Esileht Tööelu, raha ja seadused. Peretoetused, mis neist saab?

Näitan 30 postitust - vahemik 1,351 kuni 1,380 (kokku 1,794 )

Teema: Peretoetused, mis neist saab?

Postitas:
Kägu

Me küll ei saa midagi teha, aga ei ütle ka midagi. Las lasterikaste liit koos opositsiooniga nõuab ikka juurde.

Ja mida me sinu arvates siis tegema peaksime?

Sulle on ka seda korduvalt öeldud.

Mulle konkreetselt ei ole keegi midagi öelnud. Ootan huviga, millega lugupeetud rahvastikuteadlastest Käod jt isehakanud tarkpead siis välja tulevad…?

Et võiks samasugune algatus tulla, allkirjade kogumine, sõnavõtud meedias jne. Et kui pere sissetulek ületab 3000, siis ei määrataks neile  enam ligi 1000 eurost igakuist riigiabi juurde, vaid näiteks suunataks raha puuetega lastele, kelle toetus on 100-300 eurot kuus. See oleks tohutult mõistlikum ja humaansem, sest riik on ikka nii rikas, kui on selle nõrgemad. Lääne-Euroopaga võiksime sarnaneda rohkem, mitte mingeid ogaraid eksperimente teha. Eestlased ei ole oma sotsiaalpoliitikaga küll iibe osas mingit edu saavutanud. Vist selle pärast et kõige väetimad siin riigis jäetakse täiega hätta, peavad ravirahaks rahvalt annetusi paluma, riik keeldub aitamast. Samal ajal on ressurssi 7000 sissetulekuga perele igakuiselt 1000 lisaks anda määramatus ajaks. Kas see on sellest et Eesti on erinevalt läänest väga ateistlik? Et nõrgemad joostakse maha. Tõesti tundub siis kolmalastelistele, et riigiraha nende pere rahakotti suunamine on õigem samm kui laste harvikhaiguste ravisse nt.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud ütlevad, et enne suurpere toetust sündisid neil lapsed. Aga pärst tuleb välja, et ikka 2017 sündis kolmas laps. Ja kusjuures ka ennne 2017 oli mingisugune suurpere toetus olemas. Mu ema igatahes sai nelja ja enama lapse puhul mingit toetust, aga ei mäleta enam kui suur see oli. Tol ajal igatahes oli see summa igatahes ka suur, kuna raha väärtus oli teine. 2017 kehtestati kolme ja enama lastelistele suupere toetus ja siis ka seda tõsteti. Nii et mis aastal sul ikkagi see kolmas sündinud on?

Mis mõttes ikkagi? Minu kolmas laps sündis aastal 2015.

Siis sul ongi nii nagu väidad. Lihtsalt olen tähele pannud, et nii mõnigi unustab ära, et 2017 kehtestati kolme ja enama lastelistele suurperetoetus. Ja siis suure kisaga räägivad, et oiii mu lapsed kõik sündinud ajal kus toetust polnudki, hiljem teada saades tuleb välja, et kolmas laps sündinud aastal 2017. Ja sel ajal oli tegelikult juba oligi see 500 eurine suurperetoetus sama väärt nagu hetkel 900 eurine toetus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise hakanud paljuneja palun vahepeal loe, mis sulle on kirjutatud ka kui ikka huvitab, vôi sôimad ja mônitad ainul

Tegin just enda e-maili lahti ja endiselt ei ole mulle ühtegi vastavasisulist kirja tulnud.

Muide, sõna isehakanud kirjutatakse kokku.

Ja kas paljunemiseks on vaja kelleltki luba küsida?

Lôpeta palun vastutustundetu sigimine. Keegi neid ju nagu näha ei vaja sul. Valimistel öeldi seda ikka väga selgelt, lepi

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lôpeta palun vastutustundetu sigimine. Keegi neid ju nagu näha ei vaja sul. Valimistel öeldi seda ikka väga selgelt, lepi

Kommentaarides esinevate kirjavigade arvu järgi võib ainult saatust tänada, et sinusugused vastutustundetult ei paljune…

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen see 7000 sissetulekuga. Ma olen seda siin teema korduvalt ütelnud koos teiste kõrgepalgaliste suurperedega, et SEE POLE MEIE VÕIMUSES, seda toetust lõpetada. Saate aru? Meie sõimamine ei muuda mitte kuidagi seda, et teie suuremat lastetoetust saaks. Jah, me ei vaja seda, aga sellest keelduda ei saa.

Ja kas sa tõesti pead seda õiglaseks, et sinusugustele endaga hästi hakkamasaavatele peredele makstakse lihtsalt ligi 1000€ kuus juurde? Teie võimuses on häält teha selle toetuse vastu. Miks te seda ei tee?

Aga muidu ma arvan, et on väga tore, et edukatel inimestel on palju lapsi.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et võiks samasugune algatus tulla, allkirjade kogumine, sõnavõtud meedias jne. Et kui pere sissetulek ületab 3000, siis ei määrataks neile  enam ligi 1000 eurost igakuist riigiabi juurde, vaid näiteks suunataks raha puuetega lastele, kelle toetus on 100-300 eurot kuus.

Sinu arvates on siis 3000€/kuus saavad paljulapselised pered nii rikkad, et mingit toetust ei vaja?! Näiteks kui peres kasvab neli last, on pere sissetulek inimese kohta 500€/kuus. See on siis sinu meelest nii ülekohtuselt suur summa, et perelt tuleb kõik toetused ära võtta?

 

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et võiks samasugune algatus tulla, allkirjade kogumine, sõnavõtud meedias jne. Et kui pere sissetulek ületab 3000, siis ei määrataks neile enam ligi 1000 eurost igakuist riigiabi juurde, vaid näiteks suunataks raha puuetega lastele, kelle toetus on 100-300 eurot kuus.

Sinu arvates on siis 3000€/kuus saavad paljulapselised pered nii rikkad, et mingit toetust ei vaja?! Näiteks kui peres kasvab neli last, on pere sissetulek inimese kohta 500€/kuus. See on siis sinu meelest nii ülekohtuselt suur summa, et perelt tuleb kõik toetused ära võtta?

Jah tuleb vähendada, toimetulekutoetus on saadaval ka sinule.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4189347: Olen see 7000 sissetulekuga. Ma olen seda siin teema korduvalt ütelnud koos teiste kõrgepalgaliste suurperedega, et SEE POLE MEIE VÕIMUSES, seda toetust lõpetada. Saate aru? Meie sõimamine ei muuda mitte kuidagi seda, et teie suuremat lastetoetust saaks. Jah, me ei vaja seda, aga sellest keelduda ei saa.

Ja kas sa tõesti pead seda õiglaseks, et sinusugustele endaga hästi hakkamasaavatele peredele makstakse lihtsalt ligi 1000€ kuus juurde? Teie võimuses on häält teha selle toetuse vastu. Miks te seda ei tee? Aga muidu ma arvan, et on väga tore, et edukatel inimestel on palju lapsi.

Et kui pere on tubli ja edukas, tuleb nende lastelt karistuseks toetus ära võtta?

 

 

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kahelapselise pere võib ka siis toetusest ilma jätta, kui neil on reaalne vajadus?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4189347: Olen see 7000 sissetulekuga. Ma olen seda siin teema korduvalt ütelnud koos teiste kõrgepalgaliste suurperedega, et SEE POLE MEIE VÕIMUSES, seda toetust lõpetada. Saate aru? Meie sõimamine ei muuda mitte kuidagi seda, et teie suuremat lastetoetust saaks. Jah, me ei vaja seda, aga sellest keelduda ei saa.

Ja kas sa tõesti pead seda õiglaseks, et sinusugustele endaga hästi hakkamasaavatele peredele makstakse lihtsalt ligi 1000€ kuus juurde? Teie võimuses on häält teha selle toetuse vastu. Miks te seda ei tee? Aga muidu ma arvan, et on väga tore, et edukatel inimestel on palju lapsi.

Et kui pere on tubli ja edukas, tuleb nende lastelt karistuseks toetus ära võtta?

Tubli ja edukas perekond ei vaja toetusi, toetustest elav ja teistelt kerjav  perekond ei ole tubli ja edukas. Otsusta  ära kumb oled!

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tubli ja edukas perekond ei vaja toetusi, toetustest elav ja teistelt kerjav  perekond ei ole tubli ja edukas. Otsusta  ära kumb oled!

Huvitav, kus küll sellised toetustest elavad ja teistelt kerjavad pered eksisteerivad? Karta on, et ainult sinu õelas peakeses 😉

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4189347: Olen see 7000 sissetulekuga. Ma olen seda siin teema korduvalt ütelnud koos teiste kõrgepalgaliste suurperedega, et SEE POLE MEIE VÕIMUSES, seda toetust lõpetada. Saate aru? Meie sõimamine ei muuda mitte kuidagi seda, et teie suuremat lastetoetust saaks. Jah, me ei vaja seda, aga sellest keelduda ei saa.

Ja kas sa tõesti pead seda õiglaseks, et sinusugustele endaga hästi hakkamasaavatele peredele makstakse lihtsalt ligi 1000€ kuus juurde? Teie võimuses on häält teha selle toetuse vastu. Miks te seda ei tee? Aga muidu ma arvan, et on väga tore, et edukatel inimestel on palju lapsi.

Et kui pere on tubli ja edukas, tuleb nende lastelt karistuseks toetus ära võtta?

Tubli ja edukas perekond ei vaja toetusi, toetustest elav ja teistelt kerjav perekond ei ole tubli ja edukas. Otsusta ära kumb oled!

Siit teemast tuleb välja jah, et samal ajal soovitakse olla tubli ja toimetulev, teisalt riigiabi vajaks ikka ka. Ja mitte mingit näruust 700 vaid ikka 900 jääb puudu lausa. See on siiski riigipoolne toetus, mida ei maksta tubliduse eest, vaid selleks et te  oma laste kasvatamisega toime tuleksime.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4189347: Olen see 7000 sissetulekuga. Ma olen seda siin teema korduvalt ütelnud koos teiste kõrgepalgaliste suurperedega, et SEE POLE MEIE VÕIMUSES, seda toetust lõpetada. Saate aru? Meie sõimamine ei muuda mitte kuidagi seda, et teie suuremat lastetoetust saaks. Jah, me ei vaja seda, aga sellest keelduda ei saa.

Ja kas sa tõesti pead seda õiglaseks, et sinusugustele endaga hästi hakkamasaavatele peredele makstakse lihtsalt ligi 1000€ kuus juurde? Teie võimuses on häält teha selle toetuse vastu. Miks te seda ei tee? Aga muidu ma arvan, et on väga tore, et edukatel inimestel on palju lapsi.

Et kui pere on tubli ja edukas, tuleb nende lastelt karistuseks toetus ära võtta?

Toetus vajavad nõrgad, mitte tublid ja edukad. See ei ole palgaraha, millest jutt käib vaid abiraha.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toetus vajavad nõrgad, mitte tublid ja edukad. See ei ole palgaraha, millest jutt käib vaid abiraha.

Siinkohal meenub üks aastatetagune Perekooli teema, kus üks materiaalselt kindlustatud ja edukas pereema kirjutas, kuidas tema vanemad pärandasid kogu enda varanduse (sh kinnisvara)  ta luuserist vennale. Vend täiskohaga tööl ei käinud, elatus peamiselt juhutöödest ja vanemate abist. Vanemate põhjendus tütrele oli – “Aga sul on ju kõik olemas!”
Sinu arvates siis peavadki asjad nii käima?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et võiks samasugune algatus tulla, allkirjade kogumine, sõnavõtud meedias jne. Et kui pere sissetulek ületab 3000, siis ei määrataks neile  enam ligi 1000 eurost igakuist riigiabi juurde, vaid näiteks suunataks raha puuetega lastele, kelle toetus on 100-300 eurot kuus. See oleks tohutult mõistlikum ja humaansem, sest riik on ikka nii rikas, kui on selle nõrgemad. Lääne-Euroopaga võiksime sarnaneda rohkem, mitte mingeid ogaraid eksperimente teha. Eestlased ei ole oma sotsiaalpoliitikaga küll iibe osas mingit edu saavutanud. Vist selle pärast et kõige väetimad siin riigis jäetakse täiega hätta, peavad ravirahaks rahvalt annetusi paluma, riik keeldub aitamast. Samal ajal on ressurssi 7000 sissetulekuga perele igakuiselt 1000 lisaks anda määramatus ajaks. Kas see on sellest et Eesti on erinevalt läänest väga ateistlik? Et nõrgemad joostakse maha. Tõesti tundub siis kolmalastelistele, et riigiraha nende pere rahakotti suunamine on õigem samm kui laste harvikhaiguste ravisse nt.

Väga tore! Aga näidake siis head eeskuju ja tehke ise algust – alustades sõnavõttudest ja allkirjade kogumisest ning loobudes enda lastetoetustest puudega ja harvikhaigustega laste kasuks. See on ju teie jaoks nagunii nii mõttetult väike summa, aga arvestades kui palju teid on, võrreldes suurperedega, on kokkuvõttes tegemist vägagi arvestatav summaga.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toetus vajavad nõrgad, mitte tublid ja edukad. See ei ole palgaraha, millest jutt käib vaid abiraha.

Siinkohal meenub üks aastatetagune Perekooli teema, kus üks materiaalselt kindlustatud ja edukas pereema kirjutas, kuidas tema vanemad pärandasid kogu enda varanduse (sh kinnisvara) ta luuserist vennale. Vend täiskohaga tööl ei käinud, elatus peamiselt juhutöödest ja vanemate abist. Vanemate põhjendus tütrele oli – “Aga sul on ju kõik olemas!”

Sinu arvates siis peavadki asjad nii käima?

Riigiabi suhtes küll. Seda ei saa kuidagi võrrelda pärandi ja kingitusega. See on ikka teise inimeste teenitud maksu raha.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No järjekordne näide, kuidas riik viskab raha tuulde. Milleks? Ja selle jaoks võetakse kõrge protsendiga laenu ja tõstetakse makse vaesematele. Haige riik.

Järjekordne elav näide, millele juba mitmeid kordi on tähelepanu pööratud –

– julged mainida, et saad normaalset palka – kadedad käod kukuvad kohe kriskama, et sellistele pole toetust vaja!

– julged mainida, et tuled enam-vähem ots-otsaga kokku, aga peretoetus on suureks abiks – kadedad käod kukuvad kohe kriiskama, et sellised asotsiaalid ei tohiks üldse paljuneda!

Endal ei hakka juba imelik või?!

Küll sina oled meil julge.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll sina oled meil julge.

Küll sa oled meil vaimukas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik ei ole ikka veel siin kerjata, tegid lapse, siis vôta ka vastutus. Mis teistel sellega pistmist on?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et neil suurpere emadel nii palju vaba aega on, et siin perekooli päevade kaupa kraagelda. Tublid tõesti!

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik ei ole ikka veel siin kerjata, tegid lapse, siis vôta ka vastutus. Mis teistel sellega pistmist on?

Kuule, kerjuse-tädi, puhka jalga. Või mine tööle. Ei viitsi enam sinu mõttetut undamist lugeda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et neil suurpere emadel nii palju vaba aega on, et siin perekooli päevade kaupa kraagelda. Tublid tõesti!

Huvitav-huvitav, kes siin küll igapäevaselt neid kerjamise ja kuldmunade teemasid üles võtavad? Raudpolt, et suurpered!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik ei ole ikka veel siin kerjata, tegid lapse, siis vôta ka vastutus. Mis teistel sellega pistmist on?

Kuule, kerjuse-tädi, puhka jalga. Või mine tööle. Ei viitsi enam sinu mõttetut undamist lugeda.

Kuule kerjus-mamma mine imeta oma näljast muna, ta ju su rahakott.

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Imelik ei ole ikka veel siin kerjata, tegid lapse, siis vôta ka vastutus. Mis teistel sellega pistmist on?

Kuule, kerjuse-tädi, puhka jalga. Või mine tööle. Ei viitsi enam sinu mõttetut undamist lugeda.

Kuule kerjus-mamma mine imeta oma näljast muna, ta ju su rahakott.

Jumal tänatud, et sul lapsi pole!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas sa tõesti pead seda õiglaseks, et sinusugustele endaga hästi hakkamasaavatele peredele makstakse lihtsalt ligi 1000€ kuus juurde?

Et kui pere on tubli ja edukas, tuleb nende lastelt karistuseks toetus ära võtta?

Miks karistatakse väiksemaid peresid ja ei maksta õiglaseid toetusi? 🙂

Nii eduka pere lastel ei ole sellist toetust ju ometigi vaja, kellelgi teisel aga ilmselt oleks see hädavajalik (vahet pole, kas 1 või 10 last – kõik vajavad võrdset kohtlemist) et osta lastele süüa ja muid elementaarseid asju.

 

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et neil suurpere emadel nii palju vaba aega on, et siin perekooli päevade kaupa kraagelda. Tublid tõesti!

Huvitav-huvitav, kes siin küll igapäevaselt neid kerjamise ja kuldmunade teemasid üles võtavad? Raudpolt, et suurpered!

Nemad ei kuuluta ju kui uskumatult vaevanõudev on kolme last kasvatada. Ei vaja nad ka riigipoolset rahaabi  selleks, et perekoolis kraageldes aega surnuks lüüa.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et neil suurpere emadel nii palju vaba aega on, et siin perekooli päevade kaupa kraagelda. Tublid tõesti!

Huvitav-huvitav, kes siin küll igapäevaselt neid kerjamise ja kuldmunade teemasid üles võtavad? Raudpolt, et suurpered!

Nemad ei kuuluta ju kui uskumatult vaevanõudev on kolme last kasvatada. Ei vaja nad ka riigipoolset rahaabi selleks, et perekoolis kraageldes aega surnuks lüüa.

Kui kõik nii lihtne on, siis milleks on vaja siin juba 46 lk järjest jaurata on? Loeme teema lõpetatuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et neil suurpere emadel nii palju vaba aega on, et siin perekooli päevade kaupa kraagelda. Tublid tõesti!

Huvitav-huvitav, kes siin küll igapäevaselt neid kerjamise ja kuldmunade teemasid üles võtavad? Raudpolt, et suurpered!

Nemad ei kuuluta ju kui uskumatult vaevanõudev on kolme last kasvatada. Ei vaja nad ka riigipoolset rahaabi selleks, et perekoolis kraageldes aega surnuks lüüa.

Kui kõik nii lihtne on, siis milleks on vaja siin juba 46 lk järjest jaurata on? Loeme teema lõpetatuks.

Võiks tõesti hoopis lastele aeg pühendada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik ei ole ikka veel siin kerjata, tegid lapse, siis vôta ka vastutus. Mis teistel sellega pistmist on?

Ära ei väsi juba on sisutu teksti korrutamisest? Loe mis sulle kirjutatakse, seda ju siinsed suurpered sulle üritavadkis selgeks teha, et neile seda toetust vaja pole.

Mis vastutuse võtmisest sa nämmutad kogu aeg?

Mis vaja ei ole last?

Ise ka saad aru, millest sa räägid?

/lastetu ja ausalt, seda teemat lugedes on küll piinlik ainul seda 1-2 lasteliste emmede arutut räuskamist lugeda. Siin teemas kirjutavad suurpered on vägagi mõistliku jutuga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik ei ole ikka veel siin kerjata, tegid lapse, siis vôta ka vastutus. Mis teistel sellega pistmist on?

Kuule, kerjuse-tädi, puhka jalga. Või mine tööle. Ei viitsi enam sinu mõttetut undamist lugeda.

Kuule kerjus-mamma mine imeta oma näljast muna, ta ju su rahakott.

Sa oled lihtsalt tûlgastav jobu ???? Oksele ajavad su sõnavõtud ausalt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1,351 kuni 1,380 (kokku 1,794 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Peretoetused, mis neist saab?