Esileht Pereelu ja suhted Peresuhted karantiinis

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Peresuhted karantiinis

Postitas:

Äkki need ’idioodid’ saavad aru, et need hädas lapsevanemad võiksid ehk oma lasteaialaste kasvatajatele helistada ja küsida, et kuidas küll need kasvatajad päevast päeva ja aastast aastasse suudavad ‘midagi muud välja mõelda ja kümneid erinevaid tegevusi teha’.

kasvatajad on mitu aastat koolis käinud selleks, et neid tegevusi lastega tegema õppida, lisaks on lasteaias ka hulk teisi lapsi, kes vahepeal üksteist omavahel lõbustavad, lisaks teeb kasvataja seda laste valvamist TÖÖNA ja tal ei ole vaja lapsega koos olles paralleelselt neile süüa teha, pesu pesta, põrandaid pesta, mingi oma töö samal ajal laste kõrvalt ära teha, sest kodukontor jne. Kasvatajad ei nuputa seal aastast aastasse ise mitte midagi välja, neil on plaan ees ja rühmas päevakava. Ühtlasi ei ole kasvataja iial üksi, vaid tal on seal ikka terve hulk kolleege, kes kõik sama asjaga tegelevad ja on samamoodi seda koolis õppinud. Käivad täiendkoolitustel jne.

Ei ole eriti võrreldav olukord. Ja ma soovitasingi raamatuid otsida, kust ideid ammutada.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 10:03; 14.03 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks teeb kasvataja seda laste valvamist TÖÖNA ja tal ei ole vaja lapsega koos olles paralleelselt neile süüa teha, pesu pesta, põrandaid pesta,

See teeb vanemate elu just kergemaks, sest nad saavad teha lastega koos süüa teha ja pesu ning põrandaid pesta – võimalus, mis kasvatajatel puudub. Kohe kolm tegevust ju lisaks!

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.03 07:48; 14.03 15:35; 14.03 15:45; 14.03 19:18; 14.03 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siin mõtlen, et huvitav mis need teevad kes armukest peavad. Väga ju vabandusi pole miks kodust ära olla. Äkki on lootust, et kui kuu aega ei näe saab pere armsaks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Äkki on lootust, et kui kuu aega ei näe saab pere armsaks.

Elu näitab just vastupidist, et oma maadamist saab lõplikult siiber.

Sest too on nii vaimuvaene, et isegi lastega tegelemise ideede hankimiseks peab ta perekooli teema tegema.
Kuigi, interneti olen talle tekitanud ja maksan seda; kasutab ta ainult paari kolme lehte, pk, delfi ja enam vähem ongi finito.
Kui delfi naistekast kohe ei leia, siis küsib perekoolist.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendav igal juhul, lapsel ju igav kui päevad läbi kodus, ma ei suuda ka kogu aeg midagi uut ja põnevat välja mõelda :S

Aga kuidas on elu korraldatud siis, kui vanemad puhkusel? Siis on ju ka terve pere koos ja leitakse ju tegevusi?
Praegu saab laps õppida, suuna ise põhjalikumalt/lisamaterjaliga õppima (kavõi taskutark.ee keskkonnast teste lahendama aines, mis nõrgemad on või õpitavas teemas) või las loeb kohustusliku kirjanduse raamatuid, paljud neist netiski saadaval.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendav igal juhul, lapsel ju igav kui päevad läbi kodus, ma ei suuda ka kogu aeg midagi uut ja põnevat välja mõelda :S

Aga kuidas on elu korraldatud siis, kui vanemad puhkusel? Siis on ju ka terve pere koos ja leitakse ju tegevusi?

Miks sa arvad, et siis pere koos on? Laps vanavanematele ja ise Itaaliasse!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.03 07:48; 14.03 15:35; 14.03 15:45; 14.03 19:18; 14.03 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru sellest massilisest abitusest pereelu korraldamisel ja lastega tegelemisel. Masendav ja kurb.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki need ’idioodid’ saavad aru, et need hädas lapsevanemad võiksid ehk oma lasteaialaste kasvatajatele helistada ja küsida, et kuidas küll need kasvatajad päevast päeva ja aastast aastasse suudavad ‘midagi muud välja mõelda ja kümneid erinevaid tegevusi teha’.

kasvatajad on mitu aastat koolis käinud selleks, et neid tegevusi lastega tegema õppida, lisaks on lasteaias ka hulk teisi lapsi, kes vahepeal üksteist omavahel lõbustavad, lisaks teeb kasvataja seda laste valvamist TÖÖNA ja tal ei ole vaja lapsega koos olles paralleelselt neile süüa teha, pesu pesta, põrandaid pesta, mingi oma töö samal ajal laste kõrvalt ära teha, sest kodukontor jne. Kasvatajad ei nuputa seal aastast aastasse ise mitte midagi välja, neil on plaan ees ja rühmas päevakava. Ühtlasi ei ole kasvataja iial üksi, vaid tal on seal ikka terve hulk kolleege, kes kõik sama asjaga tegelevad ja on samamoodi seda koolis õppinud. Käivad täiendkoolitustel jne.

Ei ole eriti võrreldav olukord. Ja ma soovitasingi raamatuid otsida, kust ideid ammutada.

Oleks siis, et need lapsed sel õpetajal(lasteaias on õpetajad) seal üksteist lõbustavad…Rühmas peavad nad tihtilugu üksi olema, heal juhul on abiõpetajast ka midagi kasu lastega tegelemisel. Ning väga tähtis aspekt: sina oled hädas oma ühe, ühe! lapsega. Õpetajal on neid seal kuni 24.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 15:33; 13.03 19:39; 14.03 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks siis, et need lapsed sel õpetajal(lasteaias on õpetajad) seal üksteist lõbustavad…Rühmas peavad nad tihtilugu üksi olema, heal juhul on abiõpetajast ka midagi kasu lastega tegelemisel. Ning väga tähtis aspekt: sina oled hädas oma ühe, ühe! lapsega. Õpetajal on neid seal kuni 24.

Jeah, rohkem on nagu vaja neid lahutada vist. 🙂 Ja lasteaiaõpetajal on seal 24 last, kõik erinevate põhimõtete järgi kasvatatud, aga sul, lapsevanem, on ju kõik just teie oma pere reeglite järgi kasvatatud, kas pole?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.03 07:48; 14.03 15:35; 14.03 15:45; 14.03 19:18; 14.03 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nüüd läheb perevägivald õige hulluks, kui pered koos on nädalate kaupa? Pidi ju olema palju vähivallajuhtumeid igasugu pühade ajal…

Oh jah, seda ma kardangi. võib-olla otseselt mitte füüsilist vägivalda, aga meie pere seda karantiini aega küll üle ei ela. Vaimne terror mehe poolt kindlasti. Meil on Kärgpere. Õudus kuubis, tavaliselt proovin nii sättida, et mees ja minu laps vabasid päevi koos ei veeda. Nüüd siis sundseisus, mis päädivad meie tülitsemisega, sest olen juba ette pinges 🙁 Väga rasked ajad tulevad, aga õnneks on kevad ja saame lastega palju õue minna (palun saatke ilusaid ilmasid), äkki see aitab. Täna kartsin küll, et mees juba tuleb kallale, selline sõda oli! praegune karantiini aeg ju selline, et kuhugi minna ka ei ole. Ausalt, õudus kuubis! Kõik, kes vägivaldses suhtes või mingis muus mõttes halvas suhtes ja sätivad tavaliselt oma päevi nii, et mehega väga kokku ei puutuks, siis nende jaoks on see täielik põrgu!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on Kärgpere. Õudus kuubis, tavaliselt proovin nii sättida, et mees ja minu laps vabasid päevi koos ei veeda.

Nad ei saa läbi?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 16:23; 15.03 00:54; 15.03 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nii mõnigi võib rohkem oma perekonda hakata väärtustama seoses haigestumiste ja surmadega üle kogu maailma. Elu üldse ja teatud ameteid võidakse ka rohkem väärtustama hakata.

Mul eksiga läks vastupidi – raskete aegade korral tõmbus täielikult eemale, ei toetanud ega uurinud minu enesetunde kohta. Ilmselt ongi parem, et me enam koos pole, sest enda hügieenist, käte pesust ja pindade puhastamisest eriti ka ei hoolinud. Sokke vahetas korra-paar nädalas ja trenniriideid alles nelja trenni järgselt. Mind pidas veidrikuks, kui ma käsi, ennast ja näiteks kraanikaussi hoolsalt pesin. Milleks seda pisikutefoobikuks nimetamist aina kuulata, palju rahulikum on nüüd üksinda. Kui inimene endast ei hooli, siis ei hooli ka teistest.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eksiga läks vastupidi – raskete aegade korral tõmbus täielikult eemale, ei toetanud ega uurinud minu enesetunde kohta. Ilmselt ongi parem, et me enam koos pole, sest enda hügieenist, käte pesust ja pindade puhastamisest eriti ka ei hoolinud. Sokke vahetas korra-paar nädalas ja trenniriideid alles nelja trenni järgselt. Mind pidas veidrikuks, kui ma käsi, ennast ja näiteks kraanikaussi hoolsalt pesin. Milleks seda pisikutefoobikuks nimetamist aina kuulata, palju rahulikum on nüüd üksinda. Kui inimene endast ei hooli, siis ei hooli ka teistest.

Arvatavasti päris kindlasti on hea, et te koos pole. Minu jaoks on ka hügieen ääretult tähtis ja ausalt ei kujutaks teisiti ette. Siin foorumis on sageli mõttetuid armumisteemasid, kus tahetakse oma pere jätta. Võiks rohkem oma perekonda hoida ja vähem tundmatust unistada. Sageli on kõik nina ees olemas, aga inimene ei väärtusta seda. Või siis nagu sinu puhul mõelda, kuidas pärast selliseid hetki edasi, kui tõesti kokku ei sobi.

Voiks jah rohkem perekonda hoida ja selleparast et mees trenniriideid piisavalt tihti ei pese, pole ka motet pere lohkuma hakata. Ajuvaba. Armumine teisesse embkumb tundub hoopis kaalukam pohjendus selleks.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voiks jah rohkem perekonda hoida ja selleparast et mees trenniriideid piisavalt tihti ei pese, pole ka motet pere lohkuma hakata. Ajuvaba. Armumine teisesse embkumb tundub hoopis kaalukam pohjendus selleks.

Sellise pesematu kolliga ei taha ju ka intiimselt olla ja ilma seksita pole ka mõtet koos vegeteerida.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 16:23; 15.03 00:54; 15.03 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jah, seda ma kardangi. võib-olla otseselt mitte füüsilist vägivalda, aga meie pere seda karantiini aega küll üle ei ela. Vaimne terror mehe poolt kindlasti. Meil on Kärgpere. Õudus kuubis, tavaliselt proovin nii sättida, et mees ja minu laps vabasid päevi koos ei veeda. Nüüd siis sundseisus, mis päädivad meie tülitsemisega, sest olen juba ette pinges ???? Väga rasked ajad tulevad, aga õnneks on kevad ja saame lastega palju õue minna (palun saatke ilusaid ilmasid), äkki see aitab. Täna kartsin küll, et mees juba tuleb kallale, selline sõda oli! praegune karantiini aeg ju selline, et kuhugi minna ka ei ole. Ausalt, õudus kuubis! Kõik, kes vägivaldses suhtes või mingis muus mõttes halvas suhtes ja sätivad tavaliselt oma päevi nii, et mehega väga kokku ei puutuks, siis nende jaoks on see täielik põrgu!

Sellises kriisis olles saad lõpuks teada, et oled vales suhtes? Miks sa selles oled – see on ju su oma vaba valik olnud.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 15:22; 16.03 06:36;
To report this post you need to login first.

praegu on ju tagumine aeg lapsed igavlema jätta, mitte iga 30 minuti tagant mingit uut ägedat showd korraldada. see hommikul batuudikeskus ja playdate, lõuna ajal mänguväljak, õhtul kino ja kohvik režiim ongi haige. las laps proovib oma pead ka kasutada. muidu on 2 kuud pärast (kui seni kinni istume) video, mida koos otsite “kuidas sõlmida poomisnööri”, sest kinopuudus on hulluks ajanud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna kartsin küll, et mees juba tuleb kallale, selline sõda oli! praegune karantiini aeg ju selline, et kuhugi minna ka ei ole. Ausalt, õudus kuubis! Kõik, kes vägivaldses suhtes või mingis muus mõttes halvas suhtes ja sätivad tavaliselt oma päevi nii, et mehega väga kokku ei puutuks, siis nende jaoks on see täielik põrgu!

Miks sa selle mehega koos elad??

Teemasse vastus. Esimene nädal on möödunud mõnusalt. Elame mehega kahekesi, mehe lapsed käisid nädalavahetusel külas. Oli tore nädalavahetus, käisime maal, tegime kevadtöid ja nautisime värsket õhku. Tegelikult on hea, sest selline mõnus väljapuhanud tunne on sees. Linna ei tiku, toiduvarusid jagub paariks nädalaks kindlasti (kohvikoore/piimaga läheb ehk kitsaks aga selle elab ka üle, musta kohvi juues), liha on sügavkülmikud täis, juurikaid ja kuivaineid kindlasti veelgi kauemaks. Tööga on keerulised ajad jah, sest minu töö sõltub otseselt turismist ja piirangud on mõjutanud minu tööd ent ma võtan seda kui võimalust enese väljapuhkamiseks. Raha õnneks hetkel jagub ja oma kohustused saan makstud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile öösel nägin vastasmaja aknast kuidas mees ja naine teineteist peksid, korralik andmine käis. Pärast tegid koos kiire suitsu rõdul ja vaidlesid seal ka veel midagi ning siis mindi tuppa ja tõmmati ruloo ette. Kes kuidas rutiiniga toime tuleb:D Mina siis ilmselgelt vaatamisega:D

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No samas jällegi on lootust, et nendes peredes, kus hästi läbi saadakse, on üheksa kuu pärast perelisa oodata. Mida muud ikka karantiini ajal teha…

Ma isegi ei julgeks mõelda võimalusele koroonapuhangu ajal rasedaks jääda. Suht vastutustundetu ju, teades, kui vähe me sellest viirusest ja tagajärgedest teame. Tahaks nagu ikka tervet last saada.
Lisaks võib olla sel ajal, kui see lapsuke siis sünniks, väga tõsine majanduskriis. Me ei oska ju hetkel muud prognoosida kui et päike tõuseb endiselt idast ja loojub läände, aga mis muust saab, ei tea.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 15:18; 13.03 16:21; 18.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ikka täitsa puuks olukord

Kes siin kurdavad igavust ja ei oska aega sisustada – palju õnne! Minge lihtsalt metsa jalutama.

Minu päevad kuluvad enda jagamisel kahe lasteaialapse ja töö vahel. Lapsed nutavad kordamööda, küll üks tegi haiget, sisi teine, siis ei saa üks oma lemmikmultikat, siis ei saa teine, siis on kõht tühi jne. Kui mees järgmisest nädalast puhkust ei võta, siis ilmselt hakkab see olukord ka meie abielu mõjutama, sest ma olen lõpuks lihtsalt närvipundar. Või muutun alkohoolikuks…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänage õnne, et teil üldse on pere. Paljud istuvad ihuüksi. Pealegi on raamatukogud lahti, internetiühendus on ka olemas. Ei saa üldse aru, milles probleem. Saabki pere jaoks aega võtta.

raamatukogud on kinni

Tallinnas saab raamatuid neti teel tellida ja siis kohapeal saab oma kilesse pakitud pakikese kätte ilma igasuguse suhtluse ja kontaktita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted Peresuhted karantiinis