris selge, et uurin valest kohast. Siin ei viitsita arugi saada, et milles on asi, lahmitakse niisama. Aga tänan, uurin mujalt.

autoimmuunhaigustega tegeleb reumatoloog. eriti, kui neid on mitu. minul ka neid 2 ja kumbki ei kuulu iseenesest otseselt reumatoloogi eriala alla ning olin väga üllatunud, kui öeldi, et just selle eriala arst nendega tegeleb. ühega käisin selle eriala arsti juures, aga kui tegemist on juba nö. komplektiga, siis on see reumatoloogi ala.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt ma soovitan teemaalgatajal oma kaebus ära teha küll. Perearstikeskusele, kohalikule omavalitsusele ja miks mitte ka sotsiaalministeeriumile. Ehk nende vastus jõuab paremini kohale kui anonüümsete kägude oma.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 09:38; 16.08 11:11; 16.08 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt ma soovitan teemaalgatajal oma kaebus ära teha küll. Perearstikeskusele, kohalikule omavalitsusele ja miks mitte ka sotsiaalministeeriumile. Ehk nende vastus jõuab paremini kohale kui anonüümsete kägude oma.

Ja mis oleks kaebuse sisu? Et patsient ei saa aru saatekirjas olnud terminist? Kaebus tuleks teha ikka siis kui on tehtud raviviga, praegu puhtalt kommunikatsiooni probleem (mis on alati kahepoolne). Mina maksumaksjana küll ei tahaks et sotsiaalministeerium selliste asjade lahendamiseks aega ja raha raiskaks (ilmselt ei võetaks seda töössegi).

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 01:37; 16.08 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt ma soovitan teemaalgatajal oma kaebus ära teha küll. Perearstikeskusele, kohalikule omavalitsusele ja miks mitte ka sotsiaalministeeriumile. Ehk nende vastus jõuab paremini kohale kui anonüümsete kägude oma.

Ja mis oleks kaebuse sisu? Et patsient ei saa aru saatekirjas olnud terminist? Kaebus tuleks teha ikka siis kui on tehtud raviviga, praegu puhtalt kommunikatsiooni probleem (mis on alati kahepoolne). Mina maksumaksjana küll ei tahaks et sotsiaalministeerium selliste asjade lahendamiseks aega ja raha raiskaks (ilmselt ei võetaks seda töössegi).

Ei ole asi ju ainult selles terminis. Saatekiri on väga napisõnaline ja ei ole märgitud teisi diagnoose, kui vaid ärevushäire. Kui nüüd arst küsib kaebuste kohta ja samal ajal loeb sõna “ärevushäire”, siis võibki nii juhtuda, et sinna patta panebki ja lugu lõppenud tema poolt. Nii viimati ka juhtus. Kui küsisin, et kas ka vaatas teisi andmeid, sain vastuseks ei. Eriarstid ei uuri üksipulgi inimese digilugu, vaid loevad vaid saatekirjas olevat teksti. Ma ei tea, et mis põhjusel see nii on, ehk tõesti ajapuudus, halvemal juhul huvi.
Leidub kahjuks küll silmaklappidega hobuseid, nagu keegi siin nimetas.
Ma olen ka maksumaksja ja minu tervis pole ka vähem olulisem mõne teise omast.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 14.08 10:02; 14.08 10:19; 14.08 10:45; 14.08 11:04; 14.08 11:41; 14.08 12:56; 14.08 13:36; 14.08 13:53; 14.08 14:40; 14.08 15:15; 14.08 15:27; 14.08 16:12; 14.08 17:26; 14.08 17:51; 15.08 13:38; 15.08 14:39; 15.08 19:34; 15.08 20:10; 16.08 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis oleks kaebuse sisu? Et patsient ei saa aru saatekirjas olnud terminist? Kaebus tuleks teha ikka siis kui on tehtud raviviga, praegu puhtalt kommunikatsiooni probleem (mis on alati kahepoolne). Mina maksumaksjana küll ei tahaks et sotsiaalministeerium selliste asjade lahendamiseks aega ja raha raiskaks (ilmselt ei võetaks seda töössegi).

Ma ei arvagi, et kaebus põhjendatud on, aga teemaalgataja ei jää ju muidu rahule.
Sotsiaalministeerium peab vastama ikka kõigile ametlikele pöördumistele ja eeldatavalt ei toimuks see ministri poolt, vaid vastab mõne osakonna lihtne ametnik. Neil ongi osa tööajast selleks ette nähtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 09:38; 16.08 11:11; 16.08 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii nunnu! Minu kommentaar, kus ütlen, et teemaalgatus on hüsteeriline ja ebameeldivas toonis, on modede poolt eemaldatud kui väga solvav kommentaar.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 16:21; 16.08 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kaebustega tegeleb Terviseamet. Otsi nende veebist menetlusgrupp üles, alguses võid loo telefoni teel ära rääkida ning hiljem meiliga ametliku kaebuse esitada. Uuri ka haigekassast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kaebustega tegeleb Terviseamet. Otsi nende veebist menetlusgrupp üles, alguses võid loo telefoni teel ära rääkida ning hiljem meiliga ametliku kaebuse esitada. Uuri ka haigekassast.

Perearsti peale esitatud kaebustega tegeleb tervishoiuteenuste osakond. Kaebuse saab esitada kodulehel oleva vormi kaudu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kuulnud, et kui inimesel on mitmeid ebamääraseid kaebusi või on kaebusi lihtsalt palju, siis paljud perearstid lahendavad selle enda jaoks ärevushäire diagnoosiga. Uurima ei pea (raha ju!), pead vaevama ei pea, enam-vähem kõik hädad peale luumurru ja kõrge palaviky saab vähemalt mõneks ajaks selle “viigilehega” ära varjata. Ma pakun, et Hashimoto põdejatest suur osa on enne tõelise diagnoosi saamist terve portsu valediagnoose saanud, mulle hulgas ärevushäire ka kindlasti on.

Siin öeldi, et mis sa lähed perearsti juurde, mine selle eriarsti juurde, kelle juures jälgimisel oled. Kas tõesti saab niimoodi ilma saatekirjata eriarstile?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin öeldi, et mis sa lähed perearsti juurde, mine selle eriarsti juurde, kelle juures jälgimisel oled. Kas tõesti saab niimoodi ilma saatekirjata eriarstile?

Kui sa juba oled eriarstilt diagnoosi saanud siis jah saad ka uuesti sinna sama lihtsalt tagasi minna, sest sa oled tema ravitavate nimistus ja ta ongi su haiguse “perearst” nüüdsest.
Kui arsti vahetada tahad siis nii lihtsalt ei saa.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 10:17; 14.08 10:22; 14.08 13:50; 14.08 13:54; 14.08 16:05; 14.08 17:19; 15.08 21:09; 05.09 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arsti saab vahetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui psühholoog kirjutab hinnangus asteeniline, siis see tähendab kurnatud.
Kui arst kirjutab asteeniline, siis peab silmas kehatüüpi – sale, lihased ja kõõlused välja joonistunud. Puhtalt kehakuju kirjeldus, ilma vaimse tervise komponendita.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Ilu ja tervis Perearsti vastu kaebus