Esileht Ilu ja tervis Pereliikmed tervislikumaks

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Pereliikmed tervislikumaks

Postitas:

Võitlus tuuleveskitega. Kodus on tekkinud kaaluprobleemid nii minul kui ka teismelistel tütrel ja pojal. Üks 160cm/70kg ja teine 152/65 kg. Mees teeb füüsilist tööd ja tal otseselt probleemi pole, kuigi kerge polster on tekkinud.
Ise alustasin suvel fitlap iga ja olen 12kg alla võtnud ja olen normaalkaalus, aga tahaks veel mõne kilo alla saada.
Selle 4 kuuga aga pole pereliikmed üldse kaasa tulnud. Mees sööb ja vingub. Teismelised harva söövad, kuigi teen täiesti tavalisi toite, ka enne tegin neid aga veidi teisiti. Minu meelest on maitse hea ja no võõrad ka kiidavad. Eile avastasin laste toast poetšekid hea ja paremaga. Ise nad on ka kaaluga hädas, aga no süüa ei kõlba. Kusjuures pole varem ka rämpsu näost sisse ajanud, väikesed muudatused.
Elu ei keerle söögi ja kaalu ümber aga ma juba vihkan õhtusöögi aega sest saan mingi neg kommentaari.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi, mis töötab paremini kui miski muu massidele mõeldud kaalulangetamisele mõeldud toidud – toidud, mis sobivad inimese individuaalse kehaga.

Toit võib olla mistahes “tervislik”, värske, toores, rasva-, suhkru-, laktoosi-, jne vaba. Kui see toit ei tekita peale sööki head tunnet, siis ei ole see õige ja seda ei peaks sööma.

Mitte segamini ajada ülemaitsestatud toiduga.

Uuri veregrupidieete, hiinameditsiini soovitusi söömiseks erinevat tüüpi inimestele, geeniteste jne. Leppige lastega kokku, et teete väikeseid muudatusi (neid mis on nende kehale kõige kahjulikumad) ning vaatate hiljem, kas ja kuidas nende enesetunne muutub. Omast kogemusest võin öelda, et need asjad, mis on inimesele personaalselt kasulikud (sobivad nende kehaga) on reeglina talle ka maitsvad ning teevad hea enesetunde. Üldiselt saab nendest kiiresti täiskõhu küllastustunde ning ei pea paaniliselt mõõtma, kaaluma ja paaniliselt planeerima, kaal hakkab ise langema.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta nad rahule oma kaalupaanikaga. Ei ole vaja teha igapäevast teemat-draamat, millist fitlapi sööki täna õhtuks pakutakse.
Kes soovib, see sööb. Näksimiseks (kui tõesti ilma ei saada) varu köögivilju, puuvilju.
Kohukesi, saia jm ei osta koju.
Teismeliste peale sinu hammas enam ei hakka. Mõne aasta pärast on nad oma elu peal ja teevad omad otsused – küll tuleb ka otsus tervislikumalt toituma hakata ja siis toob see ka tulemust.
Kui laps ise pöördub kaalumurega sinu poole, rääkige asi põhjalikult läbi ja tehke koos otsused, kuidas abi leida.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki lapsed mõtlevad, et tegu on dieettoiduga ja on juba ette negatiivselt meelestatud? Kasutan ka FL ja no enam lihtsamaid ja kodusemaid toite ei ole olemas, seega mina muud võimalust ei näe kui et see on neil peas kinni. Ma teeks FL toite edasi, aga ei ütleks seda ja telefoni/arvutit retseptiga nähtaval kohal ei hoiaks. Portsude jaotamine võib küll keeruline olla, aga parem kui mitte midagi. Seal peab muidugi jälgima, et lapsed ei võtaks seda kui rünnakut nende kaalu osas ega hakka end näljutama vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal peab muidugi jälgima, et lapsed ei võtaks seda kui rünnakut nende kaalu osas ega hakka end näljutama vms.

Vaata ikka pikkuse ja kaalu suhteid lastel. Näljutamine tuleks neile ainult kasuks, enne kui ennast sajani õgivad.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, mida tunned, Mul lastega küll pole probleemi, aga mees võiks alla võtta. ma olin täna hommikul nii pettunud – me käime mehega korra nädalas koos trennis, saame korraliku füüsilise koormuse. Eile läksin temast varem magama ja avastasin, et ta oli õhtul hilja söönud ära veel pool pakki pihve 🙁 Ja ma olen talle mitu korda öelnud, et ta võiks kaalust alla võtta, aga nagu lihtsalt ignoreerib. Ma ei ootagi, et ta käiks jõusaalis jmt, lihtsalt natuke kõhtu väiksemaks.

ma ei tea, mehed nagu arvavad, et see, et naised armastavad kõrvadega, tähendab, et välimus üldse pole oluline on ikka küll. Jah, ma ei armunud mingisse ilueedisse, aga samas pole ta ka enam see, kellesse ma armusin. Paar lisakilo on ju okei, aga 20 lisakilo on juba palju 🙁

Ja siis mehed kurdavad, et naised lähevad peale lastesaamist paksuks, aga ise peeglisse ei vaata

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära räägi teatud toiduainete tervislikkusest või pööra oma juttudes kaalule nii suurt tähelepanu. Lihtsalt vaikselt värskenda pere menüüd, lisa vähehaaval rohkem neid roogi, mida tervislikuks pead.

Tütre ja poja kaalunumbrid muidugi teevad murelikuks, see on juba selline kaalu-pikkuse suhe, mille puhul välimusestki näha, et midagi peaks tegema. Selles vanuses ilmselt liikumises ja tervises nad vahet veel ei tunne, aga kui kaal veel neil tõuseb, siis mõne aasta pärast võib diabeet jmt haigused kimbutada. Aga kui nad taskuraha eest rämpstoitu ostavad ja kodus neid tervislikke asju ei söö, siis tuleb kuskilt head nõu saada, kuidas teismeliseni jõuda, nii et tahe muutuda tuleks tema enda seest.

Kuna ise olin pubekana ja ka ülikoolis ülekaalus, siis tean, et ega see arusaam, et ise peab midagi tegema, lihtsalt ei tule. Muidugi mind häiris, et olin paksukene (keskkooli lõpus 167/68, ülikoolis koguni 167/72), aga seltskond ja elu ja tegemised mu ümber olid sellest hoolimata toredad, nii et see, et ma ei olnud mingi ilusa noore naise etalon, ei häirinud mind üldse, ja ega terviselegi ei mõelnud. Sel ajal nii palju tervislikust toitumisest, kaalust jne ei räägitud (90ndad). Aga mingi aeg käis see plõks ära ja sain kaalu normi ja hakkasin ka sporti tegema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ta oli õhtul hilja söönud ära veel pool pakki pihve ????

Aga kes käskis üldse pihve koju vedada, eriti kui veel käsil on “tervislikum toitumine”!?

Sellised toidud peaks absoluutselt menüüst väljas olema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga inimene otsustab siiski ise, kas/millal ta soovib alla võtta. Kas keegi nagu tõsimeeli arvab, et mees/lapsed võtavad siis alla, kui nende kallal näägutad, et miks nii palju/valesti sööd? Ainsad asjad, millega pereema saab abiks olla, on 1) olla ise heaks eeskujuks toidu/kaalu osas ja 2) pakkuda kodus regulaarselt maitsvat ja tervislikku toitu. Kõik muu on juba igaühe enda vastutus, igaüks elab ju oma kehas ikka ise. On küll ja küll kuuldud inimestest, keda lapsena/pubekana ema “dieedil” püüdis hoida ja oh seda söömisorgiat siis, kui oma elu ja rahakoti peale saadi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fitlapi toidud on küll maitsvad, aga siiski mitte päris sama, mis tavalised toidud. Kui oled harjunud, et toit sisaldab ka rasva, on vahe üsna tuntav. Mina lapsi vägisi neid sööma ei sunniks, alustada võiks ikka pigem sealt otsast, et miks nad üldse peaksid alla võtma -näägutades seda neile elus selgeks ei tee. Kuidagi tuleks neid endid selle soovini viia, siis alles saaks neile fitlapi toite pakkuda. Kui laps ei saa aru, miks ta ei või krõpse süüa, siis ta neid ka sööb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Pereliikmed tervislikumaks