Esileht Sünnitus Peretoa saadavus ITK-s

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Peretoa saadavus ITK-s

Postitas:

Sünnituseni aega uue aastani aga juba muretsen kuidas on peretoa saadavusega ITK-s.
Ma olen vist pähe võtnud, et mina keeldun olema ühispalatis ja tahan ainult perepalatit. Kui vaja siis sõidan kasvõi terve Eesti läbi. 🙁
Nii halvas tujus selle pärast täna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 17:02; 08.09 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnituseni aega uue aastani aga juba muretsen kuidas on peretoa saadavusega ITK-s.
Ma olen vist pähe võtnud, et mina keeldun olema ühispalatis ja tahan ainult perepalatit. Kui vaja siis sõidan kasvõi terve Eesti läbi. ????
Nii halvas tujus selle pärast täna.

Haiglas ei saa sulle mitte keegi mitte midagi garanteerida. Tahad kindlasti peretuba, sünnita kodus (ja siis tuleb Murphy ja sa oled üks neist vähestest, kes kodusünnituselt haiglasse viiakse ja ei saa ikkagi peretuba 😀 ).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa parem rahune kohe maha. Ma läksin sünnitama näiteks selle aasta veebruaris, pühapäeval. See oli mu 4. laps. Eelmistel kordadel olime alati perepalati saanud.
See kord oli aga mingi buum ühtäkki. Ja pandigi mind ühispalatisse, 4 teise naisega. Valdavalt olid kõik venelased. Perepalatid vabanesid esmaspäeval aga siis enam vahetama ei hakanud, sest niikuinii saime teisipäeva hommikul koju.
Ega see meeldiv polnud aga ei midagi NIII hullu, kui sa vast oma peas ette kujutad. Kardinad on kõigil vahel, kellelegi võõrale näkku passima ei pea. tegeled oma beebiga oma voodi juures. Kõik inimesed olid rahulikud ja vaiksed- keegi ei lärmanud ega midagi sellist. Ainukesed kes häält tegid, olid beebsud.
Talvel on tihtipeale külastuskeeld niikuinii, niiet keegi vast oma vahmiiliga ka sisse ei saja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

imelik põhjus pablamiseks tõesti, ma saaks aru, kui sul oleks tähtaeg homme ja küsid, et kuidas olukord on. minule nt öeldi esimese sünnituse ajal, et perepalateid pole, aga kui titt käes, läks sõit otse perepalatisse ehk siis olukord võib muutuda ka mõne tunniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin hiljuti ITK-s ja kuna seal hetkel on perepalatid tasuta ja nn elava järjekorra alusel, siis hetkel on tõesti raske neid saada.
Kuna mul tekkis peale sünnitust emakaga komplikatsioone, tehti mulle opp ja veetsin 1 ööpäeva intensiivis ja seal öeldi mulle, et olen eelisjärjekorras perepalatile, kuna olen intensiivis ja seega ka kindlasti kauem haiglas jälgimisel. Perepalatisse sain aga alles ülejärgmine päev, ühe päeva pidin veel ühispalatis veetma. See oli kohutav!!! 3 ema ja 3 beebit, kes üksteise võidu nutavad. Saad oma beebi rahulikuks ja üritad tukkuda ja siis hakkab järgmine beebi nutma. Kuna ööd on pimedad, siis lajatatakse laetuled põlema ja katsu sa seal siis olla ja kuidagi magada saada… üks norskab hullemini kui teine jne jne. See oli karm kogemus. Ma ei ole mingi printsess ega pirtsutaja, aga see oli mulle, kui esmasünnitajale halb kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pabistasin samamoodi peretoa saamise pärast. Ma ei saa aru, miks üldse ühispalatid sünnitushaiglas on, see on ju jube kõigile.

Peretoad on elava järjekorra alusel ja olenevalt sünnituse keerukusest. Mul oli erakorraline keiser, nii et ma sain kohe perepalatisse.

Kahjuks ei ole siin võimalik muud midagi teha, kui loota. Samas, kui sul sünnitus hästi läheb, siis saad koju juba järgmisel päeval ja ühe öö ühispalatis kannatab ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna meie Elasime Tallinnast 100km kaugus ja olin esmasünnitaja, siis ITK’s ämmaemand sai meile ühe toa kinni panna juba enne lapse sündi 2-3h. Samas oleneb ka ämmaemandast. Kui ma sünnitasin, oli 2 vaba tuba. Oleksimegi arvatavasti sellest ilma jäänud, sest kõik sünnitustoad olid sünnitajaid täis. Sünnitasin veebruaris. Meil lihtsalt vedas, et vastutulelik äe oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see remont ITK-s juba läbi ei hakka saama? siis vast oleks suurem lootus peretuba saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 15:22; 09.09 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Septembris pidi remont valmis saama. Ja lugesin, et remondi pärast jagataksegi praegu peretubasid tasuta.
http://www.itk.ee/uudised/koik-uudised/2017/5/itk-naistekliinik-labib-uuenduskuuri

Ei leidnud infot, palju neid peretubasid siis juurde tuleb ja kui palju hetkel on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 17:02; 08.09 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin täna öösel ja tube oli saada. Ämmaemand kommenteeris, et remont venib poole oktoobrini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin täna öösel ja tube oli saada. Ämmaemand kommenteeris, et remont venib poole oktoobrini.

seda oli karta jah, et remont venib pikemaks.
sul vedas, et peretoa sai.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 15:22; 09.09 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma esimese lapse ITK-s sünnitasin peaaegu 3 a tagasi, siis kui laps oli ära sündinud, siis kohe ei olnud vaba perepalatit, aga oli teada, et üks vabaneb, aga alles 4 h pärast saab. Teadupärast sünnitustoas ollakse peale sündi veel umb 2 h. Meil lubati kenasti perepalatit ootama jääda, olimegi vist ainsad, kes sel päeval said – nagu ämmaemand ütles, meil vedas, et samal hommikul ei olnud kellelgi teisel veel laps ära sündinud 😀

Teise lapse sünnitasin pea-aegu aasta tagasi ja saime ka perepalati – tegelikutl olin valmis ühispalatis olema, et mees saaks vanema lapsega kodus magada ja 2aastane ei peaks külas ööbima, aga laps sünids sellisel kella-ajal, et mees oleks pidanud kohe peale minu palatisse jõudmist lahkuma, kuna külastusaeg läbi ja see ehmatas mind ära ja võtsime ikka perepalati. Jumal tänatud, sest kui esimene laps oli selline chill ja magas seal oma klaasvoodikeses, siis teine ainult röökis kell 22-23 ja ei osanud kuidagi magama jääda,mina sünnitusest kurnatud ja ei suutnud temaga tegeleda enam. Lõpuks uinuski alles mehe kõhu peal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga nagu ma aru saan, oleks suurem võimalus saada peretoad ka neil, kes on kaugemalt tulemas Tallinnasse sünnitama? Me oleme Rakverest ja saame esimese lapse veebruaris. Ilmselgelt ei soovi seda Rakvere haiglas teha, kuna olen riskirase.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 11:57; 17.02 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin ITK’ 2016 jaanuaris ja siis oli ka beebibuum. Kõik peretoad olid täis aga meile anti palat sünnituseelses osakonnas (kl 2 öösel). Ja perepalati sünnitusjärgsesse osakonda saime järgmise päeva pealelõunal.
Tegelikult on perepalati saamine ikkagi väga oluline. Mitte selle pärast, et mul oleks hirmsasti vaja üksi olla vaid selle pärast, et mees saaks samuti lapsega tema esimestel elutundidel koos olla. Ja olla abiks ka naise jaoks. Mina nt olin väga tõsises hädas minestamisega. Koridoris liikusin mööda seinu ja esimene wc’s ja dušši all käik oleksid peaaegu lõppenud kokkukukkumisega-see ei ole üldse naljaasi. Ma ei kujuta ette kuidas oleksin suutnud lapsega esimeselt korruselt kolmandale arsti juurde minna,kui meest poleks olnud. Põetaja kes meid arsti juurde kutsus ainult jõllitas mind kurjalt kui ütlesin, et ei julge üksi tulla ja ootame mehe ära (mees oli söömas). See minek lõppeski sellega, et lamasin Koridoris pingil siruli ja mees sai arstilt vajaliku info. Ma ei olnud suuteline seismagi. Liftiga sõitsin käsi vastu seina tagasi alla ja mees talutas palatisse+lükkas lapse käru. Nii, et jah perepalat on oluline-pere kokkukasvamise ja naisele abi pakkumise seisukohast. Rasedus ei ole haigus aga naine on peale sünnitust nõrgem ja oma kogemusest lähtudes ma med. personali abivalmidusele küll lootma ei jääks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njah, mul oli ka erakorraline keiser 31.08. ja mingit peretuba ei saanud… 🙁

Ma pabistasin samamoodi peretoa saamise pärast. Ma ei saa aru, miks üldse ühispalatid sünnitushaiglas on, see on ju jube kõigile.

Peretoad on elava järjekorra alusel ja olenevalt sünnituse keerukusest. Mul oli erakorraline keiser, nii et ma sain kohe perepalatisse.

Kahjuks ei ole siin võimalik muud midagi teha, kui loota. Samas, kui sul sünnitus hästi läheb, siis saad koju juba järgmisel päeval ja ühe öö ühispalatis kannatab ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes on hiljuti ITK-s sünnitanud, kuidas hetkel olukord on? Kas on lootust peretuba saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin jaanuaris ja kogu osakond oli nii täis, et võisin peretoast või ema-lapse toast und näha. Viidi sünnituseelsesse ühispalatisse mind koos beebiga ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uputus on ITK-s. Kõik toad täis. Veebruaribeebide grupis feissis pannakse tihti pilte üles uutest sündidest ja jagatakse inffi sellel teemal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 11:57; 17.02 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab kuidas Pelgulinnas lood? Seal ka samamoodi kõik koguaeg täis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Sünnitus Peretoa saadavus ITK-s

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.