Esileht Ilu ja tervis Peres kõhuviirus, teised oksendavad, mina ainult iiveldan?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Peres kõhuviirus, teised oksendavad, mina ainult iiveldan?

Postitas:
Kägu

Juba teisipäevast saati, mil esimene pereliige (laps) haigeks jäi, olen oodanud, et millal mul siis see jõle haigus algab. Siiani on aga jäänud ainult mees ja poeg; tütrel oli natuke kõht lahti ja kõhuvalu, mina olen u kolm päeva ringi käinud iiveldusega – kord on, kord pole – ja iga päev pea valutab vastikult. Mees arvab, et mul on psühhosomaatilised sümptomid (st et ma kindlasti jään ka haigeks, lihtsalt läheb aega; seekord oli ka päris tõsine teistel – 39 palavik ja korralik oksendamine). Hakkan ennast juba imelikult tundma – et ma nagu teeskleks. Samas ma tunnen, et päris tavapärane normaalne olla pole. Söön ettevaatlikult, aeg-ajalt iiveldab, väsimus ja loidus on, pluss see igapäevane peavalu… Ühesõnaga, mis teie arvate, kas see on normaaln, kui üks-kaks pereliiget seda haigust nn täisjõul ei põe?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

erinevate inimeste immuunsussüsteem reageerib samale viirusele erinevalt. me olime ka kolmekesi ribu-radapidi kõhuviiruses. mul algas kõhulahtisusega lõuna paiku, õhtul lisandus oksendamine ja kõrge palavik, järgmisel hommikul oli vaid üüratu väsimus ja nõrkus. laps alustas järgmisel õhtul oksendamisega, kõht läks lahti hiljem, tema palavik tõusis vaid 37,5-ni. viimasena jäi haigeks mees, tal oli palavik mitu päeva jutti, oksendas, aga vähem, kuid pikema aja vältel, rohkem oli tal iiveldust, olid gaasid sees, aga kõhtu lahti ei löönud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult võib viirus avalduda erinevatel inimestel erineva raskusastmega või ei jää üldse haigeks või on sümptomid vaevumärgatavad. Või kes oksendab, kellel lööb kõhu lahti või ainult palaviku, avaldub erinevalt.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, kui loll küsimus…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, kui loll küsimus…

Aga nii tore, et sina ikka selliseid häid vastuseid anda oskad.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule(ema) pole kunagi lapse okse ega kõhuviirused nakkunud. Kui nüüd mõtlema hakkan, siis okseviirust ei ole mul ikka 10+aastat olnud. Järelikult hea ja tugev seedesüsteem.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule(ema) pole kunagi lapse okse ega kõhuviirused nakkunud. Kui nüüd mõtlema hakkan, siis okseviirust ei ole mul ikka 10+aastat olnud. Järelikult hea ja tugev seedesüsteem.

Sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule(ema) pole kunagi lapse okse ega kõhuviirused nakkunud. Kui nüüd mõtlema hakkan, siis okseviirust ei ole mul ikka 10+aastat olnud. Järelikult hea ja tugev seedesüsteem.

Lihtsalt täiskasvanu immuunsus on tugevam kui lapse alles väljakujunev immuunsus (ja haigustega võideldes see arenebki, seepärast lapsed jäävad kergemini ja tihedamini haigeks, paljude haigustekitajatega kokku puutudes immuunsüsteem areneb ja tunneb need hiljem kergemini ära, praktiliselt kõik lapsed on väikelapseeas tihedamini haiged kui koolieaks ja täiskasvanuna. Kui laps on nt kodune ja väga haigustest eemale hoitud, siis saab tema oma haiguseralli kätte algklassides, kuigi ka siis on juba 7a+ organism tugevam haigustega kui 3-4aastane). Ka meie peres on mingi kõhuviirus sees, mis kolmest lapsest üle käinud, aga täiskasvanud pole haigeks jäänud (3x üle õla).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule(ema) pole kunagi lapse okse ega kõhuviirused nakkunud. Kui nüüd mõtlema hakkan, siis okseviirust ei ole mul ikka 10+aastat olnud. Järelikult hea ja tugev seedesüsteem.

Sama.

Ka sama!

Ma siiski usun, et siin on mängus isiklik hügieen. Inimene, kes peseb tihti ja korralikult käsi, naljalt ei nakatu sellistesse viirustesse.

Ma tõsiselt imestan, kui kuulen jutte kõhuviirustest, sest inimesel endal on väga suur roll sellest haigusest hoidumiseks. See levib ju eelkõige määrdunud pindade kaudu. Ehk siis pese käsi ja oled terve.

Töö juures on ka need kolleegid, kes alailma kõhuviirusega haiguslehel olnud, kuulutanud, et ei näe mingit mõtet pärast vetsu või väljast tulemist (ühiskondliku transpordi kasutamist) käsi pesta. Samuti need inimesed naeravad nende üle, kes puuvilju pesevad. Eriti mandariine – no ega ma koort söö, et peaks mandariine pesema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule(ema) pole kunagi lapse okse ega kõhuviirused nakkunud. Kui nüüd mõtlema hakkan, siis okseviirust ei ole mul ikka 10+aastat olnud. Järelikult hea ja tugev seedesüsteem.

Sama.

Ka sama!

Ma siiski usun, et siin on mängus isiklik hügieen. Inimene, kes peseb tihti ja korralikult käsi, naljalt ei nakatu sellistesse viirustesse.

Ma tõsiselt imestan, kui kuulen jutte kõhuviirustest, sest inimesel endal on väga suur roll sellest haigusest hoidumiseks. See levib ju eelkõige määrdunud pindade kaudu. Ehk siis pese käsi ja oled terve.

Töö juures on ka need kolleegid, kes alailma kõhuviirusega haiguslehel olnud, kuulutanud, et ei näe mingit mõtet pärast vetsu või väljast tulemist (ühiskondliku transpordi kasutamist) käsi pesta. Samuti need inimesed naeravad nende üle, kes puuvilju pesevad. Eriti mandariine – no ega ma koort söö, et peaks mandariine pesema.

Olen täpselt samal arvamusel: kõhuviirused on eelkõige hügieeniküsimus. Aga jah, oleme meiegi saanud perega tunda teiste iroonilist naeratust ja silmade pööritamist, kui juttu tuleb puuviljade ja käte pesemisest.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tõsiselt imestan, kui kuulen jutte kõhuviirustest, sest inimesel endal on väga suur roll sellest haigusest hoidumiseks. See levib ju eelkõige määrdunud pindade kaudu. Ehk siis pese käsi ja oled terve.

Ma ka imestan, pole mitte kunagi seda õnnestunud saada, vanus 52.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule(ema) pole kunagi lapse okse ega kõhuviirused nakkunud. Kui nüüd mõtlema hakkan, siis okseviirust ei ole mul ikka 10+aastat olnud. Järelikult hea ja tugev seedesüsteem.

Sama.

Ka sama!

Ma siiski usun, et siin on mängus isiklik hügieen. Inimene, kes peseb tihti ja korralikult käsi, naljalt ei nakatu sellistesse viirustesse.

Ma tõsiselt imestan, kui kuulen jutte kõhuviirustest, sest inimesel endal on väga suur roll sellest haigusest hoidumiseks. See levib ju eelkõige määrdunud pindade kaudu. Ehk siis pese käsi ja oled terve.

Töö juures on ka need kolleegid, kes alailma kõhuviirusega haiguslehel olnud, kuulutanud, et ei näe mingit mõtet pärast vetsu või väljast tulemist (ühiskondliku transpordi kasutamist) käsi pesta. Samuti need inimesed naeravad nende üle, kes puuvilju pesevad. Eriti mandariine – no ega ma koort söö, et peaks mandariine pesema.

Olen täpselt samal arvamusel: kõhuviirused on eelkõige hügieeniküsimus. Aga jah, oleme meiegi saanud perega tunda teiste iroonilist naeratust ja silmade pööritamist, kui juttu tuleb puuviljade ja käte pesemisest.

Mina olen see, kes algselt kirjutas, et pole lastelt kõhuviiruseid saanud.

Ma tunnistan ausalt, ma olen väga kehva kätepesija. Mul ilmselt lihtsalt on ülimalt tugev seedesüsteem. Küll aga on mu nõrk koht köha ja ülemiste hingamisteede haigused. Väiksena olid kõrvad.

Laps on mul juba peaaegu 10. Ka tema oli üllatavalt terve nii lasteaias kui ka nüüd need kaks esimest kooliaastat. Aga samuti kui jäi haigeks siis olid kohe kõrvad ja kõriturse. Okseviirus on tal elu jooksul kaks korda olnud. Lahtine kõht ehk 3-4x. Kollektiivis liikus neid okse ja kõhuviiruseid palju, mul laps enamusest neist pääses.

Samas mul on üks sõbranna, kellel lapsi pole ja tema jälle on väga väga tihti just kõhuviiruses.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tunnistan ausalt, ma olen väga kehva kätepesija.

Kui vähe peseb kehva?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tunnistan ausalt, ma olen väga kehva kätepesija.

Miks? Ka juhul, kui ei haigestu, siis kas on meeldiv räppa suhu panna?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täpselt samal arvamusel: kõhuviirused on eelkõige hügieeniküsimus. Aga jah, oleme meiegi saanud perega tunda teiste iroonilist naeratust ja silmade pööritamist, kui juttu tuleb puuviljade ja käte pesemisest.

Ma olen 47. aastane ja kõhuviirust põdenud pole kordagi… Ka pole mul seni avaldunud ühtegi allergiat ega mingit toidutalumatust.

Küll pole ma kunagi pesnud banaane, apelsine, mandariine, arbuusi, õunu  jms isegi maasikad-viinamarjad söön tihti otse karbist, ammu enne koju jõudmist ära…

Olen ilmselt see karastatud nõukaaegne väljalase, kes maalapsena ongi harjunud otse peenrast tõmmatud porgandit, otse põõsast korjatud marju, otse puu alt võetud õunu, metsaservast vaarikaid, kraavikaldalt maasikaid  jne sööma. Kohe laudast toodud, värskelt lüpstud rammusat piima jooma.. Ei pastöriseerinud ega steriliseerinud sel ajal keegi midagi. Kukkus lapsena õues ringi joostes võileib või pirukas käest maha, no mitte just pori sisse, siis võtsid üles, puhusid purud pealt ja sõid edasi..

Tänapäeva ülisteriilseks muutunud ühiskond ongi nõrga seedesüsteemi ja immuunsusega paraku..

 

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll pole ma kunagi pesnud banaane, apelsine, mandariine, arbuusi, õunu  jms isegi maasikad-viinamarjad söön tihti otse karbist, ammu enne koju jõudmist ära… Olen ilmselt see karastatud nõukaaegne väljalase, kes maalapsena ongi harjunud otse peenrast tõmmatud porgandit, otse põõsast korjatud marju, otse puu alt võetud õunu, metsaservast vaarikaid, kraavikaldalt maasikaid  jne sööma. Kohe laudast toodud, värskelt lüpstud rammusat piima jooma.. Ei pastöriseerinud ega steriliseerinud sel ajal keegi midagi. Kukkus lapsena õues ringi joostes võileib või pirukas käest maha, no mitte just pori sisse, siis võtsid üles, puhusid purud pealt ja sõid edasi.. Tänapäeva ülisteriilseks muutunud ühiskond ongi nõrga seedesüsteemi ja immuunsusega paraku..

Kuulge vabandage! Kätepesu sooja vee ja seebiga ei ole nüüd küll mingi ülisteriilsus. See on täiesti keskmine, tavaline hügieenitoiming, mida peaksid kõik inimesed regulaarselt tegema.

Maha kukkunud pirukal ilmselt ei ole tõesti mingeid selliseid pisikuid (kui see just kellegi väljaheitele ei kuku), mis tervisehäda põhjustavad. Küll aga võib mingid soolekepikesed saada wc-st, ukselinkidelt, ühiskondlikust transpordist jne. Suur hulk halbu baktereid elab arvuti klaviatuuril, hiirel, telefonil…

Ja see on muidugi jabur, et inimene arvab tõsimeeli, et kui ta sööb pesemata lõunamaiseid puuvilju, mis on pritsitud krt teab, mis kemikaalidega, et see siis tema üldist kuidagi immuunsust tugevdab. Need kemikaalid ei pane sind ehk tõesti kohe homme voodisse. Küll aga mõjutavad sinu tervist pikemas plaanis. Ja kui see kunagi hakkab tervises kajastuma, siis see ei löö muidugi kõhtu lahti, vaid mõjutab organismi laiemas plaanis – hormoonsüsteemi, vereloomet, neuroloogilist tervist jne. Ja ilmselt saavad paljud vähidki alguse just nendest kemikaalidest.

Nii et muiga aga edasi nende mandariini pesijate üle.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et muiga aga edasi nende mandariini pesijate üle.

Sa pesed banaane, apelsine ja mandariine?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noroviiruse puhul on muide leitud, et nakatumisvõime sõltub veregrupist, erinevatel tüvedel võib see erinev olla, aga üldiselt B veregrupiga inimesed nakatuvad harvemini:
https://biology.indiana.edu/news-events/newsletters/2020-spr-newsletter/norovirus.html
Minu puhul see vist isegi kehtib, mul on B veregrupp ja kui mõni pereliige on kõhuviiruses, siis enamasti ma ei tunne midagi või on päev-paar natuke “hõre” olemine lihtsalt ja kõht veidi lahti. Sel talvel oli mul esimest korda natuke tuntavamalt, isegi palavik oli ühel päeval – aga sel korral oli meil ka terve pere tõsisemalt haige kui tavaliselt. Oksendanud ei ole ma oma teadliku elu jooksul kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oksendanud ei ole ma oma teadliku elu jooksul kunagi.

Õnnelik inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et muiga aga edasi nende mandariini pesijate üle.

Sa pesed banaane, apelsine ja mandariine?

Sa ei pese või? Miks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti normaalne, mul alati iiveldab olukordades, kus teised oksendavad. Nt rasedana oli jube iiveldus, kuid ma ei oksendanud. Lapsed on lasteaiast kõhuviiruseid tassinud, jällegi mees ka oksendab koos lastega, minul ainult tugev iiveldus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et muiga aga edasi nende mandariini pesijate üle.

Sa pesed banaane, apelsine ja mandariine?

Kuidas sul õnnestub mandariine koorida nii, et näpud mandariini koortega (mis on paksult kemikaale täis) kokku ei puutu? Sa koorid mandariini ära ja siis puudutad samade näppudega ju vilja, mille paned omale suhu. Või sa arvad, et see pole võimalik, et koorimisel keemikaalid näppude külge jäävad?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täpselt samal arvamusel: kõhuviirused on eelkõige hügieeniküsimus. Aga jah, oleme meiegi saanud perega tunda teiste iroonilist naeratust ja silmade pööritamist, kui juttu tuleb puuviljade ja käte pesemisest.

Ma olen 47. aastane ja kõhuviirust põdenud pole kordagi… Ka pole mul seni avaldunud ühtegi allergiat ega mingit toidutalumatust.

Küll pole ma kunagi pesnud banaane, apelsine, mandariine, arbuusi, õunu jms isegi maasikad-viinamarjad söön tihti otse karbist, ammu enne koju jõudmist ära…

Olen ilmselt see karastatud nõukaaegne väljalase, kes maalapsena ongi harjunud otse peenrast tõmmatud porgandit, otse põõsast korjatud marju, otse puu alt võetud õunu, metsaservast vaarikaid, kraavikaldalt maasikaid jne sööma. Kohe laudast toodud, värskelt lüpstud rammusat piima jooma.. Ei pastöriseerinud ega steriliseerinud sel ajal keegi midagi. Kukkus lapsena õues ringi joostes võileib või pirukas käest maha, no mitte just pori sisse, siis võtsid üles, puhusid purud pealt ja sõid edasi..

Tänapäeva ülisteriilseks muutunud ühiskond ongi nõrga seedesüsteemi ja immuunsusega paraku..

????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule(ema) pole kunagi lapse okse ega kõhuviirused nakkunud. Kui nüüd mõtlema hakkan, siis okseviirust ei ole mul ikka 10+aastat olnud. Järelikult hea ja tugev seedesüsteem.

Sama.

  1. Ka sama!

    Ma siiski usun, et siin on mängus isiklik hügieen. Inimene, kes peseb tihti ja korralikult käsi, naljalt ei nakatu sellistesse viirustesse.

    Ma tõsiselt imestan, kui kuulen jutte kõhuviirustest, sest inimesel endal on väga suur roll sellest haigusest hoidumiseks. See levib ju eelkõige määrdunud pindade kaudu. Ehk siis pese käsi ja oled terve.

    Töö juures on ka need kolleegid, kes alailma kõhuviirusega haiguslehel olnud, kuulutanud, et ei näe mingit mõtet pärast vetsu või väljast tulemist (ühiskondliku transpordi kasutamist) käsi pesta. Samuti need inimesed naeravad nende üle, kes puuvilju pesevad. Eriti mandariine – no ega ma koort söö, et peaks mandariine pesema.

Sellesse ma ei usu. Mul vist 50 aasta jooksul üks kord kõhuviirus olnud, kergel kujul. Pere liikmed olid küll haiged olnud, kuid mina kunagi ei haigestunud. Kuigi küürisin nende okset ja muud.  Olen pigem räpane inimene. Ei küüri ennast ülearu ega ka asju. Samas minu pedantlik sõbranna on iga aasta kõhutõbes.

Eks tahaks ju muidugi mõelda et minu tervise taga on minu isiklik tublidus, aga ilmselgelt mingid muud tegurid. Ei ole kõik enda teha.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lühike vastus teemaalgatajale: jah, on küll võimalik, et sama viirushaigus tekitab pereliikmetel erinevad sümptomid. Mina olen ka laste kõhuviirusi korduvalt nii põdenud, et on ainult iiveldus ja söögiisu puudus u. 1 ööpäev.

Üldiselt, neil kõhuviirustel on lühike peiteaeg ja järgmine pereliige haigestub 2-4 päeva jooksul. Kui 5p peale esimese pereliikme haigestumist pole sümtomeid tekkinud, siis võib selle pereliikme seekord pääsenuks lugeda (jäi terveks, ei haigestunud).

Laste puhul olen kogenud, et laktoos võib kõhuhaigusest juba taastuval lapsel palju pahandust tekitada – juba sööval ja ennast hästi tundval lapsel tekivad uuesti kõhuvaevused, gaasid, kõhuvalu. Seetõttu, 2-3 päeva jälgin, et toit ei sisaldaks laktoosi. Kui tahavad piimatooteid – siis ainult laktoosivabu. 4 päeval tavalisi piimatooteid ja siis need pole enam midagi halba teinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellesse ma ei usu. Mul vist 50 aasta jooksul üks kord kõhuviirus olnud, kergel kujul. Pere liikmed olid küll haiged olnud, kuid mina kunagi ei haigestunud. Kuigi küürisin nende okset ja muud.  Olen pigem räpane inimene. Ei küüri ennast ülearu ega ka asju. Samas minu pedantlik sõbranna on iga aasta kõhutõbes. Eks tahaks ju muidugi mõelda et minu tervise taga on minu isiklik tublidus, aga ilmselgelt mingid muud tegurid. Ei ole kõik enda teha.

Ju see sinu tuttav, kes on ülihügieeniline, on siiski eksinud mingil moel. Mul on ka üks tuttav, kes on muidu ülipuhas ja järgib kõiki tervisenõudeid, aga ometigi on pidevalt haige. Kindlasti peseb kõiki puuvilju ja osad lausa välistab suure nitraadisisalduse tõttu.  Kord jutu käigus selgus aga, et pärast väljast tulemist, mis sisaldab tal enamjaolt ka ühiskondliku transpordi kasutamist, ei pese ta kunagi käsi. Lausa imestas, et milleks see veel peaks hea olema.

Pestitsiidid puuviljadel ilmselt kõhulahtisust ei põhjusta. Küll aga mõjutavad sinu tervist pikemas perpektiivis. Aga see vist sind väga ei huvita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule(ema) pole kunagi lapse okse ega kõhuviirused nakkunud. Kui nüüd mõtlema hakkan, siis okseviirust ei ole mul ikka 10+aastat olnud. Järelikult hea ja tugev seedesüsteem.

Sama.

Ka sama!

Ma siiski usun, et siin on mängus isiklik hügieen. Inimene, kes peseb tihti ja korralikult käsi, naljalt ei nakatu sellistesse viirustesse.

Ma tõsiselt imestan, kui kuulen jutte kõhuviirustest, sest inimesel endal on väga suur roll sellest haigusest hoidumiseks. See levib ju eelkõige määrdunud pindade kaudu. Ehk siis pese käsi ja oled terve.

Töö juures on ka need kolleegid, kes alailma kõhuviirusega haiguslehel olnud, kuulutanud, et ei näe mingit mõtet pärast vetsu või väljast tulemist (ühiskondliku transpordi kasutamist) käsi pesta. Samuti need inimesed naeravad nende üle, kes puuvilju pesevad. Eriti mandariine – no ega ma koort söö, et peaks mandariine pesema.

Olen täpselt samal arvamusel: kõhuviirused on eelkõige hügieeniküsimus. Aga jah, oleme meiegi saanud perega tunda teiste iroonilist naeratust ja silmade pööritamist, kui juttu tuleb puuviljade ja käte pesemisest.

Mina olen see inimene ja kõhuviirust tõesti ei mäleta millal põdesin. Väiksem laps on lasteaiast toonud paaril korral see aasta, aga meie pere täiskasvanud pole külge saanud. Jah, peale WC-d peseme käsi, aga enamik puuvilju või peale väljast tulemist käte pesemine mkm.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga enamik puuvilju või peale väljast tulemist käte pesemine mkm.

Mina ütleks seda, et pesemata ja pestud puuviljal-köögiviljal on maitse erinevus. Ja mitte, et äkki mulle tundub nii, vaid see ongi nii.

Mis isu peaks olema süüa lõunamaist puuvilja, mida on ptritsitud, kellegi mustade kätega korjatud, mis on pika teekonna läbinud ja ei tea, millega kokku puutunud transpordi käigus. Kuskil laos, vbl tolmuse põrandal või kastis seisnud, lõpuks veel on poes kellegi käed need letile ladunud. Ostjad on oma mustade kätega sobranud viljade sees. Võib-olla on keegi peale aevastanud või köhinud.

Kas endal ei lähe süda pahaks arvestades seda kõike? Kui kohutavalt laisk peab  inimene olema, et ei viitsi seda väikest liigutust teha? See võtab aega ju minuti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis Peres kõhuviirus, teised oksendavad, mina ainult iiveldan?