Esileht Ilu ja tervis perearstile minek

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: perearstile minek

Postitas:
Kägu

Olen mitu korda olnud perearsti minemisega kahvlis.
A la tekib nn köha-nohu ja nõrkus nn viiruste hooajal.
On juhtunud 2 varianti harilikult ootan mingi 2-3 päeva ja siis panen aja kirja nt 2-3 päeva pärast.
Reaalsus on see, et kui perearsti aeg jõuab kätte on viirus täielikult kadunud ja olen visiidii tühistanud, sest pole sinna faktiga minna aega raiskama, et mul OLI vist mingi viirus
On ka olnud teine variant olen nn paar päeva v isegi nädal oodanud(viirus pole ära läinud), siis aja kirja pannud ja vb pere arstile olen jõudnud 1,5 v isegi 2 nädala pärast ja siis jälle tundub, et nn kus olen olnud ja enamus juhtudest on kohe antibiootikumid peale pandud. Nokk kinni saba lahti. Või siis inimesed tormavad kohe juba esimesel päeval arstile andmata kehal aega viirusega võidelda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perearsti poole pöördun siis, kui palavik 4-5 päevaga ära ei lähe. Viirused tavaliselt selle ajaga lähevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole kunagi käinud nohu-köha pärast arstil, ka lastega mitte. Loomulikult olen seisundit jälginud ja leevendanud, aga arvestangi, et kuskil 3.-4. päevani võib kehvemaks minna, edasi peaks tasapisi paranema. Teisest küljest põeme üsna kergelt: palavik ei ole olnud üle 1-2 päeva ja mitte üle 38-39C, põskkoopapõletikku ei ole mul kunagi olnud, keskkõrvapõletikku ei ole lastel ka seni ligi 5 aasta jooksul esinenud.
Ühe lapsega on kaks korda saanud viirushaiguse tõttu erakorralises küll käia: esimene kord olid alla aasta vanuselt palavikukrambid ning üks kord ei allunud järjekordne kõriturse enam kodusele ravile.
Aus on muidugi ära märkida, et olen ise ka vastava haridusega, nii et perearstile minek ei annaks enamikel juhtudel midagi juurde. Kopsud saan ise kodus ära kuulata,üldseisundit hinnata, palavikku mõõta ja suhu vaadata ka. Kui peaks tekkima kõrvapõletiku kahtlus, siis loomulikult käiksin perearstil ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati võib helistada/kirjutada pereõele ja nõu pidada. Pärast viirust end ette näidata pole tõesti mõtet, aga kui juba 4.-5. päev ja lisandub sügavam köha või palavik ei lange või on oluline nõrkus, siis õde korraldab edasi – kas analüüsile või arsti juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

viiruse vastu AB ei aita, seega pole mingit mõtet kohe arsti juurde tormata. see teine variant on ju täiesti ok, vabalt võib olla, et selle ajaga saad ise terveks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ootan paar päeva ja siis vaatan sõltuvalt olukorrast. Kui haiguslehte vaja siis helistan kohe ja räägin pereõega oma jutud ära. Töötades puutun kokku paljude inimestega, ka lastega ja pole vaja viirust levitama minna. Igakord lehte vaja pole siis 4-5 päeval kui asi ei parane helistan ja räägin pereõega, tema otsustab kas vaja tulla või mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See teemaalgatuse esimene variant on ju selline, et perearst ei saa ju niikuinii mitte midagi teha. Milleks juba paari päeva pärast arstile minna köha-nohu ja nõrkust kurtma? Kui nädalaga üle pole läinud, siis lähedki ja saad oma AB kuuri kätte, kui organism ise pole haigusest võitu saanud ja põletikud vajavad ravimist. Ma ei näe siis mingit kahvlit.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis perearstile minek