Esileht Pereelu ja suhted Peresuhted peale lahkuminekut

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Peresuhted peale lahkuminekut

Postitas:

Tere,kirjutan äkki kellegil veel sellist asja olnud ja oskab veidi nõu anda.

Läksime lapse isaga lahku kui laps oli kolme aastane,nüüdseks on laps sirgunud juba kuueseks. Mina leidsin omale uue kaaslase teisel pool Eestit ning siia me ka kolisime lapsega. Algus oli raske nagu ikka,aga kohanesime ning nüüdseks on meie peres mõne kuune beebi ka 🙂
Mure tekitab suurem laps,ja tema suhtlemine isaga. Isa väga huvi ei tunne lapse vastu,enne suhtlesid rohkem,aga nüüdseks ka temal uus naine lapsega,korra kuus kui sedagi saavad kokku ja veedavad aega koos,mil kõik on suurepärane-ostetakse igasuguseid vidinaid kokku,reeglid puuduvad jne. Lapse isa lapsele apimente ei maksa ega midagi,kuna jäi oma pidutsemiste tõttu töötuks.
Ja siis tuleb see aeg,mil laps tuleb koju tagasi,kus on reeglid ja kord,et ei saa kõike teha mida pähe tuleb ja päev läbi ei saa magusat süüa ning õhtuti peab hambad ära pesema.
Mulle tundub,et laps ei taha üldse enam kodus olla,tahabki ainult isa juurde minna ja seal olla. Ei tule koju tagasi rõõmsalt,et oh yes saab koju emme juurde,pigem vastupidi, tundub nagu see kodu oleks kohutav koht. Maitea enam kida teha,ma pingutan nii palju,et ta tuleks ja oleks kodus sama heameelega kui isa juures,kus võid teha mida tahad.
Laps saab mu uue elukaaslasega väga hästi läbi ja beebiga samamoodi. Käime teeme perega pidevalt midagi koos,et tal oleks hea ning samuti ka kahekesi,et ta tunneka,et ta on oluline ja teda vajatakse.
Mõistus on otsas,süda valutab pidevalt.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.12 07:21; 11.12 08:05; 11.12 08:20; 11.12 11:35; 11.12 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isaga oled ikka rääkinud sellest? Rahulikult ja ratsionaalselt. Tood välja argumendid, miks on oluline ka tema juures reeglitest kinni pidada. Ma ei tea kas tal südametunnistus eksisteerib, aga võiks kuidagigi, anda panuse, seda enam, et sina 100% kasvatad, toidad ja katad tema järeltulijat.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isa lapsele apimente ei maksa ega midagi

Anna talle rahulikult, kirja teel teada, et kui ta ei lõpeta lapse “ära ostmist” ükskõik, millega, siis tuleb tal hakata tasuma 260€/kuus elatist, mille sa lapse esindajana kohtu kaudu välja nõuad.
On ta töötu või töötu lellepoeg, vahetki pole.

Millega ta lapse siis ära ostab? Ilmselt vabadusega, et laps ei pea midagi tegema (hambapesu jms tüütut), kommidega, elektroonikaga jne.
Variante on ju palju ja 6 aastane on mõjutatav.

Otse LOOMULIKULT tuleb sealt alul mingi sõim, möla, kobin, ähvardused, panevad oma uue naisega pead kokku ja mõtlevad mingeid trikke välja – see kõik on ok.
Las olla. Ilmselt ähvardab ka last üldse enam mitte võtta – ka see on ju sinu problale lahendus, las ähvardab.

Ja siis, kui midagi lapse juures ei muutu, siis alustadki elatise väljanõudmisega. Mis sõnadega kohale ei jõua, jõuab tegudega.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 07:41; 11.12 08:23; 11.12 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku nii ongi, et laps näeb seda mõnepäevast tralli paradiisina ja päriselu tundub selle kõrval liiga piirav. Suurt muud polegi teha kui lihtsalt oodata, et laps kasvaks, suuremana oskab juba aru saada, et isegi kui isa juurde koliks, ei oleks iga päev selline pidupäev, vaid peaks kah hakkama hambaid pesema ja oma sokke ise mustapesukorvi viima. Kannatlikkust, kannatlikkust, mis muud!

Mehega rääkida muidugi võiks selles osas, et olulised asjad võiksid ka tema juures paigas olla, näiteks hammaste pesu. Muus osas pole suuremat parata, sest kui ta ainult korra kuus oma last näeb, siis ilmselt tahab vahepealse aja tasa teha ja kõik nänn ja muu tore, mis muidu kuu peale ära jaguneks, tuleb nende paari päevaga kätte.

Elatis tuleb sul ametlikult välja nõuda, töötuks jäämine ei ole mingi vabandus – lapsel on sööki ja peavarju ikka vaja ning see ei peaks ainult ühe lapsevanema rida olema. Kui välja nõutud elatist ei maksa, saab laps vähemalt tulevikus tõestada, et isa pole teda toetanud. Kes teab, kas ja millal seda vaja võib minna.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 07:44; 11.12 22:13; 12.12 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna isa harva last näeb, siis lubabki kõike, ostab lapsele. See on pühapäeva-isade probleem, et nad kipuvad liiga järgi järgi andma. Isaga rääkida oled proovinud?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis mees on 3 aastat töötu olnud, kust see nänni jaoks raha tuleb siis? Muus osas tuleb rahulik olla, ka tavalistes peredes hakkavad suuremad lapsed halvemini käituma ja mossitavad, kui beebi majja tuleb. Kärgperedes ongi raske. Kunagi noorena vaatasin oma sugulase elu, kes õpetajapalgast kasvatas üksi kolme last. Laste isa läks teise naise juurde elama ja lastega kohtus kaootiliselt. Ja kui ema pidi rabelema, et lastel üldse süüa oleks ja hädavajalikud kulud kaetud, siis isa tuli ja maksis lõdva randmega mingi kalli jope või mänguasja eest, mida ema kuidagi lubada ei saanud. Mõtlesin kogu aeg, et issand jumal kui ebaõiglane. Aga ema oli tubli, ei kibestunud sellest olukorrast, isast halba ei rääkinud, kasvatas hästi oma lapsi. Lapsed on nüüd suured ja edukad, väga hoiavad oma ema, külvavad nüüd tema kinkidega üle. Isasse suhtumine on nii ja naa.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 07:58; 11.12 08:14; 11.12 08:32; 11.12 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme sellest rääkinud. Igakord kui tema juurde läheb “loen sõnad peale” . Sellest pole kasu 🙁 tagasi koju tulles kuulen ikka kui tore seal oli,küsimuse peale,et kas hambad pestud nt ütleb laps “oih,unustasin”.
Alimendid on juba kohtu kaudu välja nõutud,kahjuks ei eelda see maksmist. Olen ka kohtutäituriga nõu pidanud,kuid ega seal ka midagi kinni pidada pole,kui ametliku sissetulekut eiole. Ma olen neid sõimusid jne saanud pidevalt. Muidugi on lootus,et aja möödudes,laps saab ise aru,kuidas asjad on.
Hetke seis on kahjuks see,et isegi kui isa lubab helistada või temaga koos olla,aga ei pea oma sõnadest kinni,on ta lapse arvates ikka “superdad”. Mida ei saa loomulikult lapsele pahaks panna,sest ta on kõigest laps.
Olen lihtsalt nõutu antud olukorras. Nüüd vaheajal läheb laps nädalaks isa juurde,ei taha mõeldagi mis siis pärast koju tulles saab 🙁

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.12 07:21; 11.12 08:05; 11.12 08:20; 11.12 11:35; 11.12 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stop! Kus te võtate seda, et teemaalgataja on 100% õigus ja isast parem kasvataja? Millega te seda paremust mõõdate? Kus te teate, et laps isa juures ainult magusat sööb?- kas ema käib akna taga piilumas?
Äkki hoopis laps isa juurde ja emale elatis peale- miksmitte! Lapsele tahame me ju parimat!

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.12 08:08; 11.12 08:27; 11.12 08:39; 11.12 08:47; 11.12 08:52; 11.12 10:59; 12.12 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stop! Kus te võtate seda, et teemaalgataja on 100% õigus ja isast parem kasvataja? Millega te seda paremust mõõdate? Kus te teate, et laps isa juures ainult magusat sööb?- kas ema käib akna taga piilumas?
Äkki hoopis laps isa juurde ja emale elatis peale- miksmitte! Lapsele tahame me ju parimat!

Mingi samasugune isa siin kohe miinuseid ladumas, kohe kui elatisest sõna poetatakse 🙂

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 07:58; 11.12 08:14; 11.12 08:32; 11.12 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa juurde,kel puudub töö,stabiilsus ja prioriteedid on paigast ära?
Milline ema peaks sellist elu oma lapsele tahtma?
Asi eiole hetkel absoluutselt näpuga näitamises,et isaand jumal ta nii paha jne,vaid teistes asjades ju.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.12 07:21; 11.12 08:05; 11.12 08:20; 11.12 11:35; 11.12 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stop! Kus te võtate seda, et teemaalgataja on 100% õigus ja isast parem kasvataja? Millega te seda paremust mõõdate? Kus te teate, et laps isa juures ainult magusat sööb?- kas ema käib akna taga piilumas?

Äkki hoopis laps isa juurde ja emale elatis peale- miksmitte! Lapsele tahame me ju parimat!

Vot, just, minu laps läkski isa juurde elama, sest seal on palju vahvam! Tühja need õppimised, hammaste pesu ja tervislik toit. Teemaalgataja, ma ei oska sulle midagi lohutavat öelda, töötul isal võib tõesti tulla kaval mõte laps enda juurde üldse elama võtta, piisavalt suur ka juba laps, ei pea pidevalt valvama ja hoolitsema. See, mis sina oled andnud ja teinud, see ei loe ühel hetkel enam mitte midagi.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 08:21; 11.12 08:34; 11.12 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lihtsalt nõutu antud olukorras. Nüüd vaheajal läheb laps nädalaks isa juurde,ei taha mõeldagi mis siis pärast koju tulles saab ????

Siis ei olegi rohkem midagi teha.
Ajad oma joont edasi, et norm. inimesed pesevad hambaid ja kogu moos. Vahel lased ise ka laup. hommikul või õhtul “üle”, ei juhtu tema hammastega midagi.
Laps kasvab ja asjad muutuvad.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 07:41; 11.12 08:23; 11.12 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi samasugune isa siin kohe miinuseid ladumas, kohe kui elatisest sõna poetatakse ????

Sul endal naisena/emana nagu ei tekiks küsimus, et mis seal kodus nelja seina vahel tegelikult toimub? Kas tõesti soovib laps isa juurde ainult selle pärast minna, et hambaid ei peaks pesema? Kasva oma elatisest ometi ükskord välja.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.12 08:08; 11.12 08:27; 11.12 08:39; 11.12 08:47; 11.12 08:52; 11.12 10:59; 12.12 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul endal naisena/emana nagu ei tekiks küsimus, et mis seal kodus nelja seina vahel tegelikult toimub? Kas tõesti soovib laps isa juurde ainult selle pärast minna, et hambaid ei peaks pesema? Kasva oma elatisest ometi ükskord välja.

Mis seal toimuda. Muidugi on ju lõbusam pühapäevaisa juures külas, kus käiakse harva. Oma kodus on beebi, võõras onu, tavaelu. See ei tähenda, et oma kodus oleks midagi halvasti või ema oleks halb ema. Minu lapsel on vanananemate kodu samasugune vahva koht, kuhu alati minna tahetakse, sest seal võib teha, mida laps tahab, reegleid pole, ollakse külas.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 07:58; 11.12 08:14; 11.12 08:32; 11.12 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi samasugune isa siin kohe miinuseid ladumas, kohe kui elatisest sõna poetatakse ????

Sul endal naisena/emana nagu ei tekiks küsimus, et mis seal kodus nelja seina vahel tegelikult toimub? Kas tõesti soovib laps isa juurde ainult selle pärast minna, et hambaid ei peaks pesema? Kasva oma elatisest ometi ükskord välja.

Tead, lapsed on lapsed. Nad on usaldavad, on siirad, nad ei tule selle peale, et sõnadel ja tegudel on tagamõtted. Laps võib vabalt tahta minna, sest talle on sealtpoolt lubatud nö vabamat elu. Ei pea koristama, ei pea õppima, ei pea hambaid pesema jne. Aga lihtsalt, mis on sellise inimese tulevik, kellele juba lapsena on õpetatud, et ei pea? Kas nii, et kui see “ei pea” laps saab kord omad lapsed, siis ta ei pea nende pärast ka hoolitsema? Nii nagu need super töötud issidki ei hoolitsenud siis, kui lapsed olid väikesed? Ei pea ju, tülikas on.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 08:21; 11.12 08:34; 11.12 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot, just, minu laps läkski isa juurde elama, sest seal on palju vahvam! Tühja need õppimised, hammaste pesu ja tervislik toit. Teemaalgataja, ma ei oska sulle midagi lohutavat öelda, töötul isal võib tõesti tulla kaval mõte laps enda juurde üldse elama võtta, piisavalt suur ka juba laps, ei pea pidevalt valvama ja hoolitsema. See, mis sina oled andnud ja teinud, see ei loe ühel hetkel enam mitte midagi.

Aga mis siis juhtus kui laps isa juurde kolis? Peale sinupoolse armukadeduse muud ei midagi. See, mida sina pead ka edaspidi andma (elatist pean silmas) loeb ikka väga palju, mees peab ju nüüd topelt koormusega hoolitsema, lapsega haiguslehel olema, katma, toitma jne. Tugevat tervist sulle!

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.12 08:08; 11.12 08:27; 11.12 08:39; 11.12 08:47; 11.12 08:52; 11.12 10:59; 12.12 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, mida sina pead ka edaspidi andma (elatist pean silmas) loeb ikka väga palju, mees peab ju nüüd topelt koormusega hoolitsema, lapsega haiguslehel olema, katma, toitma jne.

Just siin kirjutasid, et kasva oma elatisest välja, nüüd hakkad jälle elatisest jahuma. Ju see siis sinusuguste jaoks on see aa ja oo. Teemaalgataja puhul ei tasuks sellesse detaili üldse takerduda, sest see isa ju elatist ei maksa. Olekski lihtsam elatatist maksta kui last kasvatada, aga sinusugused saavad sellest alles siis aru, kui päriselt peakski lapse enda juurde elama võtma. Tavaliselt need vahvad kord kuus lapsega kohtuvad pühapäevaissid sellisest asjast huvitatud ei ole.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 07:58; 11.12 08:14; 11.12 08:32; 11.12 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, lapsed on lapsed. Nad on usaldavad, on siirad, nad ei tule selle peale, et sõnadel ja tegudel on tagamõtted. Laps võib vabalt tahta minna, sest talle on sealtpoolt lubatud nö vabamat elu. Ei pea koristama, ei pea õppima, ei pea hambaid pesema jne. Aga lihtsalt, mis on sellise inimese tulevik, kellele juba lapsena on õpetatud, et ei pea? Kas nii, et kui see “ei pea” laps saab kord omad lapsed, siis ta ei pea nende pärast ka hoolitsema? Nii nagu need super töötud issidki ei hoolitsenud siis, kui lapsed olid väikesed? Ei pea ju, tülikas on.

Kus sa seda kõike võtad? Mis on eesti naistel ometi viga? mis põhjusel nad ainult negatiivses valguses kõike näevad, halvustavad. Miks nad luulutavad asju kokku?
Isa veedab oma lapsega isa-lapse aega.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.12 08:08; 11.12 08:27; 11.12 08:39; 11.12 08:47; 11.12 08:52; 11.12 10:59; 12.12 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just siin kirjutasid, et kasva oma elatisest välja, nüüd hakkad jälle elatisest jahuma. Ju see siis sinusuguste jaoks on see aa ja oo. Teemaalgataja puhul ei tasuks sellesse detaili üldse takerduda, sest see isa ju elatist ei maksa. Olekski lihtsam elatatist maksta kui last kasvatada, aga sinusugused saavad sellest alles siis aru, kui päriselt peakski lapse enda juurde elama võtma. Tavaliselt need vahvad kord kuus lapsega kohtuvad pühapäevaissid sellisest asjast huvitatud ei ole.

Eelpool kõnelenud isik tundis ise ennast kasutuna. Lohutasin teada ja selgitasin, miks ta ei peaks ennast halvasti ja kasutuna tundma.
On sul kõik ikka hästi, miks sa mõtled lugusid välja? Ma ei ole mees, ma ei ela oma lastest eraldi.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.12 08:08; 11.12 08:27; 11.12 08:39; 11.12 08:47; 11.12 08:52; 11.12 10:59; 12.12 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot, just, minu laps läkski isa juurde elama, sest seal on palju vahvam! Tühja need õppimised, hammaste pesu ja tervislik toit. Teemaalgataja, ma ei oska sulle midagi lohutavat öelda, töötul isal võib tõesti tulla kaval mõte laps enda juurde üldse elama võtta, piisavalt suur ka juba laps, ei pea pidevalt valvama ja hoolitsema. See, mis sina oled andnud ja teinud, see ei loe ühel hetkel enam mitte midagi.

Aga mis siis juhtus kui laps isa juurde kolis? Peale sinupoolse armukadeduse muud ei midagi. See, mida sina pead ka edaspidi andma (elatist pean silmas) loeb ikka väga palju, mees peab ju nüüd topelt koormusega hoolitsema, lapsega haiguslehel olema, katma, toitma jne. Tugevat tervist sulle!

Aitäh tervise eest! Peab ja teeb on erinevad asjad kahjuks. Kui loed teemaalgatust, siis sealt võib lugeda, et kohtutakse harva, elatist ei maksta. Aga, laps tahab seal olla. Meil algas kõik samamoodi. Kohtumisi polnud vahel kuude viisi. Lapse hakkamasaamine ei huvitanud. Aga ju tuli hea mõte, kuidas elatise näol enam võlg ei tõuse, vastupidi, nüüd saaks lausa teenida. Kui enne laps ei huvitanud, siis miks peaks hakkama huvitama? Haiguslehed haiguse tõttu? Need lapsed kes ära räägitakse on juba piisavalt suured, seda esiteks. Teiseks, mis haiguslehti see töötu võtab?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 08:21; 11.12 08:34; 11.12 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,kirjutan äkki kellegil veel sellist asja olnud ja oskab veidi nõu anda.

Läksime lapse isaga lahku kui laps oli kolme aastane,nüüdseks on laps sirgunud juba kuueseks. Mina leidsin omale uue kaaslase teisel pool Eestit ning siia me ka kolisime lapsega. Algus oli raske nagu ikka,aga kohanesime ning nüüdseks on meie peres mõne kuune beebi ka ????

Mure tekitab suurem laps,ja tema suhtlemine isaga. Isa väga huvi ei tunne lapse vastu,enne suhtlesid rohkem,aga nüüdseks ka temal uus naine lapsega,korra kuus kui sedagi saavad kokku ja veedavad aega koos,mil kõik on suurepärane-ostetakse igasuguseid vidinaid kokku,reeglid puuduvad jne. Lapse isa lapsele apimente ei maksa ega midagi,kuna jäi oma pidutsemiste tõttu töötuks.

Ja siis tuleb see aeg,mil laps tuleb koju tagasi,kus on reeglid ja kord,et ei saa kõike teha mida pähe tuleb ja päev läbi ei saa magusat süüa ning õhtuti peab hambad ära pesema.

Mulle tundub,et laps ei taha üldse enam kodus olla,tahabki ainult isa juurde minna ja seal olla. Ei tule koju tagasi rõõmsalt,et oh yes saab koju emme juurde,pigem vastupidi, tundub nagu see kodu oleks kohutav koht. Maitea enam kida teha,ma pingutan nii palju,et ta tuleks ja oleks kodus sama heameelega kui isa juures,kus võid teha mida tahad.

Laps saab mu uue elukaaslasega väga hästi läbi ja beebiga samamoodi. Käime teeme perega pidevalt midagi koos,et tal oleks hea ning samuti ka kahekesi,et ta tunneka,et ta on oluline ja teda vajatakse.

Mõistus on otsas,süda valutab pidevalt.

Ei no, palju õnne, kärgperendus.
Mulle jääb selles olukorras arusaamatuks su kurtmine, et enne suhtles isaga rohkem ja nüüd kui isal uus naine lapsega, vähem. Sellises olukorras sa peaks just rõõmus olema, et vähem. Õnneks on vahemaa suur ka ja nad ei saaks juba seetõttu liiga sageli kokku puutuda.
Igasugu asju teete, jaa, et laps end olulisena tunneks. Neist tegemistest hoolimata on ta lükata-tõugata olukorras, üks vanem siin ja teine seal. Kodus on veel üks mees, kellega ta justkui läbi saab ja kes temaga tegeleb, aga… Mis su elukaaslase probleem on, et ta su last lapsendada ei soovi? Kaoks kontakt nn pärisisaga, kaoksid ka need probleemid. Ma eeldan, et kui te olete ühise lapse saanud, siis plaanite ikka elulõpuni õnnelikult koos elada, seega ei tohiks sinu lapse lapsendamine talle ju probleem olla?
Pakkuge lapse isale lapsendamine välja, kui ei sobi, siis elatis, ja näidake lapse kulud võimalikult suurena.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isaga oled ikka rääkinud sellest? Rahulikult ja ratsionaalselt. Tood välja argumendid, miks on oluline ka tema juures reeglitest kinni pidada. Ma ei tea kas tal südametunnistus eksisteerib, aga võiks kuidagigi, anda panuse, seda enam, et sina 100% kasvatad, toidad ja katad tema järeltulijat.

Tegelikult tuleks lapsega rääkida – miks hammaste pesemine on oluline, mida ebatervislik toit kehaga teeb, miks just see toit on tervislik ja teine ei ole, miks on oluline õigel ajal magama minna. Miks õppimine on oluline.

100% ta neid reegleid isa juures ei järgi, aga midagi jääb meelde ja peaks aru saama, miks ema neid asju nõuab.
See, et ta isa juurest tulles võimatult käitub – seda on paljud lahus elavad vanemad kurtnud. See võib olla lihtsalt stressi väljaelamine.
Aga kogu konteksti arvestades on tõesti ju päris hea see, et isa ei tahagi lapsega väga sageli kohtuda.

Tasub ka lapsele hakata selgitama, kuidas peres rahaasjad käivad ja et keegi peab tööl käima ja raha teenima ja milleks see raha kõik kulub – pane kasvõi paberile või tee mänguliseks ülesandeks. Üür, kommunaalid, toit, riided.

Ning jah, võibki juhtuda, et ta tahabki lõpuks isa juurde elama kolida, katsu ta siis selleks ajaks võimalikult hästi varustada teadmiste ja oskustega normaalse elu elamise kohta. Eks lapse kasvatamine ongi küllaltki pimeduses kobamine.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 10:28; 11.12 10:35; 11.12 10:38; 11.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on lootus,et aja möödudes,laps saab ise aru,kuidas asjad on.
Hetke seis on kahjuks see,et isegi kui isa lubab helistada või temaga koos olla,aga ei pea oma sõnadest kinni,on ta lapse arvates ikka “superdad”. Mida ei saa loomulikult lapsele pahaks panna,sest ta on kõigest laps.

See on see kõige kurvem asi, kui lubatakse ja lubadusi ei täideta, aga kui laps sellest hoolimata isa fännab, mis sa sinna siis teha saad. Ole kannatlik, ole rahulik, leia võimalusi oma tassikest täita ja kodus ole distsipliini osas järjekindel, reeglid peavad olema mõistlikud aga kindlad ja kehtima kõigile võrdselt. Ära lihtsalt ise mitte kunagi nii tee, et lubad ja ei täida, siis lapsel on vähemalt võrdlusmaterjal kõrval.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 10:28; 11.12 10:35; 11.12 10:38; 11.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, mis sina oled andnud ja teinud, see ei loe ühel hetkel enam mitte midagi.

See, mida hooliv lapsevanem saab anda ja teha, ei seisne asjades, peavarjus ja kehakattes vaid elus toimetulekuks vajalikes oskustes ja põhimõtetes. Ja kuna torm on ähvardavalt tulekul, siis tuleb need oskused ja põhimõtted anda võimalikult kiiresti, et lapsel ka demoraliseerivates oludes oleks siiski võimalik inimeseks kasvada.
Kuna nende oskuste ja põhimõtete omandamine on tülikas ning pole enamasti lõbus, siis ei pruugi see lapsele meeldida, ta võib selle vastu protestida, ega see ei tähenda, et ta neid hiljem ei kasuta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 10:28; 11.12 10:35; 11.12 10:38; 11.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa seda kõike võtad? Mis on eesti naistel ometi viga? mis põhjusel nad ainult negatiivses valguses kõike näevad, halvustavad. Miks nad luulutavad asju kokku?
Isa veedab oma lapsega isa-lapse aega.

Kus on kirjas, et isa-lapse aeg peab ainult lõbutsemistest koosnema? Miks isa ei võiks lapsega teha ka midagi sellist, millest laps midagi kasulikku õpiks? Kasvõi koos linnumaja ehitada? Miks koos meeldiva aja veetmine peab otsekohe välistama tervisliku toidu ja hammaste pesu? Mingit kainet loogilist põhjust pole.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 10:28; 11.12 10:35; 11.12 10:38; 11.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus on kirjas, et isa-lapse aeg peab ainult lõbutsemistest koosnema? Miks isa ei võiks lapsega teha ka midagi sellist, millest laps midagi kasulikku õpiks? Kasvõi koos linnumaja ehitada? Miks koos meeldiva aja veetmine peab otsekohe välistama tervisliku toidu ja hammaste pesu? Mingit kainet loogilist põhjust pole.

Ma küsin uuesti, kus teemaalgataja teab, mida täpselt isa ja laps teevad? Käib ise kohal? Mille põhjal teemaalgataja jagab hinnanguid? Laps ei saagi ju kodus rääkida, et nad isaga linnumaja ehitasid, siis on ju emmel kohe suu kõver ja paha tuju. Ema küsib kindlasti esimese asjana, kas kommi anti. No anti. No on värdjas, mõtle andis lapsele kommi. Kas peale kapsalehe ka midagi sõite. Sõime. No on debiil. (ma olen neid sõnu siin foorumis näinud. Väga hirmus oli neid siia kirjutada. Oh issand, paha hakkas kohe)
Aga kui teile keegi, kallis külla tuleb, teete midagi teisiti. Ei tee. No seda ma arvasingi!

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.12 08:08; 11.12 08:27; 11.12 08:39; 11.12 08:47; 11.12 08:52; 11.12 10:59; 12.12 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks,et kust sa loed välja,et asi on ainult kommis? Kuidas Sina end tunneksid,kui õpetad oma lapsele kuidas päris elus asjad käivad ja sellele tõmmatakse vesi peale,sest teine vanem ei arva,et hügieen,toitumine ja reeglid nii olulised oleksid?!
Kui sa annad endast kõik,et su lapsest kasvaks heatahtlik noor inimene,kes teab kuidas enda eest hoolitseda? Ma ju näen kui laps koju tuleb,milline ta on ja mis talle ostetud on. Muidugi on hea,et midagigi lubatakse , qga ma arvan et elus eiole need ninnu-nännu asjad nii olulised. Palun,osta näiteks kilo kommi asemel uus jope vms ,oleks ju õiglasem. Jagan hinnanguid selle põhjal kida näen,ja kui isalt küsida,ega ta ei väida ka vastupidist. Mis sest et oled enne palunud vähemalt mõnestki asjast iinni pidada.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.12 07:21; 11.12 08:05; 11.12 08:20; 11.12 11:35; 11.12 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kirjutnud seda selleks siia,et kellegile näpuga näidata või kedagi halvustada. Vaid tahtsin teada,kas kellegil on veel sellise asjaga kogemusi. Ja kuidas sellega hakkama saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.12 07:21; 11.12 08:05; 11.12 08:20; 11.12 11:35; 11.12 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siin polegi muud kui rahulikult vastu pidada. Ka meil kärgpere, kui laps väiksem oli siis olukord oli üsna sarnane. Laps tuli isa juurest oli PS4 terve nädalavahetuse mänginud, toitunud ainult kommist+ suur kott kommidega kaasas, lisaks magas seal nii nagu ise soovis ehk öösel oli üleval ja päeval magas. Kui koju jõudis oli alati nutune ja sisuliselt järgmised 12h nuttis/ nuuksus ja magama jäi kaisus (üks suur õnnetuse hunnik). Igatahes püüdsin mitte isiklikult võtta, lihtsalt selline korrapäratus lõi ta stressitaseme lakke (kodus ju polnud tegelikult halb).
Seega olin tema jaoks olemas, lohutasin kui oli kurb, isegi kui rääkis et seal parem jms, selgitasin 2 kodu ja 2-ed reeglid jne. Püüdsin ka lapse isale selgeks teha, et oleks kena veits ette mõelda, sest kahju oli tema käitumisest rohkem kui kasu (loomulikult ta solvus), kui kaps nuuksus ja nuttis teavitasin probleemidest alati ka lapse isa, kirjalikult messengeris ja võimalikult neutraalselt lapse vaatest. Lapse armastus vanema vastu muidugi tingimusteta, vahepeal soovib oma taskurahaga isa toetada jne. Jällegi palju selgitust teemal kes laps ja kes vanem.
Tulemus: tänaseks laps 11a ja on maha rahunenud. Saab aru, et ega töötu isa juures tegelikult nii äge polegi, sest alati istuvad kodus ja kommiisu ajaga vähenenud, iga tegevuse peale jutt, et raha pole jne. Käib seal siiski hea meelega aga ka kodus olemist ja ühiseid tegevuse meie perega naudib 🙂 reeglite vajadusest saab ka aru- peseb hambaid, õpib hästi, enda nõud peseb samuti ise, tuba hoiab korras. Saab aru, et isa juures ongi teistmoodi reeglid ja ka vanaema juures saab 3x päevas pannkooke (ta lemmiksöök), kodus enam sama ei nõua.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 13:14; 11.12 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei saagi ju kodus rääkida, et nad isaga linnumaja ehitasid, siis on ju emmel kohe suu kõver ja paha tuju.

Seda arvad sina. Sa ei tea. Sa oletad. Ja oletad rohkemat ja pahatahtlikumalt kui siia toodud andmed võimaldavad.

No on värdjas, mõtle andis lapsele kommi. Kas peale kapsalehe ka midagi sõite. Sõime. No on debiil.

Ka seda arvad ainult sina. Andmeid sul ei ole.

Ma olen pealt näinud näiteks seda, kuidas kallis vanaema lapselapse ära rikkus, võimaldades talle absoluutselt kõike, ilma kriitika ja ilma kasvatuseta, mida ta (kaunis kopsakas) rahakott vähegi lubas. Tal oli lapselapsi veel, hellitas ta ainult seda ühte, kuniks lapselaps läks tema juurde elama ja kui lapse nooremas eas võis veel öelda, et “sa ju ei tea, kas ta kasvatab”, siis hiljem oli kahjuks kaugele näha – kuna kõik liiklustrahvid ja muud pahandused ja lapse tekitatud pidutsemisvõlad maksis helde vanaema kinni, siis see laps ei õppinudki majandama ega oma elu eest ise vastutama.
Ma olen ka pealt näinud, kuidas hooldusperesse antud lapse elu rikkus samalaadse totaalse hellitamise ja piiride täieliku puudumisega ära tema puberteedieas ootamatult uuesti platsi ilmunud lihane ema, kes sai külastusõiguse.

Ma tean, et eemal elaval vanemal on päris palju võimalusi lapse iseloomu ja kasvatust rikkuda ja muidugi tehakse seda enamasti lihtsalt mõtlematusest, mitte pahatahtlikkusest, aga tulemused on ju samad.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 13:30; 11.12 13:38; 12.12 07:43; 12.12 07:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Peresuhted peale lahkuminekut