Esileht Pereelu ja suhted Perekonna nimi peale lahutust

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Perekonna nimi peale lahutust

Postitas:
Kägu

Mehe nimi on laenatud nimi ja kui kooselu lõppeb, siis ei tohiks seda nime enam edasi kanda.

Ma arvan, et kui kooselu lõppeb suht sõbralikult, siis võib ka nime edasi kanda. Kui aga mees on tõpraks ja vägivalduriks osutunud, siis ei tahaks isegi seda nime edasi kanda ( aga on naisi, kes jätavad ka nõmeda mehe nime endale nt TL). Samuti ei muuda ju lesed oma nime tagasi, kuigi kooselu on ju läbi.

Eks igaüks teeb nii, nagu paremaks arvab.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekonnanimi kirjutatakse kokku, lugupeetav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus mida veidraks pean on kui nimi jäetakse alles peale lahutust ja siis kas uues abielus ,või uue mehe/naisega last saades, antakse uuele kaaslasele või lapsele see eksilt saadud perekonnanimi ????????

Tean sellist naist, kes nii talitaski. Jättis mehe perenime omale, abiellus uuesti ja nüüd see uus kamp (mees ja laps) on samuti eksmehe nimega. Nende puhul saan isegi aru põhjusest, sest mehel oli varasemalt vene perekonnanimi. Tsipa veider ikkagi.

ma tean vene meest, kes abielludes võttis naise perenime (naise ema venelane, isa eestlane) ning peale lahutust jättis eestipärase nime endale. mingid aastad hiljem leidis mees endale uue vene naise ja abiellusid, ka uus naine võttis mehe järgi eestipärase perenime. nüüd neil lapsed ka, kes kannavad isa esimese naise isalt pärinevat perenime 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tean eestlasest naist, kelle mees keelas naisel pärast lahutust tema perekonnanime edasi kasutada. Samas – laste nimel nad saavad okei läbi. Kuna naine oli see “paha” pool, mõistan mehest seda täiesti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tean eestlasest naist, kelle mees keelas naisel pärast lahutust tema perekonnanime edasi kasutada. Samas – laste nimel nad saavad okei läbi. Kuna naine oli see “paha” pool, mõistan mehest seda täiesti.

Huvitav kuidas saab seda keelata? Vägisi ei pea keegi nime muutma.

Minu onunaine võttis peale II lahutust oma I mehe nime tagasi. Viisakusest küsis luba, aga isegi kui oleks keelatud, siis ta siiski oleks võtnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav kuidas saab seda keelata? Vägisi ei pea keegi nime muutma.

Einoh, ega ta kallale poleks läinud, aga teatas vastuvaidlemist mittesallival toonil, et tema perenime palun enam mitte kasutada. Naine pole kah loll, loobus mehe perenime kasutamisest olmetasandil kohe ja ajas dokumendid korda asap. Kui keelatakse, mis seal siis vaielda, eriti kui ise oled lahkuminekus süüdi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav kuidas saab seda keelata? Vägisi ei pea keegi nime muutma.

Einoh, ega ta kallale poleks läinud, aga teatas vastuvaidlemist mittesallival toonil, et tema perenime palun enam mitte kasutada. Naine pole kah loll, loobus mehe perenime kasutamisest olmetasandil kohe ja ajas dokumendid korda asap. Kui keelatakse, mis seal siis vaielda, eriti kui ise oled lahkuminekus süüdi.

Naine allus mingile manipulatsioonile. Mina oleks vilistanud selle peale ja teinud nii nagu ise heaks arvan. Mingi eks ei tule mulle ütlema, mida tohin/pean/võin teha. Mees tarvitas vaimset vägivalda äkki.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naine allus mingile manipulatsioonile. Mina oleks vilistanud selle peale ja teinud nii nagu ise heaks arvan. Mingi eks ei tule mulle ütlema, mida tohin/pean/võin teha. Mees tarvitas vaimset vägivalda äkki.

Naine pani kaks korda eluohtlikku olukorda nende koolieelikust lapse. Kokku kaks last. Oli mitu korda uudistes erinevate väär- ja kuritegude eest oma nimega. Perenimi aga on üsna eriline, mitte just haruldane, aga eriline. Sattus 7-8 korda kainestusmajja, millest kirjutas enda sotsmeedias. Korra või kaks unustas vanema lapse üksi randa, kui laps oli 3-4 aastane, sest oli rannas nii purjus – aga mees oma töö tõttu ei olnud Eestist. Paar autoavariid, kaasa arvatud auto ärandamine, kusjuures üks kord lõpurasedana JA purjus. Ka sina tahaksid, et selline su poja ex kannaks teie perenime?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naine allus mingile manipulatsioonile. Mina oleks vilistanud selle peale ja teinud nii nagu ise heaks arvan. Mingi eks ei tule mulle ütlema, mida tohin/pean/võin teha. Mees tarvitas vaimset vägivalda äkki.

Naine pani kaks korda eluohtlikku olukorda nende koolieelikust lapse. Kokku kaks last. Oli mitu korda uudistes erinevate väär- ja kuritegude eest oma nimega. Perenimi aga on üsna eriline, mitte just haruldane, aga eriline. Sattus 7-8 korda kainestusmajja, millest kirjutas enda sotsmeedias. Korra või kaks unustas vanema lapse üksi randa, kui laps oli 3-4 aastane, sest oli rannas nii purjus – aga mees oma töö tõttu ei olnud Eestist. Paar autoavariid, kaasa arvatud auto ärandamine, kusjuures üks kord lõpurasedana JA purjus. Ka sina tahaksid, et selline su poja ex kannaks teie perenime?

Sellega laste ema olematuks ei tee. Naisel oli appikarje. Ise kirjutad, et mees töötas mujal. Lastekarjaga üksi jännates lendavad kõigil lõpuks lained üle pea(ma ei kaitse selle naise tegusid ega kiida heaks).

Isiklikult ei mäleta eilseid uudiseidki, rääkimata mingist roolijoodikust või mis iganes. Sellise jobu mehe nime poleks algusest peale võtnud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naine allus mingile manipulatsioonile. Mina oleks vilistanud selle peale ja teinud nii nagu ise heaks arvan. Mingi eks ei tule mulle ütlema, mida tohin/pean/võin teha. Mees tarvitas vaimset vägivalda äkki.

Naine pani kaks korda eluohtlikku olukorda nende koolieelikust lapse. Kokku kaks last. Oli mitu korda uudistes erinevate väär- ja kuritegude eest oma nimega. Perenimi aga on üsna eriline, mitte just haruldane, aga eriline. Sattus 7-8 korda kainestusmajja, millest kirjutas enda sotsmeedias. Korra või kaks unustas vanema lapse üksi randa, kui laps oli 3-4 aastane, sest oli rannas nii purjus – aga mees oma töö tõttu ei olnud Eestist. Paar autoavariid, kaasa arvatud auto ärandamine, kusjuures üks kord lõpurasedana JA purjus. Ka sina tahaksid, et selline su poja ex kannaks teie perenime?

[/quote

Naine allus mingile manipulatsioonile. Mina oleks vilistanud selle peale ja teinud nii nagu ise heaks arvan. Mingi eks ei tule mulle ütlema, mida tohin/pean/võin teha. Mees tarvitas vaimset vägivalda äkki.

Naine pani kaks korda eluohtlikku olukorda nende koolieelikust lapse. Kokku kaks last. Oli mitu korda uudistes erinevate väär- ja kuritegude eest oma nimega. Perenimi aga on üsna eriline, mitte just haruldane, aga eriline. Sattus 7-8 korda kainestusmajja, millest kirjutas enda sotsmeedias. Korra või kaks unustas vanema lapse üksi randa, kui laps oli 3-4 aastane, sest oli rannas nii purjus – aga mees oma töö tõttu ei olnud Eestist. Paar autoavariid, kaasa arvatud auto ärandamine, kusjuures üks kord lõpurasedana JA purjus. Ka sina tahaksid, et selline su poja ex kannaks teie perenime?

Mis puutub siia perekonnanimi? Mees karistas siis naist tema käitumise pärast, ometi kunagi abielludes see naine mehe nime kandma kõlbas. Kas siis kaaluti, et mees võtab naise nime?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puutub siia perekonnanimi? Mees karistas siis naist tema käitumise pärast, ometi kunagi abielludes see naine mehe nime kandma kõlbas. Kas siis kaaluti, et mees võtab naise nime?

Ära jaura, saaksid aru, kui punast nuppu “lülita aju sisse” vajutaksid.
See naine oli õnneks tark ja võttis oma endise nime tagasi, sest sai aru, et on lapsi ohutanud ja mehe perenime häbistanud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puutub siia perekonnanimi? Mees karistas siis naist tema käitumise pärast, ometi kunagi abielludes see naine mehe nime kandma kõlbas. Kas siis kaaluti, et mees võtab naise nime?

Ära jaura, saaksid aru, kui punast nuppu “lülita aju sisse” vajutaksid.

See naine oli õnneks tark ja võttis oma endise nime tagasi, sest sai aru, et on lapsi ohutanud ja mehe perenime häbistanud.

Mehe perekonnanime häbistanud? Halloo 18.sajand või islamimaa..Sellise mehe nimest oleks ma ka tahtnud vabaneda. Kuidas nii kukununnu paiposs sellise naise leidis? Emme ära ei keelanud?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puutub siia perekonnanimi? Mees karistas siis naist tema käitumise pärast, ometi kunagi abielludes see naine mehe nime kandma kõlbas. Kas siis kaaluti, et mees võtab naise nime?

Ära jaura, saaksid aru, kui punast nuppu “lülita aju sisse” vajutaksid.

See naine oli õnneks tark ja võttis oma endise nime tagasi, sest sai aru, et on lapsi ohutanud ja mehe perenime häbistanud.

Mehe perekonnanime häbistanud? Halloo 18.sajand või islamimaa..Sellise mehe nimest oleks ma ka tahtnud vabaneda. Kuidas nii kukununnu paiposs sellise naise leidis? Emme ära ei keelanud?

Ta leidis selle naise 27 aastat enne lahutust. Läks aega, kuni nad suutsid lapsi saada.
Paipoiss vist pole, aga naist ei petnud ega kindlasti ei löönud. Olen naisepoolne sugulane.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isiklikult ei mäleta eilseid uudiseidki,

Räägi palun arstiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isiklikult ei mäleta eilseid uudiseidki,

Räägi palun arstiga.

Miks? See, et ma ei mäleta, mis eilsetes uudistes täpselt oli, ei tähenda, et mul mäluga probleeme. Järelikult olid mul muud mõtted või ei kuulanud muu taustmüra tõttu. Peamised teemad igapäev ühesugused – sõda, inflatsioon, Helme soolo ja muu poliitiline jura. Natuke seltskonnauudiseid ja glamuuri takkapihta. Jah, vaatan Reporterit või Seitsmeseid. AK on nii igav kuiv puru, et anna olla.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puutub siia perekonnanimi? Mees karistas siis naist tema käitumise pärast, ometi kunagi abielludes see naine mehe nime kandma kõlbas. Kas siis kaaluti, et mees võtab naise nime?

Ära jaura, saaksid aru, kui punast nuppu “lülita aju sisse” vajutaksid.

See naine oli õnneks tark ja võttis oma endise nime tagasi, sest sai aru, et on lapsi ohutanud ja mehe perenime häbistanud.

Mehe perekonnanime häbistanud? Halloo 18.sajand või islamimaa..Sellise mehe nimest oleks ma ka tahtnud vabaneda. Kuidas nii kukununnu paiposs sellise naise leidis? Emme ära ei keelanud?

Ta leidis selle naise 27 aastat enne lahutust. Läks aega, kuni nad suutsid lapsi saada.

Paipoiss vist pole, aga naist ei petnud ega kindlasti ei löönud. Olen naisepoolne sugulane.

Sa siis see kõiksetargem. Tead täpselt kuidas keegi midagi ütles või tegi? Hukka mõista on väga kerge. Lihtlabane klatšimoor.
 

 

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtsin vana nime tagasi, kuna aimasin juba ette, et ekskaasal on maru kiire armuke tanu alla panna ja temaga küll ei oleks tahtnud sama nime kanda 🙂 Lapsed jäid teise nime peale ja mingit numbrit pole sellest olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa siis see kõiksetargem. Tead täpselt kuidas keegi midagi ütles või tegi? Hukka mõista on väga kerge. Lihtlabane klatšimoor.

Jah, tean. Naispool ise rääkis mulle ning enamik tema kangelastegudest on täiesti avalikult olnud sotsmeedias nähtaval või ajakirjanduses. Mina ei ole hukkamõistust midagi rääkinud, kirjeldasin vaid üht lugu perenimest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Perekonna nimi peale lahutust