Esileht Kasutajaabi ja mõtted Perekooli foorum

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Perekooli foorum

Postitas:

Minu arvates on okei, et eksisteerib mingi koht, kus paljud inimesed saavad avaldada anonüümselt oma arvamust just sellistel teemadel, mille osas paljudel on oma arvamus ja kogemus – lapsed, pere, tervis (nii nagu see foorum siin on).
Paljud saavad peksa, paljud tunnevad ennast õnnestununa. Me saame palju targemaks selle massi osas, kes meid ümbritseb. Me oskame ehk teisti hinnata ennast, oma sõpru. Mõni üksildane ehk on leidnud selles endale suhtlemisväljundi.
Me keegi ei eelda, et siin esitatu on teaduslikult tõestatud tõde. Aga nii mõnigi kord oleme siit loetu põhjal teemat edasi uurides mõne endale kasuliku järelduse teinud.

Ma olen eile ja täna olnud sunnitud mõtlema sõimu ja laimamise peale. Et mida mina teeksin ja kuidas käituksin. Ja kuidas mind mitte puudutava sõimu ja laimu lugemine mind mõtlema ja tundma paneb. Ja ükskõik kuidaspidi ma ei mõtle – ma tunnen anonüümse kommentaatori suhtes ükskõiksust, ükskõik millist roppust ta kirja ei pane. Sest lõppude lõpuks – ma ei pea seda lugema ja ma ju tean ise tõde iseenda kohta.

Ma olen eile ja täna olnud sunnitud mõtlema meie ajakirjanduse peale, portaalide peale, kes täna on paljastanud, kuivõrd palju nad ammutavad materjali on tööviljades (arvamuslood, artiklid, uudised) sellisest allikast, kus väga paljud inimesed käivadki ennast sõna otseses mõttes tühjendamas. Täna on suisa ekraanipilte kopeeritud. Aga kui palju on siinseid mõtteid lihtsalt koondatuna artiklikesi vorbitud?

Tegelikult ma hakkasin otsima kohta, kust siin portaalis oma kasutaja kustutada. Põrgut, ei leidnudki. Aitake? (Võite lolliks ka sõimata, mul kama)
Aga mul on selline tunne, et ma ei taha rohkem ühtegi kommentaari kirjutada elu24, publiku, Õhtulehe, Ringvaate ja isegi AK ajakirjanikele.

+21
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 18:33; 02.10 19:36; 02.10 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen eile ja täna olnud sunnitud mõtlema sõimu ja laimamise peale. Et mida mina teeksin ja kuidas käituksin. Ja kuidas mind mitte puudutava sõimu ja laimu lugemine mind mõtlema ja tundma paneb. Ja ükskõik kuidaspidi ma ei mõtle – ma tunnen anonüümse kommentaatori suhtes ükskõiksust, ükskõik millist roppust ta kirja ei pane. Sest lõppude lõpuks – ma ei pea seda lugema ja ma ju tean ise tõde iseenda kohta.

Mind teevad need kommentaarid kurvaks, isegi kui nad mind kuidagi ei puuduta – nad puudutavad teisi inimesi, puudutavad kedagi. Ühtlasi on kahju, et nii paljudel ajab see sisemine “solgipang” nii üle, et neil on vaja seda ükskõik mis moel tühjendamas käia.
Kurb inimeste pärast! Ja hirmus, kujutledes, millised need inimesed reaalses elus olla võivad.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 18:37; 04.10 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa arvad, et see kuidas sinust arvatakse sind ei puuduta, et hea öelda, et ärge lugege. KUID ilmselt sa oled ka nö mitte keegi. Mari loeb sinu kohta – järgmine sekund on see tal unustatud. Kuid tuntud inimese puhul sõltub sellest juba maine, teda teavad rohkem, see jääb meelde, see võetakse omaks ja räägitakse kui kuulujutuna edasi, et tead too inimene on nii ülbe jne. Endal tekib lihsalt alateadvuses meelsus. Ütleme näiteks, et kui sellise isiku töö ongi olla laval/filmides siis see kahjustab otseselt tema mainet ja sissetuleku allikaid.

Teine variant on see, et isik 2 ei loe enda kohta, kuid temast kirjutatakse. Kuid tal tulevane tööandja ehk loeb ja lihtsalt kellegi ussitamise tõttu on tulevikus sel inimesel igast valikud piiratud, sest on otsustanud mingil viisil end natukene avalikumaks teha – ala peab blogi. On ju nähtud kuidas tegelikkuses siin arvamused “ma tean” / “ma nägin” on võetud täiesti lambist – vihast, kadedusest, igavusest? inimese vastu ja kaasatakse täiesti asjasse puutuvaid isikuid. Kaaslased, LAPSED. See ei ole normaalne.

Aga ka mind teevad kurvaks. Mis toimub sellise isikute peas kellele see meelelahutuseks või igapäevaseks ajaveetmiseks on. Raske uskuda, et inimesel, kes endaga rahul ja kõik elus hästi, on tahtmist ja viitsimist kellegi välimust, kõnnakut, rääkimist, elukaaslasi, lapsi arvustada ja pidevalt. Üks asi on arvamuse avaldamine, teine asi on juba lihtsalt “tootmine” näiteks kellegi vigade kallal, mida inimene ise ei saa muuta. Ja hästi palju oleneb ka väljendusviisist, kas sa ütled, et sulle ei meeldi isiku väljendusviis või käiakse päevast päeva ja korrutatakse üht ja sama juttu ja lisaks siis antakse hagu alla ja võetakse ka kõik muud omadused ette. Arvatakse endast liiga hästi ja sellest, et sõnavabadus on inimõigus ja tuleb välja öelda, mis sülg suhu toob ja enamgi veel.

Aga jah, see näitabki, millised inimesed on kui arvatakse, et keegi ei tea, kes nad on. Tänaval naeratavad, teretavad, küsivad kuidas mees ja lapsed elavad ja võibolla tund hiljem selle sama tuttava kohta anonüümsena tuleb sellest juttu, mis ei talu päevavalgust ka.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitake? Võin lolliks sõimata küll.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitake? Võin lolliks sõimata küll.

Parandan vea: Aitate? Või Aidake? mõlemad sobivad.

Aga kui keegi teab, kuidas kustutada kasutajat siin foorumis, siis pange kirja.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 18:33; 02.10 19:36; 02.10 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis siin ikka aitata, kirjuta info@perekool.ee ja palu end kustutada.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ma soovin spetsiaalselt selleks kontakti astumata oma kasutajas muudatusi teha, nt emaili muuta või nime vms, siis see ei ole võimalik? Pean dialoogi astuma?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 18:33; 02.10 19:36; 02.10 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ma soovin spetsiaalselt selleks kontakti astumata oma kasutajas muudatusi teha, nt emaili muuta või nime vms, siis see ei ole võimalik? Pean dialoogi astuma?

Otsisin ka seda kunagi ja ei leidnudki. Minu meilikontakt läks starmani smail.ee kaotamisega juba ammu hingusele. Tegelt hiljem taipasin, et hea ongi kui mulle kirjutada ei saa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 20:22; 02.10 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama lugu, kasutaja tehtud mingi hot.ee serverisse mille kontot mul ammu enam pole.
Tahaks ka oma kasutajat ära kustutada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle otsekustutamise saaks ju väga lihtsalt siia juurde panna.

Lihtsalt? Siin? Siin käib ju iga muutus suure ragina ja higihaisuga.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 20:22; 02.10 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen siit lugenud, et perekooli modesid tümitavad kontod kustutatakse üsna kiiresti.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:16; 03.10 17:23; 04.10 10:59; 04.10 11:04; 04.10 14:57; 04.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru sellest perekoolikate hüsteeriast peale järjekordset skandaali ja kohtukeissi Perekooli vastu. Tõstan 2 kätt üles ja olen 200% selle poolt, et Perekool on kõige mürgisema suhtluskeskkonnaga internetiplatvorm Eestis üldse.

Prominendid kaeblevad ja solvuvad – arusaadav.
Aga see, missugust hälbelist mõtlemist ja kui jubedat ärapanemist siin ka avalikkuselele tundmatutele kägudele osaks saab, on sõnades kirjeldamatu.

Jõuan jälle ringiga tagasi Perekooli moderaatorite juurde – need inimesed on ikka ülikaugel nendest eetilistest arusaamadest, mis on lubatud inimestevahelises suhtluses ja mis mitte. Perekooli põhiprobleem on selle keskkonna korrapidajad ehk siis moderaatorid.

Ja ma ei räägi siin sellest, et keegi ütles kellelegi “loll” või “debiilik”.
Ma räägin nt sellest, et foorumisse siseneb sügavas depressioonis enesetapumõtetega inimene ja käod lendavad kui kaarnad ta kallale nokkima ja teda mõnitama. Eriti agressiivsena seesugustes vestlustes on mulle silma jäänud Piibuga Naine.

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 21:26; 02.10 22:46; 02.10 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin jutulõimes on juba mõni lahmiv, laimav või mürgine kommentaar?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru sellest perekoolikate hüsteeriast peale järjekordset skandaali ja kohtukeissi Perekooli vastu. Tõstan 2 kätt üles ja olen 200% selle poolt, et Perekool on kõige mürgisema suhtluskeskkonnaga internetiplatvorm Eestis üldse.

Prominendid kaeblevad ja solvuvad – arusaadav.

Aga see, missugust hälbelist mõtlemist ja kui jubedat ärapanemist siin ka avalikkuselele tundmatutele kägudele osaks saab, on sõnades kirjeldamatu.

Jõuan jälle ringiga tagasi Perekooli moderaatorite juurde – need inimesed on ikka ülikaugel nendest eetilistest arusaamadest, mis on lubatud inimestevahelises suhtluses ja mis mitte. Perekooli põhiprobleem on selle keskkonna korrapidajad ehk siis moderaatorid.

Ja ma ei räägi siin sellest, et keegi ütles kellelegi “loll” või “debiilik”.

Ma räägin nt sellest, et foorumisse siseneb sügavas depressioonis enesetapumõtetega inimene ja käod lendavad kui kaarnad ta kallale nokkima ja teda mõnitama. Eriti agressiivsena seesugustes vestlustes on mulle silma jäänud Piibuga Naine.

Otsusta ära, kes peasüüdlane on, kas moderaator või Käod või Piibuga Naine.
Ja, muide, väga tihti lisab kirjutatule varjundi siiski lugeja ise – lähtuvalt enda kogemustest, iseloomust ja eelarvamustest.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:57; 02.10 22:03; 02.10 22:39; 02.10 23:16; 03.10 10:15; 03.10 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see, missugust hälbelist mõtlemist ja kui jubedat ärapanemist siin ka avalikkuselele tundmatutele kägudele osaks saab, on sõnades kirjeldamatu.

Ega suhtumises ja suhtlemises pole siin midagi muutunud. Vaatasin just suhete alafoorumis üht teemaalgatust ja juba hakkas pihta – ise oled oled süüdi, vaata ennast, kas sa ikka tegid nii või tegid hoopis naa! Sellised süüdistuste laviini selga ladujatel on vist endal midagi väga korrast ära oma suhetes ja nii nad näevadki ka teemaalgatajas oma peegelpilti. Julgustava sõna ütlemine on tabu, materdada on vaja!

Ja sulle ütlen, et piir süü ja põhjuse vahel on imeõhuke. Pidevalt võib netis kohata seda, et üks räägib neutraalselt põhjustest, viitab tehtud vigadele, aga teine hakkab turja ning arvab, et teine süüdistas või õigustas. Jah, on ka päris kaagutajaid ja õiendajaid netis ja Perekoolis, kuid väga tihti siiski madalaks muutunud enesehinnanguga, raske elusaatusega, kurbade elukogemustega inimesed ei suuda taluda, et nende muredele mõned reageerivad ka teisiti kui nunnutades – hoopis vigadele osutades ning nende vältimise võimalusi näidates.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:57; 02.10 22:03; 02.10 22:39; 02.10 23:16; 03.10 10:15; 03.10 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib, et on koht, kust saan vajadusel küsida ausaid vastuseid. Seda peenetundelist ja toetavat vastust saan ju nagunii sõprade ja pere käest. Vahel tahaks teada, mida arvavad siia kokku tulnud väga erineva taustaga inimesed täiesti ausalt anonüümselt vastates. Ja tihti teengi järeldused kuidagi neid kahte poolt kokku sulatades: nunnutav vastus sõpradelt ja agressiivne vastus Perekoolist. Tõde on seal kusagil vahepeal.

Soovitaksin õrnatundelistele inimestele jääda muidugi sõprade ja pere turvalisse ringi. Perekoolist on juba ammu nii palju räägitud, et see, mis vastuseid siit oodata võib, ei saa küll kellelegi üllatusena tulla. Ainus, mis võib veel üllatada, on võibolla enda ootamatult õrn hingeseisund.

(See eelnev käib siis nende inimeste kohta, kes tulevad siia ise teemasid püstitama ja oma elu üle hinnangut küsima. Mitte nende kohta, kes pole palunud enda elu siin lahata.)

Perekooli moded on kõige suurem mõistatus üldse – kui nad on nii kategooriliselt kiusamise vastu, siis miks nad kustutavad ainult ühe blogijaga seotud postitusi ja teised jätavad alati üles? Eesti Ämmaemandate Ühing väidab koguaeg, et nad ei soovi endale sellist kiusamisega seotud kuvandit, aga ometi töötavad nende enda moded ise ühingu eesmärkidele vastu kustutades ja modereerides väga valikuliselt.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid mina ütlen sulle, et kui inimeses märgata positiivsed jooni, siis need temas suurenevad ja suureneb ka tema enesehinnang. Niiviisi leiab ta usku endasse, ta hakkab neid positiivseid jooni ka endas märkama, suudab hakata ennast armastama ning eluga edasi minna. Selline suhtumine kaasteelisse ei ole mitte sugugi tema nunnutamine, vaid eelkõige teises inimeses hea märkamine. See on sama kui näiteks anuma põhjas on mustus, kuid peal on vesi puhas ja sile. Sa valad sinna pidevalt puhast vett juurde, kuniks see mustus lahustub. Kui aga hakkad anumas sonkima, mis värvi on põhjamustus, siis see mustus kerkib üles. See mis ühele näib veana, ei pruugi teise jaoks viga olla ja vastupidi, sest me ju ei tea teise inimese elatud elu.

Mõlemat on vaja – on vaja nii kiita kui ka osutada tehtud vigadele. Kui suurem osa vastuseid on nunnutavad, siis keegi peab enda peale võtma ka selle ebameeldivama osa – veale osutamise. Muidugi saab seda teha taktitundega, tihti seda ei osata – kuid küll ja küll olen näinud igati taktitundelist põhjuse selgitamist, kus siiski leidub keegi, kes seda süüdistamiseks nimetab.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:57; 02.10 22:03; 02.10 22:39; 02.10 23:16; 03.10 10:15; 03.10 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru sellest perekoolikate hüsteeriast peale järjekordset skandaali ja kohtukeissi Perekooli vastu. Tõstan 2 kätt üles ja olen 200% selle poolt, et Perekool on kõige mürgisema suhtluskeskkonnaga internetiplatvorm Eestis üldse.

Prominendid kaeblevad ja solvuvad – arusaadav.

Aga see, missugust hälbelist mõtlemist ja kui jubedat ärapanemist siin ka avalikkuselele tundmatutele kägudele osaks saab, on sõnades kirjeldamatu.

Jõuan jälle ringiga tagasi Perekooli moderaatorite juurde – need inimesed on ikka ülikaugel nendest eetilistest arusaamadest, mis on lubatud inimestevahelises suhtluses ja mis mitte. Perekooli põhiprobleem on selle keskkonna korrapidajad ehk siis moderaatorid.

Ja ma ei räägi siin sellest, et keegi ütles kellelegi “loll” või “debiilik”.

Ma räägin nt sellest, et foorumisse siseneb sügavas depressioonis enesetapumõtetega inimene ja käod lendavad kui kaarnad ta kallale nokkima ja teda mõnitama. Eriti agressiivsena seesugustes vestlustes on mulle silma jäänud Piibuga Naine.

Otsusta ära, kes peasüüdlane on, kas moderaator või Käod või Piibuga Naine.

Ja, muide, väga tihti lisab kirjutatule varjundi siiski lugeja ise – lähtuvalt enda kogemustest, iseloomust ja eelarvamustest.

Kes haldab kommentaare (sh ka Piibuga Naise omi) siin foorumis?
See oli väike vihje sulle otsustamaks, kes on põhisüüdlased foorumi ülimürgises õhkkonnas.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 21:26; 02.10 22:46; 02.10 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see, missugust hälbelist mõtlemist ja kui jubedat ärapanemist siin ka avalikkuselele tundmatutele kägudele osaks saab, on sõnades kirjeldamatu.

Ega suhtumises ja suhtlemises pole siin midagi muutunud. Vaatasin just suhete alafoorumis üht teemaalgatust ja juba hakkas pihta – ise oled oled süüdi, vaata ennast, kas sa ikka tegid nii või tegid hoopis naa! Sellised süüdistuste laviini selga ladujatel on vist endal midagi väga korrast ära oma suhetes ja nii nad näevadki ka teemaalgatajas oma peegelpilti. Julgustava sõna ütlemine on tabu, materdada on vaja!

No tegelikult selliste suhteteemade algatajad süüdistavad ju ise ka alati: mees on halb või ema on halb või sõbranna on halb, ämmast ma ei räägigi. Kunagi ei mõelda enda puuduste peale, ainult see kiun, miks teine inimene ei käitu nii nagu teemaalgataja oma ettekujutlustes sooviks. Mis vastuseid siis peaks andma või mida julgustama? Et tõmba ikka kodus saag käima, kui sinusugust printsessi vääriliselt ei hinnata?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib, et on koht, kust saan vajadusel küsida ausaid vastuseid. Seda peenetundelist ja toetavat vastust saan ju nagunii sõprade ja pere käest. Vahel tahaks teada, mida arvavad siia kokku tulnud väga erineva taustaga inimesed täiesti ausalt anonüümselt vastates. Ja tihti teengi järeldused kuidagi neid kahte poolt kokku sulatades: nunnutav vastus sõpradelt ja agressiivne vastus Perekoolist. Tõde on seal kusagil vahepeal.

Soovitaksin õrnatundelistele inimestele jääda muidugi sõprade ja pere turvalisse ringi. Perekoolist on juba ammu nii palju räägitud, et see, mis vastuseid siit oodata võib, ei saa küll kellelegi üllatusena tulla. Ainus, mis võib veel üllatada, on võibolla enda ootamatult õrn hingeseisund.

(See eelnev käib siis nende inimeste kohta, kes tulevad siia ise teemasid püstitama ja oma elu üle hinnangut küsima. Mitte nende kohta, kes pole palunud enda elu siin lahata.)

Perekooli moded on kõige suurem mõistatus üldse – kui nad on nii kategooriliselt kiusamise vastu, siis miks nad kustutavad ainult ühe blogijaga seotud postitusi ja teised jätavad alati üles? Eesti Ämmaemandate Ühing väidab koguaeg, et nad ei soovi endale sellist kiusamisega seotud kuvandit, aga ometi töötavad nende enda moded ise ühingu eesmärkidele vastu kustutades ja modereerides väga valikuliselt.

Täpselt nii. Enam paremini ei saanudki selle foorumi põhiprobleemi sõnastada – selles fooromis valitseb totaalne modede erapoolikus. Selle pinnalt ei saagi ju midagi eetilist võrsuda.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 21:26; 02.10 22:46; 02.10 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugejad saavad neid vigu märgata alles siis, kui vastaspool heietab pikalt ja laialt oma elust, kuid isegi siis me ei tea kõiki põhjuseid, mis teda sellisesse olukorda on viinud, sest kirjutatud sõnad jäävadki vaid sõnadeks, elu aga koosneb miljonitest pisitahkudest, mis kimbuna kokku võttes tekitas talle ühe või teise olukorra. Kuid kui tal on vaid paar kommentaari ja lajatatakse koheselt kaikaga pähe, et ise oled süüdi, siis ma ei pea sellist suhtumist õigeks.

“Lajatatakse kaikaga” ja “ise oled süüdi”? Aga miks sa lajatamisest ja süüst räägid, kui ma rääkisin normaalsest, taktitundelisest põhjustele osutamisest? Sa ikka saad vahest aru või alati on põhjustest rääkimine sinu jaoks süüdistamine?
Jutt, et põhjuste nägemiseks mingit tohutut eneseavamist eelnevalt vaja lugeda on, ei vasta tõele. Inimene, kes on midagi ise kogenud, tunneb sarnase olukorra ära ka lühema kirjelduse peale.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:57; 02.10 22:03; 02.10 22:39; 02.10 23:16; 03.10 10:15; 03.10 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Mul on sitt meeleolu, tähendab – maailmaparandamis- ja valitsusekirumistuju, mõttekaaslaseid eriti poke, seega hakkan meietama… ME KÕIK…KOGU EESTI RAHVAS…” jne.
????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle otsekustutamise saaks ju väga lihtsalt siia juurde panna.

Lihtsalt? Siin? Siin käib ju iga muutus suure ragina ja higihaisuga.

See on küll tabavalt öeldud. Kui nad ise ei oska, vaadaku siis teiste portaalide pealt, kuidas konto kustutamine lihtsamaks teha.

Lugesin hämmastusega, et siin pidavat olema ~40 000 kasutajat. Kuidas seda massi hallatakse, kui iga väiksemgi muudatus siin käib üle kivide ja kändude? Täielik mõistatus mu jaoks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle otsekustutamise saaks ju väga lihtsalt siia juurde panna.

Lihtsalt? Siin? Siin käib ju iga muutus suure ragina ja higihaisuga.

See on küll tabavalt öeldud. Kui nad ise ei oska, vaadaku siis teiste portaalide pealt, kuidas konto kustutamine lihtsamaks teha.

Lugesin hämmastusega, et siin pidavat olema ~40 000 kasutajat. Kuidas seda massi hallatakse, kui iga väiksemgi muudatus siin käib üle kivide ja kändude? Täielik mõistatus mu jaoks.

seepärast ongi nii palju kasutajaid, et kustutada ei saa :D.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:57; 02.10 22:03; 02.10 22:39; 02.10 23:16; 03.10 10:15; 03.10 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see, missugust hälbelist mõtlemist ja kui jubedat ärapanemist siin ka avalikkuselele tundmatutele kägudele osaks saab, on sõnades kirjeldamatu.

Ega suhtumises ja suhtlemises pole siin midagi muutunud. Vaatasin just suhete alafoorumis üht teemaalgatust ja juba hakkas pihta – ise oled oled süüdi, vaata ennast, kas sa ikka tegid nii või tegid hoopis naa! Sellised süüdistuste laviini selga ladujatel on vist endal midagi väga korrast ära oma suhetes ja nii nad näevadki ka teemaalgatajas oma peegelpilti. Julgustava sõna ütlemine on tabu, materdada on vaja!

Julgustada edasi “valesti” käituma?! Jabur.
Ei ole ühiskondlikus elus nii, et on palju erinevaid huvitavaid elusid. Ongi “ōige” ja “vale” viis elu elada. Palju erinevaid ja huvitavaid elusid oli siis, kui meie esivanemad kuskil paksu metsa vōi mäe sees koopas elasid ja püüdsid erinevatel viisidel ellu jääda ja sigida. Tänaseks päevaks on inimkond nii arenenud ja tark, et kōik saaksid hästi ja “ōigesti” elada aga see inimlik jonn rikub ühtse mustri ära.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on ju igati tervitatav, kui siinseid kommentaare paljundatakse traditsioonilises ajakirjanduses, aitab laiendada ka nende silmaringi, kes perekooli ei kasuta. Ma arvan, et probleem on ikka neis, kes kasutavad suvalist lobafoorumit mingi eneseabi vahendina selle asemel, et spetsialistidega suhelda ja päriselt ka abi saada. Lisaks on kõik meedias avaldatud väljavõtted perekooli foorumist anonüümsed, seega jääb täiesti arusaamatuks, miks inimene siin lehel, millel on kümneid tuhandeid kasutajaid, julgeb oma arvamuse välja öelda, aga ei suuda sama teksti näha tavameedias. Puhtalt psühhiaatriline probleem ju.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 21:16; 03.10 17:23; 04.10 10:59; 04.10 11:04; 04.10 14:57; 04.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka meeldib perekool just sellepärast, et siin on nii erinevad inimesed koos. Igapäevaselt suhtleme me ju endasugustega, ei teagi, mida arvavad need, keda me ei näe. Endal on justkui elukogemust, teadmisi ja haridust, aga on aspekte ja fakte, mida siit teada saan, mille peale ise ei oskaks tullagi või millest midagi muidu ei kuulekski. Aga mind häirib väga see madal kõnepruuk. Kui oleksin ise moderaator, eemaldaksin KÕIK kommentaarid, milles kedagi sõimatakse idioodiks või debiilikuks või ebatsensuursete sõnadega. Kõik “pane end põlema” jms vihast ja vaenust õhkuvad kommentaarid. Jah, need on ka inimesed ja nende arvamused ja sellised nad ongi, aga avalikus ruumis sellisel väljaütlemisel peaks olema ka õige reaktsioon. Teema, kus üks inimene teist 150 korda postitades aina sõimab, oleks tulnud kustutada kohe, kui see käest ära läks.
Ja mina loen välja sellest meiliaadressi muutmise ja konto kustutamise soovist hoopis hirmu oma sõnade tagajärgede eest – mõnigi kägu, kes enne valimatult sõimles, halvustas, raevutses ja teisi alandas, tunneb nüüd ehk pisut hirmu tagajärgede ees.
Minu meelest peabki nii olema – kõik mida sa ütled anonüümselt, pead olema valmis ütlema ka avalikult oma õige nime all.
Ja sageli sellele kontingendile, kes sõimab ja halvustab pahatahtlikult, muu ei mõjugi kui hirm (rahalise) karistuse ees.

Üsna õiglane oleks mu meelest, et need, kes on avalikult halvustanud kellegi kehakaalu, välimust või sõimanud idioodiks, saaksid ka siin nimepidi ära nimetatud, et kõik teaksid. Julged teha (öelda), julge ka tunnistada. Ja see kusjuures ei ole laim, vaid tõestatud, et see õelutseja ongi nii öelnud ja käitunud.
Väga positiivne. Loodan, et sellest on abi.

Miks sõimajaid ei blokeerita, sellest ei saa ma aru. Oleks vaid õiglane, kui vihaõhutajad saaksid “eetrikeelu” näiteks kuuks ajaks.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 21:32; 04.10 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult süüdi on hoopis perekool. Perekool teenib head raha ja just foorumiga on ta tõenäoliselt eesti populaarseim foorum. Perekoolil peaks olema hea moderaator, kes modereerib juba eos! Praegu on võitja ainult perekool-kasseerib head raha sisse(moderaatorite pealt hoitakse kokku)-kasutajad käivad kohtus…
Oleks moderaator oma tööd teinud-poleks neid kohtuteemasi olnudki.
Point on selles, et kui siin massiiselt hakatakse kohtusse kaebama-siis kustutavad kõik oma kontod siit ja ka perekool on sisulsielt väärtusetu(sest keegi pole nõus reklaamiraha maksma surnuaiale)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid mina ütlen sulle, et kui inimeses märgata positiivsed jooni, siis need temas suurenevad ja suureneb ka tema enesehinnang. Niiviisi leiab ta usku endasse, ta hakkab neid positiivseid jooni ka endas märkama, suudab hakata ennast armastama ning eluga edasi minna. Selline suhtumine kaasteelisse ei ole mitte sugugi tema nunnutamine, vaid eelkõige teises inimeses hea märkamine. See on sama kui näiteks anuma põhjas on mustus, kuid peal on vesi puhas ja sile. Sa valad sinna pidevalt puhast vett juurde, kuniks see mustus lahustub. Kui aga hakkad anumas sonkima, mis värvi on põhjamustus, siis see mustus kerkib üles. See mis ühele näib veana, ei pruugi teise jaoks viga olla ja vastupidi, sest me ju ei tea teise inimese elatud elu.

Sellele humaansele postitusele on laotud juba mitu miinust.

väga tihti siiski madalaks muutunud enesehinnanguga, raske elusaatusega, kurbade elukogemustega inimesed ei suuda taluda, et nende muredele mõned reageerivad ka teisiti kui nunnutades – hoopis vigadele osutades ning nende vältimise võimalusi näidates.

Ja sellele mürkmaole, kelle arvates madala enesehinnangu ja raske elusaatusega inimesi ei tohi lohutada, vaid “vigadele osutada”, juba mitu plussi! Mida sellise jaoks tähedab “vigadele osutamine”, seda on muidugi ka teada. See tähendab näägutamist ja veel madalamaks tampimist.

Noh, mida siis selle järgi arvata?

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 21:53; 03.10 22:03; 04.10 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna õiglane oleks mu meelest, et need, kes on avalikult halvustanud kellegi kehakaalu, välimust või sõimanud idioodiks, saaksid ka siin nimepidi ära nimetatud, et kõik teaksid.

Peamine probleem pole ju selles, et halvustatakse kellegi välimust. See on subjektiivne.
Kõige jälgim probleem on LAIM. Saage ometigi aru sellest vahest. Välimuse halvustamine on küll valus, aga see ei ole sama mis laim.

Mäletan üht ammust teemat, kus paar mürkkägu kohutavalt tahtsid, et mingi avalikustatud liputaja oleks üks kindel tuntud inimene. See ta ei olnud, aga käod ei jätnud. Igal võimalusel katsusid nad vihjata, et liputajaks ja pedofiiliks on ikka see mees.
Nad ei hoolinud, kui neile öeldi, et see pole tõsi.
Moded ei sekkunud.

Või ühes teises teemas kunagi käod raiusid, kuidas nad oma silmaga nägid ühe teise tuntud inimese avalikku amelemist kellegagi. Kõige mõistuse ja loogika järgi võttes oli see võimatu, aga käod ütlesid üksteise järel, et oli küll. Kahtlejad tõmmati võlla. Moded lasid sel sündida.

On olnud mitu teemat, kus ajakirjandusest õhutust saanud käod tapavad üksmeelselt kedagi nimega isikut, keerates end järjest rohkem üles ja luuletades suure mõnuga järjest hullemaid versioone. Siililegi selge, et need on ilmsed valed, kuid moded ei sekku.

Korolevi teemat pole näinud, aga kujutan ette, et seal käis samasugune jälk häbenematu laim.

Mäletan ainult üht teemat, kus moded sekkusid ja tegid võimatuks inimese nimegi nimetada: see puudutas president Ilvese ja mitme teise mehe armukest Ievat. Miks siis äkki otsustati teistpidi, seda ei tea. Ilmselt anti käsk. Kuid kõigi teiste puhul: antagu aga minna!

Sellistest närustest hingedest ma aru ei saa.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 21:53; 03.10 22:03; 04.10 12:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Kasutajaabi ja mõtted Perekooli foorum

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.