Esileht Pereelu ja suhted Pereliikmest lahti ütlemine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Pereliikmest lahti ütlemine

Postitas:

Tere,

olen 27a, sünnipere on katki, lahutatud. Isa on alkohoolik ja mängusōltlane. Koguaeg vōlgades.
Lapsepōlv, eriti teismeiga oli eriti kasin tänu sellele. Võib öelda, et mōlemad vanemad sünnitasid aga ei kasvatanud. Üks oli tööl , teine jöi.
Isa joomine ja mängurlus on nii hulluks läinud , et viimased 7-9aastat ei suhtle. Vahel harva helistab ( enamasti purjus) aga tunnen, et pole temaga midagi rääkida. Ei saa talle loota, nõu küsida.
Hetkel põletab ta elu, ja kui vana on siis pean tema eest hoolitsema, kuigi tema seda ei teinud. Lapsepōlve trauma on siiamani.
Kas saan midagi teha, et tõestada, et elab oma elu ise metsa ja isakohustusi pole täitnud?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 20:49; 05.01 21:09; 05.01 22:40; 06.01 10:28; 06.01 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas alimendid olid välja nõutud? Kui vana sa olid kui vanemad lahutasid? Kas keegi juba nõuab sinult midagi?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahutasid kui olin 17 , seega alimente keegi ei maksnud.
Hetkel ei nõua keegi midagi aga mõtlen 20-30 aasta pärast. Kodu tal ei ole elab vanaema juures. Kohustusi tal nagu poleksi, kui ta kiirlaene ei võtaks ja kasiinos ei käiks. Oleks ainult joodik aga mängurlus on kōige hullem. Ja nii kümneid aastaid.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 20:49; 05.01 21:09; 05.01 22:40; 06.01 10:28; 06.01 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka ootaks veidi. Äkki siiski võidab ühel päeval priske noosi? Persse saata jõuab alati.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 21:14; 05.01 21:51; 05.01 22:02; 05.01 22:42; 06.01 15:25;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui on võlad (just need kiirlaenud), siis tuleb tal need ära maksta kiiremas korras ja mitte juurde teha. Muidu juhtub see, et ühel heal päeval tema lahkudes jäävad need summad sinu kui tema lapse kanda. Võlad ei kao. Soovitaks tal pöörduda kiirelt võlanõustaja poole, kes aitab välja mõelda, kuidas sellest olukorrast väljuda ja sõltuvust (hasartmängud, kasiino, alkohol) annab ravida.

+1
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 21:50; 05.01 21:55; 05.01 22:29; 05.01 23:14; 05.01 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on võlad (just need kiirlaenud), siis tuleb tal need ära maksta kiiremas korras ja mitte juurde teha. Muidu juhtub see, et ühel heal päeval tema lahkudes jäävad need summad sinu kui tema lapse kanda. Võlad ei kao. Soovitaks tal pöörduda kiirelt võlanõustaja poole, kes aitab välja mõelda, kuidas sellest olukorrast väljuda ja sõltuvust (hasartmängud, kasiino, alkohol) annab ravida.

Ah ära plära. Keegi ei käsi pärandust vastu võtta, kui seal on ainult võlad.

+41
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 21:14; 05.01 21:51; 05.01 22:02; 05.01 22:42; 06.01 15:25;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui on võlad (just need kiirlaenud), siis tuleb tal need ära maksta kiiremas korras ja mitte juurde teha. Muidu juhtub see, et ühel heal päeval tema lahkudes jäävad need summad sinu kui tema lapse kanda. Võlad ei kao. Soovitaks tal pöörduda kiirelt võlanõustaja poole, kes aitab välja mõelda, kuidas sellest olukorrast väljuda ja sõltuvust (hasartmängud, kasiino, alkohol) annab ravida.

Ah ära plära. Keegi ei käsi pärandust vastu võtta, kui seal on ainult võlad.

Mida sa ise plärad. Arvad, et kui vastu ei võta, “kaovad” võlad maagiliselt ära?

+2
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 21:50; 05.01 21:55; 05.01 22:29; 05.01 23:14; 05.01 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on võlad (just need kiirlaenud), siis tuleb tal need ära maksta kiiremas korras ja mitte juurde teha. Muidu juhtub see, et ühel heal päeval tema lahkudes jäävad need summad sinu kui tema lapse kanda. Võlad ei kao. Soovitaks tal pöörduda kiirelt võlanõustaja poole, kes aitab välja mõelda, kuidas sellest olukorrast väljuda ja sõltuvust (hasartmängud, kasiino, alkohol) annab ravida.

Ah ära plära. Keegi ei käsi pärandust vastu võtta, kui seal on ainult võlad.

Mida sa ise plärad. Arvad, et kui vastu ei võta, “kaovad” võlad maagiliselt ära?

Täpselt nii. Teed pärandi auditi ja kui kohustusi on rohkem, siis pärandit vastu ei võta. Nii lihtne ongi.

+36
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 21:14; 05.01 21:51; 05.01 22:02; 05.01 22:42; 06.01 15:25;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui on võlad (just need kiirlaenud), siis tuleb tal need ära maksta kiiremas korras ja mitte juurde teha. Muidu juhtub see, et ühel heal päeval tema lahkudes jäävad need summad sinu kui tema lapse kanda. Võlad ei kao. Soovitaks tal pöörduda kiirelt võlanõustaja poole, kes aitab välja mõelda, kuidas sellest olukorrast väljuda ja sõltuvust (hasartmängud, kasiino, alkohol) annab ravida.

Ah ära plära. Keegi ei käsi pärandust vastu võtta, kui seal on ainult võlad.

Mida sa ise plärad. Arvad, et kui vastu ei võta, “kaovad” võlad maagiliselt ära?

Täpselt nii. Teed pärandi auditi ja kui kohustusi on rohkem, siis pärandit vastu ei võta. Nii lihtne ongi.

Aga kui sel isal polegi mingit kinnisvara ega autot ega midagi päritavat, kas siis ka võlad “kaovad” maagiliselt?

0
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 21:50; 05.01 21:55; 05.01 22:29; 05.01 23:14; 05.01 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>
Ma olen ikka lootuse tema puhul täielikult kaotanud. Ei mõju vanaema ( tema ema) pisarad ja palved, minu palved. Üritanud heaga, koguaeg lubadused-lubadused. Kasiinosse viib kogu oma palga ja siis vōtab võlgu, et võlgu maksta ja elada. Suletud ring- iseloom nõrk. Abi ta ei taha. Kainelt ei oska kuidagi olla. Iga vaba päev joob .
autot/ korterit tal pole.
Kardangi, et joob end nt invaliidiks ja pean ta eest hoolt kandma hakkama, või hooldekodu arveid maksma.</p>
Võlanõustaja juurde ta ei lähe, tal nagu kiiret ei ole võlgadest. Mitu kiirlaenu, pangalaen ( purjuspeaga võttis, ma ei tea kuidas see võimalik), eraisikud. Julm.
Tema elab elu täiel rinnal joodikutega.  Teised muretsevad, tema muret ei näe. Mul juba kõrini, ei pea ma muretsema täiskasvanud mehe eest.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 20:49; 05.01 21:09; 05.01 22:40; 06.01 10:28; 06.01 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui sel isal polegi mingit kinnisvara ega autot ega midagi päritavat, kas siis ka võlad “kaovad” maagiliselt?

Kommentaar eemaldatud.

3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 21:14; 05.01 21:51; 05.01 22:02; 05.01 22:42; 06.01 15:25;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

olen 27a, sünnipere on katki, lahutatud. Isa on alkohoolik ja mängusōltlane. Koguaeg vōlgades.

Su jutt on kuidagi väga liba. Ise ilmselt sa pole oma luuletust mõttega lugenud.
10a tagasi vanemad lahutasid ja endiselt on see pätt ja kaabakas isa sul seljas?
Lahutasid siis või ei lahutanud?
Nüüd kukkusid muretsema, et mis saab siis, kui sa oled 47-57a vana?
Ja siis lisandus sinu kampa veel ka üks neeger, kes on veendunud, et elus ongi nii lihtne, et üks muudkui võtab aga laenu ja teised peavad maksma ja kõik on “maagiline”… 😀

Ära suhtle siis oma isaga ja probleemi rohkem pole.

+1
-29
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

olen 27a, sünnipere on katki, lahutatud. Isa on alkohoolik ja mängusōltlane. Koguaeg vōlgades.

Su jutt on kuidagi väga liba. Ise ilmselt sa pole oma luuletust mõttega lugenud.

10a tagasi vanemad lahutasid ja endiselt on see pätt ja kaabakas isa sul seljas?

Lahutasid siis või ei lahutanud?

Nüüd kukkusid muretsema, et mis saab siis, kui sa oled 47-57a vana?

Ja siis lisandus sinu kampa veel ka üks neeger, kes on veendunud, et elus ongi nii lihtne, et üks muudkui võtab aga laenu ja teised peavad maksma ja kõik on “maagiline”… ????

Ära suhtle siis oma isaga ja probleemi rohkem pole.

Oot, mida?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 21:50; 05.01 21:55; 05.01 22:29; 05.01 23:14; 05.01 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kuidas palun?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 21:50; 05.01 21:55; 05.01 22:29; 05.01 23:14; 05.01 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui sel isal polegi mingit kinnisvara ega autot ega midagi päritavat, kas siis ka võlad “kaovad” maagiliselt?

Ei, need võlad ei “kao maagiliselt ära”. Nad ikka jäävad. Aga kuna võla võtja on surnud ja pole võlgade katteks piisavalt vara maha jätnud, siis tuleb võlausaldajatel panni lakkuda – võlg on olemas, aga maksjat enam pole. Kui võlglase pärija  tema pärandust vastu ei võta, st pärandist loobub, siis tema käest mitte midagi nõuda ei saa, ei seaduslikult ega moraalselt.

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis loobuvad sinu lapsed.

Teed draamat.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su jutt on kuidagi väga liba. Ise ilmselt sa pole oma luuletust mõttega lugenud.

10a tagasi vanemad lahutasid ja endiselt on see pätt ja kaabakas isa sul seljas?

Lahutasid siis või ei lahutanud?

Nüüd kukkusid muretsema, et mis saab siis, kui sa oled 47-57a vana?

Ära suhtle siis oma isaga ja probleemi rohkem pole.

Oleks see nii kerge, et ei suhtle ja probleemi ei ole.

Ja- ma ei suhtle juba aastaid temaga infot tema kohta saan vanaema käest) aga kui midagi juhtub siis seaduse ees olen ma tema laps ja kohustatud tema eest hoolt kandma( hooldekodu arved)

ma isegi ei tea, kus ta siseekirjutus on ( vanaema sõnul tema juures ei ole sissekirjutust)

kui pärandist loobun läheb pärimine minu lastele, seega see pole ka nagu lahendus…

fakt on see, et tema muretu elupõletamise eest pean mina pärast maksma.

ka lapsed saavad pärandist loobuda

hooldekodu eest maksmisest pääsemine on keerulisem, seal pead suutma tõendada, et isa ise on oma hädades süüdi

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. pärandist saab loobuda st esiteks tellid pärandvara inventuuri, kui vara ei kata võlgu, loobud pärandusest, nii ise kui ka oma alaealiste laste nimel, T’äisealised lapsed loobuvad ise. Lihtne

 

2. kui aga isa elus ja peaks sattuma hooldekodusse ning KOV pöördub sinu poole ettepanekuga tema eest tasuda, võid keelduda. Kui seejärel kohtusse pöördutakse siis Perekonnaseaduses on punkt keeldumiseks ilusasti olemas-

tal puudub õigus nõuda sinult(lapselt) elatist kui tema abivajadus on tekkinud tema oma eluviiside töttu/süül st siis saabki talle saatuslikuks hulkurlus(elukoha uudumine), alkoholism, sõltuvus jne

Loomulikult saab keelduda osaliselt v täiesti ka juhul kui see seaks ohtu sinu ja sinu ülalpeetavate (laste, alaealiste) toimetuleku. Sel juhul on vähendatud n 50 euroni kuus (tütar oli 3 väikese lapse ema) või üldse 0-ni.

 

Seega rahu, ei saada sind keegi võlavanglasse ega sunni oma kogu raha isa hoolduseks kasutama.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 10:20; 11.01 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. pärandist saab loobuda st esiteks tellid pärandvara inventuuri, kui vara ei kata võlgu, loobud pärandusest, nii ise kui ka oma alaealiste laste nimel, T’äisealised lapsed loobuvad ise. Lihtne

2. kui aga isa elus ja peaks sattuma hooldekodusse ning KOV pöördub sinu poole ettepanekuga tema eest tasuda, võid keelduda. Kui seejärel kohtusse pöördutakse siis Perekonnaseaduses on punkt keeldumiseks ilusasti olemas-

tal puudub õigus nõuda sinult(lapselt) elatist kui tema abivajadus on tekkinud tema oma eluviiside töttu/süül st siis saabki talle saatuslikuks hulkurlus(elukoha uudumine), alkoholism, sõltuvus jne

Loomulikult saab keelduda osaliselt v täiesti ka juhul kui see seaks ohtu sinu ja sinu ülalpeetavate (laste, alaealiste) toimetuleku. Sel juhul on vähendatud n 50 euroni kuus (tütar oli 3 väikese lapse ema) või üldse 0-ni.

Seega rahu, ei saada sind keegi võlavanglasse ega sunni oma kogu raha isa hoolduseks kasutama.

aitäh

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 20:49; 05.01 21:09; 05.01 22:40; 06.01 10:28; 06.01 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära mõtle isa elustiilile ja kõigele mis võib juhtuda. Ela oma elu ja isaga kaasnevate probleemidega tegeled siis kui need on käes. Minul isa samasugune ja me ei suhtle. Teised sugulased üritavad temast rääkida, aga vahetan teemat, sest no pole mõtet heietada, et jälle võlgu või joob. Kui peaks oma elu korda saama, siis olen valmis suhtlema, aga ma ei vaja sellist koormat oma ellu.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. pärandist saab loobuda st esiteks tellid pärandvara inventuuri, kui vara ei kata võlgu, loobud pärandusest, nii ise kui ka oma alaealiste laste nimel, T’äisealised lapsed loobuvad ise. Lihtne

2. kui aga isa elus ja peaks sattuma hooldekodusse ning KOV pöördub sinu poole ettepanekuga tema eest tasuda, võid keelduda. Kui seejärel kohtusse pöördutakse siis Perekonnaseaduses on punkt keeldumiseks ilusasti olemas-

tal puudub õigus nõuda sinult(lapselt) elatist kui tema abivajadus on tekkinud tema oma eluviiside töttu/süül st siis saabki talle saatuslikuks hulkurlus(elukoha uudumine), alkoholism, sõltuvus jne

Loomulikult saab keelduda osaliselt v täiesti ka juhul kui see seaks ohtu sinu ja sinu ülalpeetavate (laste, alaealiste) toimetuleku. Sel juhul on vähendatud n 50 euroni kuus (tütar oli 3 väikese lapse ema) või üldse 0-ni.

Seega rahu, ei saada sind keegi võlavanglasse ega sunni oma kogu raha isa hoolduseks kasutama.

aitäh

Päris nii see ka pole. Pärandi inventuuri saab nõuda vaid see, kes PEAB peale inventuuri pärandi vastu võtma. Selles see konks ongi. Inventuuri tellija ei saa pärandist enam loobuda.

Ise just käisin selle tee läbi paar kuud tagasi. Loobusin enda kui ka lapse nimel.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peaasi, et vanaema oma vara kohta testamendi teeks. sinu kasuks (või ükskõik millise muu sugulase). oluline on, et isa maja päranduseks ei saaks – mängib ja joob ka selle maha.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peaasi, et vanaema oma vara kohta testamendi teeks. sinu kasuks (või ükskõik millise muu sugulase). oluline on, et isa maja päranduseks ei saaks – mängib ja joob ka selle maha.

Miks mulle tundub, et tegelikult ongi asi selles vanaema majas ja kuidas see kätte saada, mitte mingis isa potentsiaalses allakäigus aastakümnete pärast…

+3
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 21:14; 05.01 21:51; 05.01 22:02; 05.01 22:42; 06.01 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

</p>

peaasi, et vanaema oma vara kohta testamendi teeks. sinu kasuks (või ükskõik millise muu sugulase). oluline on, et isa maja päranduseks ei saaks – mängib ja joob ka selle maha.

<p style=”text-align: left;”>Miks mulle tundub, et tegelikult ongi asi selles vanaema majas ja kuidas see kätte saada, mitte mingis isa potentsiaalses allakäigus aastakümnete pärast…

Ta on juba allakäigus. Sealt alla on veel töökaotus</p>

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 20:49; 05.01 21:09; 05.01 22:40; 06.01 10:28; 06.01 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sarnane mure. Isa jättis ema minuga juba sünnitusmajja maha ja ma sisuliselt ei tunnegi teda. Paraku ta emale paar korda alimente isegi maksis, kohtu kaudu mõisteti välja. Enamasti aga reaalsuses ei maksnud, kuid ema ei hakanud protsessima, sest oma närvid olid tähtsamad. Seega seaduse ees on mu spermapaps kenasti maksnud, tegelikkuses mitte.

Nõnda muretsesingi, kui isa vanus üha eakamaks muutus – ootasin hirmuga KOV telefonikõnet, et olgu olla, hakka iga kuu tuhat eurot issi hooldekoduarveid tasuma!

Ja siis ühel kenal päeval näitas sõbranna ajalehest hr Spermapanga surmakuulutust. Oli kergendus tõesti. Matusele mind ei kutsutud, ei teadnudki, kus toimub. Tal mingi korter vist isegi oli, kus elas koos oma elukaaslannaga, mul ilmselt oleks ainsa lapse ja esimese ringi pärijana olnud õigus sellele, aga ma ei hakanud selle vastu mingit huvi tundma, olin pigem õnnelik, et niigi läks.

+17
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 18:25; 07.01 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ilmselt oleks ainsa lapse ja esimese ringi pärijana olnud õigus sellele

Head kildu peksad ikka! Kohustused ei meeldi,  tasuta asjad meeldivad.

+1
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 19:10; 06.01 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 27a, sünnipere on katki, lahutatud. Isa on alkohoolik ja mängusōltlane. Koguaeg vōlgades. Lapsepōlv, eriti teismeiga oli eriti kasin tänu sellele. Võib öelda, et mōlemad vanemad sünnitasid aga ei kasvatanud. Üks oli tööl , teine jöi. Isa joomine ja mängurlus on nii hulluks läinud , et viimased 7-9aastat ei suhtle. Vahel harva helistab ( enamasti purjus) aga tunnen, et pole temaga midagi rääkida. Ei saa talle loota, nõu küsida. Hetkel põletab ta elu, ja kui vana on siis pean tema eest hoolitsema, kuigi tema seda ei teinud. Lapsepōlve trauma on siiamani. Kas saan midagi teha, et tõestada, et elab oma elu ise metsa ja isakohustusi pole täitnud?

Vastutusest ei tohi kõrvale hiilida. Suhtlema ei pea, maksma peab. Täpselt sama lugu on elatisega, keegi ei kontrolli, mida selle rahaga tehakse, kas lapsega kooselav vanem joob või mängib. Ei ole oluline, kohustus on kohustus.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 19:10; 06.01 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii see ka pole. Pärandi inventuuri saab nõuda vaid see, kes PEAB peale inventuuri pärandi vastu võtma. Selles see konks ongi. Inventuuri tellija ei saa pärandist enam loobuda. Ise just käisin selle tee läbi paar kuud tagasi. Loobusin enda kui ka lapse nimel.

Mis krdi konks. Pärija tellib inventuuri. Võlad kaetakse vaid selles ulatuses, kui palju on vara. Kõik. Rohkem ei pea pärija maksma. Mitte ühtki senti oma isiklikust rahast. Millest sa aru ei saanud? Seda enam, et väidetavalt olid just asjas sees.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 20:10; 08.01 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sarnane mure. Isa jättis ema minuga juba sünnitusmajja maha ja ma sisuliselt ei tunnegi teda. Paraku ta emale paar korda alimente isegi maksis, kohtu kaudu mõisteti välja. Enamasti aga reaalsuses ei maksnud, kuid ema ei hakanud protsessima, sest oma närvid olid tähtsamad. Seega seaduse ees on mu spermapaps kenasti maksnud, tegelikkuses mitte.

Nõnda muretsesingi, kui isa vanus üha eakamaks muutus – ootasin hirmuga KOV telefonikõnet, et olgu olla, hakka iga kuu tuhat eurot issi hooldekoduarveid tasuma!

Ja siis ühel kenal päeval näitas sõbranna ajalehest hr Spermapanga surmakuulutust. Oli kergendus tõesti. Matusele mind ei kutsutud, ei teadnudki, kus toimub. Tal mingi korter vist isegi oli, kus elas koos oma elukaaslannaga, mul ilmselt oleks ainsa lapse ja esimese ringi pärijana olnud õigus sellele, aga ma ei hakanud selle vastu mingit huvi tundma, olin pigem õnnelik, et niigi läks.

Palju sellest suremisest möödas on? Ehk siis kas pärimine toimu(nu)ks uuema, 1.01.2009 kehtima hakanud pärimisseaduse järgi? Vahe on selles, et uuema seaduse järgi pärandi vastuvõtmiseks eraldi avaldust kirjutama ei pea, avaldus tuleb koostada hoopis siis, kui pärandit ei taheta. Pärandist saab loobuda kolme kuu jooksul alates hetkest kui pärija saab teada pärandaja surmast ja oma pärimisõigusest. Kui tal ei olnud tehtud testamenti nt oma elukaaslase kasuks ja sina oled ainus pärija, siis ei pruugi seis olla “hea, et niigi läks”.

 

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 10:19; 08.01 13:32; 11.01 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ilmselt oleks ainsa lapse ja esimese ringi pärijana olnud õigus sellele

Head kildu peksad ikka! Kohustused ei meeldi, tasuta asjad meeldivad.

Mis kohustustest sa jahud? See mees pole oma isakohuseid eales täitnud, tegi lapse valmis ja tõmbas silmapilk lesta kõigi nelja tuule poole, ema tuli minuga sünnitusmajast välja juba üksikemana. Seega – kes siin tegelikult oma kohustused täitmata on jätnud?

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 18:25; 07.01 20:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Pereliikmest lahti ütlemine