Esileht Pereelu ja suhted Peresuhted karantiinis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Peresuhted karantiinis

Postitas:

Kas nüüd läheb perevägivald õige hulluks, kui pered koos on nädalate kaupa? Pidi ju olema palju vähivallajuhtumeid igasugu pühade ajal…

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendav igal juhul, lapsel ju igav kui päevad läbi kodus, ma ei suuda ka kogu aeg midagi uut ja põnevat välja mõelda :S

+9
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:27; 13.03 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendav igal juhul, lapsel ju igav kui päevad läbi kodus, ma ei suuda ka kogu aeg midagi uut ja põnevat välja mõelda :S

Lapsed peavad ju koolitööd tegema.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendav igal juhul, lapsel ju igav kui päevad läbi kodus, ma ei suuda ka kogu aeg midagi uut ja põnevat välja mõelda :S

Lapsed peavad ju koolitööd tegema.

Lasteaialapsed ka v?

+5
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:35; 13.03 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendav igal juhul, lapsel ju igav kui päevad läbi kodus, ma ei suuda ka kogu aeg midagi uut ja põnevat välja mõelda :S

Lapsed peavad ju koolitööd tegema.

noh, palju seda koolitööd ikka on ja pisemad ei käi veel koolis, enne sai trenni minna akusid laadima, nüüd pole seda ka, kõik on kodus ja tekitavad segadust

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:27; 13.03 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendav igal juhul, lapsel ju igav kui päevad läbi kodus, ma ei suuda ka kogu aeg midagi uut ja põnevat välja mõelda :S

Vaene lumehelbekene küll.
Loodetavasti istuvad kodus ka need lapsed, kelle vanemad elavad eraldi.

+17
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 15:18; 13.03 16:21; 18.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No samas jällegi on lootust, et nendes peredes, kus hästi läbi saadakse, on üheksa kuu pärast perelisa oodata. Mida muud ikka karantiini ajal teha…

+18
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 15:33; 13.03 19:39; 14.03 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No samas jällegi on lootust, et nendes peredes, kus hästi läbi saadakse, on üheksa kuu pärast perelisa oodata. Mida muud ikka karantiini ajal teha…

Et kui on hea läbisaamine, unustatakse rasestumisvastaste vahendite kasutamine??

+16
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 15:18; 13.03 16:21; 18.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes õues keelas olla?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 16:23; 15.03 00:54; 15.03 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänage õnne, et teil üldse on pere. Paljud istuvad ihuüksi. Pealegi on raamatukogud lahti, internetiühendus on ka olemas. Ei saa üldse aru, milles probleem. Saabki pere jaoks aega võtta.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaugõppe vahendid möblafoni ja süleriga kaasa ning äsja lahkunud vanavanemate kodu korrastama. Hommikupooliku saab toas koolitööd teha, õdagu poole õues rassida.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaugõppe vahendid möblafoni ja süleriga kaasa ning äsja lahkunud vanavanemate kodu korrastama. Hommikupooliku saab toas koolitööd teha, õdagu poole õues rassida.

No paar nädalat ongi selline elu täiesti okei, aga kui see kriis peaks kestma näiteks 1-2 kuud siis ikkagi hakkaks see vaimsele tervisele. Inimene on paraku selline tegelane, kes tahab vaheldust.

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:35; 13.03 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nüüd läheb perevägivald õige hulluks, kui pered koos on nädalate kaupa? Pidi ju olema palju vähivallajuhtumeid igasugu pühade ajal…

Pigem vastupidi. Leitakse üksmeel, sest minna ju kellelgi kuhugi pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendav igal juhul, lapsel ju igav kui päevad läbi kodus, ma ei suuda ka kogu aeg midagi uut ja põnevat välja mõelda :S

Sa oled ise päris masendav.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänage õnne, et teil üldse on pere. Paljud istuvad ihuüksi. Pealegi on raamatukogud lahti, internetiühendus on ka olemas. Ei saa üldse aru, milles probleem. Saabki pere jaoks aega võtta.

raamatukogud on kinni

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No samas jällegi on lootust, et nendes peredes, kus hästi läbi saadakse, on üheksa kuu pärast perelisa oodata. Mida muud ikka karantiini ajal teha…

Et kui on hea läbisaamine, unustatakse rasestumisvastaste vahendite kasutamine??

Jap…hakkavad toimima samad mehhanismid, mis sunnivad muidu üsna normaalseid inimesi ebanormaalsetes kogustes wc-paberit kokku ostma.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 15:33; 13.03 19:39; 14.03 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendav igal juhul, lapsel ju igav kui päevad läbi kodus, ma ei suuda ka kogu aeg midagi uut ja põnevat välja mõelda :S

kindlasti kodus mänguasju jagub. Tasub lasta lapsel iseseisvat mängu õppida. Koos mängides kindlasti anda lapsel vabadus valida mäng ja stsenaarium.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsel ju igav kui päevad läbi kodus

Minul ei olnud lapsena kunagi igav: lugesin, tegin paberist loomi ja nukke ning mängisin nendega needsamad loetud raamatud läbi ja arendasin siis omasoodu, ehitasin klotsidest losse ja mängisin seal… Mõnikord luges ema või isa raamatust ette ja ma joonistasin neid lugusid.

Oma mänguasjadega sai ka igasuguseid mänge mängitud… vanematega sai teinekord ka peitust mängitud, loetud raamatute ja vaadatud filmide üle mõtteid vahetatud (ja-jaa, mu vanemad arutasid lastega vaadatud filmid ja teatrietendused läbi, telekat meil minu lapseeas kodus ei olnud).

No ja õues saab ka lapsega mängida, avatud silmadega ringi vaadata ja loodust avastada… Mis igavusest juttu?!

Aga kui tõesti midagi pähe ei tule, siis internetis on hulk kasulikke nõuandeid, mida lapsega peale hakata kui kõik kodurežiiimil.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te saate neid lapsi, kui ei oska nendega midagi muud peale hakata kui kuskile ära sokutada!?

+19
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina naudin oma lastega tegelemist. Eks nad veedavad palju aega ka ekraanide ees, aga mul on juba mitu ideed, mida koos teha. Meil on olemas kunstitarbed: lapsed saavad maalida, joonistada, voolida, meisterdada. Me mängime lauamänge, suurem loeb ise, väiksematele loen ette. Keskmisega õpin tähti ja kirjutamist. Õues oleme iga päev ka, sest elame üsna inimtühjas kohas. Mul on ka robootikavahendid olemas ning igasugu kraami, et ise küünlaid teha. Mul on lõpuks ometi aega kaasata lapsi rohkem koristamisse, pesupesemisse ja söögitemisse.

kindlasti kodus mänguasju jagub. Tasub lasta lapsel iseseisvat mängu õppida. Koos mängides kindlasti anda lapsel vabadus valida mäng ja stsenaarium.

Mida rohkem on mänguasju, seda vähem oskavad lapsed nendega midagi peale hakata. Lapsed ei pruugi osata kuskilt pihta hakata oma mänguga, seega on hea mõte ise mängu alustada ja anda n-ö tõuge. Siis tulevad lastel selle mõjul ka enda ideed ja nad arendavad mängu ise edasi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mänguasju liiga palju, jaga need kastidesse, jäta üks kast välja ja pane ülejäänud ära.

Kusjuures beebikoolis ergoterapeut või kesiganes seda juhatas ütles vähemalt väikelaste kohta, et need ei oska mängida segamini toas. Et kui on siin nurgas klotsid, seal nukud jne, siis saab valida, kuhu minna, mida teha, aga kui on kõik segapudru, siis ei oska midagi mängida. Ehk et ema ja isa muudkui koristagu. 😀

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.03 07:48; 14.03 15:35; 14.03 15:45; 14.03 19:18; 14.03 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kül mehega läinud suhted viimastel nädalatel väga palju kehvemaks. Põhjuseks see, et me näeme olukorda täiesti erinevalt, tema ei võta epideemiat üldse tõsiselt ja kogu muutunud elukorraldus on minu kaelas. Kui ma tavaolukorras sain ise endale olulisega hakkama ja tema peale eriti ei lootnud, siis nüüd kus oleks vaja tuge ja kaasamõtlemist, pole seda kahjuks kusagilt võtta – meil ei ole mingit koostööd. Kui see varem ei morjendanud mind, olin iseseisev ja võtsin teda sellisena nagu ta oli, lasin tal ajada omi asju ja ajasin enda omi ise, kõik toimis selliselt, siis nüüd käib olukord mulle eelkõige emotsionaalselt üle jõu. Tunnen ennast olukorras üksi, paariliseta. Mistõttu me ei räägi enam omavahel, sest tühistest asjadest rääkida tundub nõme kui olulistes asjades puudub igasugune ühine arusaam. Elame nagu kaks võõrast inimest ühe katuse all. Kurb.

+24
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleme lapsega kodus, mees käib tööl – päeval laps õpib, mina teen tööd, siis läheme perega jalutama, sõidame mere äärde, mängime õhtuti kaarte, lauamänge, lapsel on ka juba lugemiseks raamat väljavalitud. Aias saab ka oksi lõigata.
Nagu puhkus.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need idioodid, kes siin seletavad, et poleks pidanud lapsi saama ja kuidas inimene nii häda on, et ei oska piisavalt tegevusi välja mõelda ei ole vist kunagi olnudki pikalt lasteaiaealisega või väiksemaga kodus. Asi on selles, et laps jaksab ühte asja teha 15-30 minutit järjest ja siis on juba vaja midagi muud välja mõelda. See ei ole nii lihtne, et päeva jooksul muudkui kümneid erinevaid tegevusi teha.

Aga ma soovitan näiteks hankida see raamat: https://www.rahvaraamat.ee/p/pai-lapse-loovusele/1188432/et?isbn=9789949647613

Õues on ka võimalik vahelduseks käia, oluline on see, et ei roni kuskile massi sisse. Lapsele kindad kätte, siis võib mänguväljakul ka kiikuda jm. Toas olemiseks tulebki nuputada ja vaadata abimaterjale kui endal mõistus otsas. Varuda a la playdohi, värvilist paberit, kangatükke jne jne, millest siis lapsega koos erinevaid asju meisterdada. last kaasata söögitegemisse (ka neid lastega koos kokkamise raamatuid on)

Eks see väsitav ole, aga igal juhul on niisugune aktiivne tegevus parem kui kuulata lapse vingumist (ja nad hakkavad vinguma, see on kindel!) 🙂

Ma olen ise lapsega kodus olnud viis aastat ja see on olnud üsna keeruline. Asi on ka selles, et kui talle üks asi alguses meeldibki, siis see tüütab ka mingil hetkel ära ja jälle tuleb uus asi leida. Lõpmatuseni ei saa joonistada või raamatut ette lugeda…

Sarnaseid raamatuid on veelgi, otsi ramaatupoest (saab veebi kaudu tellida) või küsi raamatukogust, kui raamatukogu kinni ei ole.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 10:03; 14.03 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kül mehega läinud suhted viimastel nädalatel väga palju kehvemaks. Põhjuseks see, et me näeme olukorda täiesti erinevalt, tema ei võta epideemiat üldse tõsiselt ja kogu muutunud elukorraldus on minu kaelas. Kui ma tavaolukorras sain ise endale olulisega hakkama ja tema peale eriti ei lootnud, siis nüüd kus oleks vaja tuge ja kaasamõtlemist, pole seda kahjuks kusagilt võtta – meil ei ole mingit koostööd. Kui see varem ei morjendanud mind, olin iseseisev ja võtsin teda sellisena nagu ta oli, lasin tal ajada omi asju ja ajasin enda omi ise, kõik toimis selliselt, siis nüüd käib olukord mulle eelkõige emotsionaalselt üle jõu. Tunnen ennast olukorras üksi, paariliseta. Mistõttu me ei räägi enam omavahel, sest tühistest asjadest rääkida tundub nõme kui olulistes asjades puudub igasugune ühine arusaam. Elame nagu kaks võõrast inimest ühe katuse all. Kurb.

Jah, sellised ootamatud muutused võimendavadki neid mõrasid, mis juba varem suhetes olid, aga suure tempo pealt välja ei paistnud. Ega see pühadeaegne koduvägivaldki tühja koha pealt ei sünni, probleemid on ikkagi tekkinud ja kuhjunud juba ammu, lihtsalt uus olukord toob nad välja. Head suhted püsivad head edasi. Teine asi on muidugi see, et kui elamistingimused on kitsad – näiteks kahe lapsega pere kahetoalises korteris, siis on raske leida võimalust omaette olla. No õnneks õues jalutamist ei ole ära keelatud, päike särab ja lumi sillerdab.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei räägi teistest, kuid endal läheb pereelu koos olles tavaliselt pigem paremaks, nii abikaasa kui ka lastega. Argikiires jäävad asjad lahti rääkimata, kõigil kiire, mistõttu pinged vaikselt kuhjuvad. Lapsed tulevad koolist, on väsinud ja mornid, sukelduvad vaid diivanile nutikasse. Püüan neid sealt üles saada – kutsun jalgarattaga sõitma, koos kooki küpsetama… vastuseks porisetakse ainult: “Ähh, igaaav…” Ja klõpsitakse nutikas mingeid suvalisi youtube klippe.

Kui pikem kodusolemine käes, siis lõpuks saadakse sealt nutikast ikka välja ka ja hakatakse perega koos elama. Koolivaheaja lõpuks olid suhted lastega muutunud juba päris talutavaks 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://lounaeestlane.ee/hiinat-tabas-koroonaviiruse-tottu-lahutuste-laine-kuna-kaasad-peavad-karantiini-tottu-liiga-kaua-aega-koos-veetma/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka mehega kardinaalselt erinev arusaam. Näiteks minu arust on meil kodus toitu piisavalt, mees leiab, et kui tal tuleb pähe isu kanatiibade järele, siis ta lihtsalt kõnnib poodi. Minu selgituse peale, et kodus on süüa küll (on mitut sorti liha, köögivilju, pastat, võileivamaterjali jne), ütleb, et ta tahab NÜÜD ja ta tahab just SEDA. Ja et mina olen mõttetu paanitseja. Ja siis need laused, et “kas sa nüüd jäädki sinna tuppa või”. Sest tema ju küll ei jää. 109 nakatunut on ju nii vähe, sest see on ju terve Eesti peale ja “mõtle ka, palju meil inimesi on”. Nagu mingi ajuhälvikuga ela koos.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need idioodid, kes siin seletavad, et poleks pidanud lapsi saama ja kuidas inimene nii häda on, et ei oska piisavalt tegevusi välja mõelda ei ole vist kunagi olnudki pikalt lasteaiaealisega või väiksemaga kodus. Asi on selles, et laps jaksab ühte asja teha 15-30 minutit järjest ja siis on juba vaja midagi muud välja mõelda. See ei ole nii lihtne, et päeva jooksul muudkui kümneid erinevaid tegevusi teha.

Äkki need ’idioodid’ saavad aru, et need hädas lapsevanemad võiksid ehk oma lasteaialaste kasvatajatele helistada ja küsida, et kuidas küll need kasvatajad päevast päeva ja aastast aastasse suudavad ‘midagi muud välja mõelda ja kümneid erinevaid tegevusi teha’. Ma arvan, et need kümned tegevused on täitsa maailmas ja ka igaühe kodus olemas.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 15:22; 16.03 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need idioodid, kes siin seletavad, et poleks pidanud lapsi saama ja kuidas inimene nii häda on, et ei oska piisavalt tegevusi välja mõelda ei ole vist kunagi olnudki pikalt lasteaiaealisega või väiksemaga kodus. Asi on selles, et laps jaksab ühte asja teha 15-30 minutit järjest ja siis on juba vaja midagi muud välja mõelda. See ei ole nii lihtne, et päeva jooksul muudkui kümneid erinevaid tegevusi teha.

Äkki need ’idioodid’ saavad aru, et need hädas lapsevanemad võiksid ehk oma lasteaialaste kasvatajatele helistada ja küsida, et kuidas küll need kasvatajad päevast päeva ja aastast aastasse suudavad ‘midagi muud välja mõelda ja kümneid erinevaid tegevusi teha’. Ma arvan, et need kümned tegevused on täitsa maailmas ja ka igaühe kodus olemas.

Nojah, kaugõpe ka lasteaialastele. 🙂

Aga ära oli nii kindel, ma olen näinud kodusid, kus on üks väike riiulitäis raamatuid ja toatäis elektroonikat ja ilmselt kodus endas midagi peale televiisori- või -fonivahtimise ei tehtagi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.03 07:48; 14.03 15:35; 14.03 15:45; 14.03 19:18; 14.03 20:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted Peresuhted karantiinis