Esileht Pereelu ja suhted Pereliikmest lahti ütlemine

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Pereliikmest lahti ütlemine

Postitas:

Nõnda muretsesingi, kui isa vanus üha eakamaks muutus – ootasin hirmuga KOV telefonikõnet, et olgu olla, hakka iga kuu tuhat eurot issi hooldekoduarveid tasuma!

Ei peaks sina maksma tuhat eurot, esiteks katab osa hooldekodu kuludest inimese enda pension, teiseks on tuhat eurot juba lukshooldekodu koht, kuhu joodikut ei pea ju panema. Ja lisaks – kui inimesele kuulub mingit vara, siis kõigepealt müüakse hooldekodu eest tasumiseks see maha ja alles siis minnakse laste käest küsima.

Tal mingi korter vist isegi oli, kus elas koos oma elukaaslannaga, mul ilmselt oleks ainsa lapse ja esimese ringi pärijana olnud õigus sellele, aga ma ei hakanud selle vastu mingit huvi tundma, olin pigem õnnelik, et niigi läks.

Kui papa tegi testamendi elukaaslase nimele, poleks sul sellele korterile mitte mingit õigust niikuinii, ainus laps või mitte. Kui ta ei teinud testamenti, on see korter sulle pärandunud niikuinii, sest pärand läheb edasi automaatselt, loobuma peab aktiivselt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ei teinud testamenti, on see korter sulle pärandunud niikuinii, sest pärand läheb edasi automaatselt, loobuma peab aktiivselt.

Vaevalt, et pärand saab üle minna nii, et inimene ei saa selle kohta isegi mitte riik.ee aadressilt kinnitust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ei teinud testamenti, on see korter sulle pärandunud niikuinii, sest pärand läheb edasi automaatselt, loobuma peab aktiivselt.

Vaevalt, et pärand saab üle minna nii, et inimene ei saa selle kohta isegi mitte riik.ee aadressilt kinnitust.

Pärijate väljaselgitamiseks tuleb pöörduda notari poole. Notar alustab menetlust, kui keegi on selleks soovi avaldanud, mitte omaalgatuslikult.

Menetluse algatamise avalduse saab esitada eeldatav pärija, pärandaja võlausaldaja või muu isik, kellel on põhjendatud huvi teada saada, kes on pärija (näiteks kinnistu kaasomanik).

Seadus ei sätesta, mis aja jooksul pärast isiku surma tuleks notari poole pöörduda, kuid esmalt tuleb arvestada, et seni, kuni menetlust ei ole läbi viidud ei saa teada, kas eeldatav pärija on osutunud pärijaks ehk kas ta on pärandvara omandanud.

Teiseks peab kiirustama see, kellel on õigus, kuid ei soovi pärida. Tema peab esitama notarile pärandist loobumise avalduse kolme kuu jooksul arvates hetkest, kui saab teada pärandaja surmast ning oma pärimisõigusest. Kui pärimismenetlust ei ole veel alustatud, saab pärandist loobumise avalduse esitada koos pärimismenetluse algatamise avaldusega.

https://www.notar.ee/et/teabekeskus/parimine

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 10:19; 08.01 13:32; 11.01 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ei teinud testamenti, on see korter sulle pärandunud niikuinii, sest pärand läheb edasi automaatselt, loobuma peab aktiivselt.

Vaevalt, et pärand saab üle minna nii, et inimene ei saa selle kohta isegi mitte riik.ee aadressilt kinnitust.

Aga vot saab. Ma sain endale 3 aastat tagasi endale nii hunnik võlgasid päranduseks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vot saab. Ma sain endale 3 aastat tagasi endale nii hunnik võlgasid päranduseks.

Loodan, et said pärandvarast kõik makstud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 20:10; 08.01 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ei teinud testamenti, on see korter sulle pärandunud niikuinii, sest pärand läheb edasi automaatselt, loobuma peab aktiivselt.

Vaevalt, et pärand saab üle minna nii, et inimene ei saa selle kohta isegi mitte riik.ee aadressilt kinnitust.

Aga vot saab. Ma sain endale 3 aastat tagasi endale nii hunnik võlgasid päranduseks.

Kuidas sellist olukorda vältida, kui inimesega ei suhtle? Millist portaali jälgida, et poleks selliseid üllatusi? Riik.ee?

Mu isal pole mingit vara, kõik on maha joonud. Telefoni pole enam samuti, ühendus puudub. Võlgasid ma ei tea, et oleks, aga kes teab. Varastab ja valetab, sugulased hoiavad eemale juba aastakümneid. Kuidas ma tema surmast üldse teada saaks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ma tema surmast üldse teada saaks

Üldjuhul (kui saad) notar võtab ühendust, kui keegi (elukaaslane?) on algatanud pärimismenetluse- siis uurib notar välja kõik pärijad, sh ka sinu kui lapse, samuti elusolevad vanemad, kui on olnud abielus siis abikaasa(juhul kui lahutamata).

Või KOV? Kui kuskil on “lohakil” korter vms, mille eest maksud tasumata jne, siis viimaks hakkab KOV otsima, kellele see nüüd kuuluma peaks kui elanik surnud st kellelt võlga küsida.

 

Sina pead siis notaris tegema kiiresti pärandist loobumise avalduse (kui said teada või pidid saama teada surmast on aega 3kuud), muidu loetakse, et oled pärandi vastu võtnud.

Muidugi kui käid matustel või avaldad surmakuulutuse vms siis ei saa väita, et surmast ei teadnud ja 3k lugemine algab kohe.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 10:20; 11.01 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ei teinud testamenti, on see korter sulle pärandunud niikuinii, sest pärand läheb edasi automaatselt, loobuma peab aktiivselt.

Vaevalt, et pärand saab üle minna nii, et inimene ei saa selle kohta isegi mitte riik.ee aadressilt kinnitust.

Aga vot saab. Ma sain endale 3 aastat tagasi endale nii hunnik võlgasid päranduseks.

Kuidas sellist olukorda vältida, kui inimesega ei suhtle? Millist portaali jälgida, et poleks selliseid üllatusi? Riik.ee?

Mu isal pole mingit vara, kõik on maha joonud. Telefoni pole enam samuti, ühendus puudub. Võlgasid ma ei tea, et oleks, aga kes teab. Varastab ja valetab, sugulased hoiavad eemale juba aastakümneid. Kuidas ma tema surmast üldse teada saaks?

Mul sama olukord, bioloogilise isaga ei suhtle juba mitukümmend aastat ega taha temast midagi teada. Inimesena minu teada korralikul järjel, seega võlgu temast vaevalt et maha jäämas on. Abielus ta vist ei ole ja loodetavasti on testament tal tehtud. Ei huvita mind ta ise ega tema vara. Aga jah, kust ma sellest surmast üldse teada peaks saama? “Ei huvita” ei ole halvas olukorras ju mingi argument.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 10:19; 08.01 13:32; 11.01 18:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Pereliikmest lahti ütlemine