Esileht Pereelu ja suhted Peresisene vägivald

Näitan 29 postitust - vahemik 61 kuni 89 (kokku 89 )

Teema: Peresisene vägivald

Postitas:
Kägu

Nii saab, et tuleb õppida teiste riikide kogemusest. Vägivalla eest põgenevaid naisi on igal pool. On väheusutav, et sellist organisatsiooni eestis veel ei ole.

Tore, kui on. Me peame inimese tasandil kõigepealt inimest aitama, mitte meedias kituma, nagu sina soovitad. Selleks sinu soovitatud lahenduse jõustumise ajaks on see naine juba vigaseks pekstud.

Aga kui inimest ei aidatagi? Siis ta ju pekstakse vigaseks nagunii, ka ilma meedias “kitumata”.

Vägivalla ohver, kellel on niigi suur häbi ja ülimadal enesehinnang, pöördub meediasse abi saama ehk ennast ja oma kõige traumeerivamat elusündmust avalikustama üksnes kõige viimases hädas, kui pere, sõbrad ja kogu riiklik süsteem on ta ilma abita jätnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui inimest ei aidatagi? Siis ta ju pekstakse vigaseks nagunii, ka ilma meedias “kitumata”. Vägivalla ohver, kellel on niigi suur häbi ja ülimadal enesehinnang, pöördub meediasse abi saama ehk ennast ja oma kõige traumeerivamat elusündmust avalikustama üksnes kõige viimases hädas, kui pere, sõbrad ja kogu riiklik süsteem on ta ilma abita jätnud.

Seda ma ju räägingi, et sõbrad, töökaaslased peavad aitama. Selleks peab vägivalla ohver kõiki teavitama, mitte vagusi istuma.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui inimest ei aidatagi? Siis ta ju pekstakse vigaseks nagunii, ka ilma meedias “kitumata”. Vägivalla ohver, kellel on niigi suur häbi ja ülimadal enesehinnang, pöördub meediasse abi saama ehk ennast ja oma kõige traumeerivamat elusündmust avalikustama üksnes kõige viimases hädas, kui pere, sõbrad ja kogu riiklik süsteem on ta ilma abita jätnud.

Seda ma ju räägingi, et sõbrad, töökaaslased peavad aitama. Selleks peab vägivalla ohver kõiki teavitama, mitte vagusi istuma.

Kas me ikka oskame kuulata, kui teine inimene abi küsib? Või pigem keerame ta jutu naljaks, viskame tagasi lisades, et “sina ise valisid!”, “ähhärateeväljagi” vms enda meelest sama tarka. Need on need klišeelaused, mis vägivalla all kannatajale harilikult visatakse. Ent minu meelest ütleb targutaja selliseid lauseid mitte ohvrile, vaid tegelikkuses iseendale. Sest siis ta ei pea hakkama nuputama, kuidas ohvrit aidata. Palju lihtsam on ajada süü alati ohvri kaela ja näidata siis näpuga. Nii on endale mugavam.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas me ikka oskame kuulata, kui teine inimene abi küsib? Või pigem keerame ta jutu naljaks, viskame tagasi lisades, et “sina ise valisid!”, “ähhärateeväljagi” vms enda meelest sama tarka. Need on need klišeelaused, mis vägivalla all kannatajale harilikult visatakse.

Päriselt? Õnneks ma nii haigeid ja pealiskaudseid inimesi ei tea. Kuidas saasb vägivalda naljaks pöörata?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas me ikka oskame kuulata, kui teine inimene abi küsib? Või pigem keerame ta jutu naljaks, viskame tagasi lisades, et “sina ise valisid!”, “ähhärateeväljagi” vms enda meelest sama tarka. Need on need klišeelaused, mis vägivalla all kannatajale harilikult visatakse.

Päriselt? Õnneks ma nii haigeid ja pealiskaudseid inimesi ei tea. Kuidas saasb vägivalda naljaks pöörata?

Näiteks isegi siinsamas teemas on vähemalt üks kommenteerija, kes parastab: “Ise tegid, mis valisid siis sellise jorsi!” Just sihukese suhtumise tõttu vägivallaohvrid rääkida ei julgegi.

+6
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Näiteks isegi siinsamas teemas on vähemalt üks kommenteerija, kes parastab: “Ise tegid, mis valisid siis sellise jorsi!” Just sihukese suhtumise tõttu vägivallaohvrid rääkida ei julgegi.

Aga teises teemas oli keegi, kes ütles, et mehe ja naise asjad peavad omavahele jääma ning tülidest kellelegi rääkida ei tohi, pidi reetmine olema-sellise haige suhtumise tõttu istutaksegi oma murega üksi!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks isegi siinsamas teemas on vähemalt üks kommenteerija, kes parastab: “Ise tegid, mis valisid siis sellise jorsi!” Just sihukese suhtumise tõttu vägivallaohvrid rääkida ei julgegi.

Aga teises teemas oli keegi, kes ütles, et mehe ja naise asjad peavad omavahele jääma ning tülidest kellelegi rääkida ei tohi, pidi reetmine olema-sellise haige suhtumise tõttu istutaksegi oma murega üksi!

Vaata, eks igas asjas valitsegu mõõdukus ja terve mõistus. Ilmselt saad isegi aru, mis vahe on lihtsalt mehe-naise suhetel ja peksmisel. Mehe-naise suhe ei tähenda automaatselt peksmist! Peksmine jm vägivald on Eestis keelatud ja karistatav ning kes sellest ei räägi, seda võidakse lugeda kuriteos kaasosaliseks.

Kahjuks kiputakse suures kõige avalikustamise tuhinas sellega viimasel ajal liiale minema, muutes oma kodu ja pere sisuliselt võõraste läbisõiduhooviks. Paare kehutatakse iga väiksemagi erimeelsuse puhul kohe tormama pereterapeudi juurde, kus nad peavad hakkama siis tollele kogu oma eraelu ette laterdama. Kes seda ei tee, seda mõnitatakse, sõimatakse argpüksiks ja “abist keeldujaks” jm sama totrat. Samas ei oska ka pereterapeut mingit imet teha ega talle antud suure infoga kellegi pere kohta midagi eriti olukorda paremuse poole muutvat peale hakata.

Ehk siis – vägivallast tuleb loomulikult teatada, kuid muus osas võiks peredel siiski säilida veel vähemalt killukegi privaatsust ja õigust iseolemisele ja iseotsustamisele.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata, eks igas asjas valitsegu mõõdukus ja terve mõistus. Ilmselt saad isegi aru, mis vahe on lihtsalt mehe-naise suhetel ja peksmisel. Mehe-naise suhe ei tähenda automaatselt peksmist! Peksmine jm vägivald on Eestis keelatud ja karistatav ning kes sellest ei räägi, seda võidakse lugeda kuriteos kaasosaliseks.

Vaimne vägivald on ka vägivald ning enamik selle kogejatest ei tea, et see, kuidas kaaslane teda kohtleb, on vaimne vägivald. Just seda saab kõrvalseisja suhtesolijale öelda, kuulates tüli sisu.

Miks ei või teised teada? Kui häbened, järelikult käitusid valesti ja parandad end järgmisel korral. Nii lihtne ongi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata, eks igas asjas valitsegu mõõdukus ja terve mõistus. Ilmselt saad isegi aru, mis vahe on lihtsalt mehe-naise suhetel ja peksmisel. Mehe-naise suhe ei tähenda automaatselt peksmist! Peksmine jm vägivald on Eestis keelatud ja karistatav ning kes sellest ei räägi, seda võidakse lugeda kuriteos kaasosaliseks.

Vaimne vägivald on ka vägivald ning enamik selle kogejatest ei tea, et see, kuidas kaaslane teda kohtleb, on vaimne vägivald. Just seda saab kõrvalseisja suhtesolijale öelda, kuulates tüli sisu.

Miks ei või teised teada? Kui häbened, järelikult käitusid valesti ja parandad end järgmisel korral. Nii lihtne ongi.

Ei ole nii. Ka suguelust ei pea võõrad kõrvalseisjad teadma. Kui häbened (ei soovi) sellest võõrastele laterdada, siis järelikult käitud voodis kuidagi valesti?

Mina ei soovi oma paarisuhet igasugu terapeutide kätte ära lörtsida anda, kuna see on üks kõige väärtuslikumaid asju, mis mul veel olemas on. Mismoodi see vale käitumine on ja mida ma nüüd enda juures parandama peaksin?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei soovi oma paarisuhet igasugu terapeutide kätte ära lörtsida anda, kuna see on üks kõige väärtuslikumaid asju, mis mul veel olemas on. Mismoodi see vale käitumine on ja mida ma nüüd enda juures parandama peaksin?

Sina tee, mis tahad, su paariline võib teha, mida soovib. Suguelust ja naise rippuvatest tissidest ei peagi rääkima. Kui naine vingub ja näägutab, siis sellest võib rääkida, sest see on väga halb käitumine.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks isegi siinsamas teemas on vähemalt üks kommenteerija, kes parastab: “Ise tegid, mis valisid siis sellise jorsi!” Just sihukese suhtumise tõttu vägivallaohvrid rääkida ei julgegi.

Ära utreeri ja liialda. Jorss ei tähenda kohe vägivaldne. Jorss on üks inimtüüp ja vägivaldne teine inimtüüp ja need pole samad asjad ja seda öeldi jorsi valimise kohta, mitte vägivaldsega koos olemise kohta.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei soovi oma paarisuhet igasugu terapeutide kätte ära lörtsida anda, kuna see on üks kõige väärtuslikumaid asju, mis mul veel olemas on. Mismoodi see vale käitumine on ja mida ma nüüd enda juures parandama peaksin?

Sina tee, mis tahad, su paariline võib teha, mida soovib. Suguelust ja naise rippuvatest tissidest ei peagi rääkima. Kui naine vingub ja näägutab, siis sellest võib rääkida, sest see on väga halb käitumine.

Ja mis see terapeut siis nüüd tegema peaks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis see terapeut siis nüüd tegema peaks?

Mis terapeut? Kes veel sinna ronib? Jutt oli oma lähedastele inimestele enda pereelust rääkimisest.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis see terapeut siis nüüd tegema peaks?

Mis terapeut? Kes veel sinna ronib? Jutt oli oma lähedastele inimestele enda pereelust rääkimisest.

Vaata tsitaati! Tsiteerisid täpselt terapeudi kohta ju 🙂 Või on mälu juba kehvake?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata tsitaati! Tsiteerisid täpselt terapeudi kohta ju ???? Või on mälu juba kehvake?

Vastasid oma terapeudi jutuga tekstile, kus räägiti teistest inimestest. väljend #igasugused terapeudid# kehtivad vabalt ka nende kohta.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata tsitaati! Tsiteerisid täpselt terapeudi kohta ju ???? Või on mälu juba kehvake?

Vastasid oma terapeudi jutuga tekstile, kus räägiti teistest inimestest. väljend #igasugused terapeudid# kehtivad vabalt ka nende kohta.

Ega ikka ei olnud nii. Mina rääkisin terapeudist, sina aga hakkasid korraga rääkima hoopis “lähedastest”. Kes on siin keelanud lähedastega suhtlemise??? Lähedastele peabki rääkima, nemad on ju su perekond! Igasugu võõrastele aga – ma kordan uuesti üle et sa ikka aru saaksid – võõrastele laterdamine muudab perekonna läbisõiduhooviks ja abi neilt reeglina ei saa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähedastele peabki rääkima, nemad on ju su perekond! Igasugu võõrastele aga – ma kordan uuesti üle et sa ikka aru saaksid – võõrastele laterdamine muudab perekonna läbisõiduhooviks ja abi neilt reeglina ei saa.

Lähedased on ka sõbrad. Öeldi ju, et tohib ainult kodus omavahel mehega rääkida, sealt edasi pidi reetmine olema. Sa ei suuda üldse jälgida?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähedastele peabki rääkima, nemad on ju su perekond! Igasugu võõrastele aga – ma kordan uuesti üle et sa ikka aru saaksid – võõrastele laterdamine muudab perekonna läbisõiduhooviks ja abi neilt reeglina ei saa.

Lähedased on ka sõbrad. Öeldi ju, et tohib ainult kodus omavahel mehega rääkida, sealt edasi pidi reetmine olema. Sa ei suuda üldse jälgida?

Mis sa valetad? Kuskohas olen ma öelnud, et ainult oma mehega tohib rääkida ja oma pere ei olegi näiteks oma ema/isa, lapsed, tädid-onud? Kus olen ma nimetanud sõpru võõrasteks inimesteks? Mitte keegi mitte kusagil pole keelanud oma perele, oma sõpradele rääkida ja neilt abi paluda!

Küsimus oli selles, et võõrad paraku ei toeta ega aita. Kui sa tahad teada sõna “võõras” tähendust, siis õpi kasutama sõnaraamatut. (Väike spikker: võõrad on need, kes ei ole ei pere ega sõbrad.)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa valetad? Kuskohas olen ma öelnud, et ainult oma mehega tohib rääkida ja oma pere ei olegi näiteks oma ema/isa, lapsed, tädid-onud? Kus olen ma nimetanud sõpru võõrasteks inimesteks? Mitte keegi mitte kusagil pole keelanud oma perele, oma sõpradele rääkida ja neilt abi paluda!

Kus ma ütlesin, et sina seda ütlesid?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa valetad? Kuskohas olen ma öelnud, et ainult oma mehega tohib rääkida ja oma pere ei olegi näiteks oma ema/isa, lapsed, tädid-onud? Kus olen ma nimetanud sõpru võõrasteks inimesteks? Mitte keegi mitte kusagil pole keelanud oma perele, oma sõpradele rääkida ja neilt abi paluda!

Kus ma ütlesin, et sina seda ütlesid?

Miks sa siis hoopiski mind tsiteerid? Tsiteeri parem neid, kes nii olevat ütelnud 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vägivalla ohver, kellel on niigi suur häbi ja ülimadal enesehinnang, pöördub meediasse abi saama ehk ennast ja oma kõige traumeerivamat elusündmust avalikustama üksnes kõige viimases hädas, kui pere, sõbrad ja kogu riiklik süsteem on ta ilma abita jätnud.

Mis omakorda tõstatab küsimuse, et kas see, kes koduse vaimse vägivalla niiviisi avalikkuse ette toob, ongi üldse tegelikult ohver, või hoopis ise nartsitsistlik salavägivaldur. Kleebib aga teisele sildi külge ja pärast aina naudib, kuidas too elu lõpuni vingerdab ja sest kuidagi lahti ei saa.

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vägivalla ohver, kellel on niigi suur häbi ja ülimadal enesehinnang, pöördub meediasse abi saama ehk ennast ja oma kõige traumeerivamat elusündmust avalikustama üksnes kõige viimases hädas, kui pere, sõbrad ja kogu riiklik süsteem on ta ilma abita jätnud.

Mis omakorda tõstatab küsimuse, et kas see, kes koduse vaimse vägivalla niiviisi avalikkuse ette toob, ongi üldse tegelikult ohver, või hoopis ise nartsitsistlik salavägivaldur. Kleebib aga teisele sildi külge ja pärast aina naudib, kuidas too elu lõpuni vingerdab ja sest kuidagi lahti ei saa.

Tead, ma ei usu seda hästi. Vastupidiselt laialtlevinud müüdile, mille kohaselt vägivallatsejad ja kiusajad tahtvat saada tähelepanu, soovivad nad tegelikult olla kogu aja ise turvaliselt peidus ja sealt siis põhjustada oma valitud ohvrile suuri kannatusi. Need on inimesed, kes naudivadki seda, kui teisel on paha. See on ainus põhjus, miks nad kedagi löövad, mõnitavad ja kiusavad. See täidab neid vajaliku eluenergiaga.

Seega, üldiselt kipub ikka olema nii, et kel on endal midagi varjata, see on vait kui kult rukkis. Sest teiseks ta teab hästi, et meediasse pöördumisel rebitakse terve ta eraelu avalikuks ja nokitakse üksipulgi läbi. Ja oht, et tema enda pahateod tulevad sedasi välja, on siin liigagi suur.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja oht, et tema enda pahateod tulevad sedasi välja, on siin liigagi suur.

Reeglina kes esimesena kaebab, seda usutakse. Samas on meil jällegi Johnny Depp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa siis hoopiski mind tsiteerid? Tsiteeri parem neid, kes nii olevat ütelnud ????

Segi oled või? Tsiteerin, mis puutub teemasse. Ja kui ütlen, et öeldi, mitte sina ütlesid, siis tee vahet, eks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa siis hoopiski mind tsiteerid? Tsiteeri parem neid, kes nii olevat ütelnud ????

Segi oled või? Tsiteerin, mis puutub teemasse. Ja kui ütlen, et öeldi, mitte sina ütlesid, siis tee vahet, eks.

Kui mina nii ei ole öelnud, ära siis mind ka tsiteeri, eks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja oht, et tema enda pahateod tulevad sedasi välja, on siin liigagi suur.

Reeglina kes esimesena kaebab, seda usutakse. Samas on meil jällegi Johnny Depp.

Osaliselt nõus.

Vägivallatseja ise võib esimesena kaevata siis, kui ta on täiesti kindel, et teine kavatseb kaebuse esitada. Sel juhul pole tal enam midagi kaotada.

Samuti võidakse teisena kaebajat rohkem uskuda juhul, kui too on kõrgema sotsiaalse staatusega ja väliselt rahulik, tänu millele mõjub ta usutava ja usaldusväärsemana.

Veel üks põhjus, miks usutakse vägivallatsejat rohkem – see, kellelt oodatakse abi, ei viitsi aidata. Et aga abist keeldumist muuta kuidagi söödavaks nii endale kui abipalujale, hakataksegi rääkima, et ise oled süüdi, hoopis ise siin vägivallatsed! Nii pääsetakse ega pea teist aitama. Niisugune suhtumine on eriti omane sotsiaalametnikele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina nii ei ole öelnud, ära siis mind ka tsiteeri, eks

Muidugi tsiteerin, kui haakub teemaga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reeglina kes esimesena kaebab, seda usutakse. Samas on meil jällegi Johnny Depp.

Sa usud vist ka seda poliitikut, kes õigeks mõisteti?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina nii ei ole öelnud, ära siis mind ka tsiteeri, eks

Muidugi tsiteerin, kui haakub teemaga.

Ei haaku ju, vähemalt mitte sellega, mida sina siin väita üritad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 61 kuni 89 (kokku 89 )


Esileht Pereelu ja suhted Peresisene vägivald