Esileht Ilu ja tervis Pereliige keemiaravile…

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Pereliige keemiaravile…

Postitas:

Tere,

Isa alustab vähiga võitlemiseks keemiaraviga. Kuidas olla talle toeks?

Kõik näpunäited, tähelepanekud on väga oodatud.

Nt. Kas vaksineerida ennast gripi vastu, et isa võimalikest nakatamisest hoiduda jne.

Olge tänatud head inimesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 18:06; 30.01 13:07;
To report this post you need to login first.

http://www.kaev.ee
http://www.kasvaja.net
http://www.toetusravi.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine raviseansile kaasa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 21:10; 29.01 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selle tee emaga läbi teinud.
Kõige tähtsam on, et KÕIK nakatumise teed eemal hoida, keemiaseansside vahepeal ei tohi külalised käia, ei tohi ühistranspordiga sõita, immuunrakud hävivad ja mitte mingit vastupanuvõimet ei ole.
Meie ema sai korraliku bronhiidi pärast esimest keemiat ja siis lükati teine keemia 3 nädalaks edasi, vähk aga ei oota ja areneb edasi.

mu emal olid veel põiepõletikud, kõhulahtisused, suunurgad katki, ühesõnaga keha laguneb nii mis kole, sest keemia võtab kõigil rakkudel sabad krussi, mõned taastuvad kiiremini, mõned aeglasemini.

Veetke palju aega oma kalli lähedassega!
Jaksu teie perele ja olge kõigile omadele toeks, vähk on perehaigus, shokk kõigile, sest endist elu enam ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 6 keemiat seljataga ja ma ei ole see aeg veel haige olnud. Sõidan ühistranspordiga ja käin poodides. Soovitan käsi pesta. Isale tuleb anda igasuguseid vitamiinirikaid sööke ka raua rikkaid. Oleneb milline keemia tehakse, neid variante on kah hulgim. Järgneval nädalal võib paha olla (isegi väga paha), võib olla tavalisest väsinum ja ainult magada, jubedalt ajab pissile, silmad kipitavad, jooma peaks palju ja keemiate vahel liikuma võimalikult palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama dilemma. Isa saab mitte keemia- aga tablettravi ja tal on tugevad kõrvalmõjud (kogu aeg unine, uimane, söögiisu ei ole jne). Ja nüüd mina ei teagi, mida teha. Mul mitu väikest last, need ju korjavad alati mingeid viirusi üles. Tahaks vanematele külla minna, ema käib ju kogu aeg tööl (õpetaja, st töötab viirustepesas), miks minu lapsed peaksid suurem nakkuseallikas olema.

?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema ka ei saanud mingit nakkust, kuigi keemiaravi sai mitmeid kordi. Süda oli tal väga paha ja kord ei söönud midagi, siis jälle tekkis mingi eriline isu millegi konkreetse järgi.
Gripi vastu ma ei vaktsineeriks, mina ise üks aasta tegin vaktsiini, selle tulemusena immuunsüsteem oli nõrk ja jäingi haigeks (mitte grippi). Eks iga inimene reageerib ravile erinevalt. Minu emal tekkis tohutu must masendus, sel puhul on antidepressandid väga näidustatud.
Viimasle käole: ole hea ja helista isale, küsi, mis tema arvab. Kui lapsed on terved, siis mina küll ei näe põhjust mitte vanemaid külastada, aga viisakas on isa käest küsida, kas ta tahaks lapsi näha. Äkki ta on vaimselt ja füüsiliselt nii väsinud, et eelistaks sind üksi, ilma lasteta näha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb. Missugune on inimese eelnev tervise seisund, mis vähk, millist keemiat saab.
Ei maksa väga ära hirmutada. Keemiaravi ajal ei soovitata vitamiine ega toidulisandeid, see mürk peab saama täiega mõjuda. Paraku jah, tapetakse valimata ka terveid rakke ja immuunsüsteem on maas. Hiljem, kui ravi läbi siis maksa puhastus ja organismi üldine turgutamine. Enne igat seanssi tehakse vereproov. Kui veri läheb kehvaks, siis saab süsti ja ravi jääb ära. Tavaliselt saab järgmisel korral ravi jätkata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 21:10; 29.01 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin, et eemal peab hoidma äsja vaksineeritud lastest. Isal homme ravi, laps (4,5 kuud) vaksineeritakse ülehomme (difteeria-,teetanuse-,atsellulaarsne läkaköha-
poliomüeliidi inaktiveeritud-, Hemofilus influenza tüüp b vaktsiini 2. süst). Et nö elavad vaksiinid võivad olla nakkusohtlikud. Ei teagi nüüd kui kaua see nakkusoht kestab?

Isale teeb lapselaps palu rõõmu…oehh…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 18:06; 30.01 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nakkusi vältida, olen nõus. Ja oma kogemustest lisaksin – ära ütle isale, kuidas ta peaks ennast tundma (a`la ära muretse, võib veel hullem olla, pea vastu, ole tugev, küll läheb mööda, Jutal oli ka aga elas üle, jne. jne.) Kõik, mida ta tunneb, on õige, niisiis kuula, aga ära anna hinnanguid. Lihtsalt ole temaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka keemiaravikuuri läbi teinud (6 korda). Nagu siin juba märgitud, on ravimid erinevad, nende doos erinev ja organismi reageering erinev. Seepärast pole vaja teiste hirmulugusid teadmiseks võtta. Ka mul endal oli erinevatel kordadel reaktsioon erinev. Mulle tehti keemiat 3 nädalaste vahedega. Sama päeva õhtul hakkas halb, järgmisel oli hullem ja kolmandal veel hullem. neljandast päevast hakkas asi tasapisi paranema. Teisel ja kolmandal nädalal tundsin end päris hästi. Mitte küll lausa tervena, veidi väsinud ikka, aga toimetasin ringi, sõitsin ühistranspordiga, käisin poes, tegin süüa, jalutasin jne., jne. Mingeid muid põletikke ei tekkinud, organid elasid kõik selle vapralt üle. See on õigus, et vitamiine ja muid turgutavaid vahendeid ei soovitata, alles siis kui kogu keemiaravi läbi tehtud. See on ebameeldiv ja ränk kogemus, aga üle elatav. Jõudu teile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu isa sai 8 keemiat. ise läks ja tuli bussiga. lihtsalt tahtis nii. midagi ja kedagi vältinud. mingeid kõrvalmõjusid ei olnud. kõik on väga individuaalne.
ole lihtsalt olemas oma isale! ja ole selline, nagu alati/tavaliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Pereliige keemiaravile…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.