Esileht Pereelu ja suhted perekondlik pildistamine – ilus traditsioon

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: perekondlik pildistamine – ilus traditsioon

Postitas:

Tahan arutleda ühe teema üle. Mu sõbranna on abielus mehega, kellel eelmisest suhtest laps. Täna siis läks see laps esimesse klassi. Neil on alati olnud traditsioon käia iga lasteaia aasta alguses koos pildistamas ja nüüd siis koolialguse puhul. See laps, tema ema ja isa. Lahutatud ema-isa suhted on olnud alati neutraalsed peale lahkuminekut, minu arust päris hästi lahendatud igasugune läbikäimine just lapse huvides. Täna siis ka mindi esimese koolipäeva puhul aktusele ja sellejärgselt fotograafijuurde pildistama. Sõbranna on mul aga marus, tema arust ei ole päris õige, et mängitakse niimoodi “perekonda” – koos lapse aktusele ja lavastama perekonnapilte. Ise ta pole olnud huvitatud kaasaminemisest, ta üldse pigem hoiab sellest lapsest eemale (endal neil lapsi pole, sõbranna pole ka suurem asi lastesõber). Üritasin küll selgitada, et ta ju selle lapse isa ja minu arvates väga normaalne, et niimoodi lapse elusse kuuluda tahab. Sõbranna väidab, et lapsel võivad tekkida valearusaamad, nagu isa äkki tuleks nende juurde tagasi. Kusjuures lahus oldud juba vist 5 aastat? Ma saan aru, armukadedus on üks jube asi, aga kas tõesti on väheke imelik, et lahutatud vanemad ja nende laps käivad niiöelda “lavastamas” perepilte fotograafi juures?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 15:53; 01.09 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll veider. Ei kujuta ette, et ma oma eksmehe ja lapsega koos fotograafi juures käiks;)

Laps teeb pilte emaga ja isaga, mis mõtet on niimoodi lahkuläinud inimesi fotole pressida, see pole ju tõelisus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub pisut kummaline küll jah :-).
Ma elan umbes sama kaua oma laste isast lahust. Lapsed on sel ajal käinud pildistamas koos isaga ja isa elukaaslasega. Pildid saadeti mulle ka. Väga vahva minu meelest.
Endale ei tuleks pähe laste isa endaga koos fotoshootile kutsuda. Milleks traditsioonilised perepildid kui seda peret enam pole?
Kas sõbranna mehe lapse ema on abielus või suhtes? Vean kihla, et ei. Kui tal endal mees kodus ootaks, siis ta ilmselt selliste asjadega ei tegeleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 16:00; 01.09 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse ema abielus pole, suhtes aga küll. See küll rohkem selline visiitsuhe (mees on palju välismaal). Minu teada too mees ei vaata pahasti, et naine lapse isaga sedasi pildistamas käib. Vist. Ma ei tea tolle perekonna asju, nii palju tean, et need mehed saavad omavahel ka neutraalselt läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 15:53; 01.09 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see imelik peaks olema, kui pildid pole sellised, kus fotograaf ema-isa omavahel kudrutama-kallistama püüab panna, vaid tõesti ongi mõtteks jäädvustada lapsele üks pilt iga kooliaasta alguses, kus ta on oma vanematega peal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks see imelik peaks olema, kui pildid pole sellised, kus fotograaf ema-isa omavahel kudrutama-kallistama püüab panna, vaid tõesti ongi mõtteks jäädvustada lapsele üks pilt iga kooliaasta alguses, kus ta on oma vanematega peal? [/tsitaat]

Just. Minu meelest väga ilus mälestus lapsele ja samas ka mõlemale suguvõsale. Laps ei ole ju lahutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täiesti normaalne. Abiellugu või lahutagu need vanemad elu jooksul nii palju kordi kui tahavad, lapsele on nad ikka ema ja isa ja laps tahab just neid oma aktustel näha. Pildistamine on ilus traditsioon ja mina selles küll midagi halba näha ei oska. Lapsele on vanemate lahkuminek nagunii raske, mu meelest väga tore, et ta igal aastal sellise ilusa mälestuse endale saab.

Ise ma olen oma laste isast lahus juba 10 aastat, ometi käime endiselt 1. septembril peale aktuseid koos lastega pidulikult koos väljas söömas. Kui mu praegune mees selle peale marutama kukuks, siis ma vaataks ikka päris imelikult. Ma olen oma eksmehest lahku läinud, meid ei seo mitte miski peale laste, mida siin marutada on? Ja kuigi lapsed on juba üsna suured, on see nende jaoks oluline, et nende vanemad suudavad kord aastaski koos ühe laua taga istuda. See on ju laste tähtis päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on see ka tore kui ema-isa suudavad peale lahkuminekut normaalselt suhelda. See pildistaja juurde minek on ka tore üritus- mõeldakse ka lapse peale.Ja eks laps tahab ju alati et ema-isa omavahel hästi läbi saavad.
Teemaalgataja sõbranna peaks siiski õnnelik olema, et tal selline kaaslane on. Kaaslane kes oma eksidest lugu peab ja normaalselt suhtleb nendega.
Lahkuläinud kraaklevad vanemad on täielik katastroof!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest eriti tore, näitab, kuidas vanemad tõesti lapsest hoolivad.
🙂
Seda vist suudavad tõesti vähesed, seepärast imelik tundubki enamikele.

Enamike arvates on normaalne ju üksteise kõri kallal olla pärast lahtust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.09 18:42; 01.09 19:04; 03.09 09:40; 06.09 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja mu laste isa näiteks ei ole üksteisel kõri kallal. Täiesti viisakad suhted on.
Mu laste isa on peale lahkuminekut mitu aastat koos elanud väga toreda naisega, kes mu lastega hästi läbi saab. Just uue naise tunnetele mõeldes ei kutsuks ma eksmeest “perepilte” tegema. Praegu uus naine ilmselgelt ei vihka mu lapsi ja ma ei tahaks planeerida tegevusi, mis võiksid seda muuta. Ka minu praegune abikaasa tunneks ennast ilmselt üsna üleliigsena kui ma sellise mõttega välja tuleksin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 16:00; 01.09 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kommentaator ütles siin ilusasti: see pole ju klassikalises mõttes perepilt ja pere teesklemine, vaid laps saab ühele pildile oma ema ja isaga.
Paljudel lahutatud vanemate lastel on selliseid hindamatu väärtusega pilte?
Minu meelest ilus mõte, just lapse suhtes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.09 18:42; 01.09 19:04; 03.09 09:40; 06.09 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks veider. OK -saan aru teha foto koolitrepil koos ema-isaga, aga minna eraldi fotograafile – no ei tea, ei oska seisukohta võtta. Põhjus ka selles et ei meeldi need poseeritud fotod – vaid need ikka, mis hoo pealt võetud jne. Oma asi , aga minu maitse ei ole kramplikud portreefotod kamina peal.
Marru ei oleks läinud ja ilmselt ei viitsiks tõmmelda sellel teemal. Kui mehe laps lõpetas gümnaasiumi -siis tehti üldfoto – emad, isa, vanavanaemad jne. Kutsuti ka mind – siis ühele fotole läksin, teised on minuta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga normaalne. Pildil on ju laps oma ema ja isaga, ning niimoodi jäädvustatakse ju ka lapse kasvamist läbi aastate. Mis nende omavahelised suhted parajasti
On, ei ole ju oluline. Kuskile ei ole ju kirjutatud, et tegemist perepildiga selle sõna traditsioonilises mōttes. Laps ja tema kaks vanemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna marutagu, aga marutamise objekt peaks ta ise olema. Sest kui mehel on laps, siis tal on laps. Ja lapse isal on õigus lapse elust osa saada. Kui on ikka kooli algus, siis isa ei pea jääma sellest kõrvale seetõttu, et ta lapse emast lahus on. Ja sõbranna asetagu ennast 1 kord selle lapse olukorda. Et kui tema isa ja ema oleks lahus ja kas tema tahaks siis pilte, kus mõlemad vanemad peal või tahaks ta siis pilte, kus ta on vanematega eraldi. Lahutuse korral ju laps ei jää vanematest ilma. Nii et kui pilti vaadata lapse silmadega, siis on lugu hoopis midagi muud, kui vaadata täiskasvanud inimese silmade läbi. Aga sõbrannal tasub hoolega mõelda, kas talle on vaja marus olemist järgmiseks 12 aastaks või mitte. Kui ta ei suuda maharahuneda, siis ilmselgelt talle ei sobi ajalooga mees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb minu meelest täiesti kogu selle fotoshuudi ülesehitusest. Ei kujuta ette nö ilupildistamist, kus “mängitakse” perekonda igas asendis :). Mõned jäädvustused lapse esimesest koolipäevast koos ema-isaga on aga vägagi ok, ikkagi mälestuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees läks ka lapse kooli aktusele ning pärast tehti kena pilt ema-isa-laps.
Minu arust on see suur asi kui suudetakse sellist asja pärast lahutust teha.
Teemaalgataja sõbranna on lihtsalt titt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma sõbrannana ütleks välja ka mehele, et lollus. paljud mehed pole midagi nii ükskõiksed uute naiste tunnete vastu, nagu siin kujutatakse. enamik ei lähe laiali, kui uus naine midagi keelab-käsib. seega, kui ma nii arvaks, siis ma ka ütleks, et okse ja siis mees püüab edasi, kuidas mind lepitada. näiteks tattnokk paar kuud minu majja ei astu. kodus pilt, vaadaku seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 09:33; 03.09 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma sõbrannana ütleks välja ka mehele, et lollus. paljud mehed pole midagi nii ükskõiksed uute naiste tunnete vastu, nagu siin kujutatakse. enamik ei lähe laiali, kui uus naine midagi keelab-käsib. seega, kui ma nii arvaks, siis ma ka ütleks, et okse ja siis mees püüab edasi, kuidas mind lepitada. näiteks tattnokk paar kuud minu majja ei astu. kodus pilt, vaadaku seda.[/tsitaat]

Tundud üks armas ja suure südamega daam olevat 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.09 18:42; 01.09 19:04; 03.09 09:40; 06.09 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tundud üks armas ja suure südamega daam olevat :)[/tsitaat]

kui ülevoolavalt ei suhtu igasugu ekside huiamisse, siis häda? peaks sellisel eksil laskama pähe kusta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 09:33; 03.09 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates ilus komme ning seda traditsiooni peaks just jätkama. Mu mehelgi on esimesest suhtest laps ning nii esimese koolipäeva pildid on tehtud laps+ema+isa (toona olemasolev poolvend jäeti pildilt välja) ning ka põhikooli lõpetamisel tehti koos pilte, laps+ema+isa, kuigi üritusel oli veel selle lapse poolvend ja poolõde. See on oluline just lapsele, eriti minu mehe lapsele, kuna rohkem täisõdesid-vendi tal pole (naised järgnevad lapsed eri meestega ning meil kaks ühist last). Mina pole seda kunagi takistanud, et suhte alguses (lasteaia lõpetamine ja 1. klass) ega ka nüüd. Perepildistamisel oleme ka käinud, kuid eelkõige suuname last isaga või isa kõikide tema lastega pildile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismõttes mängitakse perekonda? Lapse jaoks ongi ju nii isa kui ema tema perekond!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://et.wikipedia.org/wiki/Perekond

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kui ülevoolavalt ei suhtu igasugu ekside huiamisse, siis häda? peaks sellisel eksil laskama pähe kusta?[/tsitaat]
Nii nunnu, sul neid igasugu ekse ilmselt hordide viisi oma pärli taga nutmas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuarust on ka natuke imelik traditsioon. Mul endal ka mehel eelmisest suhtest laps ja ma tunneks ka imelikult, kui kohe traditsioonina igal aastal ekstra minnakse fotograafi juurde, mitte juhuslikult ürituse käigus lastakse ka selliseid pilte teha.

Samamoodi ma tean, et kui mees tahtis minu ja lapsega perepilte teha nagu oma perest, siis lapse ema oli päris paanikas ja lõpuks kästi vaesel lapsel fotograafile teatada kindlasti, et mina pole tema ema 😀

See muidugi ei tähenda, et nad üldse ei tohiks kolmekesi pildil olla. Aga mitte traditsioonina, sest nad ei ole enam ju üks pere. Lapsel on nüüd kaks peret – ema pere ja isa pere,kusjuures ema ja isa ei ole omavahel pereliikmed. Ja kui sisi ema võtaks samale pildile oma uue lapse ka, siis oleks ju eriti imelik – sest uus laps on ju mehe lapse vend, aga mitte minu mehe pere.

Laps käis psühholoogi juures ja seal üks ülesanne oligi koostada nö oma pere pilt. Laps siis panigi pildile oma isa ehk minu mehe, oma ema ja oma poolvenna. Poolvenna isa pildil polnud (ei ela koos). Ja isegi psühholoog ütles minu üllatuseks, et lapsel ei ole peremudel päris selge, kuigi ma ise arvasin ka, et see ju ongi tema pere. Nii et ka psühholoogid leiavad, et kooliealine laps peaks aru saama, et tegemist on mitme perega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei hakkaks üldse mingi mehega koos elama, kellel laps, jamasid aina tuleb juurde. Pärast segab ka see kooselu, et tuleb rahasid maksta teise peresse jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates väga ilus traditsioon! Lapse jaoks on ema ikka ema ja isa ikka isa, hoolimata sellest, et nad enam koos ei ole. Olen ise ka lahutatud vanemate laps ja mul on ainult üks “perepilt” ning tohutult kahju, et isa ei käinud kunagi minu kooli lõpetamistel või muudel tähtsatel sündmustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minuarust on ka natuke imelik traditsioon. Mul endal ka mehel eelmisest suhtest laps ja ma tunneks ka imelikult, kui kohe traditsioonina igal aastal ekstra minnakse fotograafi juurde, mitte juhuslikult ürituse käigus lastakse ka selliseid pilte teha.

Samamoodi ma tean, et kui mees tahtis minu ja lapsega perepilte teha nagu oma perest, siis lapse ema oli päris paanikas ja lõpuks kästi vaesel lapsel fotograafile teatada kindlasti, et mina pole tema ema 😀

See muidugi ei tähenda, et nad üldse ei tohiks kolmekesi pildil olla. Aga mitte traditsioonina, sest nad ei ole enam ju üks pere. Lapsel on nüüd kaks peret – ema pere ja isa pere,kusjuures ema ja isa ei ole omavahel pereliikmed. Ja kui sisi ema võtaks samale pildile oma uue lapse ka, siis oleks ju eriti imelik – sest uus laps on ju mehe lapse vend, aga mitte minu mehe pere.

Laps käis psühholoogi juures ja seal üks ülesanne oligi koostada nö oma pere pilt. Laps siis panigi pildile oma isa ehk minu mehe, oma ema ja oma poolvenna. Poolvenna isa pildil polnud (ei ela koos). Ja isegi psühholoog ütles minu üllatuseks, et lapsel ei ole peremudel päris selge, kuigi ma ise arvasin ka, et see ju ongi tema pere. Nii et ka psühholoogid leiavad, et kooliealine laps peaks aru saama, et tegemist on mitme perega[/tsitaat]

Et lahuselav isa pole tõepoolest lapse pere, laps isegi perepildile ei tohi joonistada (loetakse psühholoogide poolt, et siis on segaduses)?

Täiesti jabur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.09 18:42; 01.09 19:04; 03.09 09:40; 06.09 15:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Pereelu ja suhted perekondlik pildistamine – ilus traditsioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.