Esileht Pereelu ja suhted Pereisale ei ole tema pere tähtis?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Pereisale ei ole tema pere tähtis?

Postitas:
Kägu

Juba kolm aastat on olnud minu päevad täpselt ühesugused:ärkan hommikuti,valmistan endale ja lapsele hommikusöögi,siis mängime,seejärel sööme lõunat ja laps läheb magama,mina saan siis enda toimetusi teha.Kui laps ärkab,lähme õue jalutama,tuleme tuppa ja mina hakkan toitu valmistama õhtuks.Mees tuleb koju,küsib mis me päeval tegime,siis võtab tööriided seljast ja sööb.Seejärel veedab terve õhtupooliku arvutis.Lõpuks kui lapsel on aeg magama minna,siis läbi suure häda on ta nõus lapse magama panema,et mina saaksin samal ajal hakata tema tekitatud segadust koristama.Lõpuks maandub ta arvutist teleka ette ja jääb seal ka lõpuks magama.Mina üritan teda äratada,et tuleks vähemalt voodisse magama,aga ei,sinna ta jääbki.Selline on meie pereelu siis tööpäeviti.
Nädalavahetusel loodan,et äkki nüüd teeme midagi ka perega koos,kirjutan mehe vähese huvi ja aktiivsuse nädala sees väsimuse arvele.Aga ei ole ka nädalavahetusel midagi muutunud nende aastate jooksul.Nädalavahetustel tegeleb tema oma hobide ja sõprade/tuttavatega.Minul ainuke võimalus,et kodust natukenegi välja saada on järgmine:võtan väikse imiku turvahälliga kaasa ja lähen bussiga linna.Kui lõpuks häält tõstan,et võiks oma perega ka midagi koos teha,kasvõi kõige lihtsamaid asju,siis mõistlikku vastust ma sealt ei saa.
Niimoodi ma vaikselt istun ja toimetan siin.Kui palju on üldse siin perekoolis emasid,kellel selline olukord või olen ma tõesti ainus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Pereisale ei ole tema pere tähtis?

See on see kodune mandumine ja kindlasti tuttav paljudele naistele. Mina soovitan kas tööle minna (kui alles beebi, siis ei saa muidugi) või hankida endale titega sõbranna. Hängite üksteise pool, käite lastega koos kuskil.

Kui sa ise tööl käiksid, siis näeksid, et see – mida su mees teeb – ongi täitsa ok tööinimesele. Näiteks mina küll naine aga käin täiskohaga tööl. Mul on jah 3 last aga ikkagi õhtul ma tahan rahu, tahan mitte midagi teha. Emana on mul siiski teatud kohustused. Laup-pühap on tead kui hea voodist kell 14-16 välja kobida alles, natuke süüa ja siis voodisse telekat vahtima ronida. MITTE MIDAGI TEHA. Ja need 2p on ainsad, kui saad seda endale lubada nii et mina ja mu mees lubame endale. Lapsed meil ka sellised, kes reede/laup õhtu vahivad poole hommikuni telekat ja siis ärkavad ka 12-16 vahel nii et me suht ühes rütmis.

Aga kui ma olin kodus siis käis küll selline mehe eluviis närvidele. Mina ootan kodus titega, et õhtul normaalse inimese juttu ajada aga mees läheb arvutisse või vahib telekat. Nädalavahetus tahaks perega midagi teha aga mees tahab voodis vedeleda, mina aga nagu energiajänku, et teeks/läheks.

Hangi endale sõbrannad või autojuhiload. Kui ka peres 1 auto siis alati võimalus viia mees tööle ja auto endale saada ning sõbrantsiga päeval midagi huvitavat tittedega ette võtta. Kasvõi beebikinno minna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

päris hüva ja rutiinne elu siis sul. ei, ma ei kuulu nende emade hulka. mul on täitsa alles sõbrad, tuttavad, töökaaslased ning osalemaks tegevustes väljaspool kodu aitab mind lapsehoidja (selle summa maksame mehega lausa rõõmuga talle, see ju imepisike summa eesootavate aastatepikkuste kulude kõrval).

Please wait...
Postitas:
Kägu

juba kolm aastat … imiku- miks ometi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

OK, nüüd ma vaatasin ka et sa 3a lausa kodus passind. Sa siis krooniline kodus passija mitte beebiga kodune. Vana laps on ja miks sa varem siis tööl ei käind?

Sellisel juhul aitab ainult tööle minek, enne sa ei hakkagi tööl käivate inimeste mõtteviisist aru saama.

Please wait...
Postitas:
Brigitt06

Ega siis iga mees, kes naisele paar last vorpinud on, veel pereisa ei ole.
Sinu mees peab lapsi ja majapidamist sinu erahobiks ja v6tab seda enesestm6istetavalt, et teda töölt tulles puhas kodu, kasitd lapsed ja soe söök ootavad. Sinu asi on seda kas muuta v6i sellega leppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Brigitt06 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ega siis iga mees, kes naisele paar last vorpinud on, veel pereisa ei ole.
Sinu mees peab lapsi ja majapidamist sinu erahobiks ja v6tab seda enesestm6istetavalt, et teda töölt tulles puhas kodu, kasitd lapsed ja soe söök ootavad. Sinu asi on seda kas muuta v6i sellega leppida.[/tsitaat]

Oot, ma ikka aru saand, et kui naine on kodune, siis ongi soe söök ja korras majapidamine tema õlul. Kas seda ei rõhuta kõik kodused naised, et nende mees saab tööalaselt edukas olla just tänu sellele, et koju tulles ei pea ta hakkama koristama või süüa tegema ning pesu pesema?

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

koduse naise ja töölkäiva mehe huvid ongi kardinaalselt erinevad. mees tahab kodus rahus puhata, naine tahab midagi koos teha, eelistatavalt välja minna. see on igavene vastuolu ja sellest ei saa lahti enne, kui naine uuesti tööle läheb.

p.s. see, et mees kodutegevustes üldse ei osale, on teine teema. sellega peaks tegelema kohe. anna lapsed mehele ja leiuta omale tegevusi. st ära võimalda mehele nii palju mugavat äraolemist. iga inimene on täpselt nii laisk kui vähegi olla saab.

Please wait...
Postitas:
Brigitt06

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Brigitt06 kirjutas:[/small]

Oot, ma ikka aru saand, et kui naine on kodune, siis ongi soe söök ja korras majapidamine tema õlul. Kas seda ei rõhuta kõik kodused naised, et nende mees saab tööalaselt edukas olla just tänu sellele, et koju tulles ei pea ta hakkama koristama või süüa tegema ning pesu pesema?[/tsitaat]

Ma sain aru, et teemaalgatajal on pisike beebi ja tema probleemiks on ka see, et mees pereellu ei panusta ja näiteks nädalavahetustel omi toimetusi teeb. Kui naine on väikeste lastega kodune, saaks hea mees ju aru, kui nüristav selline olukord pikas perspektiivis olla v6ib (kaks väikese vanusevahega last) ja annaks palgatööle lisaks ka koduellu oma panuse, kas v6i toreda koosveedetud päeva näol.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Brigitt06 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma sain aru, et teemaalgatajal on pisike beebi ja tema probleemiks on ka see, et mees pereellu ei panusta ja näiteks nädalavahetustel omi toimetusi teeb. Kui naine on väikeste lastega kodune, saaks hea mees ju aru, kui nüristav selline olukord pikas perspektiivis olla v6ib (kaks väikese vanusevahega last) ja annaks palgatööle lisaks ka koduellu oma panuse, kas v6i toreda koosveedetud päeva näol.[/tsitaat]

No seepärast ongi soovitav kahe lapse vahel kasvõi aastaks-kaheks tööle minna.
1) unustab vahepeal nüristumise enne uue kallale tulemist
2) kergitab dekreedi- ja vanemahüvitist

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teema-algatajal ja tema mehel on mehe-naise suhe hääbunud. Ka pereelus peab suhe oma abikaasaga olema alati nr 1. Kui nii pole, kannatavad kõik ja eriti lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Kui sa ise tööl käiksid, siis näeksid, et see – mida su mees teeb – ongi täitsa ok tööinimesele. Näiteks mina küll naine aga käin täiskohaga tööl. Mul on jah 3 last aga ikkagi õhtul ma tahan rahu, tahan mitte midagi teha. Emana on mul siiski teatud kohustused. Laup-pühap on tead kui hea voodist kell 14-16 välja kobida alles, natuke süüa ja siis voodisse telekat vahtima ronida. MITTE MIDAGI TEHA. Ja need 2p on ainsad, kui saad seda endale lubada nii et mina ja mu mees lubame endale. Lapsed meil ka sellised, kes reede/laup õhtu vahivad poole hommikuni telekat ja siis ärkavad ka 12-16 vahel nii et me suht ühes rütmis.
[/tsitaat]
Mina pole nõus. Ma olen ammu mõelnud, et kui mu elu oleks selline, et tööst ülejäänud aja lihtsalt puhkan tööst, siis selles peale töö ju tegelikult midagi polekski. Meie oleme mehega mõlemad tööinimesed. Õhtul kodus ei vaju põhimõtteliselt kusagile arvuti või teleka ette puhkama, vaid tegeleme koduste asjade ja lastega, vahel aitame õppimisega, vahel mängime hoopis lauamänge. Nädalavahetusi ei maga ka maha, vaid mõtleme igaks puhuks midagi erinevat välja, mida aktiivset koos lastega teha. Miks me siis muidu üldse pere lõime, kui me ei tahaks selles osaleda muidu kui ainult materiaalselt?
Lisaks, paarisuhte puhul on oluline ka kahekesi-aeg. Ka selleks tuleb eraldi pingutada, et see võimalikuks teha, aga asi on seda väärt.
Seepärast saan teemaalgatajast väga hästi aru. Tema asemel tunneksin väga suurt meelehärmi ning püüaksin tegutseda mingite muutuste nimel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei pea sellist elu normaalseks. Ja see on loll jutt, et teemaalgataja ei saa aru, et töölkäivad inimesed ongi sellised. Siin ei ole tegu väsimusega. Mees on lihtsalt sellest pereelust tüdinenud. Mis tähendab, istub arvutis? Mingi arvutisõltlane on või? Mida paganat seal arvutis nii väga on vaja istuda. Kui ta tööl arvutiga ei tööta, siis vaatabki oma meilid üle kodus ja ongi kõik. See võtab mõni minut aega.
Ma ei kujuta sellist elu ette. Ma olen kodune olnud 5 aastat ja ma ei tunne mingit erilist mandumist. Nüüd lapsed käivad vahelduva eduga lasteaias ja siis saan kodus täitsa üksi olla. See on tõesti mõnus vaheldus.
Mees tuleb koju vaid nädalavahetuseks. Reede õhtul tuleb koju ja siis me räägime juttu mõnikord kella neljani öösel. Meil on kogu aeg millestki rääkida. Nädalavahetustel teeme perega koos midagi huvitavat või lihtsalt puhkame kodus. Suvel sõidame mööda Eestit ringi. Meil on ühised hobid ja ühised sõbrad.
Minu mees teeb 5 päeva füüsiliselt rasket tööd nädalas ja ometigi jõuab ta ka meiega suhelda ja vajadusel veel koduseidki meestetöid teha. Suvel niidan mina muru näiteks, et mehel oleks nädalavahetusel võimalikult vähe tegemisi.

Please wait...
Postitas:
maipörnikas

Mina samuti 3 aastat kodus olnud lapsega. Mees töötab 6ni. Kui koju tuleb sööme koos õhtusöögi ja siis teeme perega koos midagi (praegusel aastaajal kelgutame) või mängib mees lapsega ja annab mulle vaba aega. Nädalavahetusel oleme perega kõik koos ja veedame huvitavalt aega. Mees käib suusatamas siis kui laps magab lõunaund. Mõnikord kui ma soovin siis teevad lapsega koos midagi kahekesi, et ma saaks omi asju ajada linnas. Ka peale tööd peseb ta õhtuti nõusid. Arvutis istub siis kui laps magama pandud ja mina vaatan telekat. Ma ei tunne ka mingit mandumist. Aeg ajalt käime mehega kahekesi teatris, kinos, kontserdil või spaas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See on see kodune mandumine ja kindlasti tuttav paljudele naistele. Mina soovitan kas tööle minna (kui alles beebi, siis ei saa muidugi) või hankida endale titega sõbranna. Hängite üksteise pool, käite lastega koos kuskil.

Aga kui ma olin kodus siis käis küll selline mehe eluviis närvidele. Mina ootan kodus titega, et õhtul normaalse inimese juttu ajada aga mees läheb arvutisse või vahib telekat. Nädalavahetus tahaks perega midagi teha aga mees tahab voodis vedeleda, mina aga nagu energiajänku, et teeks/läheks.

Hangi endale sõbrannad või autojuhiload. Kui ka peres 1 auto siis alati võimalus viia mees tööle ja auto endale saada ning sõbrantsiga päeval midagi huvitavat tittedega ette võtta. Kasvõi beebikinno minna.[/tsitaat]

Kui see, mida mees teeb, on OK tööinimesele, siis mis saab, kui naine ka tööle läheb? Ja samamoodi tegema hakkab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ongi nii, et kui laps lõpuks magama jääb enne keskööd, siis mõlematel arvuti nina alla ja igaüks siis ise teab millal magamaminek on.
Alguses ma muidugi olin ka pahane, et mees pidevalt on arvutis ja no enam ei näinud mõtet sellel ümber arvuti tiirlemisel, et üks musi välja võluda, samas kui mees silmadega arvutiekraani jälgib. Hakkasingi ise samamoodi arvutis istuma. Läinud on mõned kuud ja näha on, et see teda järjest rohkem häirib. AGA teate mis? Mind enam ei huvita ja nii ongi. Võibolla kui ta ise üritaks olukorda muuta, ma püüaks ka, aga ise enam rabelema ei hakka. Kurb aga tõsi. See kõik oli lihtsalt nii alandav, kui pingutasin ja ootasin ja proovisin jms. Nii et shit happens, Sherlock!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei ole asi kodusolemises. Kui ta käiks tööl, mis te arvate, et mees hakkaks siis rohkem perega aega veetma? Siis ta lihtsalt oleks nii väsinud, et ei tahaks ise ka midagi teha.
Tuleb lihtsalt mees panna kuidagi vägisi lapsega tegelema. Otsi endale mingi oma harrastus! Hakka laulukooris käima, või rahvatantsus. Sea mees fakti ette: nii, nüüdsest on mul iga T ja N kell 18-20 laulukoori proov ja sina oled sel ajal lapsega. Ja siis tulevad peagi ka esinemised nädalavahetustel jne …
Ja võta asju ette ise, ilma meheta. Mine nädalavahetusel kinno, või teatrisse sõbrannaga. Ära meest kaasa kutsugi. Kas sa ise autoga ei sõida?
OT aga mitmete naiste elu kirjeldustest tundub, nagu me elaks mingis moslemiühiskonnas. Naine ilma meessaatjata tänavale minna ei või.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ei ole asi kodusolemises. Kui ta käiks tööl, mis te arvate, et mees hakkaks siis rohkem perega aega veetma? Siis ta lihtsalt oleks nii väsinud, et ei tahaks ise ka midagi teha.
Tuleb lihtsalt mees panna kuidagi vägisi lapsega tegelema. Otsi endale mingi oma harrastus! [/tsitaat]
Oot, oot, miks siis mees peab sedasi rabelema? Mingi narr on või, kes peab teisi lõbustama? Las mees jääb lapsega koju ja ema läheb tööle. Tulgu ema siis töölt ja hakaku lapsega tegelema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No meil on enam-vähem samasugune päev. Hommikul magame lapsega niikaua kui und on, vahel lausa 11-12ni, siis teen meile hommikusöögi, sööme koos lapsega. Siis tema hakkab mängima, mina võin siis koristada või arvutis vedeleda. Siis varsti läheme õue – õuesolemise kestus sõltub suuresti aastaajast ja ilmast. Suvel või hea ilmaga sügisel/talvel oleme kauem, kehva ilmaga vähem…tavaliselt käime õuesoleku ajal ka poes või siis palun mehel tuua vajaliku.Koju jõudes teen söögi, siis tuleb mees koju, sööme. Kuna mehel on raske füüsiline töö, siis muidugi pole ta huvitatud kuhugi trenni või jalutama minemisest vaid tahab kodus puhata. Mina aga just tahaks välja minna! Niisiis – jälle erinevad huvid. Vahel istun niisama siis õhtul mehega kodus, mees on põhiliselt arvutis, mina vaatan tv-d või toimetan niisama ringi, mõlemad hoiame lapsel silma peal, natuke mängime temaga ka. Vahel viin lapse vanaema juurde, kes väga tahab teda hoida ja lähen ise trenni. Siis on mees üksi kodus. Nädalavahetustel tahab ta enamasti juua ja sõpru külla kutsuda- siis muidugi oleme koos, aga see koosolemine pole ka päris see, mida ma tahaks. Tahaks vähem alkoholi ja rohkem väljaskäimist – kasvõi siin Eestis natuke ringi sõita, suvel randa minna või talvel suusatama, kuhugi väliüritusele või kontserdile vms…ja ei tahaks et sellega alati PEAB kaasas käima alkohol…

Please wait...
Postitas:
rsaar

Teemaalgatajale . mul oli aastaid selline elu. ainult vahe selles ,et mul 4 last ja sama elu.nüüd lapsed suuremad ja õnneks auto ja juhiload mul 12 aastat,need päästsid ja siis käisin igal pool ,isegi poes kõik kaasas.Mehel oli vaja issit aidata ja sada häda.

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Pereelu ja suhted Pereisale ei ole tema pere tähtis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.