Esileht Pereelu ja suhted Peres asjade kogumise “haigus”

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Peres asjade kogumise “haigus”

Postitas:

Kuidas tulla toime lähisugulastega (ema, isa, vanaema…), kellel on asjade kogumise haigus. Ma olen püüdnud selgitada, et ei ole normaalne prügi korteris hoida, riideid, mida kunagi ei ole kantud virnadesse laududa, et teatud raamatud ei oma väärtust ja ei ole vaja neid koju kokku tassida kui tasuta antakse… Aga mitte miski ei mõju.
Mis teha?
Muidugi võiks mõelda, et ah, ma nendega ei ela enam, mis see minu asi on. Aga ma olen kurb, et mulle kallid inimesed rämpsu ja kola keskel elavad (pole saanud aastakümneid remonti teha ega midagi). Kas ma saan neid kuidagi ümber veenda? Kuidas saaks asja muuta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 22:41; 05.02 10:42; 05.02 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saagi ümber veenda, see on elustiil. vaata netist märksõna \”hoarders\” alt dokfilme. ravi on vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb avada muuseum, las teised saavad ka osa sellest, mida koju kantakse. Raamatud nüüd kahjuks rämpsu all ei liigitu mittekuidagi. Vaat kui hakkavad taarakaste ja prügikaste tuulama, sealt riideid ja katkisi esemeid koju tooma, vaat siis on kuri karjas.
Muuta saad seda, et sina ise elad oma elu selliselt, et oled õnnelik ja teed alati õigeid valikuid. Teised täiskasvanud inimesed saavad oma eluga teha täpselt seda, mida heaks arvavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 04:03; 05.02 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu naaber on selline – töötas kohas, kui liikus humanitaarabi. Kastide viisi tassis seda koju – ime et lubati selleist asja, kogu elamine oli neil asju täis, siis käis uurimas – et meil on keldribox vaba, kas tohib sinna panna. lubasin – ka seal on üks 10 telekakasti täit asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No okei, isegi kui raamatud kunagi rämpsu alla ei liigitu, siis pole ju vaja endale koju neid juurde tuua, kui kodus ruumi pole.
Üks vanemate naaber kolis hiljuti minema. Kõike oma kola kaasa ei võtnud, pakkus mu emale. Ema võttis kõik pakutud asjad vastu. Ma ei taha mõelda, mis siis saab kui veel paar inimest nende majast kolima peaks…
Kägu 04:03, sul on muidugi õigus, nad teevad nii nagu heaks arvavad, aga sa ei kujuta lihtsalt ette, millistes tingimustes minu kallid vanemad elavad. Oleks nad lihtsalt täiskasvanud, aga nad on minu kallid vanemad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 22:41; 05.02 10:42; 05.02 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka vaadanud dokfilme inimestest, kes \”rämpsu\” koguvad. See tõsine probleem siiski, oleneb muidugi palju tal seda träni kodus on. Mõnedel ikka põrandast laeni, nii et endal pole kuskile istuda-astuda. Nende inimeste jaoks on neil asjadel suur väärtus, ära ei raatsita midagi visata! Mina ka oleks mures kui nt. mu ema nii asju koguks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjade kuhjamisega üritakse end kaitsta. Ilmselt tunnevad nad end neil pole väärtust ja asjade kojutoomisega tõuseks ka nende endi väärtus. Siin on hulgaliselt tulekahjusid viimasel ajal, kus pered jäävad kõigest ilma. Pakud äkki vanematele, et ühe osa võiks neile annetada. Kaastunne ehk paneb midagi oma kodust äraandma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 04:03; 05.02 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kogumine on väga tõsine haigus. Teemaalgataja loos on positiivne see, et mõlemad vanemad on \”kogujad\”, selle eluviisi vastane ei ela samas korteris. Oluliselt ruineerivam on olukord, kus kogujaks on üks abikaasadest ja teine unistab ilusast elamisest.
Ma ei ole kuulnud, et sellest haigusest keegi Eestis terveks oleks ravitud. Ameerika lavastatud \”tõsieludokke\” keeldun tõe pähe tarvitamast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oprahi saates oli kunagi ühest naisest juttu, kes kogus igast kola ja jõulukinke hakkas varuma juba märtsikuus ja kuna kingid kadusid kola sisse ära, siis oli vaja juuni kuus uusi hakata ostma. Abieluvoodi, kus ta koos oma mehega magas, ssiis mees ei mahtunud juba ammu sinna ära. Naisel oli ainult väike osa voodist veel vaba, kuhu ta ise külili magama mahtus. Ma ei teagi, kus see mees lõpuks magas.

Appi tõttas siis Oprah isiklikult ja maja tassiti kõigest kolast tühjaks. Renditi angaarid, kus hakati asju müüma. Enne oli vaja tal ära teha SUUR töö! Kolme kohta laduda asju, mida ta vajab, mida ei vaja ja kolmas, kus hakkas uuesti vaatama. Esialgu oli see virn, kus peaks olema asjad, mida ei vaja, tühi. Kuid siis tegi südame kõvaks ja asjad, mida vajas, oli tõsiselt minimaalse suurusega.

Asjade müügilt teenis ta väga hea summa! Ma ei tea, kuidas sellel naisel praegu läheb ja kas ja kuidas ta sellest probleemist vabanes.

Ehk on võimalik seda saadet veel kuidagi otsida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina ei saa mitte midagi teha. Niikaua, kuni naabrid kuhugi kaebama ei lähe, pole Sul isegi seaduslikku alsut mitte midagi ette võtta. On olemas võimalus, et lähevad psühhiaatri jurde, aga kardan juba ette, et mõlemat vanemat Sa selleks nõusse ei saa.
Kahjuks lähedalt nähtud. Lõppes see siis, kui inimene enam ise majast välja ei pääsenud. Jõuga hakati otsast pihta, tuba toa haaval, saatjaks sajatused ja sõim. Isegi pärandusest ähvardati ilma jätta. Seal lihtsalt ei saanud teisiti, oli vaja ehitada uus ahi, vana oli tuleohtlik, aga ümberrigi laiutas räps. Nii see samm ette võetigi. Kurtis oma naabritele-tuttavatele surmani, millised halvad lapsed tal on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tuleb avada muuseum, las teised saavad ka osa sellest, mida koju kantakse. Raamatud nüüd kahjuks rämpsu all ei liigitu mittekuidagi. [/tsitaat]
raamatute hulgas on palju rämpsu paraku. enam ei ole see kauge aeg, kui raamatud kallimad kui kullakoormad olid ja raamat teed tarkuse varasalve tähistas. praegusel ajal on nii palju lollust trükisõnana välja lastud, et piinlik lausa. ei ole mingit südametunnistusepiinagi selline jama prügikasti lennutada. vaata kasvõi ringigi, kes ennast tänapäeval kirjanikuks peavad! vanasti tuli see nimetus välja teenida, koos rahvapoolse austuse ja lugupidamisega. tänapäeval kirjutab iga poolkirjaoskamatugi omal facebookis ametiks, et freelance writer ja nii ongi tema arust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me tegime kord sellise elamise nö väevõimuga puhtaks. Paari aasta pärast oli samasugune.
Kõige kurvem ongi see, et lastega ei saa sinna kauaks minna, ööbimisvõimalust ei ole. Ja piinlik ka, et elamine selline välja näeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Me tegime kord sellise elamise nö väevõimuga puhtaks. Paari aasta pärast oli samasugune.
Kõige kurvem ongi see, et lastega ei saa sinna kauaks minna, ööbimisvõimalust ei ole. Ja piinlik ka, et elamine selline välja näeb.[/tsitaat]

Jah nii ta ongi et mitte midagi ei aita kui inimene ise abi ei taha. Sa võid tal vägisi korteri tühjaks teha aga sellest ta saab ainult vimma juurde. See vägisi korteri tühjendamine tundub neile sama õudsana nagu sulle tunduks see kui korterisse oleks sisse murtud.

Kes inglise keelest aru saavad siis otsige märksõnu \”hoarding\”, selle kohta on palju infot. Sellel lehel on palju abi:
http://childrenofhoarders.com/wordpress/?page_id=2610

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 20:18; 06.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega jah, nemad ise ei näe selles probleemi, seega ei vaja nad ka abi (st ravi) enda arvates.
Mõtlen just seda, et kui asi nii edasi läheb, no siis varsti ei saa ma oma beebit vanaema ja vanaisa juurde viia, mine sa tea, kust mis lapsele kaela võib sadada. Praegu ta veel ei liigu ise ja asju kätte ei saa, aga kui ta kõik võtma hakkab, siis on vanavanemate kodu lapsele suisa ohtlik.
Asjade hunnikute taga on koledad kohati auklikud seinad, läbikulunud põrand, hallid laed, kus värv lahti… Olen emale püüdnud selgitada, et tehku kasvõi sanitaarremont, ema ütleb, et temal pole raha ja tema on sellele käega löönud. Kurb…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 22:41; 05.02 10:42; 05.02 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki nad on valmis sulle kui oma lapsele neid asju ära andma. Sa teed näo, et sa tohutult vajad mingeid asju nende juurest. Kui annavad, siis tassid minema ja müüd maha või viskad minema. Niimoodi saaks ehk jupp-jupi haaval asju vähemaks. Kui müüd, siis saadud raha kogud remondi jaoks. Aga ega tea, võib-olla täidetakse tühjaks jäänud koht juba järgmisel päeval veel suurema kolaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu vanaema oli ka innukas koguja, aga kui ta enam koristada ei jaksanud ja pidevalt asjade otsa komistas ning kukkus (või kukkusid asjad talle peale), palus ta ise minu abi ebavajalikest asjadest vabanemiseks. Tema soovis asjad lihtsalt ära visata, aga mina soovitasin tal paremad asjad müüki panna. Nüüd on asjade kogumisest saanud müügihullustus 🙂 Ta müüs isegi osa toalilli maha, sest lilled paljunesid, mõned kasvasid väga suureks ja ruumi nendele enam ei jätkunud.
Vanaema ise on praegu rahul. Elamine on lihtne ja koristamine ei käi üle jõu (muidugi aitan teda, kui miski ikka liiga raske on). Ütleb, et asju ta hauda kaasa ei võta, ja paljusid asju tal tõesti enam vaja ei lähe. Ja ise ütleb, et ärge tooge mulle enam mittevajalikke asju 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need kogujad on vanemad inimesed, kes veel mäletavad kas sõda või sõjajärgset viletsust, siis nendele põlvkondadele võib olla asjade kogumine reaktsioon rasketele aegadele. Minul vanaema ei raatsinud visata midagi ära. Elasin lihtsalt selle aja üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õde hoidid alles kõik oma laste riided – mina sain neid kasutada- koledad viskasin ära. Nüüd hoian mina alles oma laste riided( vähemalt osa, sest ruumi pole kõigele) Ka olen siiani alles hoidnud laste koolis ja lasteaias tehtud tööd ja vihikud – Kõik on aastate lõikes ja laste nimedega korralikult riiulisse arhiveeritud. Aga 3nda lapse asjad enam ei mahu – plaanin hakata otsast korrektuuri tegema ja osasid igavamaid tõid ära viskama. Laps saab ise otsustada -kas raatsib ära visata. Ma ei leia,et mu laste asjade hoidmine on prügihullus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema põeb ka kogumishaiguse all. Vanasti oli meil korteri kõik toad põrandatest laeni kappe täis ehitatud, nüüd elab ta üksi suures majas, samamoodi – kõik ühtlaselt kappe täis ja kraami jaoks jääb ruumi teadagi puudu. Kui tal siis midagi vaja leida on, siis käib hirmus tuulamine paar päeva ja tihti on tulemus, et vot ei leia praegu.
Mina lihtsalt naeran selle üle. Mis sa ikka teed. Kui lapsed olid väikesed, siis kõige suurem hirm oli mul kõiksugu keemiaga. Seda tal ka ikka kõikvõimalikul kujul ja lastele kättesaadavates kohtades. ega enne aru ei saanud kui mu väiksem poiss lasi kärbsemõrki endale silma – siis korjas need ära vähemalt.
Aga mina sinu asemet hakkaks jah rääkima, et ma ei saa last varsti enam siia tuua, siin liiga ohtlik. Äkki on nad nii nõus midagi muutma…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad jälle on avastanud kirbuturu kui hea võimaluse pensionile lisaraha juurde saada. Nii nad enam vanadest asjadest kinni ei hoia, vaid sorteerivad julgelt oma vanu riideid, vanu raamatuid ja nõusid ja on õnnelikud, kui miskit õnnestub väikeseks rahaks teha. Ehk see, et asjade eest õnnestuks raha saada, motiveeriks ka Su vanemaid. Sain aru, et remondiks raha ei jagu, kui asjade eest tekiks mingi summa nt remondiks või puhkuseks, näeksid nad ehk asju teise pilguga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ega jah, nemad ise ei näe selles probleemi, seega ei vaja nad ka abi (st ravi) enda arvates.
Mõtlen just seda, et kui asi nii edasi läheb, no siis varsti ei saa ma oma beebit vanaema ja vanaisa juurde viia, mine sa tea, kust mis lapsele kaela võib sadada. Praegu ta veel ei liigu ise ja asju kätte ei saa, aga kui ta kõik võtma hakkab, siis on vanavanemate kodu lapsele suisa ohtlik.
Asjade hunnikute taga on koledad kohati auklikud seinad, läbikulunud põrand, hallid laed, kus värv lahti… Olen emale püüdnud selgitada, et tehku kasvõi sanitaarremont, ema ütleb, et temal pole raha ja tema on sellele käega löönud. Kurb…
[/tsitaat]

Sa võid ju neile öelda et kui ohtlikke asju ära ei korista siis sa beebit sinna ei too – aga valmista end ette selleks et nad ei korista. Paljud-paljud kes rämpsu koguvad armastavad oma träni rohkem kui kedagi teist, rohkem kui sind ja sinu last. Ja kui seda träni veelgi juurde tuleb siis ühel hetkel avastad et sind ennast ei lasta külla sest vanemad varjavad oma rämpsukogumist.

See on haigus, ja sina ei saa sinna midagi parata et nad prügi korjavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 20:18; 06.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täpselt sama probleem. Öeldakse vastu, et ei taha ära visata, ei ole aega sellega tegeleda, äkki läheb seda kunagi vaja…jne. Kodu on nagu kolakamber juba…õudne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu vanaema ka kogus asju. Koristasin, aga kui uuesti külla läksin – kõik samamoodi, loobusin täiesti. Saan aru, et tema kiiks tulenes ilmselt sõjaajast, lapsed kasvatas sisuliselt üksi üles ja pidi eimillestki midgagi tegema ja sel juhul tõesti kõik kulus marjaks ära. Ema aga – temal pole vajadust küll koguda, aga talle ei ole korras elamine prioriteet. Ja nii tal ka virnad kõrguvad. Ma ei taha tema juurde külla minnagi. Need, kes kõrvalt asja vaatavad, neile tundun ma muidugi imelik, et ema juures ei käi, aga mis teha, saan sealt sellise masenduse, et õudne :(. Samas kui ta teiste juures külas on, peab end igati korrektselt üleval ja ise veel intelligentne inimene. Kahju on, aga no midagi ei oska teha ja usk on ammu juba kadunud, et ta end muudaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted Peres asjade kogumise “haigus”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.