Esileht Ilu ja tervis Perearstide tehtavad analüüsid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Perearstide tehtavad analüüsid

Postitas:

Kuulsin ühelt tuttavalt erialaarstilt sellist kommentaari, et analüüsid(nii veri kui uriin), mida perearstid teevad pidid olema sellised, mis ei näitagi midagi. Ühesõnaga kui lausa suremas pole, siis mingit diagnoosi nende järgi ka panna pole võimalik.
Kas keegi oskab seda kommenteerida.
Endal just analüüsid tehtud ja ootan vastuseid. Nüüd ei teagi, mida ma nende vastustega üldse peale hakkan, kui need mingit tõde niikuinii ei näita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik kommentaar sellelt eriarstilt. Perearsti analüüsid on täpselt sama head kui eriarsti omad, lihtsalt neid on vahel vähem ja nad ei ole iga haiguse suhtes spetsiifilised. Raha seab piirangud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 18:30; 25.01 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Imelik kommentaar sellelt eriarstilt. Perearsti analüüsid on täpselt sama head kui eriarsti omad, lihtsalt neid on vahel vähem ja nad ei ole iga haiguse suhtes spetsiifilised. Raha seab piirangud. [/tsitaat]

Seda ta ütleski, et need näitajad mida perearstid otsivad, on nii üldised ja nõrgad näitajad, et inimene peab ikka väga-väga haige olema, kui sealt miskit näha saaks.
Vabandust terminoloogia pärast.
Ma täiesti usun seda, sest endal ka paar korda kogemust kui perearsti tehtud analüüsid korras, aga oma kalli raha eest eriarstile minnse selgus, et korras ei olnud tegelikult suurt midagi.
Minu jaoks on perearstid kaotanud igasuguse mõtte. Diagnoos tuleb niikuinii endal panna, analüüsid välja nuiata, nüüd siis eriala arsti kinnitus, et need ka kedagi targemaks ei tee.

Kohutav aja ja närvide raisk.
Kindlasti on erandeid, aga arvestades perearstidele eraldatava raha süsteemi, siis pole ka midagi imestada. Kes see ikka oma rahakotist raatsib midagi vabatahtlikult välja anda ja siis ongi ju kasulik teha analüüse, mis ka haiguse korral arvestatavaid kõrvalekaldeid ei näita.
Nii ei pea muretsema, et patsient hakkaks mingeid kallemaid ja põhjalikumaid uuringuid nõudma, aga samas on ka vajadusel ette näidata, et perearst ju siiski mingid analüüsid tegi.

Kõik see perearstile eraldatud raha, mis tal kõikidest kuludest, sh. analüüsid ja uuringud üle jääb, saab ju perearst endale.
Miks ta peakski siis midagi rohkemat tegema. Mida vähem seda parem.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled milestki väga valesti aru saanud.
PErearst ja eriarst tellivad sageli oma analüüsid samast laborist, kuidas need saavad siis erinevad olla???

Vahe on analüüsides endis, mis arst tellib. Eriarst tellib spetsiifilisemaid analüüse kui eriarst. Väide, et perearsti juures tehtud analüüside tõttu võib surra, on küll sulaselge rumalus. See sinu tuttav on küll veidi imelik… Vean kihla, et ta kindlasti halab sinna juurde, et perearstid on nii lollid jne. Miks ta siis ei hari neid? Miks ta siis õõnestab patsientide seas perearstide reputatsiooni? Väga halb on midagi sellist kolleegi kohta kuulda, aga eks inimesed ole erinevad….

See, et sina oled eriarstide juures oma analüüside eest suurt raha maksnud, on sinu valik ja mitte sinu perearsti süü. Vali siis endale selline perearst, keda sa usaldada saad.

TEgelikult võiksid tuua mingi konkreetse näite, mitte siin niisama üldiselt ahmida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 18:30; 25.01 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sa oled milestki väga valesti aru saanud.
PErearst ja eriarst tellivad sageli oma analüüsid samast laborist, kuidas need saavad siis erinevad olla???

Vahe on analüüsides endis, mis arst tellib. Eriarst tellib spetsiifilisemaid analüüse kui eriarst. Väide, et perearsti juures tehtud analüüside tõttu võib surra, on küll sulaselge rumalus. See sinu tuttav on küll veidi imelik… Vean kihla, et ta kindlasti halab sinna juurde, et perearstid on nii lollid jne. Miks ta siis ei hari neid? Miks ta siis õõnestab patsientide seas perearstide reputatsiooni? Väga halb on midagi sellist kolleegi kohta kuulda, aga eks inimesed ole erinevad….

See, et sina oled eriarstide juures oma analüüside eest suurt raha maksnud, on sinu valik ja mitte sinu perearsti süü. Vali siis endale selline perearst, keda sa usaldada saad.

TEgelikult võiksid tuua mingi konkreetse näite, mitte siin niisama üldiselt ahmida.[/tsitaat]

ma ei saanud midagi valesti aru, ma lihtsalt ei oska end ehk väljendada nii nagu seda teeb arst, sest ma ei ole seda.
Muidugi on laborid samad, aga seda ma ju räägin, et analüüsid tellitakse NIIVÕRD erinevad, et perearsti omadest ei saagi midagi tarka välja lugeda.
Mis kasu on perearsti vahetusest kui poliitika on ju kõigi sama?
Minu tuttav ei halanud vaid nentis fakti.
Tema juurde satuvad tihtipeale haiged, kelle perearsti poolt tehtud analüüsid on täiesti normipiires, aga põhjalikumal uurimisel selgub kahjuks midagi sootuks muud.
Minu arust on see väga tore, et leidub veel arste, kes ka patsientidest hoolivad, mitte ei asu kohe ringkaitsesse, ükskõik kui väär neile asi ka ei paista.
See rahapoliitika perearsti süsteemis on hoopis mujalt tulnud info. Sellst rääkis mulle mu oma klient, kes konkreetselt perearstide rahastamisega tegeleb.
See, et meie perearstid ääretult hästi elavad, näeb iga lollgi, vaadates mis ime masinatega nad ringi liiguvad. Ja palun ära tule mulle ütlema, et nad osatavad need oma rikaste meeste raha eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma ei saanud midagi valesti aru, ma lihtsalt ei oska end ehk väljendada nii nagu seda teeb arst, sest ma ei ole seda.
Muidugi on laborid samad, aga seda ma ju räägin, et analüüsid tellitakse NIIVÕRD erinevad, et perearsti omadest ei saagi midagi tarka välja lugeda.
Mis kasu on perearsti vahetusest kui poliitika on ju kõigi sama?
Minu tuttav ei halanud vaid nentis fakti.
Tema juurde satuvad tihtipeale haiged, kelle perearsti poolt tehtud analüüsid on täiesti normipiires, aga põhjalikumal uurimisel selgub kahjuks midagi sootuks muud.
Minu arust on see väga tore, et leidub veel arste, kes ka patsientidest hoolivad, mitte ei asu kohe ringkaitsesse, ükskõik kui väär neile asi ka ei paista.
See rahapoliitika perearsti süsteemis on hoopis mujalt tulnud info. Sellst rääkis mulle mu oma klient, kes konkreetselt perearstide rahastamisega tegeleb.
See, et meie perearstid ääretult hästi elavad, näeb iga lollgi, vaadates mis ime masinatega nad ringi liiguvad. Ja palun ära tule mulle ütlema, et nad osatavad need oma rikaste meeste raha eest.[/tsitaat]
Sa oled siiski absoluutselt valesti aru saanud:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.01 21:44; 26.01 15:47; 29.01 00:10; 29.01 01:05; 29.01 14:23; 29.01 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

analüüsid enamasti ei \”näitagi\” midagi niisama heast peast. normi piirid võivad erinevatel inimestel olla niivõrd erinevad. enne peab olema ikka suund, mida sealt otsida. konkreetse inimese analüüsi tulemus koos ülejäänud haiguslooga siis kinnitab kahtluse või lükkab ümber.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 22:00; 25.01 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa oled siiski absoluutselt valesti aru saanud:) [/tsitaat]

Äkki siis täpsustad, millest ma valesti aru sain?

Kas see, kui eriarst mulle ütleb, et kahjuks need analüüsid mis perearst teatud kaebuse peale tegi, ei näita tema jaoks mitte midagi vajalikku, ega mitte isegi seda, et mul selles organis üldse probleem on, kuigi tegelikult on ja päris äge, siis ongi kõik ok või? Milleks need analüüsid siis üldse, kui ma vaatamata sellele, et perearsti sõnul on kõik \”näitajad\”(mida iganes) korras, juhindun siiski oma instinktist ja eriarst kinnitab mulle mu kahtlusi? Oleksin oma pereasrti kuulama jäänud, oleks sellel olnud väga halvad ja pöördumatud tagajärjed. Kõik haigused ei kao iseenesest või ainult valuvaigisteid neelates.

Või mõtled sa seda rahapoliitikat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]analüüsid enamasti ei \”näitagi\” midagi niisama heast peast. normi piirid võivad erinevatel inimestel olla niivõrd erinevad. enne peab olema ikka suund, mida sealt otsida. konkreetse inimese analüüsi tulemus koos ülejäänud haiguslooga siis kinnitab kahtluse või lükkab ümber.[/tsitaat]

Millise haiguslooga, kui perearst isegi ei viitsi midagi kuulata vaid vehib igasugu retsepte kirjutada?
Nad ei otsigi ju haiguste põhjuseid vaid üritavad neid vaid lämmatada. Ma pole mingi katsejänes, et nende \”uusi\” ja innovatiivseid ravimeid end pidevalt täis toppida!

Olen ühe pereasrti juures juba aastakümneid olnud ja siiani rahul, sest pole tervisega probleeme olnud. Nüüd aga kui abi vaja, siis täiesti lootusetu. Jutt vaid kurtidele kõrvadele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Millise haiguslooga, kui perearst isegi ei viitsi midagi kuulata vaid vehib igasugu retsepte kirjutada?
Nad ei otsigi ju haiguste põhjuseid vaid üritavad neid vaid lämmatada. Ma pole mingi katsejänes, et nende \”uusi\” ja innovatiivseid ravimeid end pidevalt täis toppida!

Olen ühe pereasrti juures juba aastakümneid olnud ja siiani rahul, sest pole tervisega probleeme olnud. Nüüd aga kui abi vaja, siis täiesti lootusetu. Jutt vaid kurtidele kõrvadele.[/tsitaat]
no siis on probleem ju hoopis perearstis, mitte et analüüsid \”ei näita\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 22:00; 25.01 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no siis on probleem ju hoopis perearstis, mitte et analüüsid \”ei näita\”[/tsitaat]

Ma ei tea enam kuidas seletada, et aru ka saadaks, mida ma ütlen.
Asi pole vaid minu perearstis vaid perearstides. Eriarst rääkis, kuidas tema juurde tuleb pidevalt haigeid, kellel perearstide tehtud analüüside põhjal pole nagu häda midagi.
Eks see ole ikka perearstide teha, mis analüüsid tellitakse, ega labor neid omast peast ei võta.
Milleks teha siis analüüse, mis midagi tarka ei näita? Mingid üldised n’itajad ainult. Tegelikult on see totaalne inimeste piinamine, rääkimata sellest jooksutamisest ja valeinformatsioonist, nagu sul poleks viga midagi, kui tegelikult ju on.
Sellel vaesel patsiendil pole isegi millestki kinni haarata, peale enda enestunde ja instinktide.
Kõigil kahjuks aga pole sellist pealehakkamist ja siis kuuleme, kuidas diagnoosidega jäädakse hiljaks ja kahjuks ei saa enam ravida.

Kas selline suhtumine pereasrtide poolt on sinu arust normaalne?
Ainus mõte on, kuidas raha säästa, ükskõik kelle või mille arvelt?

ma ei taha kindlasti üldistada, sest kohe kindlasti on ka väga kompetentseid perearste, kellele veel arstieetika rohkem loeb, kui palganumber, aga kahjuks neid teisi on LIIGA palju!
Lubamatult!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need spetsiifilised analüüsid on perearstile keelatud. On vaid käputäis analüüse, mida perearst saab teha haigekassa raha eest. Kui tellida midagi erakordset ja spetsiifilist, siis on mõne aja pärast kontroll kaelas ja maksma peab selle eest perearst ise. Sama on ka teatud uuringud, mis perearstile nn. lubamatud. Ja need uuringud on suhteliselt kallid. Kujuta nüüd ette, kui perearst hakkaks enamus patsientidele neid tellima, siis suhtelislt ruttu on raha otsas ja ülejäänute ravikvaliteet halveneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need spetsiifilised analüüsid on perearstile keelatud. On vaid käputäis analüüse, mida perearst saab teha haigekassa raha eest. Kui tellida midagi erakordset ja spetsiifilist, siis on mõne aja pärast kontroll kaelas ja maksma peab selle eest perearst ise. Sama on ka teatud uuringud, mis perearstile nn. lubamatud. Ja need uuringud on suhteliselt kallid. Kujuta nüüd ette, kui perearst hakkaks enamus patsientidele neid tellima, siis suhtelislt ruttu on raha otsas ja ülejäänute ravikvaliteet halveneb. [/tsitaat]
Kelle ülejäänu ravikvaliteet? Nende kelle olukord on lastud juba täiesti hulluks minna, kas siis omal süül või asjatu jooksutamise ja aja raiskamise tõttu? Ja milline ravi? Sümptomite? Mis ravi see perearst mingit tõsiste haiguste puhul üldse teeb? Tema peaks ju patsiendi sellisel juhul eriaarstile saatma. Ühesõnaga, ma ei saa aru millest sa räägid?

No aga seleta siis palun lollile, MIKS see perearst neid analüüse siis üleüldse teeb, kui need mida ta tohib ja saab teha on suhtkoht mõttetud? Näitavad need ainult siis, kui midagi on juba totaalselt peeees?
Mis mõte sel kõigel on? Ja loomulikult kui see analüüs siis ei näita, siis ei ole ju mõtet asjaga edasi tegelda. Kirjutatakse sümptomite raviks midagi kokku ja jäädakse ootama.
Kas see on normaalne?
Ja seleta, kuidas see vaene haige sellisel juhul üldse selle õige erialaarsti juurde õigeaegselt saakski jõuda?
Tehke mulle selgeks palun, mis mõte on üldse perearstil? Haiguslehti välja anda, retsepte ja saatekirju kirjutada? Kas selleks peab tõesti arstiks õppima?
Ma olen siiani ise endale suutnud õigema diagnoosi panna, kui mu perearst ja niipalju kui ma inimestega rääkinud olen, pole ma ainuke(jutt ei käi antud juhul ühest ja samast perearstist) ja sealjuures mina ei ole arst!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et sa oled ärritunud, et perearst ei suutnud sulle adekvaatset diagnoosi panna? Kas läksid eriarsti juurde omal algatusel ja ilma perearsti saatekirjata?

See on natuke teine teema ju:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.01 21:44; 26.01 15:47; 29.01 00:10; 29.01 01:05; 29.01 14:23; 29.01 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sa oled milestki väga valesti aru saanud. PErearst ja eriarst tellivad sageli oma analüüsid samast laborist, kuidas need saavad siis erinevad olla???
Vahe on analüüsides endis, mis arst tellib[/tsitaat]

Loe nüüd palun uuesti ja AEGLASELT!

Jutt ju sellest ongi et perearst ei saa tellida kõiki analüüse mida tellib eriarst.

ja jutt täiesti õige. Tean enda kogemusest. Perearst kangesti üritas aidata, aga haigekassa ei rahasta, siis ei olnud tal plankette, siis ei osanud meist keegi hiljem neid analüüse tõlgendada jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemalgataja!

Aitäh, sulle asjaliku mõtte eest! Olen ka ise hädas olnud, et ei saa perearstist edasi, sest ignoreerib haigust ja laulab \”analüüsid korras\”.

Tegelikult niii elementaarne, et tuleb eraarsti juurde minna või siis juba tasulisele eriarstile, aga näe ise ei taibanud 🙂


ja kes nüüd kitkub, et räägni arstist korra ülihästi ja siis halvasti – jutt ongi erinevatest arstidest.
—-
—-

Ning neid ilkujaid ära pane tähele. Kes tahab võib ju istuda enda probleemide otsas ja regulaarselt perearstiga oma õnnetus elust jutustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Olen ühe pereasrti juures juba aastakümneid olnud ja siiani rahul, sest pole tervisega probleeme olnud. Nüüd aga kui abi vaja, siis täiesti lootusetu. Jutt vaid kurtidele kõrvadele.[/tsitaat]

Tegelikult see ongi kõige raskem olukord :S
Need kes pidevalt arstide vahet käivad, teavad juba millisele nupule vajutada, et midagi liikuma hakkaks ning meelitavad süsteemist välja kõik mida hing ihkab. Kui aga süsteemi ei tunne ja ootamatult tõepoolest abi vajad, ei ole abi võimalik saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on näide hetkel rase olles.

Arstid saavad tellida erinevaid uriini ja vereproove. Nt. uriiniproovi, mille tulemustes on ainult 5 näitajat ja samas ta saab ka tellida põhjalikku uuringut, kus uuritakse ka muid.
Kuna olen arvel itk-s siis saan näha ise ipatsiendist oma neid tulemusi.

Minulgi tekkis \”vaidlus\” ämmaemandaga. Põhjalikul vereproovil (seda tehakse muideks 3 korda ainult raseduse ajal) olid mitu näitu väga kehvad. Järgmiseks korraks kirjutas ta aga mulle saatekirja ainult sellele üld vereproovile, mis näitab ainult pm hemoglobiini. Küsisin siis otse, et miks siis põhjalikku ei tehta, ta ütles, et üldiselt on ette nähtud 3 põhjalikku vereproovi ainult raseduse ajal.

Kokkuvõttes sain uuesti korduv põhjaliku uuringu. Aga nagu aru sain, siis asi rahas. Ju siis perearstidel sama teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tuttav, kes perearstide rahastamisega tegeleb ja minu klient on, ei jõudnud ära imestada, kuidas perearstidel pidevalt sellised rahade ülejäägid on.
Mina küll ei imesta ja tean seda põhjust nüüd juba päris täpselt.

Sain oma analüüside vastused täna teada ja sama hästi oleks võinud selle aja ja raha(perearst) raiskamata jätta, sest loomulikult ei uuritud mul põletikunäitajaid ja muud asjad olid \”korras\”.
Ja nagu ma ennustasin, hakkabki jooksutamine pihta, kuigi ma palusin perearstilt spetsiaalselt korraga võimalikult palju asju uurida, sest mul ei ole võimalik oma graafiku tõttu eriti tihti just hommikuti, tühja kõhuga arstil käia.
Aga see on juba muidugi minu probleem, kuidas ma oma palaviku ja sellest tuleneva valutava kehaga tööd teha saan ja seda ilmselt veel nädalaid, kui siiski midagi selgub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

noh perearst teeb kliinilise vere ja sette. vaatab kuidas on hemoglobiin, leukotsüüdid ja siis ytleb, et pole hullu. eriarstid teevad muid asju. perearst võib ka teha kui kahtlus millelegi tekib aga kas ta neid ka alati tõlgendada oskab? Selleks ju arstid spetsialiseeruvadki, et kindlat rida põhjalikumalt tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

minu teada on perearsti rahastamise süsteem selline, et pearahad, mis patsientide eest saadakse, on praksise kuludeks (masinad, sisustus, töötajate palgad, ka arsti enda palk jms) ja analüüside ning uuringute jaoks on eraldi raha, mida perearstil endal reaalselt pole.. tal on vaid teatud summa aastas kasutada analüüsidele ja tegelikult maksab selle analüüsi eest siis haigekassa vastavalt tõendile, et see analüüs tehtud on.. nii et analüüside pealt raha kokku hoides ei saa perearst küll oma tasku midagi panna, ilmselt on analüüside tegemine limiteeritud neil seetõttu, et kardavad, et selleks mõeldud summast ei jätku aasta lõpuni vms.. ja nagu ma aru olen saanud, siis paljusid spetsiifilisi analüüse pole neil ka õigust teha..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on nii, et sellest nn pearahast tuleb teha ka mingid elementaarsed uuringud, mitte ei ole nii, et kõik uuringud on uuringufondist. Peale selle – nad kõik pingutavad hoolega, et jumala pärast seda uuringufondi ära ei kulutaks, sest äkki tuleb aasta lõpus paar kulukamat uuringut teha ja siis tuleb seda juba pearahast teha, kui uuringufond otsas.

Nii et mina arvan ka, et perearstide rahastamine on nii üles ehitatud, et arst võimalikult vähe patsienti uuriks ja et tehtavad uuringud oleks võimalikult odavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]millimallikas85 kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu teada on perearsti rahastamise süsteem selline, et pearahad, mis patsientide eest saadakse, on praksise kuludeks (masinad, sisustus, töötajate palgad, ka arsti enda palk jms) ja analüüside ning uuringute jaoks on eraldi raha, mida perearstil endal reaalselt pole.. tal on vaid teatud summa aastas kasutada analüüsidele ja tegelikult maksab selle analüüsi eest siis haigekassa vastavalt tõendile, et see analüüs tehtud on.. nii et analüüside pealt raha kokku hoides ei saa perearst küll oma tasku midagi panna, ilmselt on analüüside tegemine limiteeritud neil seetõttu, et kardavad, et selleks mõeldud summast ei jätku aasta lõpuni vms.. ja nagu ma aru olen saanud, siis paljusid spetsiifilisi analüüse pole neil ka õigust teha..[/tsitaat]

No inimene kes selle rahastamisega konkreetselt ise tegeleb rääkis vähe teist juttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

copy-paste
Pea kõik uuringud ja analüüsid aga,mida perearstid patsiendile teevad, ei sisaldu aga pearahas, vaid nendeks on eraldi fond Haigekassas ja sellest fondist saab perearst alles siis raha, kui ta on uuringu teinud ja Haigekassale arve esitanud. Selle fondi suurus on sõltuv pearaha suurusest. Kui perearst ei kuluta fondi raha ära, siis ei ole tal sellest mingit kasu, sest seda ülejäävat raha ei saa mitte tema kasutada vaid see jääb Haigekassasse.

Lisaks:
http://wwx.tarbija24.ee/150207/esileht/olulised_teemad/tarbija24/tervis/244738.php

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.01 21:44; 26.01 15:47; 29.01 00:10; 29.01 01:05; 29.01 14:23; 29.01 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]copy-paste
Pea kõik uuringud ja analüüsid aga,mida perearstid patsiendile teevad, ei sisaldu aga pearahas, vaid nendeks on eraldi fond Haigekassas ja sellest fondist saab perearst alles siis raha, kui ta on uuringu teinud ja Haigekassale arve esitanud. Selle fondi suurus on sõltuv pearaha suurusest. Kui perearst ei kuluta fondi raha ära, siis ei ole tal sellest mingit kasu, sest seda ülejäävat raha ei saa mitte tema kasutada vaid see jääb Haigekassasse.

Lisaks:
http://wwx.tarbija24.ee/150207/esileht/olulised_teemad/tarbija24/tervis/244738.php%5B/tsitaat%5D
Sellisel juhul on seda alles hiljuti muudetud ja arstid pole veel uude süsteemi ümber kohanenud, sest jah, see jutt oli meil mõned head aastad tagasi(ehk 3-4). Kui aus olla, siis oli mul ka tookord seda juttu raske uskuda, sest see süsteem tundus täiega inimvaenulik ja haige, aga nüüd olen seda omal nahal tunda saanud.
Paneb mõtlema, et kui isegi ahnus pole põhjuseks, siis mis ime seletus on pereastide taolisel käitumisel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]copy-paste
Pea kõik uuringud ja analüüsid aga,mida perearstid patsiendile teevad, ei sisaldu aga pearahas, vaid nendeks on eraldi fond Haigekassas ja sellest fondist saab perearst alles siis raha, kui ta on uuringu teinud ja Haigekassale arve esitanud. Selle fondi suurus on sõltuv pearaha suurusest. Kui perearst ei kuluta fondi raha ära, siis ei ole tal sellest mingit kasu, sest seda ülejäävat raha ei saa mitte tema kasutada vaid see jääb Haigekassasse.

Lisaks:
http://wwx.tarbija24.ee/150207/esileht/olulised_teemad/tarbija24/tervis/244738.php%5B/tsitaat%5D

No kui sa nüüd ise ka seda artiklit loeksid, siis saad ehk aru ka millest ma räägin, eksoleju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No kui sa nüüd ise ka seda artiklit loeksid, siis saad ehk aru ka millest ma räägin, eksoleju.
[/tsitaat]
Ei, ma ei saa aru, millest sa räägid.
Perearst ei saa ju tegemata analüüside raha kuidagi endale jätta? Või väidad sa midagi muud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.01 21:44; 26.01 15:47; 29.01 00:10; 29.01 01:05; 29.01 14:23; 29.01 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei, ma ei saa aru, millest sa räägid.
Perearst ei saa ju tegemata analüüside raha kuidagi endale jätta? Või väidad sa midagi muud?[/tsitaat]
Mina ei väida midagi.
Sa paned siia artikli, kus on üks ühele kinnitatud ja lahti räägitud seda, millest ma teema algusest peale rääkinud olen ja ikka ei saa aru?
Küll on ju lihtsalt ja arusaadavalt lahti seletatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin sulle siia ka kopida, ehk sa ei suuda seda infot litsalt üles leida ja näed vaid seda, mida tahad näha?

\”Pearahast kaetakse perearsti tegevus haiguste ennetamisel, diagnoosimisel ja ravimisel, retseptide, töövõimetuslehtede ja teiste meditsiinidokumentide väljastamine, vajadusel suunamine eriarsti konsultatsioonile ja edasisele ravile haiglasse.

Nimistusse kantute eest makstava pearaha suurus sõltub nende vanusest.

Iga alla 2-aastase lapse eest makstakse tänavu 84.10 krooni, 2–70-aastase eest 35.60 ning 70-aastase ja vanema inimese eest 43 krooni kuus. Nii saab näiteks keskmise suurusega nimistuga perearst iga kuu pearaha umbes 61 000 krooni.

Pearahaga on kaetud ka arsti, õe ja abitöötaja (näiteks registraatori) palk. Lisaks on pearahas koolituskulu, teenuse osutamiseks vajalike seadmete ja ravimite ning lihtsamate laboriuuringute kulu.

Perearsti tehtud uuringuid ja protseduure tasustatakse eraldi uuringute fondist, mis sel aastal on arvestuslikult 27 protsenti pearahast.

Perearst on isemajandav ettevõtja, kuid iga perearstipraksise ülalpidamiseks makstakse baasraha. Tänavu on see 11 540 krooni kuus – see katab ruumiga seotud kulud, sõiduauto kulud (sh liisingu, bensiini jne).

Ja nii on perearsti kuueelarve koos pearaha, baasraha ja lisatasudega keskmiselt 75 000 krooni.

On seda vähe või palju? Võrreldes eelmise aastaga on tänavu perearsti pearaha suurenenud 18 protsenti, baasraha 80 protsenti ja lisatasud haiglast kaugemal paiknemise eest koguni 100 protsenti.

Lisaks haigekassa makstud tasule võib perearst võtta visiiditasu koduvisiidi eest. Selle suuruse kehtestab ta ise, kuid see ei tohi ületada 50 krooni sõltumata koduvisiidil üle vaadatud patsientide arvust. Koduvisiidi eest ei või tasu nõuda juhul, kui patsiendiks on rase naine või alla 2-aastane laps. \”

Ehk sai nüüd kõik siia.
Kas vaidled ikka vastu, et olen asjast valesti aru saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.01 18:15; 25.01 20:22; 25.01 21:20; 25.01 22:04; 25.01 22:08; 25.01 22:53; 25.01 23:37; 26.01 23:37; 28.01 23:39; 29.01 00:56; 29.01 01:00; 29.01 09:43; 29.01 09:52; 29.01 14:32; 29.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui sa asjast õigesti aru saad, milles su probleem siis on? Mis puutuvad siia sinu analüüsid, mis midagi ei näita ja see, et sul on tihe graafik ja perearst sind jooksutab? Kuidas see kõik seotud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.01 21:44; 26.01 15:47; 29.01 00:10; 29.01 01:05; 29.01 14:23; 29.01 16:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Ilu ja tervis Perearstide tehtavad analüüsid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.