Esileht Ajaviite- ja muud jutud Perekool.ee kitsaskohad head ja vead – ajaviite jutud anonüümseks või mitte

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 182 )

Teema: Perekool.ee kitsaskohad head ja vead – ajaviite jutud anonüümseks või mitte

Postitas:
Kägu

suunata Teata ebasobivast nupp nende postkasti. Siis vaadaku ise, kas on vaja kustutada või mitte…

Sellest oleks palju rohkem kasu kui praegusest.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Modereerimist tuleb tõhustada ja eelpool soovitatud sobimatu postituse info laekumisest mode postkasti on väga hea!
Kasurajanimega esinemine ei muuda suurt midagi. Täna olen Kati, homme teise kontoga Mati ja lärman edasi.
Ka peab olema modedel vlimalus teema lukustada, kui läbuks läheb. Teema ise võib ju alles jääda, mitte ei pea kustutama.
Osades foorumites on modede kasutajanimed ja kontaktandmed avalikud,ka siin peaks nii olema.
ID-ga logimisel pole mingit pointi, kirjutaja on vajadusel tuvastatav ju niigi.
Seega, las anonüümsus jääb.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Modereerimist tuleb tõhustada ja eelpool soovitatud sobimatu postituse info laekumisest mode postkasti on väga hea!

Kasurajanimega esinemine ei muuda suurt midagi. Täna olen Kati, homme teise kontoga Mati ja lärman edasi.

Ka peab olema modedel vlimalus teema lukustada, kui läbuks läheb. Teema ise võib ju alles jääda, mitte ei pea kustutama.

Osades foorumites on modede kasutajanimed ja kontaktandmed avalikud,ka siin peaks nii olema.

Jah, teema peab kustutama! See pole normaalne, kui jäetakse mingisugune klatš üles, mis võib kellegi elu Googlest välja tulles elu lõpuni kahjustada! See pole normaalne, et mõni inimene peab enda või enda mehe kohta siit haiglaseid fantaasiaid lugema eks. Üks asi ongi arutada nt suunamudija jagatud story üle, et täna oli tal sinine kleit seljas, mina seda ei kannaks, aga hoopis teine asi (nagu siin enamasti) on arutada, et kas ta nüüd pani selle kleidi selga, sest läks lahku, raudselt mees petab, miks ta tööl nii käib, miks ta nii kole on. Täiskasvanud inimesed selliseid asju kirjutamas ja te ikka õigustate?

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Juba see on ju absurd, et moded on nagu lugeda võib, täiesti suvalised, kes siin soovi on avaldanud? Kust teame, et üks modedest ei ole ise siin suurim kiusaja? Selline tunneb jääb küll, kui vaadata, kui kaua võtab aega teemade kinni panek või mõne kommentaari kustutamine..

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ebasobivast kommentaarist teade võiks jah minna otse moderaatori postkasti ja siis ta saaks ju kohe ülevaate, mis teemas toimub ja kui vaja sulgeda, siis pigem juba kustutada ära.

Selline lahendus ju oleks mõistlik.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, teema peab kustutama! See pole normaalne, kui jäetakse mingisugune klatš üles, mis võib kellegi elu Googlest välja tulles elu lõpuni kahjustada! See pole normaalne, et mõni inimene peab enda või enda mehe kohta siit haiglaseid fantaasiaid lugema eks. Üks asi ongi arutada nt suunamudija jagatud story üle, et täna oli tal sinine kleit seljas, mina seda ei kannaks, aga hoopis teine asi (nagu siin enamasti) on arutada, et kas ta nüüd pani selle kleidi selga, sest läks lahku, raudselt mees petab, miks ta tööl nii käib, miks ta nii kole on. Täiskasvanud inimesed selliseid asju kirjutamas ja te ikka õigustate?

Sa räägid ainult konkreetselt ühest asjast, millest mina näiteks õhkagi ei tea, kuna ma neid teemasid ei loe ja blogisid ka mitte, seega ei tea nendest inimestest midagi ja üldse ei huvita ka, mida mulle täiesti võõras inimene kuskil kirjutab või mida teised temast arutavad.
Ma olen juba keskealine ja tõesti ei huvita üldse nende elu.
Sellised personaalsed asjad nagu kirjutad, tuleks loomulikult kustutada. Kirjutasingi, et VÕIB alles jääda, mitte et tingimata peab.

Mina mõtlesin alles jätmise all teemasid, kus on mingi asjalik arutelu alguses ja siis läheb lõpuks mingiks lahmimiseks ning üksteise solvamiseks.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ka anonüümsuse poolt. Olen ise mõned küsimused esitanud ajaviite alateemas, aga päris palju lihtsalt ka arvamust avaldanud nt. toidukohtade soovitused jne. Ma ei ole kindel, et ma julgeksin oma täisnimega restorani arvustada. Töötades ise samas valdkonnas ei tunneks ennast seda tehes lihtsalt “turvaliselt”, kuna Eesti on ikka piisavalt väike.

Üleüldiselt olen Perekoolist palju võitnud, toreda beebigrupi, tuge viljatusravi osas, seega väga õnnelik sellise foorumi üle 🙂

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leian samuti, et sõbralikuma ja toetavama õhkkonna loomiseks on vaja ka rohkem vastutust – anonüümsed kasutajanimed võivad jääda, kuid pooldan ideed ID-kaardi, Smart-ID, mobiil-ID vms autentimisega, et kasutaja oleks seotud reaalse isikuga ja laimu korral kiiresti ning kergelt tuvastatav. Jooksvalt aga tõhusamat modereerimist, ei ole lihtsalt okei, et nädalate kaupa lastakse mingitel teemadel ja vihal eskaleeruda.

+2
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leian samuti, et sõbralikuma ja toetavama õhkkonna loomiseks on vaja ka rohkem vastutust – anonüümsed kasutajanimed võivad jääda, kuid pooldan ideed ID-kaardi, Smart-ID, mobiil-ID vms autentimisega, et kasutaja oleks seotud reaalse isikuga ja laimu korral kiiresti ning kergelt tuvastatav. Jooksvalt aga tõhusamat modereerimist, ei ole lihtsalt okei, et nädalate kaupa lastakse mingitel teemadel ja vihal eskaleeruda.

Pean seda täiesti ebaõiglaseks, eriti arvestades, et samal ajal käib Delfis ja Õhtulehe kommentaariumis räme anonüümne sõim ja ähvardused. Ja seda põhimõtteliselt iga artikli all. Perekoolis aga peaks ennast audentima, sest paar teemat suunamudijatest on üle käte läinud? Nalja teete?

On enam kui kindel, et igasuguse audentimise korral sureb foorum välja esimese päevaga. See oleks täiesti ebaturvaline, seda enam, et moded on siin alati anonüümsed. Ma pole siin kunagi kedagi laimanud ega kavatsegi seda iial teha, aga oma ID kaardiga siia sisse ei logiks ma iialgi.
Iga siinne kasutaja on vajadusel niigi tuvastatav IP aadressi järgi.

Perekoolis on sadu ja tuhandeid teemasid, kus inimesed räägivad vähem ja rohkem intiimsetel teemadel. Nad ei soovi seda teha ID- kaardiga sisse logides.

Suunamudijatel on muidugi kogu see foorum pinnuks silmas, sest kogu nende sissetulek sõltub nende mainest ja klikkidest. Ja sellest, et endast soovitakse jätta vaid ideaalne mulje.

Laimu ja roppuseid tuleks loomulikult kiirelt kustutada, aga mitte muuta Perekooli mingiks politseifoorumiks, kus kullipilguga iga sisse- ja väljalogimist jälgitakse.

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pean seda täiesti ebaõiglaseks, eriti arvestades, et samal ajal käib Delfis ja Õhtulehe kommentaariumis räme anonüümne sõim ja ähvardused.

Delfit ei loe, aga Õhtulehes saavad kommenteerida ainult digipaketi omanikud – mis tähendab, et nad võivad küll iga kord erineva nime alt kommenteerida, aga Õhtuleht teab täpselt, et kommenteeris Mari Maasikas.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere,

Arengutega praeguses ajas oleme Perekool.ee meeskonnaga valiku ees, kas muuta Ajaviite- ja muud jutud alafoorumi toimimist.

Küsime arvamust ja kutsume teid arutlema teemal:

“Kas kaotada „Kägu“ aliase kasutamise võimalus ajaviite ja muud jutud alafoorumis?”

Perekool.ee meeskond teeb otsuse antud teemal 2. augustil, peale mida teavitame Teid meie valikutest.

Kui teil on küsimusi või tagasisidet meile, siis ootame neid siia või aadressile info@perekool.ee

Antud teema jääb avatuks ning ootab Teie kommentaare.

Kõike head

Kui piinlik lugemine! Peaks ehk algatama petitsiooni, et moderaatoriteks võetaks inimesed, kes on võimelised eesti keeles korrektselt kirjutama.

Sellest veidravõitu kirjatükist jääb mulje, et anonüümsus plaanitakse kaotada ainult ühes alafoorumis. Olgem realistid, teie IT-võimekus ei käi ju sellisest asjast üle. Praegugi ei tööta foorum korralikult ja nädalaid pole probleeme lahendatud. Alafoorumis “Ilu” ilutseb aastaid olukord, kus teemas on kokku nt 5 kommentaari, aga mõne käo kohta kuvatakse info, et ta on teemasse postitanud nt 12 korda. Plusse ja miinuseid kuvatakse erinevalt olenevalt, kas oled sisse logitud või mitte. Tekstiredaktor elab juba õige pikalt iseseisvat elu. Proovige nt telefonis, mis juhtub, kui kirjutada tekst valmis ja siis üritada sinna mõne lõigu lõppu midagi lisaks kirjutada. Eissaaaaru, millestjjuttkkäib? Agappalun, käesolevttekstoonsstiilinäide.

Minu absoluutne lemmik on aga järjekindel teemade minema tõstmine alafoorumist, mille nimi on “Ajaviite- JA MUUD jutud” . Kas endal ei hakka väike lambike peas põlema seda tehes? Kas keegi oskab üldse mõelda välja mõne teema, mis sisu poolest sellise nimega alafoorumisse ei sobiks?

Nüüd tahate siis korraldada, et ühes alafoorumis oleks kasutajanimed näha, aga kõik ülejäänud jääks anonüümseks. Jajah. Mulle ei mahu pähe ära kõik võimalikud variandid, millega see lõpeb.

+16
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidasmoodi, kui ta logib sisse oma töökoha netiühendusega või kodusega või läbi telefoni hotspoti? Esimesel juhul on IP aadress ettevõtte oma (leia sealt kontorist see õige üles), teisel juhulgi on kodus mitmeid inimesi, sa ei saa eeldada, et solvas kindlasti ema või isa, võis olla ka laps või lapse sõber või külaline, kes oli sellesse võrku loginud. Ja kolmandal juhul on süüdi terve telefonifirma …

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pooldan samasugust anonüümsust nagu praegu on!

Ei taha mingit autentimist! Kui peaksin end iga kord hakkama ID-kaardiga autentima, siis ei viitsiks enam üldse Perekoolis käia. Niigi need lugematud hüpikreklaamid ajavad silmad kirvendama ja sisuteksti on nende vahelt väsitav lugeda, nüüd veel uus ebamugavus takkaotsa – tänan, ei.

Nupp “Teata ebasobivast” on täielik mõttetus – tegelikkuses kasutatakse seda nuppu sageli teatamaks, et teise seisukoht ei meeldi. Näiteks kui üks ema kurtis, et ta 19-a poeg võtab sms-laene ja küsis, et mida nüüd teha, siis märkis keegi maniakk ta postituse ebasobivaks. Ja samas vaimus edasi. “Ebasobivateks” tituleeritud postitustes polegi sageli mingeid roppusi ega valet, lihtsalt kellelegi ei meeldi ja kõik.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Postituste hindamise võimalus mulle meeldib, sageli loengi ainult neid kommentaare, mis on kõrgemalt hinnatud ja jätan vahele need, mille all seisab 25 miinust.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei taha mingit autentimist! Kui peaksin end iga kord hakkama ID-kaardiga autentima, siis ei viitsiks enam üldse Perekoolis käia.

Keegi pole rääkinud ju iga kord autentimisest, vaid ühekordsest kasutaja autentimisest. Teed kasutaja, mille kinnitad ID-kaardiga, seega perekoolil on su isikukood teada ning igal inimesel saab olla üks konto. Sisse logid ikka oma kasutajanime Ottotriin ja salasõnaga Pille123, nagu siiani.

+2
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Anonüümsus peab jääma. Mingi autentimine ei sobi, sest siis on ka anonüümsus kadunud.

Blokeerige suunamudilaste nimede kasutamise võimalus siin, neid “kuulsusi” vast väga palju ei ole. Samuti saab ju sellised teemad kustutada, neid on väga vähe olnud.

Teata ebasobivast nupp suunata mode postkasti on hea idee. Siis saab arulagedad teadete saatjad ära blokeerida.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ajaviite ja muud jutud alafoorum ei ole vajalik, sealsed normaalsed teemad saab ümber tõsta teistesse alafoorumitesse ja klatši teemad jäägu olemata. Suunamudijatele saab nende avalikele kontodele jätta kommentaare ja arutada seal nii palju kui süda lustib. Perekooli foorumisse see ei sobi. Jäägu siia ikka tõesti vajalikud teemad, suunamudijate elu üle “arutamine” ei ole kuidagi vajalik.

Kui on soov siiski ajaviite ja muud jutud alles jätta, siis tuleb kaotada sellest alafoorumist anonüümsus või siis moderaator tõesti igapäevaselt kustutab ja blokeerib kiusajad. Praegune süsteem on mõttetu, teemad suletakse, kui on inimestele juba lehekülgede viisi kahju tehtud ja siis jääb ka see jutt kõigile lugemiseks…

+3
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekool peab jääma anonüümseks. Muidu kaob siit enamus kasutajatest. Mitte keegi ei tule siia oma peremurest kirjutama oma nime alt. Usun, et ka mitte Ajaviite jutte ei taha keegi oma nime alt kirjutada.

Seda pooldan aga kahe käega, et kõik suunamudijate teemad tuleks kohe kustutada.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidasmoodi, kui ta logib sisse oma töökoha netiühendusega või kodusega või läbi telefoni hotspoti? Esimesel juhul on IP aadress ettevõtte oma (leia sealt kontorist see õige üles), teisel juhulgi on kodus mitmeid inimesi, sa ei saa eeldada, et solvas kindlasti ema või isa, võis olla ka laps või lapse sõber või külaline, kes oli sellesse võrku loginud. Ja kolmandal juhul on süüdi terve telefonifirma …

Firma puhul, kus on serverid on igal arvutil veel oma isiklik IP.
Koduse puhul samuti logitakse sisse ikkagi kasutajanimega ja igaühe enda mure, kui jätab oma asjad ripakile nii, et on võimalik kellelgi teisel kommentaar kirjutada ja oleme ausad, see on ikkagi kaduvväike juhus, kui nii tehtaks. Miks peaks keegi tahtma oma lähedast sel moel tanki panna? Külalise korral on võimalik ju jälgida, kas see inimene on varem just sellest arvutist sisse loginud või mitte.
Hotspotist ei tea ma midagi, aga üsna kindel, et ka nii on tuvastatav asi. Pommiähvarduste puhul on loetud tunnid, kui inimene üles leitakse, vaevalt keegi seda oma isiklikult numbrilt tegi.
Ja on juba olnud ka siin juhuseid, kus laimajad on kohtusse jõudnud, järelikult on võimalik tuvastada see õige inimene.
Aga põhjuseid, miks nii ei saa saab alati veel lisaks tuua, fakt on aga see, et inimene ON tuvastatav.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Seda pooldan aga kahe käega, et kõik suunamudijate teemad tuleks kohe kustutada.

Aga miks sa leiad, et näiteks poliitikuid võib foorumis vabalt mõnitada (seda tehakse paraku katkematult), aga kui suunamudija mitmekümnetuhandelise jälgijaskonna ees väikelapsele peenisekujulisi komme pakub, sinna juurde kahemõttelist nalja tehes, siis seda ei tohi avalikult arutada?

Loomulikult ei peaks mõnitamine ja laim lubatud olema. Selle jaoks ongi foorumil moderaatorid ja mina ei saa ausalt öeldes aru, mis nii paljude reklaamide all ägaval foorumil ei ole efektiivseid moderaatoreid, kes veidi kiiremini kui kahe nädalaga reageeriksid?

Ebasobivaid kommentaare kohtab ka teistes teemades, mitte ainult suunamudijate omas. Sama hästi võiks öelda, et ka kõik poliitikuid/geisid/rassismi/riietumist vms käsitlevad teemad tuleks juba eos kustutada. Miks ainult suunamudijad?

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui perekooli peaks ID-kaardiga tulema, siis ma ei käiks siin. Pole ju raske mingi aja tagant läbi käia ja blogiteemad kustutada ja uue teema algatajale hoiatusblokk panna. Blogiteemade kaotamisega ei kaotaks perekool midagi.

Ühest küljest soovitaks ma mõnelgi blogijal rahulikult enne ennast leida ja alles siis blogimisele mõelda.  Aga teisest küljest lugesin täna (küll vaktsiiniteemalisi) FB kommentaare. Karistamatuse tunne on see, mis paneb täiskasvanud isegi oma nime ja näoga ropendama ja solvama.

Kunagi oli siin ikka näha, et moderaatorid ikka midagi kõrvaldasid. Nüüd saab üksteisele neid naeruväärseid sobimatu sõnumi teateid saata.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina eelistaks ik-ga audentimist, aga asi muutuks ilmselt ka siis kui kasutaja peaks iga 3-6 kuu tagant oma salasõna muutma või meiliaadressi kinnitama (nii muutuks paljude kontode omamine väga ebamugavaks). Ja kui kasutatakse “teata ebasobivast” nuppu, siis läheks teade ka nupu vajutajale. On olnud olukordasid, kus lihtsalt võetakse isiku kõik kommentarid ette ja vajutatakse kõik valimatult ebasobivaks (blogide teemades just). Ja ei ole nii, et inimene oleks midagi halvasti öelnud, see on lihtsalt viis teisiti arvajaid heidutada ( ja kui sa saad norm kommentaaride peale neid nupuvajutusi, siis kaobki tahtmine nende tuuleveskitega võidelda).

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leian, et selline teema – vajadus üleüldse arutleda – on tekkinud PK enda tegemata töö tõttu. Alles see oli, kui moderaatorid lõpetasid kommentaaride modereerimise ning kogu vastutus anti kägude kätte, kes siis vähemal-rohkemal määral üksteise peale kaebasid, millest loomulikult mingit kasu ei olnud.
Idee võis ju üllas olla – ise jälgida, et kord oleks majas – reaalselt aga läks asi palju läbumaks ning mingit kontrolli ei olnud/ei ole.
Näiteks kui palju on kaevatud selle inimese peale, kes siin lihtsalt risustab ja räuskab?
Kas moded on midagi ette võtnud?
Novat, teate isegi vastust…

Seega mina leian, et foorumit peaks ikkagi tegijad haldama, mitte andma selle teha võhikutele ning nüüd, kus oma tegemata töö igast nurgast välja paistab, rakendada ekstreemseid meetmeid (mis ette teadaolevalt viib vähemalt selle alajaotuse väljasuremiseni).

Aga eks te tehke katset, siis saate ise aru!
Isiklikult tulin kunagi Delfi Naistekast siia, sest seal muutus nii labaseks ja ossilikuks. Ilmselt siis varsti kolin tagasi või ka mujale keskkonda, sest aeg-ajalt mingit sedalaadi meelelahutust+asjalikku infot/nõuandeud/arutelusid tahaks ikka lugeda.
Modedel soovitan reageerida kui abi on palutud/kaevatakse, mitte vait olla või teema jalust ära tõsta. Kui see töö (saan aru, et vabatahtlik töö) on kurnav, siis tuleks sellest loobuda.

AGA ALUSTAKS SELLEST, ET MEIL ON KONKREETSED NIMELISED MODERAATORID, MITTE ANONÜÜMSED JA KONTROLLIMATUD.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Isiklikult ei näe probleemi kui ainult Ajaviite  alafoorum ei ole anonüümne. Delikaatsed, tundlikud teemad ( tervise- ja hingemured, rasestumise probleemid, suhted, seks jms) jäävad ikka võimalusega Käona kommenteerida.

Oled sa kindel, et kui juba ID-ga sisse logid, siis muudes alafoorumites oled endiselt anonüümne? Kui kasutajatele vbl veel, siis modedele kindlasti mitte.
Mina niisugusele riskile küll ei lähe, seda enam, et mu vastas seisab endiselt anonüümne “perekooli moderaator”.
Näidaku head eeskuju ja avaldagu ka ennast!

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see juba ei ole välja suremas? Suvine aeg ka muidugi, aga teemasid tundub ajaviites üsna hõredalt olevat. Üldse ongi see ajaviitefoorum mingi poliitika ja blogijate alateema peamiselt.

No aga miks sa ei tee siis mingeid huvitavaid teemasid?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Blokeerige suunamudilaste nimede kasutamise võimalus siin, neid “kuulsusi” vast väga palju ei ole.

Mingi 10-päevase bänni peaks saama ka inimene, kes neid teemasid järjepidevalt teeb.
Ma ei usu, et kõik teemad on eri inimeste tehtud – vähemalt mõned on kindladti ühe kiusaja loodud ja selline tulekski blokeerida.
Samuti see kuri ja hull mehike, kes siin ainult inetusi räägib.

Miks nendega midagi ette ei võeta?

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Blokeerige suunamudilaste nimede kasutamise võimalus siin, neid “kuulsusi” vast väga palju ei ole.

Mingi 10-päevase bänni peaks saama ka inimene, kes neid teemasid järjepidevalt teeb.

Ma ei usu, et kõik teemad on eri inimeste tehtud – vähemalt mõned on kindladti ühe kiusaja loodud ja selline tulekski blokeerida.

Samuti see kuri ja hull mehike, kes siin ainult inetusi räägib.

See blogiteemade looja teeb teema ja arvamust või kommentare ei kirjuta. Tundub väga ebaloogiline.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See blogiteemade looja teeb teema ja arvamust või kommentare ei kirjuta. Tundub väga ebaloogiline.

Ühe konto alt teeb teema ja ülejäänute alt kirjutab, kirjastiili järgi tunneb ära, et on sama inimese tehtud. Samuti plusside-miinuste tasakaal on ikka väga paigast ära. Äärmiselt kaheldav, et sellise psüühilise häirega inimesi nii palju on, kes tema kommentaaridega samastuks. Muudes teemades saaksid need lademetes miinuseid, sest rääkimata kirjavigadest, estonglishist ja ohtratest emotikonide kasutamisest on juba jutust aru saada, et inimene on ebastabiilne.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi pole rääkinud ju iga kord autentimisest, vaid ühekordsest kasutaja autentimisest. Teed kasutaja, mille kinnitad ID-kaardiga, seega perekoolil on su isikukood teada ning igal inimesel saab olla üks konto. Sisse logid ikka oma kasutajanime Ottotriin ja salasõnaga Pille123, nagu siiani.

Perekoolil on sadu moderaatoreid, ent nad kõik on salastatud. Sellise modedemassi juures on enam kui tõenäoline, et mõni tuttav nende seas ikka leidub, ja meie vahel ei pruugi valitseda mitte just hääd suhted. Praegu on seis veel enam-vähem võrdne – isikut tuvastada saab mingil määral tema meiliaadressi järgi. Kui aga sundida Perekooli tavakasutajaid ennast ID-kaardi abil täielikult tutvustama, samas kui sajad moderaatorid jäetakse mõnusalt anonüümseks, on tekitatud üsnagi ebavõrdne olukord.

Kust ma tean, et too Perekooli mode, kes pidevalt kustutab maha minu ilma ainsagi roppuseta kirju, pole juhuslikult näiteks seesama naine, kes üritas mu abikaasale suvepäevadel (tulutult) küüsi taha ajada? Või kurtes muret, et mu lapse õpetaja teeb lastel vahet, on moderaatoriks toosama lapse õpetaja, kes postituse loomulikult silmapilk “ebasobivaks” märgib ja maha kustutab, ning hiljem koolis lapse kaudu kätte maksab?

Jaa, muidugi kirjutavad Perekooli töötajad selliste kaebuste peale eranditult ainult ilusat juttu stiilis “meie moderaatorid on läbinud taustakontrolli ja neile on tutvustatud eetika põhimõtteid”, kuid tegelikkuses ei tähenda see, et moderaatoriks pürgija on kriminaalkorras karistamata, ju sugugi seda, et ta ei hakka loetu põhjal kedagi taga kiusama (kas perekoolist tema postitusi pidevalt maha kustutades või väljaspool perekooli kätte makstes).

Seega, kui tahate, et kasutajad endid ID-kaardi abil tutvustaksid, siis paluksime esitada ka moderaatorite nimekiri, et inimesed võiksid otsustada, kas nad on valmis sellele konkreetsele isikule oma õige nime all oma muredest rääkima.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See sõna on AUTENTIMA!

Nõustun eelnevatega, et süsteem peaks jääma samasuguseks nagu praegu, kus tõelise väär- või kuriteo puhul saab politsei kohtu loal kirjutaja IP-aadressi alusel üles leida, kuid foorumi pidajatel pole võimalust teada saada, kes kirjutaja on. Foorumi pidajatel pole jälitamis- ega karistamisõigusi, ja foorumist bännida saab lihtsalt ebasobivate postituste alusel, teadmata inimese isikut.

Küll aga on autentimise puhul väga suur tõenäosus, et andmebaas lekib (on lekkinud miljardifirmadelgi), ja seda kahju enam tagasi ei pööra. Samuti on autentimise puhul võimalik võimu kuritarvitamine, aga sel juhul enam mitte anonüümse kasutajanime suhtes, vaid reaalse isiku suhtes.

Ainukese lahendusena näen minagi aktiivseid igapäevaselt sekkuvaid moderaatoreid, kellele kasutajad saavad nupuvajutusega märku anda. Nupu all olevaid valikuid tuleks, tõsi küll, kõvasti muuta, praegu on mitmed väga olulised põhjused täiesti puudu ja olemasolevad põhjused veidrad. Niisugused foorumid ei tööta ilma “mehitatud valveta”. Lärmajad, räuskajad, tagakiusajad jne saab väga efektiivselt eemaldada, see ongi juba pikka aega väga puudu olnud.

Mõte teha ainult üks alafoorum ilma “kägu” võimaluseta on naiivne. Selge see, et iga teema annab esitada nii, et see formaalselt sobib mõne muu alafoorumi alla. Nii ka kohe tegema hakataks (“Minu pereelu segab see, et blogija…”, “Minu hobi on jälgida blogijaid ja ma arvan et…”, “Ma saan selle blogija lugemisel alati ärevushäire või kõrvetised”, “Millist meiki see blogija küll kasutab et alati nii hea välja näeb” jne).

Reaalse isikuna autentimise nõudmisel (milleks seda peaks vaja olema?) kaob see foorum kiiresti ja täielikult. Kui vaadata kasvõi praeguseid normaalseid nõuküsimis- või mureteemasid, siis enamikku neist ei julgeks keegi teha, ega nendele omast kogemusest vastata, kui tema isik on ilma kohtu loata tuvastatav kasvõi ühele foorumi pidajale. Kõik, mis on inimese loodud, on ka inimese häkitav, ja võim korrumpeerib.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 182 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Perekool.ee kitsaskohad head ja vead – ajaviite jutud anonüümseks või mitte

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.