Esileht Pereelu ja suhted Pereliige, kes ei saa aru, et ütleb halvasti

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 203 )

Teema: Pereliige, kes ei saa aru, et ütleb halvasti

Postitas:
Kägu

Meie lähimasse pereringi kuulub inimene kel on komme pigem laita ja kehvalt öelda, kui hästi. Tundub, et ise ta sellest aru ei saa, et nii teeb, sest ta on ka otse öelnud, tema end halvaks inimeseks ei pea. Tema ütlused on viinud suhtlemise teiste poolt miinimumi ja tema kõnedele pigem ei vastata. Toon mõned näited, sest tahaksime lihtsalt aru saada, miks inimene nii teeb, mis teda ajendab, on see mingi kindla nimetusega häire.

Näiteks on suguvõsa koos, üks inimestest räägib, kuidas tema lahkunud vanavanemad tegid iga päev korralikku kodutoitu – praad, supp, magustoit lastele ja endile. Ning loo peategelane kähvab, et sellesse nad nii vara suridki, et nii palju praadi sõid?! Inetu hinnang inimeste kohta, kelle kohta ta midagi eriti ei tea. Tegelikkuses elas see vanapaar ca 80-aastaseks mõlemad ja surid kuna süda oli haige.

Järgmine näide, inimesed on koos, tuppa astub 16-aastane neiu ja ta jääb teda altkulmu pikalt vaatama. Neiu pole tema suguvõsaga seotud kuna tüdruku ema on abielus teist korda. Ja ta ütleb neiule, kelle nina sul on, ema nina sul pole, kas see on su isa nina… Tegemist on äärmiselt ilusa tüdrukuga muide. Õnneks ei võtnud tüdruk asja väga hinge ja ütles päris hästi vastu. Kui tüdruk on ruumist lahkunud lisab peategelane, et lauba juurest nina kui poksijal?!? Mida see kindlasti ei ole kuna tegemist on tõesti ilusa tüdrukuga. Miks inimene nii teeb? Kuidas ta aru ei saa, et see on inetu teiste ees öelda?

Kolmas näide, mis meenus, suguvõsa koos ja arutatakse korraks, et pereema on lühemat kasvu kuigi ta vanemad olid pikemad. Selle peale teatab see kõigeteadja, et ilmselt ei antud sellele pereemale lapsena süüa piisavalt.

Oleme ka tähele pannud, et oma lapsele ta tihti surub peale oma arvamust, ei arvesta lapse soovidega, sunnib last mänguplatsi asemel välijõusaalis olema vms. Arvestamine teiste inimestega üldiselt on raskendatud.

Kas see kõik on normaalne, piiripealne või on siin ikkagi midagi isiksustüübiga nihkes?

+20
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt lihtsalt ilma filtrita mats.

Sellist ei paranda ei püssi ega ussirohi.

+34
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt lihtsalt ilma filtrita mats.

Sellist ei paranda ei püssi ega ussirohi.

Oleme mõelnud, et lihtsalt mats ei tuleks selliste asjade peale. Tema jon on vaikselt kuulata kuni inimesed end avavad ja kaitse on maas ning siis pista vahele. Vàga tihti leiab teiste nõrgimad kohad ja haavab päris korralikult. Viib seltskonna suhtluse toksiliseks nii, et ka teised hakkavad vastu ütlema. Siis teatab, et tegi vaid nalja ja milleks te ärritute. Korduv muster.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja miks teda seltskonda kutsutakse ja temaga suheldaks?

+36
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa…no siis võib omakorda öelda, et ah ärgu ise ka ärritugu, teised tegid kah ainult nalja! Sellisele “naljahambale” võikski kõik kerglaseks naljaks pööramine paras vastus olla. Ise ei viitsiks üldse vist kaasa minna. Ei teeks väljagi. Lammutaks mingi neutraalse teemaga peale ja kogulugu. Kõige paremad õppetunnid ongi, kui mõned korrad oma ütlemistesse ise marineerima jääb ja näeb, et vedu ei võeta ja summutatakse kiirelt maha.

*

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakake talle ka halvasti ütlema…kommenteerib nina, öelge, et nonäed, aga ikkagi ilusam kui sinu oma; väiksena ei antud süüa, küsige, et aga mida sulle anti, et sa nii tigedaks inimeseks kasvasid, jne. Kui solvub, siis öelgegi, et sina paned oma kommnetaaridega inimesi koguaeg nii tundma.

+44
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakake talle ka halvasti ütlema…kommenteerib nina, öelge, et nonäed, aga ikkagi ilusam kui sinu oma; väiksena ei antud süüa, küsige, et aga mida sulle anti, et sa nii tigedaks inimeseks kasvasid, jne. Kui solvub, siis öelgegi, et sina paned oma kommnetaaridega inimesi koguaeg nii tundma.

Ei-ei, kui solvub, ütled, et aga sa tegid ju nalja, mis tal viga on, et naljast aru ei saa.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et vanadus ja ealised muutused. Mõni ju kibestubki ära vanusega. Inimene ei pruugi olla kuigi vana veel, aga ühel hetkel hakkab ajama sellist paska suust välja ja ise ei saa arugi, et midagi on temas muutunud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et vanadus ja ealised muutused. Mõni ju kibestubki ära vanusega. Inimene ei pruugi olla kuigi vana veel, aga ühel hetkel hakkab ajama sellist paska suust välja ja ise ei saa arugi, et midagi on temas muutunud.

Vanus 39 alles.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Instagramis selline konto nagu Jess lapsed. Enne jõule ta tegi erinevaid postitusi, kuidas vastata, käituda, kui midagi nõmedat jõululauas öeldakse või küsitakse. Soovitan lugeda.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vältida. meil suguvõsas samasugune (u 50aastane. ei ole vana ega noor), aga tegime perega otsuse. lihtsalt enda juurde enam eales ei kutsu, temaga seotud üritustele ei lähe. väga hea rahulik kohe. sai ka öeldud talle, et see on solvav ja uuritud, miks teisi alandab, aga irvitas vaid vastuseks. me pidavat kõiges negatiivset nägema. olgu kuidas on, nüüd on parem.

+30
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb vastu hakata – endalgi oli selline tuttav, pidas veel ennast suureks tõerääkijaks, kui aga ütlesin, et temal puudub elementaarne taktitunne – siis solvus täiega.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sellised ongi kõige suuremad hellikud, need “ausad ja otsekohesed” inimesed, kes tegelikult plärtsuvad lihtsalt, mis sülg suhu toob. Ma kahtlustan, et neile samaga vastamisest ei saa nad aru või ei oska vajalikke järeldusi teha, tavaline on “miks kõik minu vastu nii õeldad on, ma lihtsalt olen otsekohene!” ja kibestub ja solvub ja solvab veel enam. Kui paar korda on otse öeldud, et tema ütlemine solvab ja on õel, ja kui see ei aita, siis ingoreerida niipalju kui saab ja suhtlust vähendada.

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lähimasse pereringi kuulub inimene kel on komme pigem laita ja kehvalt öelda, kui hästi. Tundub, et ise ta sellest aru ei saa, et nii teeb, sest ta on ka otse öelnud, tema end halvaks inimeseks ei pea.

Nagu minu lähisugulasest räägiksid. Selle vahega, et minu sugulane teeb seda kõike täiesti teadlikult. Olen aru saanud, et talle lihtsalt kohe meeldib vahel teistele haiget teha. Ta ei solva kõiki, vaid enamasti on naissoost tuttavad need, kes tema teravat keelt tunda saavad. Ta kritiseerib täiesti halastamatult teiste naiste välimust, riietust, kodu, meest, lapsi. Ta ise on ka naine ja oma arust absoluutselt laitmatu riietumise/käitumisega. Kui keegi solvub, siis tuleb sellelt kritiseerijalt vabandus stiilis, et “ahh, ega ma siis pahasti mõelnud, aga see kleit/kulmuvärv/jne tõesti ei sobi sulle”. Ja jätkab vatramist, kuidas mingi asi ei sobi ja näeb kole välja. Sellise sotsiopaadile omase käitumise tõtta mina näiteks väldin seda inimest.

 

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli selline “sõbranna” 20 aastat. Kuni ma avastasin, et temaga suhtlemine käis mul nii, et paar kuud suhtlemist ja kaks aastat pausi. Siis jälle natuke suhtlemist ja paar aastat pausi. Alati tema “otsekohesuse” pärast. Aasta tagasi viskas lõplikult üle. Suhtlesime tihedamalt ka kunagi olime ühes sõbrannade grupis ja ta seal igapäev võttis sõna ja arvas koguaeg midagi. Kui vastu ütlesin, siis tuli vastuseks: issand sa tunned mind 20 aastat. Miks peab koguaeg solvuma! ” saatsin kuu peale ja otsustasin, et see inimene minu ellu enam iial ei mahu. Nii hea rahulik olla kohe. Kui ühendust kunagi tahab võtta saadan otsejoones pimedasse kohta.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lähimasse pereringi kuulub inimene kel on komme pigem laita ja kehvalt öelda, kui hästi. Tundub, et ise ta sellest aru ei saa, et nii teeb, sest ta on ka otse öelnud, tema end halvaks inimeseks ei pea.

Nagu minu lähisugulasest räägiksid. Selle vahega, et minu sugulane teeb seda kõike täiesti teadlikult. Olen aru saanud, et talle lihtsalt kohe meeldib vahel teistele haiget teha. Ta ei solva kõiki, vaid enamasti on naissoost tuttavad need, kes tema teravat keelt tunda saavad. Ta kritiseerib täiesti halastamatult teiste naiste välimust, riietust, kodu, meest, lapsi. Ta ise on ka naine ja oma arust absoluutselt laitmatu riietumise/käitumisega. Kui keegi solvub, siis tuleb sellelt kritiseerijalt vabandus stiilis, et “ahh, ega ma siis pahasti mõelnud, aga see kleit/kulmuvärv/jne tõesti ei sobi sulle”. Ja jätkab vatramist, kuidas mingi asi ei sobi ja näeb kole välja. Sellise sotsiopaadile omase käitumise tõtta mina näiteks väldin seda inimest.

Kuidas öelda, kui kleit või kulmuvärv ei sobi?

+1
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lähimasse pereringi kuulub inimene kel on komme pigem laita ja kehvalt öelda, kui hästi. Tundub, et ise ta sellest aru ei saa, et nii teeb, sest ta on ka otse öelnud, tema end halvaks inimeseks ei pea.

Nagu minu lähisugulasest räägiksid. Selle vahega, et minu sugulane teeb seda kõike täiesti teadlikult. Olen aru saanud, et talle lihtsalt kohe meeldib vahel teistele haiget teha. Ta ei solva kõiki, vaid enamasti on naissoost tuttavad need, kes tema teravat keelt tunda saavad. Ta kritiseerib täiesti halastamatult teiste naiste välimust, riietust, kodu, meest, lapsi. Ta ise on ka naine ja oma arust absoluutselt laitmatu riietumise/käitumisega. Kui keegi solvub, siis tuleb sellelt kritiseerijalt vabandus stiilis, et “ahh, ega ma siis pahasti mõelnud, aga see kleit/kulmuvärv/jne tõesti ei sobi sulle”. Ja jätkab vatramist, kuidas mingi asi ei sobi ja näeb kole välja. Sellise sotsiopaadile omase käitumise tõtta mina näiteks väldin seda inimest.

Kuidas öelda, kui kleit või kulmuvärv ei sobi?

Pole kõrvaliste isikute asi… Ega öelda…selge?

+31
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lähimasse pereringi kuulub inimene kel on komme pigem laita ja kehvalt öelda, kui hästi. Tundub, et ise ta sellest aru ei saa, et nii teeb, sest ta on ka otse öelnud, tema end halvaks inimeseks ei pea.

Nagu minu lähisugulasest räägiksid. Selle vahega, et minu sugulane teeb seda kõike täiesti teadlikult. Olen aru saanud, et talle lihtsalt kohe meeldib vahel teistele haiget teha. Ta ei solva kõiki, vaid enamasti on naissoost tuttavad need, kes tema teravat keelt tunda saavad. Ta kritiseerib täiesti halastamatult teiste naiste välimust, riietust, kodu, meest, lapsi. Ta ise on ka naine ja oma arust absoluutselt laitmatu riietumise/käitumisega. Kui keegi solvub, siis tuleb sellelt kritiseerijalt vabandus stiilis, et “ahh, ega ma siis pahasti mõelnud, aga see kleit/kulmuvärv/jne tõesti ei sobi sulle”. Ja jätkab vatramist, kuidas mingi asi ei sobi ja näeb kole välja. Sellise sotsiopaadile omase käitumise tõtta mina näiteks väldin seda inimest.

Kuidas öelda, kui kleit või kulmuvärv ei sobi?

1000 kulmuvärvi ka maailmas? See kulub nädalaga üldiselt, jube tähtis teadaanne…

Kannatad äkki ära ilma ütlemata? Kui ei kannata, hammusta keelde.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga need ütlused, mida olen aastate jooksul siitki lugenud-slaavipärane, või et käib riides nagu teismeline, kleit nagu kartulikott, või meestel need sokid ja sandaalid ja taskutega vestid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kannata selliseid tyype. Esimene kord ilmselt kannataks ara, arvaks, et oli halb paev, vms. Teine kord juba laheks natuke narvi. Kolmas kord…ma arvan, et te ei taha seda teada.

 

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei arva, et tegu on filtrita matsiga. Mina arvan, et tegu on ebakindla inimesega. Brene Brown on sellest rääkinud, kuidas teiste inimeste kritiseerimine on toimetulekumehhanism.

Näiteks sinu näide ilusa 16aastase neiu kohta. Ilmselgelt on tegu ebakindlusega ja seetõttu halvustamisega. Inimene on endaga pahuksis, aga mingil kummalisel põhjusel nagu keegi juba eelpool ka ütles, kutsutakse teda seltskonda ja suhtlus nagu jätkub? See on ju tegelikult karuteene sellele inimesele. Te lihtsalt ise ei saa sellest aru ja tema vist ka mitte. Miks ta seltskonda kutsutakse? Tehke mingi pakt, et ei kutsu enam.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis tema mittekutsumine ei ole ju ometi talle endale halb, hoopis hea oleks. Aga te ei saa sellest aru? Järjekordne sugulaste kokkutuleku teema, kus osalemine on poolvägisi kohustuslik?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis tema mittekutsumine ei ole ju ometi talle endale halb, hoopis hea oleks. Aga te ei saa sellest aru? Järjekordne sugulaste kokkutuleku teema, kus osalemine on poolvägisi kohustuslik?

On kyll halb, sellised ei eksisteeri ilma publikuta. Ta seda ootabki, et saaks oma etteastega pihta hakata. Vota see voimalus, ja ta on kummuli. Normaalsed inimesed on kjust ahjuks need, kes ei taha sugulaste kokkusaamisele tulla, tihti just sellise esimese kategooria parast.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kyll halb, sellised ei eksisteeri ilma publikuta. Ta seda ootabki, et saaks oma etteastega pihta hakata. Vota see voimalus, ja ta on kummuli. Normaalsed inimesed on kjust ahjuks need, kes ei taha sugulaste kokkusaamisele tulla, tihti just sellise esimese kategooria parast.

No aga sama teema on ju näiteks deprekahaiget sundida kusagile minema, kui ta ei taha minna. Ta ei ole lõbus kaaslane ja tal endal EI OLE lõbus. Sama on siin. Kui ta näeb, et teised on 30a nooremad, ilusamad jne, siis see valab õli tulle.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui käiakse pidevalt mingitel perekonnaüritustel, siis ei ole mitte kunagi aega minna terapeudi juurde või arstile. Jääbki nii.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma ei viitsi sel teemal rohkem arutleda.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei arva, et tegu on filtrita matsiga. Mina arvan, et tegu on ebakindla inimesega. Brene Brown on sellest rääkinud, kuidas teiste inimeste kritiseerimine on toimetulekumehhanism.

Ma olen täpselt samal arvamusel.

Sellistel inimestel on enamasti väga madal enesehinnang ja nad teavad seda ise ka. Teisele s*tasti ütlemisega ta lihtsalt kompenseerib oma halba enesetunnet. Teise kohmetust nähes kogeb ta kasvõi korrakski tunnet, et ta on kõrgemal ja sai kellelegi ära panna.

Oma lähisugulase puhul olen aastate jooksul märganud, et eriti halvasti kohtleb ta inimesi, kes on märgatavalt õnnelikud. Näiteks vastabiellunud või muidu endaga rahul olevad inimesed. Need on tal eriti pinnuks silmas.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellistel inimestel on enamasti väga madal enesehinnang ja nad teavad seda ise ka. Teisele s*tasti ütlemisega ta lihtsalt kompenseerib oma halba enesetunnet. Teise kohmetust nähes kogeb ta kasvõi korrakski tunnet, et ta on kõrgemal ja sai kellelegi ära panna.

See ausalt öeldes pole ka mingi vabandus, ISEGI kui see nii on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ausalt öeldes pole ka mingi vabandus, ISEGI kui see nii on.

See polegi vabandus. Sinu ülesanne on see inimene sealt välja ajada, mitte küsida, kas see käitumine on normaalne. Isegi põhjus pole ju oluline, miks midagi tehakse. Keegi vägistab su lapse ära ja ütleb, ups ja toob mingi lolli põhjenduse sinna.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekre toetaja kindlasti? Neile meeldib teistele “ära panna”, siis on enda enesetunne kohe parem, teistel ka kehvasti.

+11
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 203 )


Esileht Pereelu ja suhted Pereliige, kes ei saa aru, et ütleb halvasti