Esileht Ajaviite- ja muud jutud Perekool.ee kitsaskohad head ja vead – ajaviite jutud anonüümseks või mitte

Näitan 2 postitust - vahemik 181 kuni 182 (kokku 182 )

Teema: Perekool.ee kitsaskohad head ja vead – ajaviite jutud anonüümseks või mitte

Postitas:
Kägu

Ah, see sovetism on inimestel nii sees, et imelik kohe. Väga palju kohtab niisugust keelepruuki – üllatus-üllatus! – FB erinevates toidugruppides. Ikka makarontšikud ja hleebuškad ja “täna tegin supotškat” jne. Ja mitte ainult 60+ inimestelt!

No ei kohta mina küll endavanuseid sellist juttu ajamas – olen 50. Davai on käibel ja muidugi roppusi kasutatakse, aga jerundaa ja muud sinu nimetatud tulevad ikka vene juurtega inimestelt, tõesti pole kohanud, et eestlased neid massiliselt veel kasutaks. Isegi mu 80+ vanemad ei kasuta.

Aga mine konda kuskil toidugrupis – mitte massiliselt, aga küllaltki igapäevaselt kasutatakse sovetismi.
Samuti on paraadnad ja pardatšokid ja patšokid ja muu selline laialt kasutatav.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Koroona jaoks on oma alateema- tõstke palun need iga päev tekkivad uued koroonateemad sinna postitusse.

Peaks lihtne olema taibata, et keegi ei käi neid sodi-mammut-teemasid lugemas.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Näitan 2 postitust - vahemik 181 kuni 182 (kokku 182 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Perekool.ee kitsaskohad head ja vead – ajaviite jutud anonüümseks või mitte

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.