Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pereplaneerimine – kuidas rahaliselt kasulikum?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Pereplaneerimine – kuidas rahaliselt kasulikum?

Plaanime teist last ja praegu siis mõtisklen siin, et kuidas oleks rahaliselt kasulikum – viimane vanemahüvitis laekub mul augustis. Kuna kodulaen tahab maksmist, siis saan aru, et dekreeti minek ei ole kasulik vaid kasulik oleks kohe peale lapse sündi hakata vanemahüvitist saama? Kas aastanumber enam rolli ei mängi siin miskil moel? Selles mõttes, et kas miski muutub, kui sünnitan 2012 aastanumbri sees või juba 2013? Tänan, kes vastata jõuab! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laste vanusevahe st sünnivahe jääb alla 2a6k, saad eelmisega sama VH.

Mis aastal laps sünnib pole üldse oluline.

Kokkuvõttes ROHKEM raha saad, kui võtad dekreedi(minnes 30p enne tähtaega) ning siis VH.

Võit on u 1kuu miinimumpalka(sünnituse-eelne dekreet,) + 3,6 k lht I lapse eest+4,6 k eest puhkus ja puhkusetasu

aga
samas tuleb oodata 5-5,5 k kuni laekub vahe kompensatsioon(korraga 3,6 k eest vaheraha dekreedirahast VH suuruseni) ja I VH.

Paljud eelistavad VH lapse sünnist, kuna ei näe võimalust 5-5,5 k u miinimumpalgaga hakkama saada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljaks oled planeerimisega jäänud.
Kui sünnitaksid augustis, saaksid I VH lõpust juba II VH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kaalusin kaua,kas jääda dekreeti või hakata kohe peale 3.lapse sündi saama VHst. Samuti kodulaen tasuda, kuid olin ikka nii palju kõrvale pannud,et min dekreedirahadega ja igakuiste väljamaksetega kasutushoiuselt majandasime kenasti selle kuuni ära. Nüüd täitsa hea naistepäeval mõnus summa konole saada :)samas nagu rohkem kui VH poleksi ju igakuiselt vaja 🙂

Otsustasin dekreeti jäämise kasuks just seetõttu, et saaks kauem kodus olla ja tööle naastes lapsed suuremad.

Pidage mehega nõu ja kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pereplaneerimine – kuidas rahaliselt kasulikum?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.