Esileht Koroonaviirus COVID-19 Perearstide tanki panemine

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Perearstide tanki panemine

Postitas:
Kägu

Väga nõme olukord, et perearstide prioriteet on hetkel vaktsineerimine. Noh muidugi, lisaraha eks. Meil on vaktsineerimispunktid üle linna. Ma saan aru, vaktsineerimine on oluline, aga miks need punktid seda teha ei saa. Maksku siis igale inimesele 50 euri et ta läheks vaktsineerimispunkti. Kõik muude haigustega inimesed on teisejärgulised.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla see perearstide juures vaktsineerimine isegi toimib paremini. Inimesel on võimalik vähemalt enda perearstilt või pereõelt küsida enda tervise ja vaktsiini kohta, perearst ju teab oma patsiente, mis haigused kellelgi on jne. Vaktsineerimispunktis ei huvita kedagi, konveier, nii et ega inimene, kes kõhkleb või ei tea täpselt, kas ta võiks või peaks vaktsineerima, sealt mingit abi ega nõu ei saa.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas mingites vaktsineerimistelkides on nüüd ka konsultatsioone andvad meedikud.

Püütakse keskenduda vaktsiini osas kõhklejatele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst on igal juhul õigem otsuse tegija. Meie peres on mitu inimest vaktsineerimata just täna perearsti soovitusele seda mitte teha. Temal on vahetu kogemus vaktsiinikahjudega, millega patsiendid maadlevad ja kuskilt abi ei saa.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst on igal juhul õigem otsuse tegija. Meie peres on mitu inimest vaktsineerimata just täna perearsti soovitusele seda mitte teha. Temal on vahetu kogemus vaktsiinikahjudega, millega patsiendid maadlevad ja kuskilt abi ei saa.

Vist on aeg Perearstiseltsile teatada, et tuleb “soodaarstidesse” karmimalt suhtuda.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst on igal juhul õigem otsuse tegija. Meie peres on mitu inimest vaktsineerimata just täna perearsti soovitusele seda mitte teha. Temal on vahetu kogemus vaktsiinikahjudega, millega patsiendid maadlevad ja kuskilt abi ei saa.

Vist on aeg Perearstiseltsile teatada, et tuleb “soodaarstidesse” karmimalt suhtuda.

Ei ole soodaarst, täitsa “meinstriim” arst, lihtsalt südametunnistus on inimesel olemas.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst on igal juhul õigem otsuse tegija. Meie peres on mitu inimest vaktsineerimata just täna perearsti soovitusele seda mitte teha. Temal on vahetu kogemus vaktsiinikahjudega, millega patsiendid maadlevad ja kuskilt abi ei saa.

Vist on aeg Perearstiseltsile teatada, et tuleb “soodaarstidesse” karmimalt suhtuda.

Ei ole soodaarst, täitsa “meinstriim” arst, lihtsalt südametunnistus on inimesel olemas.

Mis ajast “agendat” südametunnistuseks nimetatakse?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst on igal juhul õigem otsuse tegija. Meie peres on mitu inimest vaktsineerimata just täna perearsti soovitusele seda mitte teha. Temal on vahetu kogemus vaktsiinikahjudega, millega patsiendid maadlevad ja kuskilt abi ei saa.

Vist on aeg Perearstiseltsile teatada, et tuleb “soodaarstidesse” karmimalt suhtuda.

Ei ole soodaarst, täitsa “meinstriim” arst, lihtsalt südametunnistus on inimesel olemas.

Mis ajast “agendat” südametunnistuseks nimetatakse?

Segast paned? Perearst näeb, kuidas vaktsiinid mõnedele inimestele mõjuvad ning paneb nende tervisliku pildi kokku, lihtne 1+1 ja hoolivus inimesest sinna juurde.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst on igal juhul õigem otsuse tegija. Meie peres on mitu inimest vaktsineerimata just täna perearsti soovitusele seda mitte teha. Temal on vahetu kogemus vaktsiinikahjudega, millega patsiendid maadlevad ja kuskilt abi ei saa.

Mis kummaline tervisehäda see on, mis vaktsineerimist ei talu, aga haiguse põeb läbi tüsistusteta?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu perearstidel tööd vähe oleks praegu? Mina näen, et minu perearst töötab juba ka nädalavahetustel. Et tekitame perearstikeskustesse nende ukse taha veel lisaks vaktsineerimisjärjekorrad + iga vaktsineerija nõustamine kabinetis enne veel? Iga inimene teeb ikka oma peas selle otsuse. Nagu ka enne opile minekut kirjutad sa alla paberitele, et olen teadlik tüsistustest . Kui paljud on jätnud opile minemata teades, mis tüsistused sellega võivad kaasneda? Mina isiklikult mitte ühelegi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Segast paned? Perearst näeb, kuidas vaktsiinid mõnedele inimestele mõjuvad ning paneb nende tervisliku pildi kokku, lihtne 1+1 ja hoolivus inimesest sinna juurde.

Tahan ka sellist 🙂

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vist on aeg Perearstiseltsile teatada, et tuleb “soodaarstidesse” karmimalt suhtuda.

30-aastase perarstipraktikaga meditsiiniteadlane on ilmselt siin rääkinud, eks…

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga nõme olukord, et perearstide prioriteet on hetkel vaktsineerimine. Noh muidugi, lisaraha eks. Meil on vaktsineerimispunktid üle linna. Ma saan aru, vaktsineerimine on oluline, aga miks need punktid seda teha ei saa. Maksku siis igale inimesele 50 euri et ta läheks vaktsineerimispunkti. Kõik muude haigustega inimesed on teisejärgulised.

Mis mõttes tanki panemine? Vaktsineerimine on inimese tervist puudutav otsus mitte kulmude kitkumine, et lähen esimesse brow bari ja lasen ära teha. Loomulikult peavad (ja oleks alati pidanud) perearstid võtma selle kohustuse ja vastutuse öelda, kas see otsus on inimese jaoks õige ja parim.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga nõme olukord, et perearstide prioriteet on hetkel vaktsineerimine. Noh muidugi, lisaraha eks. Meil on vaktsineerimispunktid üle linna. Ma saan aru, vaktsineerimine on oluline, aga miks need punktid seda teha ei saa. Maksku siis igale inimesele 50 euri et ta läheks vaktsineerimispunkti. Kõik muude haigustega inimesed on teisejärgulised.

Mis mõttes tanki panemine? Vaktsineerimine on inimese tervist puudutav otsus mitte kulmude kitkumine, et lähen esimesse brow bari ja lasen ära teha. Loomulikult peavad (ja oleks alati pidanud) perearstid võtma selle kohustuse ja vastutuse öelda, kas see otsus on inimese jaoks õige ja parim.

Mitte keegi ei ole keelanud oma perearstiga ühendust võtta ja temaga konsulteerida, kas vaktsineerida või mitte. Süsti ei tee ju perearst ise nagunii.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vist on aeg Perearstiseltsile teatada, et tuleb “soodaarstidesse” karmimalt suhtuda.

30-aastase perarstipraktikaga meditsiiniteadlane on ilmselt siin rääkinud, eks…

30 aastat kogemust ei saa Eestis olla, perearste hakati koolitama alles 1993 aastal ja praksised avati veel mitu aastat hiljem.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh muidugi, lisaraha eks

Mis lisaraha… riik palub appi, et meditsiinisüsteem katastroofirežiimile ei läheks. Mõnel ijimesel on veidrad prioriteedid. Juskui jagataks perearstidele miljon, mitte üsna väike summa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et arst midagi vaatab, pannakse lihtsalt mõni õde või lausa väljast palgatud telefonimüüja helistama ja läheb süstimiseks ikka konveierikorras suts kõigile ja pärast vaata ise mis saab.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu perearstidel tööd vähe oleks praegu? Mina näen, et minu perearst töötab juba ka nädalavahetustel. Et tekitame perearstikeskustesse nende ukse taha veel lisaks vaktsineerimisjärjekorrad + iga vaktsineerija nõustamine kabinetis enne veel? Iga inimene teeb ikka oma peas selle otsuse. Nagu ka enne opile minekut kirjutad sa alla paberitele, et olen teadlik tüsistustest . Kui paljud on jätnud opile minemata teades, mis tüsistused sellega võivad kaasneda? Mina isiklikult mitte ühelegi.

Sa oled ikka puhta sooda. Ma eeldan, et enne operatsioone siiski tehaks uuringuid ja siis sa annad selle allkirja. Ise õnneks pole nii väeti, et oleks pidanud oppidel käima, eriti veel massiliselt. On normaalne ja elementaarne, et inimene soovib enne selle otsuse tegemist enda perearstiga asja arutada. Arusaadavalt oled sina juba oma mitmete oppidega piisavalt haigekassa raha raisanud. Las saavad nüüd korra minusugused ka löögile, kes reaalselt enda 40 eluaasta jooksul pole kordagi ühelgi haigekassa poolt rahastatud raviprotseduuril käinud. Kannatad ehk ära kuidagi need 2 nädalat nüüd kui sa ülepäeva arsti uksetaha ei saa.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga nõme olukord, et perearstide prioriteet on hetkel vaktsineerimine. Noh muidugi, lisaraha eks. Meil on vaktsineerimispunktid üle linna. Ma saan aru, vaktsineerimine on oluline, aga miks need punktid seda teha ei saa. Maksku siis igale inimesele 50 euri et ta läheks vaktsineerimispunkti. Kõik muude haigustega inimesed on teisejärgulised.

Kas sa mõtled ka mida räägid. Vaktsiinidel on ju kõrvalmõjud, iga vaktsineerimise EES peab olema arstlik läbivaatus, et oleks välistatud, et inimene kukub peale vaktsineerimist kohe kokku. Justnimelt perearstid peavadki vaktsineerimist tegema. Näiteks on allergiatega inimesed, kes kohe on “kiirabi kliendid” kui vaktsiinis peaks olema teatud aineid. Vaktsineerimisest on tehtud mingi kohvikus käiguga sarnane tegevus  – väga julm ma ütlen. Lisaks peab vaktsineerija olema väljaõppinud ja tal peab olema vastav paber. Muidu võiks ju vaktsiine koos süstlaga müüa, et tehke ise. Tead, mis juhtub, kui valesti läheb vaktsiini süst?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Perearstide tanki panemine