Esileht Pereelu ja suhted Peresuhted peale lahkuminekut

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Peresuhted peale lahkuminekut

Postitas:

Ma ei kirjutnud seda selleks siia,et kellegile näpuga näidata või kedagi halvustada. Vaid tahtsin teada,kas kellegil on veel sellise asjaga kogemusi. Ja kuidas sellega hakkama saada.

Kui teoreetilinegi võimalus selle lahus elava isaga asju arutada, siis saage kokku perenõustaja juures. Spetsialisti arvamusele ta vast ei vaidle vastu ja tema juuresolekul saate paika panna mingidki ühised kasvatuspõhimõtted.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 13:30; 11.12 13:38; 12.12 07:43; 12.12 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spetsialisti arvamusele ta vast ei vaidle vastu ja tema juuresolekul saate paika panna mingidki ühised kasvatuspõhimõtted.

1. KUI ta sinna on üldse nõus tulema. Vaevalt.
2. Ja kui tuleb, siis mehel võib ju täiesti vabalt olla kaks erinevat juttu, mida ta viljeleb.

Aga niisama temaga rääkida võik ikka j akui ta juba meelega aru ei saa, siis ongi pahatahtlik.
Mingil põhjusel. Et kaudselt, läbi lapse, üritab ema karistada. Lapse kasvatuse hinnaga, mis on ülitobe.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 07:41; 11.12 08:23; 11.12 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konsulteerisin ka psühholoogiga teemal- koos lapse isaga maha istuda ja kolmanda osapoole (sots. töötaja) juures reeglid kokku leppida. Psühholoog arvas, et ideena on see tore küll aga pigem libe tee, enamus mehi pidavat seda siiski võtma kui otsest rünnakut ja võib asja hullemaks teha. Mainis küll juurde, et sõltub väga inimesest aga kutse tuleks väga hästi läbi mõelda, et mitte olukorda hullemaks ajada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 13:14; 11.12 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te otsite tühjast intriige? Et laps saab isaga kokku harva, on tegemist vaheldusega ja kodune elu on lihtsalt rutiin. Kõik me tervitame vaheldust rõõmuga, mitte igapäevast rutiini. Kui see vaheldus just liig pikalt pole kestnud. Võibolla on kord isa juures lõdvem, võibolla ei ole ka, tõenäoliselt laps kasutab ära olukorda, et kontroll pole nii range. Vaevalt isa seda kõike pahapärast korraldab, ei ole põhjust varjatud tagamõtteid otsida. Ei ole ka põhjust meelt heita. Samamoodi oleks laps pahur ja mossitav näiteks pärast lastelaagrist vms. kohast tagasitulekut, kus korra ja kontrolli suhtes ei ole tavaliselt kellelgi midagi ette heita. Tavaline rutiinne elu on lihtsalt selline … tüütu.

Elatis ja lapsele meelelahutuse ning asjade lubamine on omavahel pöördvõrdeliselt seotud. Kuskil peaks olema normaalne tasakaal, kus küllatulnud lapsele saab üht-teist lubada aga samas on ka tema põhivajaduste eest hoolitsetud. Normaalne lahuselav vanem maksaks lapsele elatist, eriti kui see on kohtu väljamõistetud. Kui elatis on suur ja koormav, küsib vähendamist. Kui eksiga väiksema elatise pärast tülitseda ei taha, viriseb seaduse ebaõigluse pärast, nagu mina 🙂 . Tahad eksil jalad alt tõmmata ja ta maapeale tagasi tuua, anna asi kohtutäituri kätte, kui kohtus juba käidud. Ma leian küll täna kehtiva elatise üleliia suure olema ja olen siingi foorumis korduvalt selle suurendamise vastu sõna võtnud, aga põhimõttelist võlglast ei ole vaja hellitada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult tuleks lapsega rääkida – miks hammaste pesemine on oluline, mida ebatervislik toit kehaga teeb, miks just see toit on tervislik ja teine ei ole, miks on oluline õigel ajal magama minna.

Lapsega sellistest asjadest rääkimine on muidugi elementaarne, aga samas ei juhtu mitte midagi kui tal on igas kuus üks nädalavahetus, kus võtab reegleid vabamalt ja toitub maiustustest.

Kõik täiskasvanud teavad, et toituda tuleks tervislikult, aga samas istume ikka igal õhtul snäkkide ja veiniga teleka ees. Lapselt ei saa rohkemat eeldada kui see, milleks me ise valmis oleme.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 07:44; 11.12 22:13; 12.12 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samas istume ikka igal õhtul snäkkide ja veiniga teleka ees.

Ma ei tea, millest sa räägid, mina ei istu igal õhtul, alkoholi ei joo üldse. Ja minu jutu mõte polnud see, et laps peaks isa juures spartalikult käituma hakkama kohe vaid et ta saaks aru, miks ema juures sama lohakalt elu ei või elada. Et see on pikemaajalise kasu nimel.
Kuni tal seda arusaamist ei ole, tundubki talle, et isa juures on niipalju parem elu. Kuigi see kahjustab pikad perspektiivis ta tervist ja toimetulekuvõimet, eriti kui ta elaks sellist elu igapäevaselt.

Huvitav, et kui siin oleks teema, et “minu naabrinaine ei saa oma lastele mitte mingeid piire, söövad mida tahavad, magama lähevad, millal tahavad, hambaid ei pese, oma tuba ei korista – siis oleks selle naabrinaise hurjutajaid siin karjakaupa. Veel hullwem, kui tuleks mõni isa uus naine ja kurdab, et mehe lapsel on kodus samasugune anarhia, lapse ema saab siis kohe hunniku puid alla. Aga kui isa nii süüdimatult käitub, siis on ta korraga püha lehm.

Ma ütlen veel kord, lahus elava vanema ja lapse omavaheline aeg on väärtuslik ka siis, kui seal peetakse mõnedest elementaarsetest reeglitest kinni. Lahus elaval vanemal ei ole kohustust oma last ära rikkuda.

Teemaalgatuse puhul muidugi ei pea eeldama, et see isa käitub nii pahatahtlikkusest, ei, ma arvan, et ta on lihtsalt loll. Sel puhul on nõustaja juurde minek ju õigustatud, lolle saab vahel natuke harida.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 13:30; 11.12 13:38; 12.12 07:43; 12.12 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt isa seda kõike pahapärast korraldab, ei ole põhjust varjatud tagamõtteid otsida.

Keegi pole öelnud, et paha pärast, aga ka rumalusest tehtud kasvatusvigadel on halb mõju.

Okei, üks inimene ütles. Kah mul näitaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 13:30; 11.12 13:38; 12.12 07:43; 12.12 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samas istume ikka igal õhtul snäkkide ja veiniga teleka ees.

Teemaalgatuse puhul muidugi ei pea eeldama, et see isa käitub nii pahatahtlikkusest, ei, ma arvan, et ta on lihtsalt loll. Sel puhul on nõustaja juurde minek ju õigustatud, lolle saab vahel natuke harida.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.12 08:08; 11.12 08:27; 11.12 08:39; 11.12 08:47; 11.12 08:52; 11.12 10:59; 12.12 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samas istume ikka igal õhtul snäkkide ja veiniga teleka ees.

Ma ei tea, millest sa räägid, mina ei istu igal õhtul, alkoholi ei joo üldse.

Mina ka ei tee seda igal õhtul, aga paraku on terve maailma elanikkond üha enam rasvumas ja asi pole selles, et inimesed ei TEAKS, mis on tervislik ja mis ei ole. Ebatervislik lihtsalt tihtipeale maitseb paremini – eriti raske on ahvatlustele kätt ette panna lapsel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 07:44; 11.12 22:13; 12.12 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub selle käitumise kirjeldus sarnanevat pigem stressis lapsele, kui piirideta lapsele. Kord kuus paar päeva piirideta mõjub võibolla 3-4 järgnevat päeva, edasi peaks elu normaliseeruma. Äkki ikka üritab su tähelepanu püüda mis iganes meetoditega.

Ja üldsegi, kui lapsel on hügieenireeglid paigas, siis 6-aastane peaks juba ise järge pidama. Minu lapsed (4 ja 6) lähevad välisuksest sisse astudes peale välisriiete eemaldamist esimese asjana käsi pesema. Varbaid ja hambaid pesemata pole kumbki nõus magama minema (hommikul võib küll hambapesu ununeda). Söögiaegade vahel juuakse vett. Need kodused reeglid on nii selged, et tuletavad neid vanaemale-vanaisalegi meelde, kuigi see on meil ka täiesti reeglitevaba keskkond, kus laste kõikvõimalikud soovid täidetakse, tuba koristama ei pea ja kasutatud taskurätik võib pudeneda käest suvalises punktis, sest helikoptervanaema teeb kõik ette-taha ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Peresuhted peale lahkuminekut