Esileht Ilu ja tervis Perearsti vastuvõtt!

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Perearsti vastuvõtt!

Postitas:

Perearsti vastvõtul käies on vererõhk alati kõrge.Pöörasin perearsti tähele panu sellele, et tema vererõhuaparaat on iidamast aadamast(üle 5 aasta kindlasti vana) ja võiks endale uue muretseda, kuna minul on kahtlus, et tema kasutuses olev mõõtja valetab.Antud aparaat pidevalt töös ja töötab patarei toitel. Olen korra võtnud oma vererõhumõõtja kaasa vastvõtule ja võrrelnud andmeid, näitude vahe korralik (perearsti arvates minu aparaat valetab). Asi selles, et ükskõik kus mujal (tööl,kodus jne.) mõõta vererõhku on see korras ja probleeme ei ole.
Perearst oma mõõtmis tulemuste põhjal tahab alati koheselt väljakirjutada vererõhuravimid ja kurjustab hullusti. Palusin, et saatku siis mind kardioloogi vastvõtule kui ta kahtlustab mul hüpertooniat. Kardioloogi juurde nõus saatma pole, kuna hüpertoonia perearsti rida.
Küsimus selles, et mida antud situatsioonis teha.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:43; 16.08 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearsti vahetada, kel korralikum aparaat.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:47; 17.08 00:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa käid seal perearsti juures pidevalt, ehk on hüpertoonia asemel hüpohondria?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvestades kui odavad need aparaadid on, siis ma kingiks talle uue, kui minu perearstil selline reliikvia oleks.
ja äkki saaks siis tänutäheks või nii järgmisel korral palavikuga arsti vastuvõtule aja kiiremini kui praegune tavapärane 1,5 nädalat.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palu omale 24-tunnine holter-monitooring teha, kardioloogi juures põhjalik südameuuring ja siis rääkige tablettidest.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 21:01; 17.08 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki kontrolliksid enda aparaati ka siiski? Kui perearstil katki oleks, siis oleks ju kõigi patsientide näitajad paigast ära ja sellest saaks aru. Minul näitas täiesti uus ja kallis aparaat täiesti valesti. Apteegist kus ostsin vahetati ümber ja öeldi et kahjuks juhtu seda tihti kuna ei taadelda nagu haiglate omi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul need perearstide vanad aparaadid on siiski paremad kui igamehe aparaadid. Kui tema aparaat valetaks, siis oleks kõigil ta patsientidel kõrge vererõhk ning küllap arst seda juba märkaks. See on loogiline, et arsti juures käies on vererõhk kõrgem, sest kodus sa ilmselt mõõdad rõhku rahuolekus, arstil aga oled enne tulnud trepist üles/kõndinud kiire sammuga/natuke oled ärritunud juba ette, sest kardad vererõhu mõõtmist vms. Oleneb, kui palju see erinevus on. Kui 10-20 ühikut, siis on see tavaline. Kui erinevus on rohkem, siis on põhjus ikkagi aparaadis – aga kumma omas, seda te lapsikult vaieldes, et “sinu oma on katki” küll selgeks ei saa. Käi näiteks mõnes apteegis, kus vahetevahel ka rõhku mõõdetakse, lase end mõõta ja võta oma aparaat kaasa. Või on teil tööl aparaat, mõnes kohas on.
Igal juhul selle variandi, et tõesti perearsti aparaat valetab, jätaks ma viimaseks. Ja kui sul on 3-4 kinnitust erinevatest kohtadest, et sinu aparaat õige on, siis lähed ja räägid perearstiga uuesti sel teemal. Tablette muidugi enne võtma ei pea, see on su oma asi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:01; 17.08 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka alati arsti juures(vahest pole millise) käies vererõhk kõrgem. Ometi nagu näiliselt närvis pole vms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstid lasevad oma vererõhu aparaate regulaarselt kontrollida, et õigesti kalibreeritud oleksid. Kui aparaat on töökorras, siis ei pea seda välja vahetama.
Pigem võid ise oma vererõhuaparaadi nt apteeki kontrolli viia.
Lisaks on täiesti olemas selline asi nagu valge kitli sündroom. Mille puhul arsti juures käies vererõhu väärtused ongi emotsionaalsest stressist tingituna kõrgemad, kuigi muidu päeva lõikes on väärtused normivahemikus. See on täiesti normaalne, et tervel inimesel emotsionaalse stressi või füüsilise pingutuse korral läheb vererõhk ajutiselt kõrgemaks. Ohtlik on just pidev kõrge rõhk rahuolekus. Selleks, et välistada hüpertensiooni diagnoos tuleks teha 24-tunni vererõhu monitooring. Kus sulle pannakse 24-tunniks külge aparaat, mis mõõdab nii päevased kui öised vererõhu väärtused ja arvutatakse välja keskmised. Kui leidub üksikuid kõrgeid väärtuseid, aga päevased keskmised väärtused on normivahemikes, siis tablettraviks vajadust pole.
Selles osas on perearstil täiesti õigus, et 1. astme hüpertensiooni diagnoosimine ja ravi on 100% perearsti rida. Tegemist on väga sagedase haigusega ja tablettravi juhend on väga konkreetne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline valge kitli sündroom. Mul on ka, kodus pole häda, aga tervisekontrollides näitab alati kõrgenenud vererõhku. Kui ma seal natuke istunud olen ja siis uuesti mõõdetakse on näitajad palju paremad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka alati arsti juures(vahest pole millise) käies vererõhk kõrgem. Ometi nagu näiliselt närvis pole vms.

Sama siin. Perearst teab seda ja arvestab sellega. Mõõdab 2x vererõhku – kõigepealt visiidi algul (siis olen ärevil – rõhk kõrgem) ja pärast visiidi lõpul (siis kui hakkan rahunema). On tehtud haiglas põhjalik uuring ka – ei ole hüpertooniat.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema algataja.Töö juures toimub iga tööpäeva alguses RR kontroll, probleeme ei ole.Kodus oman kvaliteetset vererõhumõõtjat, mis kontrollitud töö juures ja näit ühtib.Perearst oma mõõtjat pole kuskil kontrollinud, ise ütles kui küsisin.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:43; 16.08 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sulle pannakse 24-tunniks külge aparaat, mis mõõdab nii päevased kui öised vererõhu väärtused ja arvutatakse välja keskmised. Kui leidub üksikuid kõrgeid väärtuseid, aga päevased keskmised väärtused on normivahemikes, siis tablettraviks vajadust pole.

Ei ole ka see lahendus. Sattusin hullu kohta tööle, tekkis stress, perearst tuvastas kõrge vererõhu, tehti see 24-tunnine mõõtmine. Stress+see ebamugav aparaat (ärkasin ka öösel alati üles kui see mõõtma hakkas) andsid ikka kõrge rõhu. Määrati tabletid, sõin neid AASTAID. Alles kui elukohta ja sellega seoses ka perearsti vahetasin sain teada, et mul on pigem madal vererõhk. Uus pereast suvatses selgeks teha, et ka kodus tuleb mõõta. Ostsin mõõtja. Mõõtsin mitu nädalat kodus, ikka madal. Käisin apteegis nende aparaadiga mõõtmas, veel madalam. Perearsti juures ikka kõrge. Niikui arst mõõtma hakkab, tekib tunne nagu eksamil oleks-pean väga tubli olema, no saangi priske “hinde”.
Füüsiline pingutus muudab minul vähe. Eile kahe raske kotiga poest tulles kohe (puhkamata) mõõtsin ja 132-83-56.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vastupidi, et kodus tihti madal, aga arsti juures normaalne. Oli aeg kui pulss oli kõrge nii kodus kui arsti juures. Vererõhk madalam kui muidu. Oli ka kaebuseid ja saadeti südant uurima. Läks ise üle. Nüüd on vererõhk pigem normaalne ja pulss ka normaalne. Madal vererõhk annab kohe tunda, võib jalapealt magama ka vajuda ja peavalud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:47; 17.08 00:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema algataja.Töö juures toimub iga tööpäeva alguses RR kontroll, probleeme ei ole.Kodus oman kvaliteetset vererõhumõõtjat, mis kontrollitud töö juures ja näit ühtib.Perearst oma mõõtjat pole kuskil kontrollinud, ise ütles kui küsisin.

Seda ka ütlesid perearstile, et sul iga päev vererõhku kontrollitakse ja kunagi pole midagi viga? Perearst ei hoolinud sellest? No ma ei tea, kuidagi ebaloogiline on see jutt.
Vaheta siis arsti. Ja lahuta ka.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:01; 17.08 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käskis ka perearst kodus mõõta. Aparaat sai perearsti juures gradueeritud. Vähemalt 10 päeva järjest. Alati mõõdan ja võtan näitajad kaasa, kui arstile lähen, seal loomulikult väga kõrged. Mul muidugi tabletiravi juba aastaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 21:01; 17.08 08:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Perearsti vastuvõtt!