Esileht Pereelu ja suhted Pereelu uusarendustes (privaatsuse küsimus)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Pereelu uusarendustes (privaatsuse küsimus)

Postitas:
Kägu

Tsiteerides ühes teises teemas olevat infokildu, tekkis huvi, kas tõesti on elu uusarendustest selline? Kui ma vaatan nt Tartu Linnupargi maju, siis nad on tõesti kuidagi üksteisel seljas. Minu unistus on osta elamine uusarendusse, aga kui ma seda juttu loen, ei tea, kas enam tahangi.

 

Tallinna omasid ei osk kommenteerida, aga Tartu uusarendused on küll sellised, et võta üks ja viska teist. Vaade on täpselt vastasmaja aknasse, privaatsust plle absoluutselt. Esimene korrus on maapinnaga tasa, hulkuvad kassid kusevad aknale ja talvel on hang akna taga. Esikut ei ole, astud poriste saabastega otse tuppa. Kööki ei ole, köögimööbel käib elutuppa. Kotletti praadida ja telerit vaadata samal ajal ei saa, rasv pritsib näkku. Kõrghaljastus puudub, päike keevitab toa kuumaks. Parkida pole kuhugi, korteriga saab kaasa osta ühe parkimiskoha. Enamuses peredes on kaks täiskasvanud inimest, kes peavad tööl käima, aga üks peab tõuksile üle minema jne jne.

+29
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sind sunnib keegi pimesi midagi ostma ? 112 on see telefon, kuhu helistad, kui sinu suhtes vägivalda kasutab ja sunnib sind oma raha kulutama millelegi, mida sina ei taha osta. Kui ühel hetkel keegi enam ei osta midagi, mis on täitsa kehva, siis ei saa seda ka enam juurde luua. Seni kuni on ostja, seni majad kerkivad. Kui sul on raha, telli täpselt enda maitse järgi maja. Kui raha niipalju ei ole,  et projekteerida lasta endale sobiv elamu, tuleb võtta see, mis on. Mis aga üldisesse heakorda puutub, siis on ju kokkulepitud, kuidas elama peab. Ja seda tuleb nõuda, et kokkulepetest kinni peetaks.

+5
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru milles probleem

– seda kui lähedal teine maja on või mis vaade aknast on näha enne ostmist

– parkimiskorraldus ja kohtade arv on teada enne ostmist

– korruse saad ise valida kui ei taha, et esimesel korrusel kassid akna taga käivad siis ei osta I korrusele

– esiku, köögi ja elutoa planeeringu näed ju samuti enne ostmist

 

 

+25
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru milles probleem

– seda kui lähedal teine maja on või mis vaade aknast on näha enne ostmist

– parkimiskorraldus ja kohtade arv on teada enne ostmist

– korruse saad ise valida kui ei taha, et esimesel korrusel kassid akna taga käivad siis ei osta I korrusele

– esiku, köögi ja elutoa planeeringu näed ju samuti enne ostmist

Alati ei ole sest korterid müüakse ära enne kui maja on püsti pandud. Arvutiga joonistatud piltidele lisatakse dekoratsioonid mis ei ühti hiljem tegelikkusega. Ajakirjanduses ka kui on projekt mõnes uues suurest majast siis piltidel on üks visuaal, aga valmis saab hoopis teine.

Plaanidel nähtavad planeeringuid raske kujutada ette milline see tegelikult on.

+24
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitabki eeskätt nende inimeste kogemuspõhine arvamus, kes uusarendustes reaalselt elavad. Niisama tänitamist ei oota ????

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

elan Tln kesklinna uusarenduses, ja pole pea ühtegi sellist häda, mis algatuses välja toodi.

Ostsime paberil, aga kõik oligi lõpuks täpipealt sama reaalis. Ehituskvaliteet on korralik, ei kosta läbi kuskilt (no kui keegi väga lärmi teeb, siis muidugi). Naabri tuppa ei saa piiluda, aga kahele rõdule näen küll.

Esikud on, parklakohti üleliia (meil polnud ostukohustust). Hulkuvaid kasse pole ammu näinud, aga kuuldavasti mõni nö naabrikiisu ikka satub rõdule vahel. Siilid ja oravad on tihedamad külalised.

Köök on loomulikult elutoas, aga nii on tänapäeval normaalne ja väga hea meel selle üle.

Meil paljud ei kasuta igapäevaselt autot, tõuksid+rattad+jalad+tramm. See ongi kesklinnas elamise võlu.

Aga uuri arendaja kohta, detailplaneeringuid, igasuguseid jooniseid (salvesta endale, muidu kaovad netist ja on hiljem raske õiendada).

+11
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan Tartus uusarenduses. Naabermaja on tõepoolest päris lähedal, mind see ei häiri. Magamistoa poolsel majaküljel ei ole teist maja nii lähedal. Parkimiskohti on 1, aga ma käin niikuinii enamus ajast jalgsi (Tartu on nii väike ju). Elan ise teisel korrusel, kuid esimesed korrused ei ole maapinnaga tasa, vaid pisut kõrgemal. Hangesid ka maja ääres pole, need tekitatakse majast eemale. Kasse siin ei ole rändamas näinud. Minu korteril on ka esik olemas, ei astu otse tuppa.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinna lähedane uusarendus. Parkimiskohti on kaks, tube neli, esik on avar. Naabrid aknasse ei vaata, aknast paistab hoopis lasteaed. Rohelust on piisavalt. Vabakäigukasse pole. Kui millegi üle nuriseda, siis laste jooksmine ja hüppamine korrus kõrgemal ning teismelise muusikavalik kõrvalkorterist kostavad siiski läbi. Mitte väga häirivalt, aga ikkagi. Kuna aknad on valdavalt õhtupäikese poole, siis sel suvel oli korteris pigem ikka palav. Õnneks on rõdu ja aknaid hoidsime ka lahti. Õhkjahutuspumba paigaldamise võimalust projekt uues majas ette ei näe. Lapsed meie akende all ei karju, suurem mänguplats on kaks maja edasi. Akna alt läheb kergliiklustee, rulluisutajad ja jalgratturid libisevad nii kiiresti mööda, et ei jõua mu akendesse piiluda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osade nimetatud põhjuste tõttu praakisime mõned korterid tõesti välja. Meie jaoks oli oluline normaalse suurusega esiku olemasolu, samuti oli tähtis, et aknast paistaks ka muud kui vastasmaja sein. Üks korter jäi ostmata, sest elutoas oli kõige laiem sein 1,2m, teised seinad olid aknaid ja uksi täis ning polnud isegi ruumi raamaturiiuli paigutamiseks, rääkimata mõnest suuremast kapist. Tegelikult meile sobivas hinnaklassis ei leidnudki head uusarendust, ostsime hoopis 10a vanasse majja korteri. Esik on suur, vaade on metsatukale, elutoas on piisavalt seinapinda mööbli, teleka ja/või piltide jaoks, parkimiskohti on iga korter kohta 2 ja lisaks veel külaliste autodele mõeldud kohad. Esimene korrus on maapinnaga tasa, aga lund akna taha küll ei kuhjata. Ise esimesel ei ela, seega kassiprobleemi ei oska kommenteerida. Köök on elutoas jah, aga sellega harjub ära.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sugulane elab perega paarismajas uusarenduses (küll mitte Tartus). Ja enamik sellest halast ei kehti. Mõlemad mahuvad maja ette autot parkima. Esik on ka täitsa olemas. Jah, elutuba ja köök on selles mõttes ühes avaras ruumis, aga mingit rasva küll pähe ei pritsi. Ega see kõik siis 20m2 topitud ei ole. Suur avar ruum on ja söögilaud paikneb ikka köögipoolel. Lisaks on majade asetus kuidagi nii planeeritud, et naabreid küll akendest ei näe. A’la näed naabri garaazi vms. Ainuke, mis kehtib, on see, et majad on tõesti väga lähestikku ja aiad just väga suured ei ole ja maja on maapinnaga tasa. Aga minu arust on see just äge. Suured avarad aknad ja klaasist uksed, lapsed jooksevad toast padinal otse suurele terrassile, mis asub aia pool. Ja maja ees, kus eesuks ja esik on ikkagi sein mitte maani klaas, lisaks on sissekäigu kohal päris suur katus. Ja muide, lumehang tuiskab siis ka ukse ette, kui sul elamine maapinnaga tasa pole. Vähemalt meil küll.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitabki eeskätt nende inimeste kogemuspõhine arvamus, kes uusarendustes reaalselt elavad. Niisama tänitamist ei oota ????

Mina ei ela uusarenduses, aga olen käinud uutes majades elavatel tuttavatel palju külas ning jah, sõltub muidugi arendusest, aga väga sageli tõesti ei ole uutes majades eraldi esikuosa, vaid astud nö kohe tuppa. I korrused ongi tihti madalad, erinevalt klassikalisest paneelikast on I korruse korteritel terrassid ja korterid ongi maapinnaga samal tasandil. Eraldi köögiga lahendusi enda mäletamist mööda pole kuskil näinud, alati on köök ja elutuba olnud ühes. Nii palju kui mina olen müügis olevaid kortereid vaadanud ja ka tuttavate näitel, siis parkimiskohti saab enamasti ikka osta rohkem kui ühe korteri kohta, aga parkimiskoha hinnad on kallid ja iseasi palju neid osta jõuab. Pärnus jäi viimati ühes arenduses silma, et parkimiskoha hind on 6000€ ja Tallinnas olen näinud isegi kuni 20 000+.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitabki eeskätt nende inimeste kogemuspõhine arvamus, kes uusarendustes reaalselt elavad. Niisama tänitamist ei oota ????

Mina ei ela uusarenduses, aga olen käinud uutes majades elavatel tuttavatel palju külas ning jah, sõltub muidugi arendusest, aga väga sageli tõesti ei ole uutes majades eraldi esikuosa, vaid astud nö kohe tuppa. I korrused ongi tihti madalad, erinevalt klassikalisest paneelikast on I korruse korteritel terrassid ja korterid ongi maapinnaga samal tasandil. Eraldi köögiga lahendusi enda mäletamist mööda pole kuskil näinud, alati on köök ja elutuba olnud ühes. Nii palju kui mina olen müügis olevaid kortereid vaadanud ja ka tuttavate näitel, siis parkimiskohti saab enamasti ikka osta rohkem kui ühe korteri kohta, aga parkimiskoha hinnad on kallid ja iseasi palju neid osta jõuab. Pärnus jäi viimati ühes arenduses silma, et parkimiskoha hind on 6000€ ja Tallinnas olen näinud isegi kuni 20 000+.

Ja peale selle veel lisaks, siis tõesti üllatavalt paljud uued majad kostuvad ikka väga räigelt läbi. Võib-olla mitte rohkem kui vanad paneelmajad, aga uue maja puhul eeldaks, et tänapäevaseid võimalusi mürasummutuseks on rohkem kasutatud, aga eks suuresti on eesmärk ju soodsate kuludega ja kiiresti valmis teha, et kalli hinnaga maha müüa. Kahjuks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tsiteerides ühes teises teemas olevat infokildu, tekkis huvi, kas tõesti on elu uusarendustest selline? Kui ma vaatan nt Tartu Linnupargi maju, siis nad on tõesti kuidagi üksteisel seljas. Minu unistus on osta elamine uusarendusse, aga kui ma seda juttu loen, ei tea, kas enam tahangi.

Tallinna omasid ei osk kommenteerida, aga Tartu uusarendused on küll sellised, et võta üks ja viska teist. Vaade on täpselt vastasmaja aknasse, privaatsust plle absoluutselt. Esimene korrus on maapinnaga tasa, hulkuvad kassid kusevad aknale ja talvel on hang akna taga. Esikut ei ole, astud poriste saabastega otse tuppa. Kööki ei ole, köögimööbel käib elutuppa. Kotletti praadida ja telerit vaadata samal ajal ei saa, rasv pritsib näkku. Kõrghaljastus puudub, päike keevitab toa kuumaks. Parkida pole kuhugi, korteriga saab kaasa osta ühe parkimiskoha. Enamuses peredes on kaks täiskasvanud inimest, kes peavad tööl käima, aga üks peab tõuksile üle minema jne jne.

Kui mina vaatan oma vanast majast uusarenduse poole, siis mind häirib, et esimese korruse elanikud arvavad, et nad elavad aiaga piiratud alal. esimese korruse pere grillib keset haljasala. Ma pole veel näinud, et teise ja kolmanda korruse elanikud murul grilliks.
Ja tõesti, need esimese korruseomanikud lähevad otse terassilt tuppa oma välisjalatsitega. Kõigil on ka ülevaade, kes mis kell ja mis riietuses rõdul suitsetamas käib. Aga noh sama teema on ju ka Annelinna paneelikatega. Meloni tänava majad ei kosta läbi aga need pole enam nii uued ka.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina vaatan oma vanast majast uusarenduse poole, siis mind häirib, et esimese korruse elanikud arvavad, et nad elavad aiaga piiratud alal. esimese korruse pere grillib keset haljasala. Ma pole veel näinud, et teise ja kolmanda korruse elanikud murul grilliks.

See on ilmselt suuresti sellega ka seotud, et esimese korruse elanikel on need grillid oma terrassil ja sealt neid majast mõni meeter eemale lohistada on oluliselt mugavam kui II või III korruse rõdul grilli hoiustada ja siis seda alla hoovi peale tassida. Ma ei usu, et need I korruse elanikud teisi terroriseeriks ja teistel seal grillida keelaks – pigem lihtsalt keegi ei taha teise akna alla grillima minna. Uutel majadel on tihti I korruse terrassid ka oluliselt suuremad kui kõrgemate korruste rõdud (üsna tavapärane, et samas majas on terrassid ca 15 ruutu ja rõdud 4-5), seega neil ongi seal ruumi rohkem oma aiamööblit ja istumisnurki sisse seada.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbrad elavad uusarenduses. Ehituskvaliteet ja maja projekt hea, kuna ise ehitasid. Aga jah, eks uusarenduse rajoonides väikesed krundid. Ise ei ostaks sellist, kuna on Tartu ääres nö põllul. See tähendab, et läheduses pole mänguväljakuid, teed on kitsad, mingit sellist aasapealset ka pole, kus lapsed saaksid nt jalkat mängida. Justkui on krunt, aga nii pisike, et suurt midagi seal teha ei saa. Naabrid on ka minu jaoks liiga lähedal jah, häirivuse aste sõltub inimesest ja naabritest. Kõrghaljastuse puudumine on ka seal probleem, kuna on hästi tuuline. Eks mingid okaspuuhekid on istutatud, aga kasvamine võtab natuke aega. Ma ise elaks vist pigem väga väikese krundiga linnamajas, kui väikese krundiga põllurajoonis. Uusarenduste majade eelis on muidugi see, et küttesüsteemid on (loodetavasti) mõistlikumad, kui vanadel majadel. See on maja valikul väga oluline punkt.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tsiteerides ühes teises teemas olevat infokildu, tekkis huvi, kas tõesti on elu uusarendustest selline? Kui ma vaatan nt Tartu Linnupargi maju, siis nad on tõesti kuidagi üksteisel seljas. Minu unistus on osta elamine uusarendusse, aga kui ma seda juttu loen, ei tea, kas enam tahangi.

Tallinna omasid ei osk kommenteerida, aga Tartu uusarendused on küll sellised, et võta üks ja viska teist. Vaade on täpselt vastasmaja aknasse, privaatsust plle absoluutselt. Esimene korrus on maapinnaga tasa, hulkuvad kassid kusevad aknale ja talvel on hang akna taga. Esikut ei ole, astud poriste saabastega otse tuppa. Kööki ei ole, köögimööbel käib elutuppa. Kotletti praadida ja telerit vaadata samal ajal ei saa, rasv pritsib näkku. Kõrghaljastus puudub, päike keevitab toa kuumaks. Parkida pole kuhugi, korteriga saab kaasa osta ühe parkimiskoha. Enamuses peredes on kaks täiskasvanud inimest, kes peavad tööl käima, aga üks peab tõuksile üle minema jne jne.

Ja talvel suusad 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru milles probleem

– seda kui lähedal teine maja on või mis vaade aknast on näha enne ostmist

– parkimiskorraldus ja kohtade arv on teada enne ostmist

– korruse saad ise valida kui ei taha, et esimesel korrusel kassid akna taga käivad siis ei osta I korrusele

– esiku, köögi ja elutoa planeeringu näed ju samuti enne ostmist

Alati ei ole sest korterid müüakse ära enne kui maja on püsti pandud. Arvutiga joonistatud piltidele lisatakse dekoratsioonid mis ei ühti hiljem tegelikkusega. Ajakirjanduses ka kui on projekt mõnes uues suurest majast siis piltidel on üks visuaal, aga valmis saab hoopis teine.

Plaanidel nähtavad planeeringuid raske kujutada ette milline see tegelikult on.

Ise ka saad aru? Mis need dekoratsioonid asjasse puutuvad. Jutt oli ju täiesti teistest asjadest.

Et kui plaanil on märgitud köök-elutuba lahus siis kätte saades on kööktuba? Kui plaanil on 6m2 esik siis kätte saades enam esikut ei ole? Kui ostad kolmanda korruse korteri ja ühe parkimiskoha siis kätte saades elad järsku esimesel ja parkimiskohata?

Et kui ostate kerkivasse majja korteri siis enne kordagi kohal ei käi, et kuhu ostetav maja kerkib (mis majad ja kui kaugel veel kõrval on), kuhu suunda aknad jäävad vmt?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus Kristalli majade vahel on mitu mänguväljakul.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik uuselurajoonid on ju sarnased, iseloomustud, lagedad, tikutopsi-krundid. Kuna ma ise iial sellises kohas elada ei soovi, siis ei kaalu ma ka sinna kodu otsimist ning veel vähem vaeva pead, mis vaade on sealsetel elanikel aknast või miks nad telekat vaadates kotlette teevad.

 

 

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui paljud influentserid jagavad internetis kogu ilmale oma elu, mis see uuselurajoonide elu siis ära ei ole. Kõik inimesed ei vajagi enda ümber 10 hektarit maad ja tahavadki, et oleks igast küljest ümbritsetud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uusarenduse aknavaate puhul on küll häiriv kui naabri aken on kohe su akendesse. Aga reeglina on see ikka kena vaade. Maja uus, aknad värvitud, kardinad ees. Naaber on ilmselt sama probleemiga. Talle paistab sama pilt. Aga hullem on elada kohas kus oled kogu aeg elanud ja vaade muutub järjest viletsamaks, sest naabritel pole raha ja tahtmist oma maja ja akendesse  eest hoolitseda. Vastas on vana maja. Miljööväärtus öeldakse veel

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan mitte uusarenduses, vaid Tallinna ühes aedlinnas. Olen siin majas elanud kogu oma elu, veidi alla 50 aasta. Ja kahjuks on aknast avanev vaade muutunud üha kehvemaks. Kui minu lapsepõlves oli siin aedlinnas aia tavaliseks suuruseks kaks-kolm tuhat ruutmeetrit, siis nüüdseks on enamik aedu ära tükeldatud, ehk siis jaga algne mõõt kolme-neljaga. Ja tulemuseks on, et nüüd vaatab oma köögilaua taga istuv naaber sulle aknast sisse. Kuna maa on siin kallis, siis tavalisi sõbralikke noorperesid väga palju ei kohta, pigem on suurem tõenäosus sattuda mõne muukeelse ärihai naabriks, kelle lärmakast ööelust pead siis sinagi osa saama.

Rahvaränne siinkandis on viimasel aastakümnel jube suur, näiteks me parempoolne naaberkrunt on käinud käest kätte 10 aasta jooksul mingi 4 korda. Selline olukord on vähendanud turvatunnet ja kui pead veel võõrastega sisuliselt pead-jalad koos elama (seda ju elu pisikeseks tükeldatud kruntidel on), siis kipuvad ka suhted vahel pingeliseks muutuma.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või äkki osta vanaarendusse? Sry, aga see sõna on nii jabur lihtsalt. Mis hetkel saab uusarendusest vana maja ntks?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole uusarenduses, neid tehakse normaalseid ka, aga just sellised noorele perele suunatud uusarendused on kohutavad kolhoosid. Meelega vist tehtud kõik nii lähestikku, et väikelapsed saaksid koos mängida ja toast tuppa käia. See meenutab rohkem nagu mingit kommuunielu. Ja kui lapsed kooli lähevad, siis on paras aeg kommuunist välja kolida.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole uusarenduses, neid tehakse normaalseid ka, aga just sellised noorele perele suunatud uusarendused on kohutavad kolhoosid. Meelega vist tehtud kõik nii lähestikku, et väikelapsed saaksid koos mängida ja toast tuppa käia. See meenutab rohkem nagu mingit kommuunielu. Ja kui lapsed kooli lähevad, siis on paras aeg kommuunist välja kolida.

Jaaa. Tuttavatel külas käies olen tõdenud, et minust ei oleks kunagi sellises rajoonis elajat. Suvel on koguaeg hoovis kari võõraid lapsi, jalutades vaja üle aia jutustada naabritega jne….minu jaoks on selline kommuunielu liiga kurnav. Ma ei kannata nii suurt hulka inimesi enda ümber.  Sinna kolivad need, kes normaalsesse kanti  (=suure krundiga)maja lubada ei saa aga majas ikka elada tahaks.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uusarenduse aknavaate puhul on küll häiriv kui naabri aken on kohe su akendesse. Aga reeglina on see ikka kena vaade. Maja uus, aknad värvitud, kardinad ees. Naaber on ilmselt sama probleemiga. Talle paistab sama pilt. Aga hullem on elada kohas kus oled kogu aeg elanud ja vaade muutub järjest viletsamaks, sest naabritel pole raha ja tahtmist oma maja ja akendesse eest hoolitseda. Vastas on vana maja. Miljööväärtus öeldakse veel

Mul oli kunagi vaade heinamaale ja üksikule lehmale. Nüüd vaatan rõdul hommikumantlis suitsetajaid.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Linn on linn. Seal ongi majad tihedalt koos. Ehitati sadu aastaid tagasi maju üksteisele selga ja kitsaste tänavate äärde, ehitati 50 aastat tagasi magalaid ja ridakaid ja väikeste krundikestega aedlinnu, ehitatakse ka praegu. Linnasüdame vabad krundid on üsna otsas, uued linnaosad tekivad ikka algul põldudele ja ilma kõrghaljastuseta, aga nii nad tekkisid ka vanasti. Haljastuse tegid kas inimesed ise oma maja ümber või kujundas linn oma maale pargid ja alleed. Polnud ka vanasti uute majade ümber kõrghaljastust. Ehitusplatsist mõnusamaks elupaigaks muutumine võtab ikka aega. Kui inimesed ostavad, siis arendajad ka ehitavad. Juba mitmeid aastaid ostetaksegi kortereid vaid vundamendile. Kahjuks pole enne ostu paljud tutvunud detailplaneeringuga ja siis imestavad, et ostetud  ridaka taha kerkib veel tänavate kaupa sarnaseid või et mänguplatsi polegi plaanis.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Privaatsus paratamatult kaob linnas, ka linna ääres. Detailplaneeringud ka muutuvad pika eluea jooksul. Ostsime 18 a tagasi linna serva krundi nn eliitrajooni, nagu seda toona armastati nimetada. Luksusele viitas lihtsalt metsariba ümber majade ja lähedal olev jõgi, elanike poolt korda tehtud rannaala jms. Turvaline ja kokkuhoidev kommuun tekkis piirkonda. Detailplaneeringu järgi oli krundi ostnutel teatud aja jooksul kohustus maja püsti saada ja ümbrus heakorrastada, et ei tekiks lõputult kestvat ehitusmüra ja elurajoon oleks terviklik, nagu ostes lubatud.

Kümmekond aastat sai seal elatud ja nauditud keskkonda, siis hakkas pihta. Metsaala muutus DP järgi äkki võsaks, mis maha võeti ja erinevad arendused hakkasid teineteise võidu kutsuma inimesi elama “eliitrajooni”. Ridamajad, kortermajad, kõik vabad pinnad ehitati täis nii tihedalt, et majade vahele jäeti pimedad murulapikesed, kus vaid tuul ulub. Viimased aastad oleme elanud pideval ehitustandril, tolm, müra, ehitusmasinad. Isegi linnud on aedadest minema kolinud, varem korras ja poolprivaatne rannaala on tihti läbustatud, autod sõidavad päeval ja öösel, ossid peavad poole ööni lärmakaid pidusid – linnaelu, mis muud.
Polegi midagi teha, maja on müügis ja kolime ära, sest see pole enam see, kuhu kunagi kodu rajasime

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Privaatsus paratamatult kaob linnas, ka linna ääres. Detailplaneeringud ka muutuvad pika eluea jooksul. Ostsime 18 a tagasi linna serva krundi nn eliitrajooni, nagu seda toona armastati nimetada. Luksusele viitas lihtsalt metsariba ümber majade ja lähedal olev jõgi, elanike poolt korda tehtud rannaala jms. Turvaline ja kokkuhoidev kommuun tekkis piirkonda. Detailplaneeringu järgi oli krundi ostnutel teatud aja jooksul kohustus maja püsti saada ja ümbrus heakorrastada, et ei tekiks lõputult kestvat ehitusmüra ja elurajoon oleks terviklik, nagu ostes lubatud.

Kümmekond aastat sai seal elatud ja nauditud keskkonda, siis hakkas pihta. Metsaala muutus DP järgi äkki võsaks, mis maha võeti ja erinevad arendused hakkasid teineteise võidu kutsuma inimesi elama “eliitrajooni”. Ridamajad, kortermajad, kõik vabad pinnad ehitati täis nii tihedalt, et majade vahele jäeti pimedad murulapikesed, kus vaid tuul ulub. Viimased aastad oleme elanud pideval ehitustandril, tolm, müra, ehitusmasinad. Isegi linnud on aedadest minema kolinud, varem korras ja poolprivaatne rannaala on tihti läbustatud, autod sõidavad päeval ja öösel, ossid peavad poole ööni lärmakaid pidusid – linnaelu, mis muud.

Polegi midagi teha, maja on müügis ja kolime ära, sest see pole enam see, kuhu kunagi kodu rajasime

Mul täpselt sama! Kibe ehitus käib juba paar aastat ümberringi, metsatukad müüakse järjest kruntideks ja esimese asjana tehakse krundid puudest lagedaks, jäetakse 1 kidur mänd heal juhul. Seni puhas loodus on üha rohkem prügi täis, sest linnainimesel ju mis käest kukub, see maha jääb – harjunud, et keegi käib kogu aeg luua ja kühvliga järel. Kohalikus FB grupis aga nõutakse mäkrade ja rebaste tapmist, sest esimesed kaevavat aedu üles ja teised olevat kassidele ohuks. Ei tea, kus need loomad siis minema peaksid, kui metsa asemele on majad ehitatud?! Olen stressis juba mitu aastat, kui näen, kuidas ümbruskond aina kõledamaks ja igavamaks muutub – ühesugused valged, halli katusega majad üksteise küljes kinni, kõik lageda hooviga, kus on ainult batuut, grill ja paar elupuud. Mõtlen, et võiks siis juba linna korterisse kolida, seal oleks vast rohkemgi privaatsust ja vaheldust.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastukaaluks viimastele: elan ühest Eesti linnast 20 km kaugusel alevis. Arendamise perspektiivi siin ei nähta. Elanikkond vananeb jõudsalt, noored pered siia enam elama ei tule. Kool on sulgemisohus, meelelahutust ei ole, ainus aeg, kui mingeid elu hääli kuuleb, on soojad suveõhtud. Muul ajal nagu mingi kummitusküla. Järjest väheneb ka huviringe lastele, kõik läheb lihtsalt allamäge kogu aeg.
Ka meie maja on varsti müügis, aga hoopis arengu täieliku puudumise tõttu. Siinse aleviku jaoks oleks uuselamud täielik päästerõngas, aga neid ei tule.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted Pereelu uusarendustes (privaatsuse küsimus)