Esileht Pereelu ja suhted Pereema üksi puhkusereisil – kas egoism või “tuulutamine” ?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Pereema üksi puhkusereisil – kas egoism või “tuulutamine” ?

Postitas:

Mis te arvate sellisest olukorrast, kui väikelapse (Eelkooliealise) emana läheksin nädalaks puhkusereisile üksida. Laps ja mees jäävad koju. Kas mul on nüüd üldseenam õigus sellisele puhkusele või on see liigne egoism ja kõlbaks vaid koos perega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 20:03; 23.02 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult mine! Ära kuule neid tänitajaid. Kui su mees seda aktsepteerib, lapsehoidmisega kõik korras on – siis on kõik okei. Naudi ja puhka ka aegajalt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Urmet lasi Jane 10 lapse juurest nädalaks puhkama. Või ma eksin, ütles ikka nädalaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa töötab nädal-kaks Soomes ja tuleb siis nädalavahetuseks koju, on kõik ok. Kui ema läheb nädalaks ära, siis on halb ema või?
Mina suhtun hästi. Ise pole nii kaua ära olnud, aga tuleks ilmselt kasuks küll 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui läheb naine, ema, siis on see puhkusereis.
kui läheb mees, isa, siis on egoism.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen, et näiteks see oleneb vist, et mida sellel reisil teha ka. Kui on teised mehed mängus, siis loog, et poleks normaalne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee, mis tahad. Keda peaks huvitama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi see on ok. Kui ise kõhkled et nädal on palju, siis tee mõni väiksem reis nt paar päev kuskil Eesti spa-s.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Egoism? Mina läksin 2 lapse(6a.ja 7a.) juurest isegi 10 päevasele reisile, kusjuures, omast arust olen ma kanaema.
Olin nooruses palju reisinud ja ringi kolanud, aga see 10 päeva, see oli kuidagi väga teistmoodi. Ma kas lihtsalt köndisin mööda tänavaid vöi istusin kuskil välikohvikus…..loomulikult lastenurgast vöimalikult kaugel.
See reis andis aastateks mulle meeletu energia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks pigem tuulutamine.
Vähemasti kui ma üksinda läheksin, siis ma suhtuksin niimoodi ja mis egoism see ikka oleks:)

Mul on kahju lapsi koju jätta (kah eelkooliealised kaksikud), seega võtan kaasa. Mees ütles küll, et mingu ma ilma lasteta (tema jaoks oleks see ka normaalne), aga ma ei raatsi:) Neile oleks ka päikeselaksu vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsega on kõik korras samal ajal, siis loomulikult mine. Eriti tore kui isa saab ka lapsega kahekesti olla. Kui mees kavatseb aga lapse viia oma vanemate juurde ja samal ajal samuti \”puhkuse \” võtta, siis ma väga kaaluks üksi minekut. Sellisel juhul võiks juba koos minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

imetlen neid inimesi, kes seda suudavad – minul on kahju sellest, et ma võtan nädalal tööst vabaks ja ma ei ole koos oma lastega. Paar päeva maksimum suudan eemal olla, rohke mitte. Naudin oma vaba aega lastega ja nendega koos puhkan kõige paremini. Lapsed kasvavad nii ruttu ja varsti on see aeg käes nagunii, kui nad pesast väljalendavad. Praegu on töö-kooli-lasteaed rattal jooks, seega kui aja maha võtame -siis ikka kogu perega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 18:00; 28.02 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida arvata sel juhul emast, kes sõitis üksinda Indiasse 1,5 kuuks ning jättis 4- ja 6-aastase tütre+ loomulikult kogu majapidamise abikaasa hooleks, viimasel pealegi veel oma firma juhatada ning magistratuur lõpetada?! Ema käis ära ning elavad siiani kenasti üksmeelse perena…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne ju. Meeste puhul peetakse seda normaalseks ja mehed-isad ka käivad kogu aeg oma hobidega seoses. Ka naise-ema puhul on see ainult väga tervitatav. Mina pean tublideks naisteks pigem neid, kes aeg-ajalt ka perest eemal suudavad puhata. On ka täielikke kanaemasid, kes ilma lasteta ei saa sammugi astutud. Neisse ei suhtu hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]imetlen neid inimesi, kes seda suudavad – minul on kahju sellest, et ma võtan nädalal tööst vabaks ja ma ei ole koos oma lastega. Paar päeva maksimum suudan eemal olla, rohke mitte. Naudin oma vaba aega lastega ja nendega koos puhkan kõige paremini. Lapsed kasvavad nii ruttu ja varsti on see aeg käes nagunii, kui nad pesast väljalendavad. Praegu on töö-kooli-lasteaed rattal jooks, seega kui aja maha võtame -siis ikka kogu perega[/tsitaat]
Mina olen alati reisil käinud lastega v.a 1 kord kui nad olid 4 ja 6 a. (1 nädalaks). Väga kole oli mul olla see nädal – see ei ole minu jaoks õige puhkus ma ei saa olla oma kõige kallimatega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vahel tunnen endas süütunnet, et minu jaoks ei ole õige puhkus kui lapsed ka kaasas. No siis lihtsalt tunnen, et ma ikkagi vastutan nende turvalisuse eest 24/7, vaatad et neil igav poleks ja enesetunne normis, osades kohtades (muuseumid, diskoteegid, ööbaarid) käimine ei tule kõne allagi, ikkagi dikteerib laste päevarütm (21-22 muutuvad uniseks ja jonniseks kui ei saa voodisse). No ei ole puhkus see nendega, pigem tunnen et olen veel rohkem väsinud pärast sellist ettevõtmist.
Õige puhkus on võimalik koos mehega – jalutamised rannas, öine veinijoomine kusagil lokaalis või looduskaunis kohas, maailmaasjade arutamine ja uue kultuuri tajumine. Ekskursioonid, eluoluga tutvumine.
Kuna aga lapsehoidjavõimalust ei ole sel suvel, siis teemegi nii, et mina saan seekord tuulutada ennast, muidu on abikaasa saanud käia lühireisidel. Nädal peaks olema paras aeg, et nautida head sööki, veini, kohalikke olusid, kultuuri – metsikult muuseume ja ajalugu ja arhitektuuri ja tunnetamist 🙂 Ujuda ja päikest nagunii!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 20:03; 23.02 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätsin meie 4 last(9a,6a,3a ja 1a)mehe ja ämmaga ja käisin 8-päevasel puhkusereisil.Teisel õhtul tuli selline masendus,et olin valmis kohe koju lendama.Õnneks läks see järgmisel päeval üle ja edasist puhkust oskasin juba nautida.Kahju oli muidugi nii ära käia aga ka emadel on vahest puhkust vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks miinustatakse neid, kes ütlevad otse välja -et eelistavad lastega koos puhata, ega see ei tähenda et teised ei võiks ilma käia või olla. inimesed on lihtsalt erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 18:00; 28.02 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kaisukägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mida arvata sel juhul emast, kes sõitis üksinda Indiasse 1,5 kuuks ning jättis 4- ja 6-aastase tütre+ loomulikult kogu majapidamise abikaasa hooleks, viimasel pealegi veel oma firma juhatada ning magistratuur lõpetada?! Ema käis ära ning elavad siiani kenasti üksmeelse perena…[/tsitaat]

Mina arvan sellest emast ja perest väga hästi. Mulle on arusaamatu, miks sina neid arvustad, kas oled kade või?
Emad on ka inimesed ja ei kaota võimet unistada ja tahtmist oma elu elada seoses laste saamisega. Isad saavad väga hästi kodu ja perega hakkama, miks see peaks olema mingi kangelastegu? Tubli isa, normaalne naine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kaisukägu kirjutas:[/small]

Mina arvan sellest emast ja perest väga hästi. Mulle on arusaamatu, miks sina neid arvustad, kas oled kade või?
Emad on ka inimesed ja ei kaota võimet unistada ja tahtmist oma elu elada seoses laste saamisega. Isad saavad väga hästi kodu ja perega hakkama, miks see peaks olema mingi kangelastegu? Tubli isa, normaalne naine.[/tsitaat]
Aga miks sa arvad, et ma neid arvustan?! Ma just tõin selle näite kui äärmiselt julge ja positiivse ettevõtmise ning kinnitangi, et nad elavad rõõmsalt ja üksmeelselt edasi. Kus loed sa minu postituses kadedust välja?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miks miinustatakse neid, kes ütlevad otse välja -et eelistavad lastega koos puhata, ega see ei tähenda et teised ei võiks ilma käia või olla. inimesed on lihtsalt erinevad. [/tsitaat]

On natuke ohtlik, kui naine seob kogu oma edasise eksistentsi ainult perega ja muud enam tahta ei oskagi. Peaks ikka edasi ka iseseisvaks inimeseks jääma. Kasvõi seepärast, et olla huvitavam kaaslane nii mehele kui ka kasvavatele lastele. Küsimus pole niivõrd reisimises, vaid selles, et ei taha ega SUUDAGI enam midagi ise ja üksi teha, nagu mõned siin tunnistavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kaisukägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mida arvata sel juhul emast, kes sõitis üksinda Indiasse 1,5 kuuks ning jättis 4- ja 6-aastase tütre+ loomulikult kogu majapidamise abikaasa hooleks, viimasel pealegi veel oma firma juhatada ning magistratuur lõpetada?! Ema käis ära ning elavad siiani kenasti üksmeelse perena…[/tsitaat]

Hakkasaamine on üks asi, aga kuidas mõjub see 4-aastasele tütrele, et ema on ära poolteist kuud? Väikelapsele on see hiiglapikk aeg ja ilmselgelt liiga karm.
Ennast võib leida ka teisiti kui laste arvelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miks miinustatakse neid, kes ütlevad otse välja -et eelistavad lastega koos puhata, ega see ei tähenda et teised ei võiks ilma käia või olla. inimesed on lihtsalt erinevad. [/tsitaat]
See näitab, et inimene on liiga klammerdunud ühte elu aspekti, ega suuda-taha areneda isiksusena. Mitmekülgsus on igale inimesele kui ka tema järeltulijatele vajalikum ja kasulikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See näitab, et inimene on liiga klammerdunud ühte elu aspekti, ega suuda-taha areneda isiksusena. Mitmekülgsus on igale inimesele kui ka tema järeltulijatele vajalikum ja kasulikum.[/tsitaat]

Minule nt on vastuvõetamatu see, et jätan oma väikesed lapsed mitmeks nädalaks kellelegi kaela peale, et ise mehega reisile minne ja seetõttu reisimegi koos perega. Mingi isiksuse arenguga see küll ei ole seotud, ära hakka siin mingit kodukootud psühholoogiat ajama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätsin 2,5 aastase poja kuueks nädalaks oma vanematega ja uskuge või mitte – keegi ei saanud traumat! Nüüd on sama laps 15 ja ikka normaalne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naine läheb üskinda kuhugi klubidesse hoorama ja litutama? Ei iial, selline variant oleks välistatud. Saab kuskil hotellis kotte mingite murjanite käest seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Naine läheb üskinda kuhugi klubidesse hoorama ja litutama? Ei iial, selline variant oleks välistatud. Saab kuskil hotellis kotte mingite murjanite käest seal. [/tsitaat]

Mehe puhul on ikka välistatud, eks ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Pereelu ja suhted Pereema üksi puhkusereisil – kas egoism või “tuulutamine” ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.