Esileht Pereelu ja suhted Peresisene vägivald

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )

Teema: Peresisene vägivald

Postitas:
Kägu

Kunagi nägin poekassas, kuidas mees jättis naise nõutu näoga maksma, üsna palju perele valikku oli, mähkmed jne

Mäh? Mis selles imelikku. Meil maksan poes alati mina, kui koos käime. Kas siis enda või mehe kaardiga või sularahaga ükskõik kumma taskust, kuidas juhtub. Lihtsalt mees on ju tugevam ja tal on pikemad käed, et lindilt asju kiiremini kottidesse paigutada ja siis rasked kotid kärusse tõsta. KUI on selline pood, kus kohe kotti ei saa võttes paigutada.

Isegi kui on nt selveri piiksukas ja saab kohe kotti panna, siis maksan ikka mina, st teen füüsilise maksetoimingu. Naisena ma ei hakka ju kaht kuhjaga täis käru, mis kumbki kaalub rohkem kui mina, autoni vedama ja siis veel autosse tühjaks tõstma. Mina teen maksetoimingu, mees transatoimingu.

Veider, et inimene ei suuda ära tunda, mis erinevus on kahel situatsioonil.

Muidugi pole imelik, et naine poes maksab kogu pere ostukorvi eest. See, keda tsiteerid, kirjeldas ju hoopis teist olukorda.

Mina olin see, kes selle teema tegi – nägin kuidas selle naise nägi läks väga murelikuks, veel hõikas mehele, midagi et pidid ju maksma, raske südamega maksis selle summa ära. Nii kahju hakkas temast.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi nägin poekassas, kuidas mees jättis naise nõutu näoga maksma, üsna palju perele valikku oli, mähkmed jne

Mäh? Mis selles imelikku. Meil maksan poes alati mina, kui koos käime. Kas siis enda või mehe kaardiga või sularahaga ükskõik kumma taskust, kuidas juhtub. Lihtsalt mees on ju tugevam ja tal on pikemad käed, et lindilt asju kiiremini kottidesse paigutada ja siis rasked kotid kärusse tõsta. KUI on selline pood, kus kohe kotti ei saa võttes paigutada.

Isegi kui on nt selveri piiksukas ja saab kohe kotti panna, siis maksan ikka mina, st teen füüsilise maksetoimingu. Naisena ma ei hakka ju kaht kuhjaga täis käru, mis kumbki kaalub rohkem kui mina, autoni vedama ja siis veel autosse tühjaks tõstma. Mina teen maksetoimingu, mees transatoimingu.

Veider, et inimene ei suuda ära tunda, mis erinevus on kahel situatsioonil.

Muidugi pole imelik, et naine poes maksab kogu pere ostukorvi eest. See, keda tsiteerid, kirjeldas ju hoopis teist olukorda.

Mina olin see, kes selle teema tegi – nägin kuidas selle naise nägi läks väga murelikuks, veel hõikas mehele, midagi et pidid ju maksma, raske südamega maksis selle summa ära. Nii kahju hakkas temast.

Sa kirjutasid esimesena tsiteeritud kommentaari, seda vast ikka mõtlesid?

Minu jaoks kummaline olukord, sest meil on mehega sama rahakott selles mõttes, et pangakontod on ühendatud. Vahet pole, kes kuipalju maksab, kõik läheb ju siiski ühisest potist.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi nägin poekassas, kuidas mees jättis naise nõutu näoga maksma, üsna palju perele valikku oli, mähkmed jne

Mäh? Mis selles imelikku. Meil maksan poes alati mina, kui koos käime. Kas siis enda või mehe kaardiga või sularahaga ükskõik kumma taskust, kuidas juhtub. Lihtsalt mees on ju tugevam ja tal on pikemad käed, et lindilt asju kiiremini kottidesse paigutada ja siis rasked kotid kärusse tõsta. KUI on selline pood, kus kohe kotti ei saa võttes paigutada.

Isegi kui on nt selveri piiksukas ja saab kohe kotti panna, siis maksan ikka mina, st teen füüsilise maksetoimingu. Naisena ma ei hakka ju kaht kuhjaga täis käru, mis kumbki kaalub rohkem kui mina, autoni vedama ja siis veel autosse tühjaks tõstma. Mina teen maksetoimingu, mees transatoimingu.

Veider, et inimene ei suuda ära tunda, mis erinevus on kahel situatsioonil.

Muidugi pole imelik, et naine poes maksab kogu pere ostukorvi eest. See, keda tsiteerid, kirjeldas ju hoopis teist olukorda.

Mina olin see, kes selle teema tegi – nägin kuidas selle naise nägi läks väga murelikuks, veel hõikas mehele, midagi et pidid ju maksma, raske südamega maksis selle summa ära. Nii kahju hakkas temast.

No jumal, maksnud siis ise selle arve kinni, kui naisel nägu morniks läks ja sul nii kahju oli temast. Ega see ilus käitumine ju polnud, kui mees poes arve maksmisest keeldub ja ise irvitas. Naisel võis olla piinlik, et tal selline mees on.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin see, kes selle teema tegi – nägin kuidas selle naise nägi läks väga murelikuks, veel hõikas mehele, midagi et pidid ju maksma, raske südamega maksis selle summa ära. Nii kahju hakkas temast.

Kas siis oleks mehest ka kahju olnud, kui mees oleks maksnud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ent kui pöördud, siis saad oma kaela halvemal juhul vaid naeruvääristamist, mõnitusi ja sõimu, paremal juhul kuulab ametnik su lihtsalt irvitades ära, ütleb ahah, ja tuled sealt kabinetist tulema täpselt sama targana kui ennegi. Juhtum summutatakse kiirelt.

See on nii selle pärast, et nendel nö ohvriabi töötajatel tihtipeale puudub vastav haridus ja oskused mainitud sihtgrupiga tegelemisel. Lisaks ilmselt ka puudulik empaatia ning oskamatus end konkreetse abivajaja rolli panna. Pole läbitud koolitusi ega muud, mis ohvriabi töötajal olema peab ja nii ta läheb. Selliste alade peal on justnimelt pidev koolitamine ja teiste riikide kogemuse pealt õppimine ülitähtis.

Päris alati kõike koolituse puudumise taha ajada ka ei saa. Kui pereliige sõimab ja mõnitab, siis on probleem tema isikuomadustes, aga kui ametnik sõimab ja mõnitab, siis on probleem “koolituse” puudumises. Ametnikel justkui isikuomadusi polegi olemas?

Seda, et kui aastatepikkusest terrorist kurnatud ja elutahte kaotanud inimene lõpuks julguse kokku võtab ja riiklikule abile pöördub, võiks reageerida kõigel muul moel, aga mitte mõnitamise ja naeruvääristamisega, peaks taipama iga terve peaga inimene ka ilma uhkete ja kallite välismaiste koolitusteta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks kummaline olukord, sest meil on mehega sama rahakott selles mõttes, et pangakontod on ühendatud.

Kuidas selline asi võimalik saab olla? Juriidiliselt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks kummaline olukord, sest meil on mehega sama rahakott selles mõttes, et pangakontod on ühendatud.

Kuidas selline asi võimalik saab olla? Juriidiliselt.

Mis mõttes juriidiliselt? Tegemist ühe Skandinaavia pangaga. Mul on oma kontonumber, tal oma ja siis veel üks “ühine pott”, mille saldojääki näeme mõlemad. Logime sisse oma paroolidega. Tema loomulikult minu palgakontolt ise raha võtta ei saa ja mina tema omalt ka mitte, aga siiski ma nimetaks seda ühiseks rahakotiks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks kummaline olukord, sest meil on mehega sama rahakott selles mõttes, et pangakontod on ühendatud. Vahet pole, kes kuipalju maksab, kõik läheb ju siiski ühisest potist.

Sama! Aga siin tööelu all mõnitatakse selliseid inimesi, kelle peres on selline elukorraldus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks kummaline olukord, sest meil on mehega sama rahakott selles mõttes, et pangakontod on ühendatud.

Kuidas selline asi võimalik saab olla? Juriidiliselt.

Ära hakka pihta! Siin on korduvalt selgitatud, kuidas sellist asja saab korraldada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära hakka pihta! Siin on korduvalt selgitatud, kuidas sellist asja saab korraldada.

Korraldada võib ju saada, aga raha kuulub sellele, kelle kontot kasutatakse. Teine saab sinna kontoomaniku armust ligi, mingit juriidilist õigust rahale pole.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama! Aga siin tööelu all mõnitatakse selliseid inimesi, kelle peres on selline elukorraldus.

Olete heal järjel inimesed ja teil on selline elukorraldus? Vahet pole, kelle tuhanded või kümned tuhanded sinna tulevad, võtab see, kes soovib? Ma ei tea ühtki heal järjel pere, kes nii teeks. Halvemal juhul kannab mees naisele igakuiselt 2000 eurot toidu-ja taskuraha ning kõik muud kulud katab samuti, aga seda, et naine mehe kontol tuuseldaks, küll pole.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olete heal järjel inimesed ja teil on selline elukorraldus? Vahet pole, kelle tuhanded või kümned tuhanded sinna tulevad, võtab see, kes soovib? Ma ei tea ühtki heal järjel pere, kes nii teeks. Halvemal juhul kannab mees naisele igakuiselt 2000 eurot toidu-ja taskuraha ning kõik muud kulud katab samuti, aga seda, et naine mehe kontol tuuseldaks, küll pole.

Heal järjel inimesi on mitmesuguseid. Ka selliseid, kus naine teenib mehega võrdselt või rohkem. Sinu pähe mahub ainult selline olukord, kus mees peab kõiki üleval ja naine tema armust saab mingeid raasukesi. Oled ajast väga maha jäänud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heal järjel inimesi on mitmesuguseid. Ka selliseid, kus naine teenib mehega võrdselt või rohkem. Sinu pähe mahub ainult selline olukord, kus mees peab kõiki üleval ja naine tema armust saab mingeid raasukesi. Oled ajast väga maha jäänud.

Mis mõttes minu pähe mahub? Ütlesin just, et ei tea ühtki heal järjel pere, kes nii teeks. Minu tutvuskonda kuuluvadki 90% ulatuses heal järjel pered.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi nägin poekassas, kuidas mees jättis naise nõutu näoga maksma, üsna palju perele valikku oli, mähkmed jne.

See on eeldamine, mille teed oma elu põhjal. Mina maksan ka kassas ise, mehega koos poes käies. Mehe teise konto kaart on minu kasutada, sellega maksan. Aga vot, inimesed teevad tähelepanekuid endast lähtuvalt. Muidugi nõutu näoga pole ma kunagi seda tehes.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe teise konto kaart on minu kasutada, sellega maksan.

Aga miks sul enda nimel kaarti pole? Isegi, kui mees sellele reeglipäraselt raha kannab, siis kaart võiks ikka sinu nimega olla. Ja lisaks, miks ei võiks tööl käiv naine OMA arvelt, OMA pangakaardiga maksta? Naine ei pea ju olema viletsam ja väiksema maksevõimega, kui mees.

Seda on kohati nii kummaline ja isegi alandav lugeda, kuidas naised peavad iseenesestmõistetavaks, et mees maksab ja laob asjad kassalindilt poekotti, sest tal on pikemad käed. No andke andeks, aga sellise mõtteviisiga ei hakkagi mehed naisi tõsiselt võtma, kui naised ise ennast nõrgemaks teevad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe teise konto kaart on minu kasutada, sellega maksan.

Aga miks sul enda nimel kaarti pole? Isegi, kui mees sellele reeglipäraselt raha kannab, siis kaart võiks ikka sinu nimega olla. Ja lisaks, miks ei võiks tööl käiv naine OMA arvelt, OMA pangakaardiga maksta? Naine ei pea ju olema viletsam ja väiksema maksevõimega, kui mees.

Seda on kohati nii kummaline ja isegi alandav lugeda, kuidas naised peavad iseenesestmõistetavaks, et mees maksab ja laob asjad kassalindilt poekotti, sest tal on pikemad käed. No andke andeks, aga sellise mõtteviisiga ei hakkagi mehed naisi tõsiselt võtma, kui naised ise ennast nõrgemaks teevad.

See on väga hea küsimus. Aga sa topid oma nina teiste asjadesse ja see pole viisakas. Aga see on inimlik ja sellest on raske lahti saada.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe teise konto kaart on minu kasutada, sellega maksan.

Aga miks sul enda nimel kaarti pole? Isegi, kui mees sellele reeglipäraselt raha kannab, siis kaart võiks ikka sinu nimega olla. Ja lisaks, miks ei võiks tööl käiv naine OMA arvelt, OMA pangakaardiga maksta? Naine ei pea ju olema viletsam ja väiksema maksevõimega, kui mees.

Seda on kohati nii kummaline ja isegi alandav lugeda, kuidas naised peavad iseenesestmõistetavaks, et mees maksab ja laob asjad kassalindilt poekotti, sest tal on pikemad käed. No andke andeks, aga sellise mõtteviisiga ei hakkagi mehed naisi tõsiselt võtma, kui naised ise ennast nõrgemaks teevad.

See on väga hea küsimus. Aga sa topid oma nina teiste asjadesse ja see pole viisakas. Aga see on inimlik ja sellest on raske lahti saada.

Ega sa ei peagi sellele “isiklikule” osale vastama. Kui ei soovi, siis ei soovi. Tegelikult kahtlustan, et sul said lihtsalt argumendid otsa.

Sa ei pea ennast oma elukorralduse pärast halvasti tundma- me kõik oleme erinevad. Kui sulle selline kasutan-mehe-pangakaarti-elu sobib, siis ongi ju kõik okei.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ka see on väga huvitav, kui mitte asuda vaidlustesse, või õigustama või selgitama, siis tihti arvatakse et argumendid said otsa. Või, et ‘ta ei osanud midagi ölelda’ ‘panin tal suu kinni’.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olete heal järjel inimesed ja teil on selline elukorraldus? Vahet pole, kelle tuhanded või kümned tuhanded sinna tulevad, võtab see, kes soovib? Ma ei tea ühtki heal järjel pere, kes nii teeks. Halvemal juhul kannab mees naisele igakuiselt 2000 eurot toidu-ja taskuraha ning kõik muud kulud katab samuti, aga seda, et naine mehe kontol tuuseldaks, küll pole.

Mina tean sellist peret. Selline on meie pere.

Miks mees peaks mulle igakuist taskuraha kandma ja kõik muud kulud katma? Meil on ühesuurune palk. Ja raha kõik ühine. On ka mingeid üksikuid suuremaid sissetulekuid olnud minul või mehel, aga need summad on kõik läinud ühisesse kaukasse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei tea ühtki heal järjel pere

pereT

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tean sellist peret. Selline on meie pere. Miks mees peaks mulle igakuist taskuraha kandma ja kõik muud kulud katma? Meil on ühesuurune palk. Ja raha kõik ühine. On ka mingeid üksikuid suuremaid sissetulekuid olnud minul või mehel, aga need summad on kõik läinud ühisesse kaukasse.

No minu näite puhul oli naine mehe soovil kodune ja mehe sissetulek kuus kümnetes tuhandetes. Ka neil oli kokkuvõttes raha ühine, abielus.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige kurvem selle juures on avastus, kui vilets ja küündimatu on riigipoolne “abi” tegelikkuses.

Ohvriabis lihtsalt keegi kriipsus suuga tädi istus oma toolil ja lasi meil rääkida. Kogu “abi”, taas. Mis mul sellest lõputust rääkimisest kasu on, tahaks ikka päris abi ka!

 

Olen ka kuulnud, et päris abi sealt ei saa, lihtsalt ärakuulamine ja mingid äraleierdet tõdemused.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige kurvem selle juures on avastus, kui vilets ja küündimatu on riigipoolne “abi” tegelikkuses.

Ohvriabis lihtsalt keegi kriipsus suuga tädi istus oma toolil ja lasi meil rääkida. Kogu “abi”, taas. Mis mul sellest lõputust rääkimisest kasu on, tahaks ikka päris abi ka!

Olen ka kuulnud, et päris abi sealt ei saa, lihtsalt ärakuulamine ja mingid äraleierdet tõdemused.

Siis tuleks meediasse minna, kui ikka muudmoodi abi ei saa. Ennegi nähtud, et kohe, kui ajakirjanikud hakkavad uurima, hakkavad ka asjad liikuma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige kurvem selle juures on avastus, kui vilets ja küündimatu on riigipoolne “abi” tegelikkuses.

Ohvriabis lihtsalt keegi kriipsus suuga tädi istus oma toolil ja lasi meil rääkida. Kogu “abi”, taas. Mis mul sellest lõputust rääkimisest kasu on, tahaks ikka päris abi ka!

Olen ka kuulnud, et päris abi sealt ei saa, lihtsalt ärakuulamine ja mingid äraleierdet tõdemused.

Siis tuleks meediasse minna, kui ikka muudmoodi abi ei saa. Ennegi nähtud, et kohe, kui ajakirjanikud hakkavad uurima, hakkavad ka asjad liikuma.

Sôbrad tuleb oma ellu pühendada, mitte mööda meediat joosta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige kurvem selle juures on avastus, kui vilets ja küündimatu on riigipoolne “abi” tegelikkuses.

Ohvriabis lihtsalt keegi kriipsus suuga tädi istus oma toolil ja lasi meil rääkida. Kogu “abi”, taas. Mis mul sellest lõputust rääkimisest kasu on, tahaks ikka päris abi ka!

Olen ka kuulnud, et päris abi sealt ei saa, lihtsalt ärakuulamine ja mingid äraleierdet tõdemused.

Siis tuleks meediasse minna, kui ikka muudmoodi abi ei saa. Ennegi nähtud, et kohe, kui ajakirjanikud hakkavad uurima, hakkavad ka asjad liikuma.

Sôbrad tuleb oma ellu pühendada, mitte mööda meediat joosta.

Mida sõbrad teha saavad? Sõpru ei saa panna enda eest asju klaarima, aga meediat võib küll selleks rakendada. Eriti, mis puudutab ahistamist, sest see võib ühe inimese elu täielikult halvata. Olen lugenud, kuidas elavad salastatud intetiteediga naised, kes on põgenenud vägivaldsest suhtest. Need naised paigutatakse nö kaitstud elamutesse, nende isikukood salastatakse ja üheski dokumendis ei leidu nende kohta märkigi. Sellegi poolest elavad emaik neist oma elu pidevas hirmus, et vägivaldne ja ahistajast endine partner nad leiab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sõbrad teha saavad? Sõpru ei saa panna enda eest asju klaarima, aga meediat võib küll selleks rakendada. Eriti, mis puudutab ahistamist, sest see võib ühe inimese elu täielikult halvata. Olen lugenud, kuidas elavad salastatud intetiteediga naised, kes on põgenenud vägivaldsest suhtest. Need naised paigutatakse nö kaitstud elamutesse, nende isikukood salastatakse ja üheski dokumendis ei leidu nende kohta märkigi. Sellegi poolest elavad emaik neist oma elu pidevas hirmus, et vägivaldne ja ahistajast endine partner nad leiab.

Ära nüüd neid seriaale ka nii tõsiselt võta, eks.

Sõbrad, et kõik oleksid kursis, kuidas su elukaaslane käitub. Sest nad saavad abi kutsuda. Sest nad saavad korrale kutsuda, et selline elu pole okei. Sest nad saavad ahistaja kasvõi läbi peksta, kui ta on sulle liiga teinud. Jne.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sõbrad teha saavad? Sõpru ei saa panna enda eest asju klaarima, aga meediat võib küll selleks rakendada. Eriti, mis puudutab ahistamist, sest see võib ühe inimese elu täielikult halvata. Olen lugenud, kuidas elavad salastatud intetiteediga naised, kes on põgenenud vägivaldsest suhtest. Need naised paigutatakse nö kaitstud elamutesse, nende isikukood salastatakse ja üheski dokumendis ei leidu nende kohta märkigi. Sellegi poolest elavad emaik neist oma elu pidevas hirmus, et vägivaldne ja ahistajast endine partner nad leiab.

Ära nüüd neid seriaale ka nii tõsiselt võta, eks.

Sõbrad, et kõik oleksid kursis, kuidas su elukaaslane käitub. Sest nad saavad abi kutsuda. Sest nad saavad korrale kutsuda, et selline elu pole okei. Sest nad saavad ahistaja kasvõi läbi peksta, kui ta on sulle liiga teinud. Jne.

Seriaale? See on reaalne elu Rootsis. Loe palun erinevaid allikaid või kasvõi guugelda, saad teada, et sellel pole seriaalidega mingit pistmist vaid nii ongi.

Valus on suhelda sellistega, kes elavad omas mullis ega tea välismaailmas toimuvast muhvigi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seriaale? See on reaalne elu Rootsis. Loe palun erinevaid allikaid või kasvõi guugelda, saad teada, et sellel pole seriaalidega mingit pistmist vaid nii ongi. Valus on suhelda sellistega, kes elavad omas mullis ega tea välismaailmas toimuvast muhvigi.

Kuidas mingi välismaal toimuv eesti peresid aitab? Valus on elada, kui keegi räägib, mida kusagil heaoluriigis tehakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seriaale? See on reaalne elu Rootsis. Loe palun erinevaid allikaid või kasvõi guugelda, saad teada, et sellel pole seriaalidega mingit pistmist vaid nii ongi. Valus on suhelda sellistega, kes elavad omas mullis ega tea välismaailmas toimuvast muhvigi.

Kuidas mingi välismaal toimuv eesti peresid aitab? Valus on elada, kui keegi räägib, mida kusagil heaoluriigis tehakse.

Nii saab, et tuleb õppida teiste riikide kogemusest. Vägivalla eest põgenevaid naisi on igal pool. On väheusutav, et sellist organisatsiooni eestis veel ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii saab, et tuleb õppida teiste riikide kogemusest. Vägivalla eest põgenevaid naisi on igal pool. On väheusutav, et sellist organisatsiooni eestis veel ei ole.

Tore, kui on. Me peame inimese tasandil kõigepealt inimest aitama, mitte meedias kituma, nagu sina soovitad. Selleks sinu soovitatud lahenduse jõustumise ajaks on see naine juba vigaseks pekstud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )


Esileht Pereelu ja suhted Peresisene vägivald