Esileht Ilu ja tervis Perearstikeskuses ravimine ainult telefoni teel

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Perearstikeskuses ravimine ainult telefoni teel

Postitas:

Loodan,et siin käivad ka postitusi lugemas  pereõed ja – arstid .

Patsiendil on köhahood ,(öösiti on eriti tugevad ja  selle hoo ajal on rinnus valus ),samuti kurguvalu ,nõrkus  aga palavikku  ja lihasvalu ei  ole. Määrati talle Covid-19 test ja see test oli negatiivne .Kas tõesti ei ole vaja enam patsiendile teha arstlikku läbivaatust  kuna tal võib ju ka kopsupõletik olla ?  Alati ei ole ju palavik näitaja  .Ainult telefoni teel käib pereõega konsulteerimine  ja läbi pereõe siis edastatakse info arstile .Patsient ei saa isegi arstiga läbi telefoni kontakteeruda .

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 14:20; 31.10 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tõenäoliselt on tegu siis kinnise köhaga. ACC vedeldab röga. Kui kaua köha kestnud on? Valutavad lihased, kopsud ei valuta. Kui vana inimesega tegu on, et kohe kopsupõletikku vaja kahtlustada on? Aga haiguse tunnuste kohapealt võiks pigem küll öelda, et mingi tavaline viirusnakkus. Sellega ongi targem kodus istuda ja ennast ravida, mitte joosta kuhugi polikliinikusse kohale.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 14:29; 30.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma soovitaks minna tasulise kopsuarsti juurde.

medicumis 55€ eest vastuvõtt, analüüsid, röntgenid, ravi, vajadusel ka tagasi kutsumine.

sellise perearsti aga soovitaks lihtsalt välja vahetada.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma soovitaks minna tasulise kopsuarsti juurde.

medicumis 55€ eest vastuvõtt, analüüsid, röntgenid, ravi, vajadusel ka tagasi kutsumine.

sellise perearsti aga soovitaks lihtsalt välja vahetada.

Aga kuhu sa tormad? Milleks on vaja mingeid röntgenkiiritusi iga köhaga teha? Teemaalgataja ei ole öelnud isegi seda, kui kaua on köha kestnud? Kuidas ravitud? Minuarust on absoluutselt mõistlik, et nõrgenenud immuunsusega inimest ei jooksutata ilma põhjuseta. Röntgeneid ei ole ka mõistlik niisama teha.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 14:29; 30.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, ärge suhelge kunagi telefoni teel: hilisemalt on sõna-sõna vastu olukord ja jääte ise lolliks. Miks mitte saata emaili: ka perearstil jääb siis aega reageerimiseks.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 16:44; 30.10 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, ärge suhelge kunagi telefoni teel: hilisemalt on sõna-sõna vastu olukord ja jääte ise lolliks. Miks mitte saata emaili: ka perearstil jääb siis aega reageerimiseks.

minu perearstikeskuses ei ole see võimalik. on ainult ühine üldmeiliaadress (paarikümne perearsti peale).  sinna võid kirjutada nagu mutiauku.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tule meelde, et oleks kunagi köhaga arsti juurde läinud. Põdrasamblatee ja puhkus, mis seal ikka.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, ärge suhelge kunagi telefoni teel: hilisemalt on sõna-sõna vastu olukord ja jääte ise lolliks. Miks mitte saata emaili: ka perearstil jääb siis aega reageerimiseks.

minu perearstikeskuses ei ole see võimalik. on ainult ühine üldmeiliaadress (paarikümne perearsti peale). sinna võid kirjutada nagu mutiauku.

Siis tuleb pöörduda institutsiooni poole, mis kasutab Teie poolt makstud maksusid vastava teenuse osutamiseks. Proovitud: perearsti seelikuke tõsteti kõrgemale, püksikud võeti eest ja tagumised põsed said aia-aia. Nüüd järgitakse täpselt määruses toodud reageerimispäevade nõuet. Õnneks ma üldiselt terve, perearst ei oma võimalust nö kätte maksta.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 16:44; 30.10 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, sest telefoni ei võeta vastu. Saadan meili, foto haigest kohast. Enamasti pereõde helistab mulle, et retsept kirjutatud. Nii raviti koroona algusest kuni augusti lõpuni, tolku ei midagi. Lõpuks oli abi eriarstist. Pole ka surmatõbi, aga siiski, väga veider.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tegeletakse ka hoolega patsientide minemapeletamisega. Ei vastata meilidele, ei võeta telefoni. Kui lõpuks kätte saad, siis kohale ei kutsu, sest mine sa tea, äkki koroona. Kohe näha, kellel papp tiksub niisamagi, pole sinna patsiente tolgendama vaja ja kellel raha niisama ei tule, vaja on midagi teha ka. Räägin siis nimelt hambaarstist, kes koroonat ei karda, kuigi istub käsipidi patsiendi suus tund aega järjest. Perearst nii lähedalt kontaktis ei pea olema, aga tema kardab.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleks esimesed 3 päeva kodus ja jälgiks tervist, Siis läheks kohapeale visiidile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, ärge suhelge kunagi telefoni teel: hilisemalt on sõna-sõna vastu olukord ja jääte ise lolliks. Miks mitte saata emaili: ka perearstil jääb siis aega reageerimiseks.

minu perearstikeskuses ei ole see võimalik. on ainult ühine üldmeiliaadress (paarikümne perearsti peale). sinna võid kirjutada nagu mutiauku.

Meil on samalugu . Ainult üldmeili aadress . Meil on kolm arsti ja seitse pereõde  .See ongi kõige hullem,et pereõde paneb ise  diagnoosi 🙁 Mina ise pidin  nõudma  kolmiknärvi rohtu kuna  teadsin  juba selle tunnuseid .  Kaua ma seda ibuprofeeni sisse söön . Saaks arstiga telefoni teelgi rääkida aga ei ,no ei lasta !  Ma tahan nõukaaegset meditsiini tagasi .Hommikul läksid polikasse ja sealt said sama päevapeale numbri eriarstile . Jaoskonnaarst  tegi koduvisiite . Nõukaajal ei thtinud ise endale midagi külge pookida . Kui ise oletasidki toona,mis haigus on siis sai kohe  riielda . Olid ikka head ajad . Nüüd piinle valudes  ja suure nuiamise peale saad rohu .Kas  see on õige ravimine läbi telefoni .Töötan  toidukäitlejana ja kas ma tohin siis minna köha (köhin nagu hobune ) ,nohuga  (lisaks on  kolmiknärvi põletik ) tööle ,ilma arsti läbivaatuseta ? Päev päevalt läheb asi hullemaks ;(

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 14:20; 31.10 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.terviseamet.ee/et/node/1384

 

ja alt valikust esimene. – tervishoiuteenuse vastavus tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ja selle alusel vastu võetud määruste nõuetele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka selline perearstikeskus, kus on vaid üldine email ja telefoni teel raske kätte saada (juba enne koroonat). Aga nad vastavad emailile alati sama päeva jooksul (või järgmisel tööpäeval kui hilja või nädalavahetusel kirjutad) ja helistatakse alati samal päeval tagasi, neil vist selline telefonisüsteem mis näitab kui kõne tuli nimistus oleva patsiendi registreeritud telefoninumbrilt. Ma arvasin, et see samal päeval vastamine on isegi kuskil seaduses/määruses kirjas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Perearstikeskuses ravimine ainult telefoni teel