Esileht Pereelu ja suhted Pereliige, kes ei saa aru, et ütleb halvasti

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 203 )

Teema: Pereliige, kes ei saa aru, et ütleb halvasti

Postitas:
Kägu

Ja on kohutavalt tüütu, kui iga kord öeldakse, et sa ikka veel kondiklibu.

Huvitav, et juukste kohta ei öelda: issand sul ikka veel juuksed nii õhukesed, aga keha kohta tehakse tihti märkuseid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja on kohutavalt tüütu, kui iga kord öeldakse, et sa ikka veel kondiklibu.

Huvitav, et juukste kohta ei öelda: issand sul ikka veel juuksed nii õhukesed, aga keha kohta tehakse tihti märkuseid.

See on nüüd see minu suguvõsa inner joke, et me küsime üksteiselt, kas meil on veel enda hambad suus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nüüd see minu suguvõsa inner joke, et me küsime üksteiselt, kas meil on veel enda hambad suus.

ha kui juhtub nt 16-aastase neiu hammastega midagi, nii et ongi vaja osaliselt kroone või proteese, siis on kõigil hästi lõbus? Sel tüdrukul ka?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda, kas ja mis on naljakas, saab öelda siiski vaid konkreetses olukorras sees olles. Sest siin mängivad rolli mitu erinevat tegurit.

Nii? Ja miks sa siid lähed kaitsma seda teemaalgataja kirjeldatud “naljameest”. Sina ei ole selles situatsioonis sees, tema on. Kui tema ütleb, et on õel, siis ongi õel.

Minu meelest on parim õeluse ja naöja eristamiseks, vaadata, kuidas need “naljamehed” reageerivad, kui nende üle samal tasemel nalja visata. Õelutsejad seda ei talu.

Ei kaitsenud. Mitu korda ju kirjutasin, et eks kõik sõltub kontekstis, ütlemise tonaalsusest, olukorrast ja sellest, kui lähedased omavahel ollakse. Et mõnikord võib selliselt kirjeldatud olukorra taga lihtne lõõp olla, ilma et keegi õelutseks või paha mõtleks.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt oli väimehest, nagu aru saan? Niiet kui su tütar sinust hoolimata “sellise” mehe ikkagi valib endale, mis saab siis?

Mis siis saama peab? Mu tütar ongi ju selle valiku teinud. Ja noormehel ei ole häda mitte midagi. Väga tore ja tubli noor mees on ja loodan, et nad on koos aegade lõpuni.

Ja veel kord, ma ei ole mitte kunagi väimeespoisilt reaalselt küsinud, kuidas üleval ilm on. See oli lihtsalt suvaline näide, mis stiilis me pereliikmetega omavahel suhtleme.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nüüd see minu suguvõsa inner joke, et me küsime üksteiselt, kas meil on veel enda hambad suus.

ha kui juhtub nt 16-aastase neiu hammastega midagi, nii et ongi vaja osaliselt kroone või proteese, siis on kõigil hästi lõbus? Sel tüdrukul ka?

Ma ei ole küll see hammaste näite tooja, aga kas sa tõesti arvad, et kui kellelgi on päriselt tõsine tervise häda, siis pereliikmed ja sugulased hakkavad sel teema norima ja mõnitama?

Katsu aru saada, et olukorrad on erinevad – mõnes olukorras on ok musta huumorit teha, mõnes olukorras mitte.  Aga sinu jaoks on see kahtlemata liiga keeruline teema.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel kord, ma ei ole mitte kunagi väimeespoisilt reaalselt küsinud, kuidas üleval ilm on. See oli lihtsalt suvaline näide, mis stiilis me pereliikmetega omavahel suhtleme.

Oehh, vahet pole, kas sa ütlesid seda või midagi täpselt samas stiilis. Jutt käibki selle nöökimissuhtluse üle üldiselt, mitte sinubkonkreetsest lausest.

Mis siis saama peab? Mu tütar ongi ju selle valiku teinud. Ja noormehel ei ole häda mitte midagi. Väga tore ja tubli noor mees on ja loodan, et nad on koos aegade lõpuni.

Vastupidiselt eelnevale, see siin oli just hüpoteetiline küsimus. Mitte konkreetse väimehe kohta, vaid kujutledes, kui tütar valiks mehe, kes neid sinu ülinaljakaid nalju ei mõista. Sa ütlesid, et “sellised inimesed on sinu tutvusringkonnast välistatud”.
Emotsionaalselt intilligentne saab aru, et inimesed on erinevad. Sa ei saa eeldada, et sinu teele satub eluaeg ainult üht tüüpi inimesi. Huumorimeeli on erinevaid, ei ole vaja kõikjal ühe latiga lüüa ja oma vaimukusi pilgata. Siin näiteks mitu lehekülge inimesi juba viitavad, et taolised naljad ei ole alati okei. Sina aga raiud ikka oma…

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastupidiselt eelnevale, see siin oli just hüpoteetiline küsimus. Mitte konkreetse väimehe kohta, vaid kujutledes, kui tütar valiks mehe, kes neid sinu ülinaljakaid nalju ei mõista. Sa ütlesid, et “sellised inimesed on sinu tutvusringkonnast välistatud”. Emotsionaalselt intilligentne saab aru, et inimesed on erinevad. Sa ei saa eeldada, et sinu teele satub eluaeg ainult üht tüüpi inimesi. Huumorimeeli on erinevaid, ei ole vaja kõikjal ühe latiga lüüa ja oma vaimukusi pilgata. Siin näiteks mitu lehekülge inimesi juba viitavad, et taolised naljad ei ole alati okei. Sina aga raiud ikka oma…

Just, ja sellistega, kes selliseid nalju ei mõista, ma neid nalju ka ei tee. Aga üldiselt on mul kehva huumorisoonega inimestega ka raske suhelda. Samas, vajaduse piires muidugi suhtlen, sest tõesti, täiesti välistada kokkupuuteid selliste inimestega ei saa – on need siis kolleegid, mõni sugulane või kes iganes, kes eluteel ette satub…

Samas usun, et inimesed on ka kohanemisvõimelised. Kui perre tuleb täiesti teise taustaga inimene, siis ta ehk mingil momendil suudab sulanduda ja aru saada, et selliste naljade taga ei ole solvangud ja mingite ütlemistega ei mõeldud mitte midagi halba. Vähemalt meie peres on see seni niimoodi olnud. Lihtsalt ei kujutaks ette, et keegi meil nurgas nuuksuks, sest Pille ütles Marile midagi. Ja Malle paneb Peetrit paika, kuna Peeter küsis, kas Malle on armunud, et supp on nii soolane.

Õnneks olen ma end õigete inimestega suutnud ümbritseda. Ja neid ei ole sugugi vähe, kellega meie (mõne arvates labane) huumorisoon klapib.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas usun, et inimesed on ka kohanemisvõimelised. Kui perre tuleb täiesti teise taustaga inimene, siis ta ehk mingil momendil suudab sulanduda ja aru saada, et selliste naljade taga ei ole solvangud ja mingite ütlemistega ei mõeldud mitte midagi halba.

Küll sa oled egoistlik inimene. Sinu onu Heino naljad peavad igal juhul kõigile meeldima ja saagu inimene aru, et sellised te oletegi ja tema peab kohanema. Äkki ise saaks aru, et teie lollid naljad ei ole kohased ja ei pea neid iga inimesega tegema, eriti kui vastureaktsioon ei ole hea. Küll on nõmedad sellised labased inimesed, kes arvavad igal juhul, et neil on õigus oma lolle nalju teha ja teine pool on imelik, kui ta neid ei mõista. Et sa oled lihtsalt labane ja ebaviisakas, see sulle pähe ei mahu.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina aga raiud ikka oma…

Mina ei raiu midagi! Siin on ka teisi, kes arvavad minuga ühtemoodi. Ma olen siia teemasse vast 5 kommentaari kirjutanud. Lihtsalt selgitan oma nägemust, mis on teise nurga alt, mitte ei raiu midagi!

Ma ei olegi väitnud, et mõnedel juhtudel ei saa olla vastupidi – et ütleja ongi päriselt ka pahatahtlik ja mõnitav. Kindlasti on selliseid olukordi olemas. Ja võib-olla on seda ka teemaalgataja näide. Aga teistel on sellele siiski raske hinnangut anda, kuna pole ise olnud konkreetse olukorra tunnistajaks. Inimesed tõlgendavad asju erinevalt.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei olegi väitnud, et mõnedel juhtudel ei saa olla vastupidi – et ütleja ongi päriselt ka pahatahtlik ja mõnitav. Kindlasti on selliseid olukordi olemas. Ja võib-olla on seda ka teemaalgataja näide. Aga teistel on sellele siiski raske hinnangut anda, kuna pole ise olnud konkreetse olukorra tunnistajaks. Inimesed tõlgendavad asju erinevalt.

Sulle tundub täiesti võimatu aru saada, et kui sinu arust on need labased naljad okei, siis teise inimese jaoks ei ole need ehk meeldivad, ükskõik, kas sina soovisid solvata või ei soovinud. Kui teine pool tunneb end halvasti, siis normaalne viisakas inimene lõpetab. Aga sina ajad ikka oma joru, et sina ei mõelnud halvasti ja sellega ongi kõik okei. Ei ole.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll sa oled egoistlik inimene. Sinu onu Heino naljad peavad igal juhul kõigile meeldima ja saagu inimene aru, et sellised te oletegi ja tema peab kohanema. Äkki ise saaks aru, et teie lollid naljad ei ole kohased ja ei pea neid iga inimesega tegema, eriti kui vastureaktsioon ei ole hea. Küll on nõmedad sellised labased inimesed, kes arvavad igal juhul, et neil on õigus oma lolle nalju teha ja teine pool on imelik, kui ta neid ei mõista. Et sa oled lihtsalt labane ja ebaviisakas, see sulle pähe ei mahu.

Minu arvates on hoopis onu-heinotamine labane! Ja see on tõesti labane ja äraleierdatud klišee, mis solvab seda nime kandvaid mehi ja nende lähedasi.

Samuti on inetu endaga erineval seisukohal oleva inimese sõimamine labaseks, ebaviisakaks ja egoistiks.

Ehk siis jutt käib viisakusest. Paned pahaks ebaviisakat käitumist. Märkamata, et tegelikult oled sa ise seda kõike, mida siin mulle ette heidad.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis jutt käib viisakusest. Paned pahaks ebaviisakat käitumist. Märkamata, et tegelikult oled sa ise seda kõike, mida siin mulle ette heidad.

Ebaviisakaks ja labaseks pean sind seetõttu, et sa hakkasid ennast õigustama, et sinul on igal juhul õigus. Oleks sa lihtsalt öelnud oma arvamuse ja jäänud siis vait, oleks kõik korras olnud. Aga sa ei saa, ikka lased edasi, on ainult sinu arvamus ja vale arvamus.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aru saada, et selliste naljade taga ei ole solvangud ja mingite ütlemistega ei mõeldud mitte midagi halba

Selge, sa lihtsalt ei mõista. Sinu arvates peab narritav leppima, et sinu huumorimeel on selline, taluma heatahtliku muigega neid “nalju” tema pikkuse, kehakaalu jm kohta, mida ta eluaeg kuulnud on.
Las ta jääda, eks jah, erinevad põhimõtted (erinevaks huumorimeeleks seda ei nimetaks)

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina aga raiud ikka oma…

Mina ei raiu midagi! Siin on ka teisi, kes arvavad minuga ühtemoodi. Ma olen siia teemasse vast 5 kommentaari kirjutanud. Lihtsalt selgitan oma nägemust, mis on teise nurga alt, mitte ei raiu midagi!

Ma ei olegi väitnud, et mõnedel juhtudel ei saa olla vastupidi – et ütleja ongi päriselt ka pahatahtlik ja mõnitav. Kindlasti on selliseid olukordi olemas. Ja võib-olla on seda ka teemaalgataja näide. Aga teistel on sellele siiski raske hinnangut anda, kuna pole ise olnud konkreetse olukorra tunnistajaks. Inimesed tõlgendavad asju erinevalt.

No aga teemaalgatuses ju nii ongi. Mu meelest oli see lugedes päris selge, et tegemist polnud sõbraliku aasimisega. Aga võib muidugi ka olla, et see ütleja on miski diagnoosiga ja tal puudub filter, mis normintellektiga inimestel on. Et kõik tuleb üle huulte nagu 5-aastasel.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole küll see hammaste näite tooja, aga kas sa tõesti arvad, et kui kellelgi on päriselt tõsine tervise häda, siis pereliikmed ja sugulased hakkavad sel teema norima ja mõnitama?

Katsu aru saada, et olukorrad on erinevad – mõnes olukorras on ok musta huumorit teha, mõnes olukorras mitte.  Aga sinu jaoks on see kahtlemata liiga keeruline teema.

Sinu kupli all puhub küll tuul, üldse seostest aru ei saa! Tea, kas su ema kukkus raseduse ajal kõhuli, et nii rumal oled?
Ja ära sa nüüd mu kahe esimese lause peale solvu, see oli lihtsalt hea nali, samas stiilis, mida teemalgataja näites toodi. Nii ju hoolivas seltskonnas üksteisega räägitakse, must huumor ja keegi ei solvu.

Aga kui nüüd tõsisemalt rääkida, siis esiteks teemalgataja temas see õelutseja just nimelt noris 16-aastase tüdruku välimuse kallal. 16-aastane on õrnas eas ja sellises vanuses noore välimust oma naljade teemaks ei võtaks üksi veidigi empaatiat omav inimene. Seepärast ka minu näide just 16-aastase kohta oli.

Aga kui hammaste nalja juurde tagasi tulla, siis see hammaste näite tooja rääkis suguvõsast. Suguvõsas on igas vanuses inimesi nii nooremaid kui ka vanemaid. Ja mingis eas siiski vanematel inimestel hakkavad hammastega probleemid. Seega üldjoontes käib selline proteeside “nali” vananemise kui sellise pihta. Ja selliseid nalju normaalne inimene ei tee kohe kindlasti eri vanuses inimeste seltskonnas. Et oleks veel mõneti mõistetav, kui seltskond on umbes sama vanad, nt klassi- või kursusekaaslased, siis on neil on eeldatavasti (kuigi mitte kindlasti) see proteeside teema umbes samal kaugusel ajas. Aga seltskonnas, kus mõni inimene on juba vanem nooremate poolt sellise nalja tegemine küll kena ei ole.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei olegi väitnud, et mõnedel juhtudel ei saa olla vastupidi – et ütleja ongi päriselt ka pahatahtlik ja mõnitav. Kindlasti on selliseid olukordi olemas. Ja võib-olla on seda ka teemaalgataja näide. Aga teistel on sellele siiski raske hinnangut anda, kuna pole ise olnud konkreetse olukorra tunnistajaks. Inimesed tõlgendavad asju erinevalt.

Kuna antud hetkel vähemalt üks inimene, see on teemaalgataja, neid nalju toredaks ei pea, siis nende naljade pidevalt edasi tegija ongi päriselt pahatahtlik ja mõnitav ja puuduva filtriga. Sest kui ei oleks, ei teeks ta neid “nalju”, kui osad seltskonnast neid nalju õelateks peavad. Siin ei ole mitte midagi õigustada musta huumoriga. Must huumor ei tähenda kohe kindlasti seda, et õrnas eas tütarlapse välimuse kalla norima hakatakse.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebaviisakaks ja labaseks pean sind seetõttu, et sa hakkasid ennast õigustama, et sinul on igal juhul õigus. Oleks sa lihtsalt öelnud oma arvamuse ja jäänud siis vait, oleks kõik korras olnud. Aga sa ei saa, ikka lased edasi, on ainult sinu arvamus ja vale arvamus.

Kas sa oskad minu kommentaari(dest) välja tuua, kus ma olen väitnud, et minul on igal juhul õigus?

Ja teeme nii, et sina ei dikteeri, kes kui mitu korda tohib siin kommenteerida.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa oskad minu kommentaari(dest) välja tuua, kus ma olen väitnud, et minul on igal juhul õigus?

Vaidled ju siin kõigiga, kes ei arva, et su toredad “naljad” oleks kohased. Ja sa isegi ei saa aru, et oled pealetükkiv ja domineeriv, kui sa väidad, et kõik peavad teie naljadega kohanema ja kogu lugu. Sest teil käivad asjad nii ja korras. Minu jaoks äärmiselt ebameeldiv inimene tundud ja selliste labaste ja ebaviisakate inimestega ise ei suhtle. Olen tõesti mõne suguvõsaga kokku puutunud, kus see labane muttide ja vanameeste kamp iga lapse kaaslast ründab ja oma lolle nalju hakkab tegema. Väga ebameeldiv.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen tõesti mõne suguvõsaga kokku puutunud, kus see labane muttide ja vanameeste kamp iga lapse kaaslast ründab ja oma lolle nalju hakkab tegema.

Mäletan oma teismelisepõlvest, et mu noormees võttis mind kaasa mingile suguvõsa üritusele ja mul oli huultel ohatis. Proovisin seda küll igati peita ja tundsin end niigi ebamugavalt, aga kui kohale läksime, siis mu noormehe isa vaatas mind ja hakkas naerma, et noh, Priit täna küll keppi ei saa, see nakkab ju alla ka. Tema arust oli see ka vahva rahvalik nali, mille peale ei olnud ju üldse mingit põhjust solvuda.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lähimasse pereringi kuulub inimene kel on komme pigem laita ja kehvalt öelda, kui hästi. Tundub, et ise ta sellest aru ei saa, et nii teeb, sest ta on ka otse öelnud, tema end halvaks inimeseks ei pea.

Nagu minu lähisugulasest räägiksid. Selle vahega, et minu sugulane teeb seda kõike täiesti teadlikult. Olen aru saanud, et talle lihtsalt kohe meeldib vahel teistele haiget teha. Ta ei solva kõiki, vaid enamasti on naissoost tuttavad need, kes tema teravat keelt tunda saavad. Ta kritiseerib täiesti halastamatult teiste naiste välimust, riietust, kodu, meest, lapsi. Ta ise on ka naine ja oma arust absoluutselt laitmatu riietumise/käitumisega. Kui keegi solvub, siis tuleb sellelt kritiseerijalt vabandus stiilis, et “ahh, ega ma siis pahasti mõelnud, aga see kleit/kulmuvärv/jne tõesti ei sobi sulle”. Ja jätkab vatramist, kuidas mingi asi ei sobi ja näeb kole välja. Sellise sotsiopaadile omase käitumise tõtta mina näiteks väldin seda inimest.

Kuidas öelda, kui kleit või kulmuvärv ei sobi?

Pole kõrvaliste isikute asi… Ega öelda…selge?

Hmmm. Ma küll tahaksin, et mulle öeldaks, kui näiteks põsepuna või kulmude tumedusega olen vales valguses liiale läinud. Mitte seltskonna ees küll, aga vaikselt näost näkku – väga teretulnud – eeldades muidugi, et ütleja ise on vähemalt keskmiselt maitsekas.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kipub olema tsipa autistlikega, kel vähe empaatiat ja püsivalt kehv enesetunne, tuju. Kes võtavad teiste õnnetunnet kui midagi enda vastast. Kui nad leiavad pealtnäha ideaalsel mõne pleki, siis on rõõm suur ja see nn ilus ja tark, edukas peab ka teada saama, et pole ta midagi ideaalne. Kui selline midagi halvasti ütleb, siis tasub just rõõmu tunda, järelikult oled liiga ideaalilähedane ja rõõmus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmmm. Ma küll tahaksin, et mulle öeldaks, kui näiteks põsepuna või kulmude tumedusega olen vales valguses liiale läinud. Mitte seltskonna ees küll, aga vaikselt näost näkku – väga teretulnud – eeldades muidugi, et ütleja ise on vähemalt keskmiselt maitsekas.

No siis lähed ja küsid ise selle käest, kelle maitsemeelt sa usaldad, vaikselt ja omaette. Viisakad inimesed ei alusta  kellegi meigi ega riietuse arvustamist, ei seltskonnas ega omavahel. Pole teiste kommenteerida, mida keegi kandma peaks või kuidas värvida tohiks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tohib küsida üht küsimust stiili või moe kohta,  et kas püksid peavadki nüüd nii kannivahel olema? On see küsimus solvav?

Mis värk selle teiste inimeste välimuse kommenteerimisega üldse on, milleks seda vaja teha on? Ma elan Rootsis ja iga kord Stockholmis laeva peale minnes tuleb jälle meelde, et õigus jah, eestlastel on kombeks kõvahäälselt teiste inimeste välimust kommenteerida. Ilmselt peetakse vaimukaks?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas öelda, kui kleit või kulmuvärv ei sobi?

Mis selle ütlemise eesmärk üldse oleks? Ootad, et teine sinu kommentaari peale keset üritust oma kulme pesema või kleiti vahetama jookseb, päriselt? Või ennast kogu ürituse aja halvasti tunneb? MIS sellise ütlemise eesmärk on ja miks seda tegema peab? Seda enam, et “ei sobi” on subjektiivne hinnang. Miks sinu hinnang olulisem on kui inimese enda oma? Või ütleme, sina ütled, et ei sobi, keegi kolmas ütleb, et sobib küll, ja siis see kommenteeritav inimene hüpleb kahevahel, et mida nüüd teha käsite? Peseb värvi maha või võib olla?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selle ütlemise eesmärk üldse oleks? Ootad, et teine sinu kommentaari peale keset üritust oma kulme pesema või kleiti vahetama jookseb, päriselt?

Siis on juba hilja küll, kui üritusel ollakse. Aga nt poes  shopates või ilusalongis veel olles, võiks küll sõbranna ausat  arvamust välja öelda.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on juba hilja küll, kui üritusel ollakse. Aga nt poes  shopates või ilusalongis veel olles, võiks küll sõbranna ausat  arvamust välja öelda.

No kuule, see ei ole ju üldse teema. Loomulikult poes kui inimene proovib mitut riideeset selga, siis kaasasolev sõbranna aitab otsustada, mida valida. Mõnes poes on isegi müüja selline äge, et aitab otsustada. Hetkel on teema ikka kuskil seltskonnas kellegi välimuse kommenteerimises. Miks seltskonnas peab kommenteerima?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nt poes  shopates või ilusalongis veel olles, võiks küll sõbranna ausat  arvamust välja öelda.

Jah, kui küsitakse. Sellist arvamust ei ole vaja ise toppida.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmmm. Ma küll tahaksin, et mulle öeldaks, kui näiteks põsepuna või kulmude tumedusega olen vales valguses liiale läinud. Mitte seltskonna ees küll, aga vaikselt näost näkku – väga teretulnud – eeldades muidugi, et ütleja ise on vähemalt keskmiselt maitsekas.

No siis lähed ja küsid ise selle käest, kelle maitsemeelt sa usaldad, vaikselt ja omaette. Viisakad inimesed ei alusta kellegi meigi ega riietuse arvustamist, ei seltskonnas ega omavahel. Pole teiste kommenteerida, mida keegi kandma peaks või kuidas värvida tohiks.

Rumalus. Ei saa ju kõige kohta küsida. Viisakas inimene kindlasti ütleb teisele sümpaatsele inimesele, kui sel näiteks plekk tagumikul või sukas auk. Kindlasti ei lase viisakas inimene teisel ringi käia, püksilukk lahti, hambad huulepulgased, ripsmetušš laiali või näts juustes.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumalus. Ei saa ju kõige kohta küsida. Viisakas inimene kindlasti ütleb teisele sümpaatsele inimesele, kui sel näiteks plekk tagumikul või sukas auk. Kindlasti ei lase viisakas inimene teisel ringi käia, püksilukk lahti, hambad huulepulgased, ripsmetušš laiali või näts juustes.

See on jälle teine asi. Loomulikult ütleb viisakasinimene teisele vaikselt, kui on mingi planeerimata õnnetus välimuses. Seda öeldakse vaikselt kahekesi, et teine saaks ennast korda teha. Aga kritiseerida inimese riietust või meiki või muud, mis on ilmselgelt inimese valik olnud, seda viisakas inimene ei tee.
Kui ikka tunned, et hea sõber on väga kehva stiiltunnetusega, siis pigem sobival hetkel paku talle, et aitad poes riideid valida või minupärast minge või koos stilisti juurde. Mitte ei plärtsata külla tulnud sõbrannale kõigi külaliste ees, et miks sa nii koledat kleiti kannad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 203 )


Esileht Pereelu ja suhted Pereliige, kes ei saa aru, et ütleb halvasti