Esileht Sünnitus Perepalat (Tartu kliinikum)

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Perepalat (Tartu kliinikum)

Postitas:

Hei!

Tartus sünnitajad, kuidas perepalatite saadavusega on? On haigla ülekoormatud ja kõigile ei jagu või ikka mingi lootus on?
Kuna esimese lapse sünnitasin väikelinna haiglas, siis korraldus teistsugune nagu aru olen saanud ja sooviks kogemusi- kas perepalatisse saab alles siis, kui laps juba sündinud? Kui kogu sünnituse ja sellele eelneva protsessi juures soovib abikaasa olla, siis kus see valutamise periood ollakse?

Tänan vastajaid 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 10:56; 24.02 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sünnitasin Tartus küll ligi 5 aastat tagasi, aga üldine korraldus peaks sama olema.

Perepalati saadavus selgub tõesti alles pärast sünnitust. Kui ma sünnitama läksin, oli ülilämbe suveöö ja sünnitusosakond oli puupüsti täis (pidin üle poole tunni ootama, et keegi mind üldse läbi vaataks, valud olid 2-3minutiliste vahedega ja 1,5 tundi hiljem oligi laps käes – esimene sünnitus kusjuures!). Sellest hoolimata saime perepalati.

Kui läbivaatuse põhjal otsustatakse, et oled sünnitaja (avatus peaks olema ca 4 cm, teatud juhtudel tehakse ka erand), siis juhatatakse sind sünnitustuppa, kuhu mees võib loomulikult ka tulla. Seal saab omaette valutada, kuni hakkavad pressid ja ämmaemand assistendiga tuleb appi. Valutamise protsessi ajal personal eriti juures ei ole, tehakse KTG ja käiakse vahel kontrollimas. Sünnitusosakond ja sünnitusjärne osakond (sh perepalatid) asuvad erinevatel korrustel, nii et pärast paaritunnist taastumist sünnitustoas juhatatakse teid teise osakonda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 2017. Mul oli küll esilekutsumine aga protseduur oli selline, et kui hakati esile kutsuma, siis viidi sünnituspalatisse, kus võis mees ka olla. Kuna esilekutsumine ei õnnestunud, siis viidi tagasi sünnituseelsesse, kus külalised võisid olla teatud ajal.
See trall lõppes erakorralise keisriga, mille juures sai ka mees olla. Intensiivis lubati tal olla vist 20min. Perepalati saime kohe kui mind intensiivist välja lubati. Mina ütlen oma keisri põhjal, et tavapalati voodi on.mugavam. Perepalatis on voodi väga madal ja pehme. Raske on püsti saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu igatahes perepalatid täis ja mul paar tuttavat kes TÜ kliinikumis sünnitasid siin nädala jooksul, nemad perepalatit ei saanud. Kolmandate laste beebibuum :)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin jaanuari teises pooles ja sain ilusti perepalati. Üldiselt ei ole mõtet küsida, kas olid täis või saadaval, sest sees ollakse nii 2-3 päeva tavaliselt ja kunagi ei või ennustada, mis seis parajasti siis on, kui sina sinna jõuad. Eks neid koguaeg jooksvalt vabaneb. Oluline on öelda KOHE sünnitama minnes, et soovid perepalatit, mitte alles siis, kui laps on juba käes. Ja perepalatisse saad siis, kui laps on sündinud. Alguses toibute natuke aega sünnitustoas. Sünnitustoas, kus valutamine käib, saab ka mees koos sinuga olla. Edu selles raskes, aga rõõmsas ettevõtmises 🙂

Kui perepalatite voodidest rääkida, siis keisriarmiga võib-olla tõesti tavalapalati voodist kergem üles saada, sest see on kõrgem, aga olen keisriarmiga ka perepalatis olnud ja sain hakkama. Muus mõttes perepalat ikka parem. Tavapalatite “haiglavoodid” on hirmus kõvad (minu jaoks). Kui suure kõhuga sünnituseelses osakonnas sees olin, siis öösel magada ei saanud, puusad valutasid hirmsasti ja teise külje keeramini oli väga suur ettevõtmine. Perepalati voodi on pehmem (selline tavavoodi). AGA viimati olid perepalatis nii karedad linad, et tundsin ennast nagu pritsess herneteral. Küünarnukid ja põlved olid kojujõudmise ajaks punased, kibedad ja peaaegu katki hõõrutud nende linade peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastajatele!

Perepalati soovi üks suurtest põhjustest ongi, et kuna esimene sündis keisriga ja ilmselt ka nüüd (pole veel otsustatud), siis ei kujutaks ette tavapalatis olemist ja üksi hakkamasaamist. Loomulikult ei pruugi seekord taastumine nii raske olla, aga esimesega lausa keelati 24h püsti tulla voodist. Ja loomulikult tahab abikaasa ise ka kogu aja juures olla, kui välja arvata sünnituse lõpp keisriga ja raske taastumine, siis muus osas oli see meie jaoks kui puhkus 😀 Ilmselt väikse haigla eelised, poputati korralikult :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 10:56; 24.02 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nali naljaks, aga perepalati saamise mõttes tasub hommiku poole sünnitada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Sünnitus Perepalat (Tartu kliinikum)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.