Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: peretoetus

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab selgitada, kas jagatav vanemahüvitis ja isa vanemahüvitis on samad asjad?

Või mis vahe neil on?

Jagatava vanemahüvitise mõttest ei saa aru.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas jagatav vanemahüvitis on kuidagi seotud puhkusega, mida isa saab peale lapse sündi võtta?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isa vanemahüvitis on 30 päeva ja selle saab välja võtta kuu enne lapse sündi kuni ta kolme aastaseks saamiseni kas osati või kõik korraga.

Vanemahüvitist saab alates 70 peale sünnitust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isa vanemahüvitis on 30 päeva ja selle saab välja võtta kuu enne lapse sündi kuni ta kolme aastaseks saamiseni kas osati või kõik korraga.

Vanemahüvitist saab alates 70 peale sünnitust.

Isapuhkus ikka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-pered/muudatused-perehuvitiste-seaduses/isa-vanemahuvitis-ja-isapuhkus

1.muutus nimetus st isa täiendavast VH sai isa VH

2.muutus see, et nüüd on kuupõhine mitte päevapõhine (kuni 1.aprill 2022 sai n veebruaris päeva eest rohkem kui mais 🙂 )

3.jagatavat vanemahüvitist saab isa kasutada vaid siis, kui tal on isa vanemahüvitise päevad ära kasutatud või ta on nende kasutamisest loobunud. Hüvitisi ei saa võtta vaheldumisi – ei ole võimalik võtta ühel perioodil isa vanemahüvitist, siis jagatavat vanemahüvitist ning siis jälle isa vanemahüvitist.
Isa, kes ei saa mingil põhjusel isa vanemahüvitist kasutada, kuid soovib kasutada jagatavat vanemahüvitist, saab isa vanemahüvitisest loobuda. Loobuda saab osaliselt veel kasutamata päevadest või korraga kõigist 30 päevast. Loobumine on lõplik ja ühekordne – kui isa on juba isa vanemahüvitise kasutamisest loobunud, siis neid päevi ta hiljem enam kasutada ei saa.
4.Töötavatel isadel kaasneb isa vanemahüvitisega õigus isapuhkusele.

NB! Töötava isa all mõtleme enne töösuhtes olevat isa, kellel tekib õigus isapuhkusele, kuna tal on selleks alus ravikindlustuse seaduse alusel.

Isapuhkuse ajal ei ole lubatud töötada. Töötav olev isa peab isa vanemahüvitise ja isapuhkuse kasutamiseks kõigi oma tööandjate juurest isapuhkusele jääma.

https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-pered/muudatused-perehuvitiste-seaduses/jagatav-vanemahuvitis

Nüüd alates lapse 31. elupäevast võib kasutada jagatava vanemahüvitise õigust ka isa. Seni algas õigus siis, kui laps sai 71 päeva vanuseks.
Jagatava vanemahüvitise kasutamist saab planeerida päevade kaupa. Jagatava vanemahüvitise saajat saab vahetada alates järgmisest kuust. Vanemad saavad jagatavat vanemahüvitist kuni 60 kalendripäeva jooksul koos kasutada.Jagatava vanemahüvitise ajal on lubatud töötada ja tulu teenida. Jagatava vanemahüvitise saamisega kaasneb riiklik ravi- ja pensionikindlustus. Jagatava vanemahüvitist saab ennekõike vanem, kes on vanemapuhkusel. Kui kumbki vanematest vanemapuhkusel ei ole, valivad vanemad ise, kumb neist jagatavat vanemahüvitist saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagatav Vh tähendab nn endist Vh st ise otsustate, kumb vanem saab Vh, isa või ema. Kui 1 on lhp-l, saab tema, muidu valite vabalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun vastake veel, kui olen mittetöötav ema, kas mul on siis mõistlik mitte kasutada tulumaksuvabastust peretoestuste maksmisel? Sel juhul ei pea ma kord aastas tuludeklaratsioonis midagi juurde maksma?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun vastake veel, kui olen mittetöötav ema, kas mul on siis mõistlik mitte kasutada tulumaksuvabastust peretoestuste maksmisel? Sel juhul ei pea ma kord aastas tuludeklaratsioonis midagi juurde maksma?

Miks sa üldse midagi peaks tagasi maksma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peretoetused (riiklik sünnitoetus, lapsetoetus) ei ole tulumaksustatavad. Vh on. Kui sul pole mingeid muid sissetulekuid kui Vh ja Vh on kuni 1200 kuus, siis võid vabalt kasutada igakuist max tulumaksuvabastust.

Võid muidugi mitte kasutada, siis tuleb kindlasti teha tuludeklar-saad kasutamata 20% igakuisest 500-st tagasi. Aasta eest 1200 korraga, muidu saaksid iga kuu 100 rohkem kätte.

Kuidas tekkis mõte, et inimene, kes ei saa mingit tulu peale Vh ja kasutab seaduslikku õigust tulumaksuvabale miinimumile peaks riigile midagi tagasi maksma?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )