Esileht Pereelu ja suhted Pereliikmete väsimus

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Pereliikmete väsimus

Postitas:

Mina ei saa aru, mis toimub. Mees on pidevalt väsinud. Teeb füüsilist tööd, töökoormus on suvel isegi väiksem, aga muud ma ei kuule kui see, et ta on väsinud. Päeval või.pärast tööd teeb uinaku. Õhtul uni ei tule ja passib teleka taga. Koristamine on jäänud unarusse ja teeb mulle etteheiteid. Mul puhkus ja mässan.lapsega ja terve päeva toimetan. Tahaks ka uinakut teha, aga laps ei lase.
Teismeline poeg on nädala sees energiline ja siis nv kui tahaks midagi kasulikku teha või.kuhugi.minna, siis on ka niii väsinud.
Kas pereelu ongi siis väsitav või on see mingi ettekääne? Mul raske mõista, sest.ise olen.üsna toimekas ja energiline.

+4
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 19:16; 23.07 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma algul mõtlesin, et mul on ekraani peal mingi puru, aga kui nad näpuga pühkides ära ei tulnud, siis sain aru, et need on teemaalgataja veidrad punktid.

+38
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärgita arsti juurde. Süda annab endast märku nii, et on lihtsalt üks suur väsimus, muud ei olegi. Ja kui jõuga sealt läbiminna on infarkt ka väga lähedal. Tuttava noor mees läks nii, muudkui väsinud, väsinud, väsinud, koguaeg surus end ka, et perel ju vaja… ja ükskord enam ei ärganud. Sul on väga vedanud, kui suudad lapse eest täiel jõud hoolitseda ja väsimust ei olegi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul puhkus ja mässan.lapsega ja terve päeva toimetan. Tahaks ka uinakut teha, aga laps ei lase.
Teismeline poeg on nädala sees energiline

Teismeline poeg on nii energiline, et ei lase sul päeval uinakut teha?

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 20:57; 28.07 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii hea, et teema tehti. Ma olen ka väsinud. Ma lihtsalt tahan magada. Mitte koguaeg, aga keset päeva. Kui ma seda ei saa, hoian end kange kohviga üleval. Ma ei kujuta ette mis arst võtaks mind tõsiselt, kui ma vajan lõunaund. Sest enne lõunat on ok. ja ka peale lõunat on ok, kui saan magada pisut. Aga ei saa ju.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres kaks last. Tütar 2,5 ja siis 15a poeg.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 19:16; 23.07 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A. Ollsksegi väsinud
B. See, mida sa välja pakud, pole nende jaoks põrmugi huvitav. Siis ollakse “väsinud”

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama. Olen 30a naine, lapsi pole. Kontoritöö, aga ikka kõigest tüdimus ja väsimus. Iga õhtu peale tööd magan 1-2h, ûlejäänud aja loivan toas ringi, söön kõike mis ette jääb ja varsti uuesti magama. Hommikul algab kõik uuesti.
Võimalusi oleks trennis käia või kinos, aga pole tahtmist. Kui kuskile vägisi ka lähen, siis ei naudi seda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta mehelt suhu. Küll see aitab!

/ninakaspreili

+4
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta mehelt suhu. Küll see aitab!

/ninakaspreili

Kas pojalt ja?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres kaks last. Tütar 2,5 ja siis 15a poeg.

Miks sa koos lapsega uinakut ei tee? Ja need asjad, mis muidu lapse magamise ajal teeksid, teed lapse ärkveloleku ajal, kui 15a poeg õega mängib või jalutamas käib. Või teeb see 15aastane ise need asjad ära (majapidamistööd, söögitegemise). Nädala sees on ta ju energiline.

Mees saada arstile ja võiks tema vererõhku ka jälgida – äkki ongi vererõhk kõrgevõitu ja sellest pidevalt väsinud? Või muu haiguse tõttu väsinud? Uneapnoe? Kuidas tal kaaluga ja keskkoha ümbermõõduga lood on?
Uni ei tule, sest magatud on, aga jõudu midagi teha ei ole, sest väljapuhanud ei ole.
Minu mees on ka pidevalt väsinud, sest vererõhk on ilmselt juba paar aastat normist kõrgem olnud. Tegeleme selle madalamaks saamisega, natuke on juba õnnestunud ka (kaalulangetus+magabki rohkem, jalutab ka).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni inimene on suurema unevajadusega, kui teised. Mina vajan näiteks ka lõunaund, et päevas täisfunktsioneerida. Õnneks on mul õnnestunud oma elu ka nii viimaks sättida.

Viimase poolteist/kaks sajandit tööstusrevolutsiooniga seoses on inimese looduslik rütm paigast ära nihkunud. Ööuni oli lühem, aga see-eest magati päeval. Kas mitte BBC sarjas, kus elati Victoria aegset taluelu, ei tõustud lausa keset ööd üles, et suhelda ja perega olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul andis niimoodi märku vitamiinide ja mineraalainete puudus. Juba paar nädalat kompleksvitamiini võtmist andis märgatava tulemuse. No ja rutiinist välja saamine poleks ka paha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et igasugused wifid, mobiiltelefonid ja muud kiirgused tõmbavad ka inimese tühjaks. Elatakse ju juhtmete ja antennide vahel ja on teada, et need on kahjulikud. Mul tööl on palju arvuteid ja aparatuuri ja inimesed on erakordselt väsinud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jällegi arvan, et see on ikka üldises tervislikus seisundis kinni.

Millalgi oli siin teema lõunauinaku vajadusest. Ma toona ei viitsinud kommenteerida, küll aga mõtlesin ja imestasin endamisi, kui paljudel oli/on selleks vajadus..

Minule endale oleks see pigem selgeks ohusignaaliks tervise nõrgenemise osas. Et kuidas ma päeva lõpuni välja ei vea… pole see ju nii pikk!
5-6 tõusen tavaliselt üles (olles hommikute nautleja) ja kenasti veab kella 22-23-ni välja, vahepealse uneta. Praegugi veel ärkvel ja siin Perekooli sirvimas, heh!

Käis igasugu mõtteid peast läbi, miks mõnel võib see olla teisiti.
Esimesena kindlasti ülekaal. Organism ongi ju otseselt topelt koormatud ja pole siis ime, kui keset päeva on juba jaks otsas. Näen seda kahjuks ka oma ema pealt.

Teiseks igasuguse ebatervisliku kraami sisse söömine.. sj. kes seda endale lubada saavad ehk loomupäraselt saledad. Mina nt. ei saa, kuna mulle meeldib olla ja elada normaalkaalulises ja terves/ilusas kehas. Nii ei vohmi end ka toidukordadel kõriauguni täis, et siis potsaki, unne vajuks: nii piltlikult öeldes.
Isu võib ju olla, ka 2. portsjoni tõstmiseks (vajadust kehal aga mitte), nii tuleb seda talitseda. Läheb 5-10 minti mööda ja juba on ununenud see nn. jätkuisu..

Teise äärmusena siis alakaalulised, kel juba kehamassi tõttu on olemine nõrk ja jõudlus pärsitud.

Kindlasti on ka liikumine oluline. No ikka pikemalt kui autoukseni jne.
Ise jalutan tööle ja seda sihilikult või siis eesmärgipäraselt (et saaks liikuda ja ei peaks ekstra hiljem tunniajalist käimist ette võtma) : pool h sinna ja hiljem pool h tagasi.

Ei ole unised või roidunul kõnnakul kumbki. Üks siis voodist tõusnuna ja teine kas kontoritööd või üht füüsilist tööd tehes (kasvas hobist välja ning pm samuti päevlävi) kodu poole tagasi liikudes.

Mingit hullu väsimust ei tunne kummagi järgselt.

Aga vbl on asi ka selles, et mul pole lapsi (veel) ega ka tüütut elukaaslast :p (oli)
ÖÖuni on seega kvaliteetne ja puhkab hästi välja.
On küll visiitsuhe praegugi, kuid nõnda on tõesti mõnus kohtuda, kui mõlemil on selleks aega ning tahtmist.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline töögraafik su mehel on? Kas puhkuse ajal või peale puhkust on sama mure?

Muidu füüsiline töö väsitabki inimest. Kui koju tuled ja lastega vaja tegeleda siis ongi jaksu vähem, sest tööpinge + kodupinge või magamatus jne. Soovitan D-vitamiini ja võimalusel rohkem õues liikuda. Loomulikult palju oma vahel hoolivust ja armastust.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on paar sugulast sellist, kellega kokku puutudes olen huvitaval kombel tihti “väsinud”, sest nad ise on väsitavad. Pidevalt (ja ma mõtlen IGA ÄRKVELOLDUD MINUT) on vaja kas suhelda või arutult ringi joosta ja “toimetada”. Viimasel juhul muidugi on vaja ka kõik teised kaasata, sest kuidas sa teed üksi tööd ja teised vahivad tühja? Ainult et need toimetused on tihtipeale nii mõttetud, sest kõik mõttekad toimetused saavad ju nii kähku tehtud! Siis on muidugi vaja tunde järjest mingit kola ühest kohast teise ja siis jälle tagasi tassida või päevas 10x üht ja sama meetripikkust peenart rohida. Ja ohjeldamatult kamandada kõiki teisi, et need jumala eest kallil tööpäeval niisama rahus olla ja omi asju teha ei saaks!
Suu ei püsi neil ka minutikski kinni, aga sellega on sama lugu, nagu toimetustega: mõtestatud jutt saab 10 minutiga räägitud ja kogu ülejäänud päeva tuleb kas rääkida u iga 3 minuti tagant, kuidas naabrimutil ununes poest petti osta ja ta kass kolm aastat tagasi kaheksateist poega koju tõi või kommenteerida oma igat väiksematki liigutust või siis püüda iga hinna eest kõiki laisku silmapiiril olevaid inimesi kuidagi tööle õhutada.
Ühesõnaga väsitav on elu nende “toimekate ja energilistega”, ehk saad isegi aru, millele ma vihjan!

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vbl on asi ka selles, et mul pole lapsi (veel) ega ka tüütut elukaaslast :p (oli)

Tegelikult on jah nii, et selline pikk õpetlik heietus lastetu üksiku inimese poolt siia teemasse hästi ei sobi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 20:57; 28.07 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jh

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on paar sugulast sellist, kellega kokku puutudes olen huvitaval kombel tihti “väsinud”, sest nad ise on väsitavad. Pidevalt (ja ma mõtlen IGA ÄRKVELOLDUD MINUT) on vaja kas suhelda või arutult ringi joosta ja “toimetada”. Viimasel juhul muidugi on vaja ka kõik teised kaasata, sest kuidas sa teed üksi tööd ja teised vahivad tühja? Ainult et need toimetused on tihtipeale nii mõttetud, sest kõik mõttekad toimetused saavad ju nii kähku tehtud! Siis on muidugi vaja tunde järjest mingit kola ühest kohast teise ja siis jälle tagasi tassida või päevas 10x üht ja sama meetripikkust peenart rohida. Ja ohjeldamatult kamandada kõiki teisi, et need jumala eest kallil tööpäeval niisama rahus olla ja omi asju teha ei saaks!

Suu ei püsi neil ka minutikski kinni, aga sellega on sama lugu, nagu toimetustega: mõtestatud jutt saab 10 minutiga räägitud ja kogu ülejäänud päeva tuleb kas rääkida u iga 3 minuti tagant, kuidas naabrimutil ununes poest petti osta ja ta kass kolm aastat tagasi kaheksateist poega koju tõi või kommenteerida oma igat väiksematki liigutust või siis püüda iga hinna eest kõiki laisku silmapiiril olevaid inimesi kuidagi tööle õhutada.

Ühesõnaga väsitav on elu nende “toimekate ja energilistega”, ehk saad isegi aru, millele ma vihjan!

Seda kassipoegade lugu pole ma kuulnud, aga muu klapib täpselt. Eriliselt väsitav on, kui pead sellise pidurdamatu jutupaunikuga paarisaja kilomeetri kaugusele suvilasse sõitma. Olen paaril korral auto kinni pidanud ja öelnud, et “räägi oma jutt ära, siis sõidame edasi”. Pärast seda on muidugi vaikus, aga mul endal paha tunne. Kunagi on ta öelnud, et kui kogu aeg juhiga rääkida, siis ei tule juhil uni peale. No ei tule jee, kui peale 15 minutit oled sellest teise valimatust kommentaaridevadast rampväsinud.
Minu arvamus muidugi tänapäeva inimeste väsimusest on see, et infomüra meie ümber on nii suur, et inimene ei suuda sellega toime tulla. Ja silmade ees on pidevalt üks või mitu väsitavat ekraani.
Lähen nüüd selle õpetliku jutu peale parem aiatöid tegema 😉

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Pereelu ja suhted Pereliikmete väsimus