Esileht Tööelu, raha ja seadused. Peretoetused, mis neist saab?

Näitan 30 postitust - vahemik 1,651 kuni 1,680 (kokku 1,794 )

Teema: Peretoetused, mis neist saab?

Postitas:
Kägu

Suurperedel on huvikoolituse toetus, kodutoetus elamise ehitamiseks, renoveerimiseks, perekaardiga (ainult 3+peredele) tohutud soodustused muuseumides, restoranides, kauplustes, spades, isegi spordiklubides.

Neid pakkumisi ei saa ükski pere, kellel 1-2 last.

Mul on 4 last. Huvikoolis maksame täpselt sama suurt õppemaksu kui kõik teised. Kredexi noore pere laenukäendust saavad ka 1-2lapselised. Perekaarti pole me kuskilt saanud. Kus seda jagatakse? Muuseumites, restoranides, kauplustes, spaades ja spordiklubides maksame ikka täpselt sama palju kui teised.
Mingeid pakkumisi pole mulle samuti tehtud. Tean, et võiksin mõnda lasterikaste perede ühingusse astuda, kuid meil siin üks, mis väidetavalt üht-teist soodustustega jagab, tahab liikmemaksu. Mulle ei tundu mõttekas kuhugi raha eest liikmeks astuda selleks, et saaks šokolaadi poole hinnaga.
Sotsiaaltoetuste kohta pole enda jaoks kunagi uurinud, sest meie pere ei vaja neid.

+10
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kredexi laenukäendus ei ole rahaline abi mitte kuidagi esiteks. Suurperedele on kodutoetus, kui pereliikme kohta on sissetulek 450€, mis on ka loogiline, sest 4000€, 5000€ või rohkem kuus teenivad pered ei vaja kodu ostmiseks ju toetust.

Google on ju olemas ja must valgelt on kirjas, mis toetust saab suurpere, kust saab perekaardi, mis kohtades on perekaardiga soodustused jms….oeh jah

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.perekaart.ee/discounts
https://kredex.ee/et/kodutoetus
https://www.lasterikkad.ee/huvikoolituse-toetus/
https://www.viimsivald.ee/taotlused/suurpere-toetus

Toetused lasteaedades jne jne jne….

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurperedel on huvikoolituse toetus, kodutoetus elamise ehitamiseks, renoveerimiseks, perekaardiga (ainult 3+peredele) tohutud soodustused muuseumides, restoranides, kauplustes, spades, isegi spordiklubides.

Neid pakkumisi ei saa ükski pere, kellel 1-2 last.

Mul on 4 last. Huvikoolis maksame täpselt sama suurt õppemaksu kui kõik teised. Kredexi noore pere laenukäendust saavad ka 1-2lapselised. Perekaarti pole me kuskilt saanud. Kus seda jagatakse? Muuseumites, restoranides, kauplustes, spaades ja spordiklubides maksame ikka täpselt sama palju kui teised.

Mingeid pakkumisi pole mulle samuti tehtud. Tean, et võiksin mõnda lasterikaste perede ühingusse astuda, kuid meil siin üks, mis väidetavalt üht-teist soodustustega jagab, tahab liikmemaksu. Mulle ei tundu mõttekas kuhugi raha eest liikmeks astuda selleks, et saaks šokolaadi poole hinnaga.

Sotsiaaltoetuste kohta pole enda jaoks kunagi uurinud, sest meie pere ei vaja neid.

Ja sul on 3 last?!

Sa ei tea, et perekaarti saavad tellida kõik Eesti pered, kel min.3 last ja soodustusi saab suures mahus üle Eesti erinevates asutustes?

Kodutoetus on rahaline toetus!

Huvikooli toetuse jaoks peab olema min.4 last ja tuleb lihtsalt vaeva näha ning seda taotleda!

Vau….

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekaart ei ole vist suurperede seas populaarne, sest see maksab.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekaart ei ole vist suurperede seas populaarne, sest see maksab.

Jälle puudust kannatavad tüübid, korjandus vaja teha, vôi avaldus et toetust ikka juurde. Järjekorras vôiks ju kohustada mônd memmekest sente loeb, et maksku kangelasmamma arved ära.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaksin maksma 24 eurot aastas perekaardi eest, et saada soodustusi, mida ma kliendiprogrammide alusel nagunii saan? Selle kaardi asemel on ehituspoes suurema ostu puhul mõistlikum mõne kliendihalduriga suhelda ja tõenäoliselt saate palju suurema soodustuse. Selleks ei pea isegi ettevõtja olema.

Huvikooli toetust ei pruugi iga omavalitsus ja iga huvitegevuse puhul maksta. Pakutud mulle seda pole ja ise pole uurinud, kuna huvikooli tasu on vägagi jõukohane. Minu omavalitsus pole Eesti rikkaimate hulgas ja neid, kes toetust vajaksid, on siin kindlasti palju.

Lasteaialapsi mul pole, aga näiteks Tallinnas saab alates teisest lapsest kohatasuta ja samuti veel 2 juhul, mis ei ole laste arvuga peres seotud. Tartus on kohatasu soodustused samuti alates teisest lapsest.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaksin maksma 24 eurot aastas perekaardi eest, et saada soodustusi, mida ma kliendiprogrammide alusel nagunii saan? Selle kaardi asemel on ehituspoes suurema ostu puhul mõistlikum mõne kliendihalduriga suhelda ja tõenäoliselt saate palju suurema soodustuse. Selleks ei pea isegi ettevõtja olema.

Huvikooli toetust ei pruugi iga omavalitsus ja iga huvitegevuse puhul maksta. Pakutud mulle seda pole ja ise pole uurinud, kuna huvikooli tasu on vägagi jõukohane. Minu omavalitsus pole Eesti rikkaimate hulgas ja neid, kes toetust vajaksid, on siin kindlasti palju.

Missuguse kliendiprogrammi alusel saab muuseumis või bowlingus 30-40% soodustust? Perekaart tasub osta 2 aastaks, siis 36€.

Huvikooli toetust ei taotleta omavalitsustelt.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaksin maksma 24 eurot aastas perekaardi eest, et saada soodustusi, mida ma kliendiprogrammide alusel nagunii saan? Selle kaardi asemel on ehituspoes suurema ostu puhul mõistlikum mõne kliendihalduriga suhelda ja tõenäoliselt saate palju suurema soodustuse. Selleks ei pea isegi ettevõtja olema.

Huvikooli toetust ei pruugi iga omavalitsus ja iga huvitegevuse puhul maksta. Pakutud mulle seda pole ja ise pole uurinud, kuna huvikooli tasu on vägagi jõukohane. Minu omavalitsus pole Eesti rikkaimate hulgas ja neid, kes toetust vajaksid, on siin kindlasti palju

Missuguse kliendiprogrammi alusel saab muuseumis või bowlingus 30-40% soodustust? Perekaart tasub osta 2 aastaks, siis 36€.

Huvikooli toetust ei taotleta omavalitsustelt.

Nii huvitav, et need, kes saavad suurt toetust, lisasoodustusi erinevatelt asutustelt, on nii suured miinustajad ja igati negatiivse hoiakuga. Inimene on saatnud faktid toetuste kohta ja need saavad negatiivset tagasisidet? Mis fakt täpsemalt sellist tunnet tekitab?

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaksin maksma 24 eurot aastas perekaardi eest, et saada soodustusi, mida ma kliendiprogrammide alusel nagunii saan? Selle kaardi asemel on ehituspoes suurema ostu puhul mõistlikum mõne kliendihalduriga suhelda ja tõenäoliselt saate palju suurema soodustuse. Selleks ei pea isegi ettevõtja olema.

Huvikooli toetust ei pruugi iga omavalitsus ja iga huvitegevuse puhul maksta. Pakutud mulle seda pole ja ise pole uurinud, kuna huvikooli tasu on vägagi jõukohane. Minu omavalitsus pole Eesti rikkaimate hulgas ja neid, kes toetust vajaksid, on siin kindlasti palju.

Missuguse kliendiprogrammi alusel saab muuseumis või bowlingus 30-40% soodustust? Perekaart tasub osta 2 aastaks, siis 36€.

Huvikooli toetust ei taotleta omavalitsustelt.

Jah, tõepoolest nt.Mai bowlingus saab perekaardiga 30% soodustust, teatud jõusaalides lausa 50%.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tõepoolest nt.Mai bowlingus saab perekaardiga 30% soodustust, teatud jõusaalides lausa 50%.

Ja jõusaal on muidugi koht, kus käiakse mitme väikse lapsega nädalavahetust veetmas?

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tõepoolest nt.Mai bowlingus saab perekaardiga 30% soodustust, teatud jõusaalides lausa 50%.

Ja jõusaal on muidugi koht, kus käiakse mitme väikse lapsega nädalavahetust veetmas?

Ja kõik soodustusi pakkuvad firmad on ühes linnas? ????‍♀️ Elan Elvas aga sõidan – 25% pakkuva Bowlingu pärast Rapla (lihtsalt näide) ????????‍♀️

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tõepoolest nt.Mai bowlingus saab perekaardiga 30% soodustust, teatud jõusaalides lausa 50%.

Ja jõusaal on muidugi koht, kus käiakse mitme väikse lapsega nädalavahetust veetmas?

Tundub, et suurperede liikmed näevad vaid takistusi. Igaüks võib ise vastavad soodustused spades ja kauplustes üle Eesti üle vaadata.

Kas tõesti käib 3 teismelise ema vaid lastega igas asutuses? Ehk kui juba jõusaali minek, siis ikka 3 lapsega? Ja vaevalt see teismeline seda soodustust soovib?

Tundub, et need, kellele toetusi makstakse, on ikka väga kibestunud inimesed. 910€ on vähe, eluaseme toetust pole vaja, huvikoolide jaoks peab toetuse taotlemisega vaeva nägema, üle Eesti asutustes allahindlused ei sobi. Selle peale öeldi varem kenasti – sigade ette pärleid loopima….

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tõepoolest nt.Mai bowlingus saab perekaardiga 30% soodustust, teatud jõusaalides lausa 50%.

Ja jõusaal on muidugi koht, kus käiakse mitme väikse lapsega nädalavahetust veetmas?

Tundub, et suurperede liikmed näevad vaid takistusi. Igaüks võib ise vastavad soodustused spades ja kauplustes üle Eesti üle vaadata.

Kas tõesti käib 3 teismelise ema vaid lastega igas asutuses? Ehk kui juba jõusaali minek, siis ikka 3 lapsega? Ja vaevalt see teismeline seda soodustust soovib?

Tundub, et need, kellele toetusi makstakse, on ikka väga kibestunud inimesed. 910€ on vähe, eluaseme toetust pole vaja, huvikoolide jaoks peab toetuse taotlemisega vaeva nägema, üle Eesti asutustes allahindlused ei sobi. Selle peale öeldi varem kenasti – sigade ette pärleid loopima….

Kui ma elan maal siis kuidas kurat ma sinu arvates auto puudumisel ja vähese ühistranspordi graafikuga liikuma peaks? Kõik ei ela linnades!

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma elan maal siis kuidas kurat ma sinu arvates auto puudumisel ja vähese ühistranspordi graafikuga liikuma peaks? Kõik ei ela linnades!

No paned paar kuud oma toetuse kõrvale ja saadki auto.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tõepoolest nt.Mai bowlingus saab perekaardiga 30% soodustust, teatud jõusaalides lausa 50%.

Ja jõusaal on muidugi koht, kus käiakse mitme väikse lapsega nädalavahetust veetmas?

Tundub, et suurperede liikmed näevad vaid takistusi. Igaüks võib ise vastavad soodustused spades ja kauplustes üle Eesti üle vaadata.

Kas tõesti käib 3 teismelise ema vaid lastega igas asutuses? Ehk kui juba jõusaali minek, siis ikka 3 lapsega? Ja vaevalt see teismeline seda soodustust soovib?

Tundub, et need, kellele toetusi makstakse, on ikka väga kibestunud inimesed. 910€ on vähe, eluaseme toetust pole vaja, huvikoolide jaoks peab toetuse taotlemisega vaeva nägema, üle Eesti asutustes allahindlused ei sobi. Selle peale öeldi varem kenasti – sigade ette pärleid loopima….

Millest tuleb siin arusaamine, et kõik nn suurpered on kolmelapselised? Et kui lasteaialapsi pole, siis on 3 teismelist? Et see, kes saab suurpere toetust riigilt, ei võiks otsustada mitte taotleda täiendavaid toetusi, et teistele jääks rohkem? Et kõik suurpered saavad ja kasutavad mingeid suuri soodustusi? Ja et seejuures ollakse veel kibestunud?
Siin teemas vastab palju erinevaid inimesi, lisaks mõnedele, kes on vist pidevas valves. Meie, kes me aega-ajalt või koguni vaid korra sõna võtame, ei ole üks ja sama inimene.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tõepoolest nt.Mai bowlingus saab perekaardiga 30% soodustust, teatud jõusaalides lausa 50%.

Ja jõusaal on muidugi koht, kus käiakse mitme väikse lapsega nädalavahetust veetmas?

Tundub, et suurperede liikmed näevad vaid takistusi. Igaüks võib ise vastavad soodustused spades ja kauplustes üle Eesti üle vaadata.

Kas tõesti käib 3 teismelise ema vaid lastega igas asutuses? Ehk kui juba jõusaali minek, siis ikka 3 lapsega? Ja vaevalt see teismeline seda soodustust soovib?

Tundub, et need, kellele toetusi makstakse, on ikka väga kibestunud inimesed. 910€ on vähe, eluaseme toetust pole vaja, huvikoolide jaoks peab toetuse taotlemisega vaeva nägema, üle Eesti asutustes allahindlused ei sobi. Selle peale öeldi varem kenasti – sigade ette pärleid loopima….

Millest tuleb siin arusaamine, et kõik nn suurpered on kolmelapselised? Et kui lasteaialapsi pole, siis on 3 teismelist? Et see, kes saab suurpere toetust riigilt, ei võiks otsustada mitte taotleda täiendavaid toetusi, et teistele jääks rohkem? Et kõik suurpered saavad ja kasutavad mingeid suuri soodustusi? Ja et seejuures ollakse veel kibestunud?

Siin teemas vastab palju erinevaid inimesi, lisaks mõnedele, kes on vist pidevas valves. Meie, kes me aega-ajalt või koguni vaid korra sõna võtame, ei ole üks ja sama inimene.

Need arusaamised tulid teie jutu põhjal, kes te vaid korra sõna võtate. Kolmelapselised on rohkem luubi all, sest eeldame, et suure pere emadel pole nagunii aega siin kaagutada. Ja selle vastu, et kuuelapseline pere saab suurtoetuse, ei ole küll kellelgi midagi halba öelda. Neile peaks oluliselt rohkem andma. Aga kuna neid on piisavalt vähe ja nad on vaiksemad ja vähenõudlikumad, siis lepivadki kolmelapselise toetusega.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaksin maksma 24 eurot aastas perekaardi eest, et saada soodustusi, mida ma kliendiprogrammide alusel nagunii saan? Selle kaardi asemel on ehituspoes suurema ostu puhul mõistlikum mõne kliendihalduriga suhelda ja tõenäoliselt saate palju suurema soodustuse. Selleks ei pea isegi ettevõtja olema.

Huvikooli toetust ei pruugi iga omavalitsus ja iga huvitegevuse puhul maksta. Pakutud mulle seda pole ja ise pole uurinud, kuna huvikooli tasu on vägagi jõukohane. Minu omavalitsus pole Eesti rikkaimate hulgas ja neid, kes toetust vajaksid, on siin kindlasti palju.

Missuguse kliendiprogrammi alusel saab muuseumis või bowlingus 30-40% soodustust? Perekaart tasub osta 2 aastaks, siis 36€.

Huvikooli toetust ei taotleta omavalitsustelt.

Jah, tõepoolest nt.Mai bowlingus saab perekaardiga 30% soodustust, teatud jõusaalides lausa 50%.

Mai bowlingus on kõigile peredele vähemalt kord nädalas -30% perepäev, lisaks pidevalt erinevad sooduspäevad, kus ka -20-30%, pea igal nädalal. Ise lõpetasime Perekaardi ära, kuna kahe aasta jooksul saime soodustust vaid ühes kohas -10%, mitmes kohas kus väidetavalt pidi saama, seda ei aksepteeritud ja paljudes kohtades olid kliendikaardiga saadavad soodustused suuremad. Ei tasunud ära. Kui elaks Tallinnas ja käiks väga palju väljas, ehk siis.

Mis puutub vaestelt viimase leiva ära võtmisse, siis sellistele peredele on meil olemas toimetulekutoetus. Ükskõik kui suur pere on. Ei pea üldse lapsi olema.

+8
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Toimetulekutoetus on ikka hoopis teisest klassist asi, kui see suurtoetus.

2022. aasta 1. juunist on toimetulekupiir üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele 200 eurot kuus. Iga alaealise liikme toimetulekupiir on 240 eurot kuus. Perekonna teise ja iga järgmise täisealise liikme toimetulekupiir on 160 eurot kuus. Toimetulekutoetuse saajal, kelle kõik perekonnaliikmed on alaealised, on õigus saada koos toimetulekutoetusega täiendavat sotsiaaltoetust 15 eurot, mida maksab kohalik omavalitsus riigieelarvelistest vahenditest. 

Kahe alaealise lapsega pere saab toetust alles siis, kui sissetulek on alla 840 euro. Samas kui ühe lapse võrra suurem pere saab sõltumata sissetulekust 910 eurot sisuliselt kingituseks. No ei ole õiglane.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahe alaealise lapsega pere saab toetust alles siis, kui sissetulek on alla 840 euro. Samas kui ühe lapse võrra suurem pere saab sõltumata sissetulekust 910 eurot sisuliselt kingituseks. No ei ole õiglane.

840€-ga toime tulla, ausalt ei kujuta ettegi. Kui on kodu jaoks võetud pangalaen, mis aina kasvab ja autoliising. Kui ei ela linnas ja igapäev vaja kaugemale tööle sõita, mis võtab kütust päris kenasti. Kui sissetulek oleks pere peale 840€, siis oleks pank juba kodugi käest võtnud – mis enam siis selle toimetulekutoetusega peale hakata?

Aga tōesti siis osadele, kelle sissetulek 7000-8000 nagu siit on läbi käinud saavad ilma igasuguse silmapilgutuseta 910€, et panna ala lastefondi vms kõrvale.

Laste võrdne kohtlemine Eestis!

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahe alaealise lapsega pere saab toetust alles siis, kui sissetulek on alla 840 euro. Samas kui ühe lapse võrra suurem pere saab sõltumata sissetulekust 910 eurot sisuliselt kingituseks. No ei ole õiglane.

840€-ga toime tulla, ausalt ei kujuta ettegi. Kui on kodu jaoks võetud pangalaen, mis aina kasvab ja autoliising. Kui ei ela linnas ja igapäev vaja kaugemale tööle sõita, mis võtab kütust päris kenasti. Kui sissetulek oleks pere peale 840€, siis oleks pank juba kodugi käest võtnud – mis enam siis selle toimetulekutoetusega peale hakata?

Aga tōesti siis osadele, kelle sissetulek 7000-8000 nagu siit on läbi käinud saavad ilma igasuguse silmapilgutuseta 910€, et panna ala lastefondi vms kõrvale.

Laste võrdne kohtlemine Eestis!

Normaalsed pered panevad ikka rohkem kui 1000 kuus kõrvale.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toimetulekutoetus on ikka hoopis teisest klassist asi, kui see suurtoetus.

2022. aasta 1. juunist on toimetulekupiir üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele 200 eurot kuus. Iga alaealise liikme toimetulekupiir on 240 eurot kuus. Perekonna teise ja iga järgmise täisealise liikme toimetulekupiir on 160 eurot kuus. Toimetulekutoetuse saajal, kelle kõik perekonnaliikmed on alaealised, on õigus saada koos toimetulekutoetusega täiendavat sotsiaaltoetust 15 eurot, mida maksab kohalik omavalitsus riigieelarvelistest vahenditest.

Kahe alaealise lapsega pere saab toetust alles siis, kui sissetulek on alla 840 euro. Samas kui ühe lapse võrra suurem pere saab sõltumata sissetulekust 910 eurot sisuliselt kingituseks. No ei ole õiglane.

Räägiti ju neist, kel leibagi lauale panna pole, tõesti vaestest peredest. Neile on justnimelt see toimetulekutoetus mõeldud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahe alaealise lapsega pere saab toetust alles siis, kui sissetulek on alla 840 euro. Samas kui ühe lapse võrra suurem pere saab sõltumata sissetulekust 910 eurot sisuliselt kingituseks. No ei ole õiglane.

840€-ga toime tulla, ausalt ei kujuta ettegi. Kui on kodu jaoks võetud pangalaen, mis aina kasvab ja autoliising. Kui ei ela linnas ja igapäev vaja kaugemale tööle sõita, mis võtab kütust päris kenasti. Kui sissetulek oleks pere peale 840€, siis oleks pank juba kodugi käest võtnud – mis enam siis selle toimetulekutoetusega peale hakata?

Aga tōesti siis osadele, kelle sissetulek 7000-8000 nagu siit on läbi käinud saavad ilma igasuguse silmapilgutuseta 910€, et panna ala lastefondi vms kõrvale.

Laste võrdne kohtlemine Eestis!

Toimetulekutoetuse puhul on väike nüanss juures: Toimetulekutoetuse arvestamisel võetakse (eluruumi sotsiaalselt põhjendatud normi ning kehtestatud piirmäärade ulatuses) arvesse järgmised jooksval kuul tasumisele kuuluvad eluasemekulud

Kui keegi üksik inimene teenib miinimumpalka või natuke peale ja elab soojustamata elektriküttega Tallinna kesklinna üürikorteris, siis ta tõenäoliselt seda toimetulekutoetust ka saab, kui taotleb.  Aga miinimumpalgaga üksikema kuskil külakeses, kes elab oma majas ja kel on 2 last (+160 eurot lapsetoetusi) seda ei saa. Ei saa ka siis, kui tal pole üldse lapsi või on kasvõi 6 last. Toimetulekutoetuse taotlemisel arvestatakse sissetulekuna ka peretoetusi.

Autoliising ja eluasemelaen on inimese oma valik (riigi silmis). Vaesem rahvas tegelikult ei liisi autosid, vaid sõidavad vanade autodega.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toimetulekutoetus on ikka hoopis teisest klassist asi, kui see suurtoetus.

2022. aasta 1. juunist on toimetulekupiir üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele 200 eurot kuus. Iga alaealise liikme toimetulekupiir on 240 eurot kuus. Perekonna teise ja iga järgmise täisealise liikme toimetulekupiir on 160 eurot kuus. Toimetulekutoetuse saajal, kelle kõik perekonnaliikmed on alaealised, on õigus saada koos toimetulekutoetusega täiendavat sotsiaaltoetust 15 eurot, mida maksab kohalik omavalitsus riigieelarvelistest vahenditest.

Kahe alaealise lapsega pere saab toetust alles siis, kui sissetulek on alla 840 euro. Samas kui ühe lapse võrra suurem pere saab sõltumata sissetulekust 910 eurot sisuliselt kingituseks. No ei ole õiglane.

  1. Räägiti ju neist, kel leibagi lauale panna pole, tõesti vaestest peredest. Neile on justnimelt see toimetulekutoetus mõeldud.

Vaene aga normaalne, mitte nagu sina.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahe alaealise lapsega pere saab toetust alles siis, kui sissetulek on alla 840 euro. Samas kui ühe lapse võrra suurem pere saab sõltumata sissetulekust 910 eurot sisuliselt kingituseks. No ei ole õiglane.

840€-ga toime tulla, ausalt ei kujuta ettegi. Kui on kodu jaoks võetud pangalaen, mis aina kasvab ja autoliising. Kui ei ela linnas ja igapäev vaja kaugemale tööle sõita, mis võtab kütust päris kenasti. Kui sissetulek oleks pere peale 840€, siis oleks pank juba kodugi käest võtnud – mis enam siis selle toimetulekutoetusega peale hakata?

Aga tōesti siis osadele, kelle sissetulek 7000-8000 nagu siit on läbi käinud saavad ilma igasuguse silmapilgutuseta 910€, et panna ala lastefondi vms kõrvale.

Laste võrdne kohtlemine Eestis!

Toimetulekutoetuse puhul on väike nüanss juures: Toimetulekutoetuse arvestamisel võetakse (eluruumi sotsiaalselt põhjendatud normi ning kehtestatud piirmäärade ulatuses) arvesse järgmised jooksval kuul tasumisele kuuluvad eluasemekulud

Kui keegi üksik inimene teenib miinimumpalka või natuke peale ja elab soojustamata elektriküttega Tallinna kesklinna üürikorteris, siis ta tõenäoliselt seda toimetulekutoetust ka saab, kui taotleb. Aga miinimumpalgaga üksikema kuskil külakeses, kes elab oma majas ja kel on 2 last (+160 eurot lapsetoetusi) seda ei saa. Ei saa ka siis, kui tal pole üldse lapsi või on kasvõi 6 last. Toimetulekutoetuse taotlemisel arvestatakse sissetulekuna ka peretoetusi.

Autoliising ja eluasemelaen on inimese oma valik (riigi silmis). Vaesem rahvas tegelikult ei liisi autosid, vaid sõidavad vanade autodega.

Vaestel oleks just vajadus liisida, pole korraga nii palju raha käes ja sääste ka mitte, et kohe välja osta. Ka vanad autod maksavad või läheb parandused ja kütusele nii palju, et ei jõua vana romu ülal pidada.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eluaseme laen läheb toimetulekutoetuse taotlemisel arvesse!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eluaseme laen läheb toimetulekutoetuse taotlemisel arvesse!

Juba aasta-paar läheb jah. Autoliising tõesti ei lähe.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.perekaart.ee/discounts

https://kredex.ee/et/kodutoetus

https://www.lasterikkad.ee/huvikoolituse-toetus/

https://www.viimsivald.ee/taotlused/suurpere-toetus

Toetused lasteaedades jne jne jne….

Perekaart on tasuline ja tuleb iga, aasta uuendada. Mul oli see aga ma ei kasutanud neid ette võtteid, kes liitunud. Linde ainuke.

Ühes söögikohas ei saanud kasutada, kuna tervet peret kaasas ei olnud. Ja tean, et ka osades teistes on sama nõue.

Enam ei pikenda.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaksin maksma 24 eurot aastas perekaardi eest, et saada soodustusi, mida ma kliendiprogrammide alusel nagunii saan? Selle kaardi asemel on ehituspoes suurema ostu puhul mõistlikum mõne kliendihalduriga suhelda ja tõenäoliselt saate palju suurema soodustuse. Selleks ei pea isegi ettevõtja olema.

Huvikooli toetust ei pruugi iga omavalitsus ja iga huvitegevuse puhul maksta. Pakutud mulle seda pole ja ise pole uurinud, kuna huvikooli tasu on vägagi jõukohane. Minu omavalitsus pole Eesti rikkaimate hulgas ja neid, kes toetust vajaksid, on siin kindlasti palju.

Missuguse kliendiprogrammi alusel saab muuseumis või bowlingus 30-40% soodustust? Perekaart tasub osta 2 aastaks, siis 36€.

Huvikooli toetust ei taotleta omavalitsustelt.

Ei kuluta bowlingule raha ja muuseumitesse saab mõnikord tasuta või muuseumiööl  ühe euro eest.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miinimumpalgaga üksikema kuskil külakeses, kes elab oma majas ja kel on 2 last (+160 eurot lapsetoetusi) seda ei saa. Ei saa ka siis, kui tal pole üldse lapsi või on kasvõi 6 last. Toimetulekutoetuse taotlemisel arvestatakse sissetulekuna ka peretoetusi. Autoliising ja eluasemelaen on inimese oma valik (riigi silmis). Vaesem rahvas tegelikult ei liisi autosid, vaid sõidavad vanade autodega.

Miinimumpalgaga üksikema saab ka (vähemalt)miinimumelatist kahe lapse eest, mis on 2 x 260.33=520.66€

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1,651 kuni 1,680 (kokku 1,794 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Peretoetused, mis neist saab?