Esileht Pereelu ja suhted Peretoetused võrdsemaks!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 153 )

Teema: Peretoetused võrdsemaks!

Postitas:
Kägu

Ei allkirjasta. Iive on probleem ja selle probleemi lahendamiseks peab toetama just suuri peresid. Kellele see tundub hõlptuluna, siis palun, saa ise kolm last. Niuhti tekib võimalus 500 euro eest kuus käia spaas ja reisil.

Hõlptulu joodikutele, narkomaanidele, tõesti on vaja, et sellised hakkavad lapsi juurde tegema?

Sama juttu aeti vanemahüvitise kohta ka (mis on palju ebavõrdsem meede kui peretoetused muide). Et kuskil on need joodikud, kes saavad eimillegi eest miinimumpalga jagu vanemahüvitist, joovad raha maha ja lastekaitse vaatevälja ometi ei satu. VH on umbes 20 aastat juba praegusel kujul no ja ei ole massilist asotsiaalide sigimist toimunud.

Sopajoodikute ja narkarite hulgas muidugi mitte.

Küll aga sigivad põhiharidusega töötud emmed/blogijad ja eluülikoolis õppivad kalevipojad. Haritud ja head palka saavad inimesed ei tee ikkagi endale mingit jalgpallimeeskonda koju.

No meil on päris mitu paljulapselist doktorikraadiga naist siin Eestis. Ei ole see asi nii lootusetu midagi.

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei anna allkirja, isegi raha eest ei anna allkirja. Kuidas peretoetus lapsiknaljadega põhjendatu võrdsemaks midagi muudab? Tõuseb ju ka 1-2 lapse toetus,  kas 1-2 lapselised hakkasid selle heaks rohkem makse maksma? EI hakanud ju. Võrdne on siis kui elatis saav emme paugutaks kohtuuksi ja nõuaks lapse poolõdedele ja poolvendadele rahavõrdsust – aga ei, kus sa sellega.  Aga kui küsida,  kui suur su ökoloogiline jalajälg on, siis aetakse musud rulli ja küsitakse, ähhh misasja.

+7
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean päris mitut peret kes ei tee lapsi või lisalast kuna pole normaalset elukohta-üürihinnad Tallinnas on ebanormaalsed ja miks peaks inimesed üldse neid üürileandjaid teenima, enamik nendest isegi ei maksa riigile makse. Riik peaks rohkem soodustama elukoha soetamist noortele, kredexist ainuüksi on vähe.

Näe natuke vaeva enne laste saamist ja saad oma eluaseme ka. Kõike ei pea ju ometi riik sulle kandikul ette kandma.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui peres kasvab mitu last, on võimalik taaskasutada mitmeid asju, mida vanematele lastele on ostetud (lapsevanker, voodi, riided, mänguasjad jne)

Antud loetelust on kõige taaskasutatavamad mänguasjad. Ülejäänu oleneb oludest. Vankri ja voodi saab järgmisele lapsele jätta, kui nad sünnivad väikeste vahedega. Samas on väikese vahega lastele vaja korraga mitut turvahälli või tooli. Riided sobivad siis, kui lapsed sünnivad samadel aastaaegadel ja kasvavad umbes samas tempos. Muidu on vanema lapse talvekombe nooremale paras keset suve.

NB!  Uut toetuste süsteemi pean ebaõiglaseks ja mõttetuks raha raiskamiseks.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean päris mitut peret kes ei tee lapsi või lisalast kuna pole normaalset elukohta-üürihinnad Tallinnas on ebanormaalsed ja miks peaks inimesed üldse neid üürileandjaid teenima, enamik nendest isegi ei maksa riigile makse. Riik peaks rohkem soodustama elukoha soetamist noortele, kredexist ainuüksi on vähe.

Ei peagi üürileandjaid teenima, normaalne on see, et enne laste saamist on oma kodu olemas.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean päris mitut peret kes ei tee lapsi või lisalast kuna pole normaalset elukohta-üürihinnad Tallinnas on ebanormaalsed ja miks peaks inimesed üldse neid üürileandjaid teenima, enamik nendest isegi ei maksa riigile makse. Riik peaks rohkem soodustama elukoha soetamist noortele, kredexist ainuüksi on vähe.

Ei peagi üürileandjaid teenima, normaalne on see, et enne laste saamist on oma kodu olemas.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean päris mitut peret kes ei tee lapsi või lisalast kuna pole normaalset elukohta-üürihinnad Tallinnas on ebanormaalsed ja miks peaks inimesed üldse neid üürileandjaid teenima, enamik nendest isegi ei maksa riigile makse. Riik peaks rohkem soodustama elukoha soetamist noortele, kredexist ainuüksi on vähe.

Näe natuke vaeva enne laste saamist ja saad oma eluaseme ka. Kõike ei pea ju ometi riik sulle kandikul ette kandma.

Miks mitte, saab ju sotskorteri välja nõuda!

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun allkirjastage petitsioon perehüvitiste seaduse ja perekonnaseaduse muutmise seaduse probleemide lahendamiseks ja ebavõrdsuse kaotamiseks selles eelnõus enne selle vastuvõtmist.

Rahvaalgatus – Peretoetused õiglaseks

Näiteks Perekonnaõiguse komisjoni arvamuses

On ilusti ära toodud suur vastuolu:

Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute

keskuse ja Pricewaterhouse Coopers Advisors’i teostatud uuringu „Lapse

vajaduspõhine miinimumelatis“ lõpparuandes on märgitud: „Analüüs kinnitas

varasemaid tulemusi ehk et mida väiksem on leibkond, seda suuremad on kulud

lapse kohta ehk kõige suuremaid kulutusi lapsele tehakse ühe lapse ja ühe

täiskasvanuga leibkonnas, mis on seletatav mastaabisäästuga – kui peres kasvab

mitu last, on võimalik taaskasutada mitmeid asju, mida vanematele lastele on

ostetud (lapsevanker, voodi, riided, mänguasjad jne). Samuti on kulusid, mis ei

kasva oluliselt, kui leibkond suureneb (näiteks eluasemekulud ei pruugi

märgatavalt kasvada, kui pere just uut elupinda soetama ei pea).“

Sellega põhjendati miinimumelatise suuruse vähendamist just eriti mitme lapse puhul.

Millegipärast aga selle seadusemuudatuse põhjendajad väidavad just vastupidist – et rohkemate laste puhul kulud iga lapse kohta suurenevad!

Ma ei ole sellega nõus. Kui suurel perele ja ühe lapsega perel erilist vahet ei ole, siis oleks igas peres palju lapsi, olgu siis omad või kui mitte, siis lapsendataks neid usinalt juurde, kuna vahet ju polegi. See on hull teooria ja demagooogia.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult peaksid 3 või enam lapsega peret, raha juurde saama. Oluline on, et meie rahvas säiliks.

+11
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kavatsegi allkirjastada. Miks peaksid asjad võrdsed olema? Tahad midagi saada, toimeta selle heaks. Tee rohkem tööd, et saada rohkem palka – tundub normaalne mõte, eks? No lase siis käia, kuii kadedus nii suur on, tee aga lapsi juurde!

Imelik on ikka see teiste rahakotis sorimine ja lõputu kadestamine ja kiibitsemine.

Et käin kolmes kohas tööl ja lapsi ei näe? Kasvavad ise?

Pole kunagi ühelegi petitsioonile allkirja andnud, nüüd andsin

Tore, et andsid, sinu soov – sinu tegu. Mina siiski ei anna ja kolme töökoha asemel valisin ühe, mis maksab hästi, kui hästi teha ning saab suures osas ka kodust teha. Võrdsus teistega pole oluline. Ei oota, lusikas püsti, et riik minu lapsi toidaks. Abi muidugi on kena, aga toitme-katma oma lapsed peame nii mina kui KA SINA ise! Ja teiste rahakotti nina susata on ebaintelligentne ja rumal. Tahad rohkem raha – pinguta rohkem. Võta ebameeldiv, aga hästimaksev töö näiteks, kus lastega koosviibitud aeg kaalub üles ebamugavused tööl. Ja neid kohti on saada. Aga sinusugused ei taha neid töid teha. Tahavad, et riik kannaks ja kummardaks ette ja taha, et ise mõnusal mahedal vähetasuval töökohal istuda. Kolmel 🙂

+4
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Loomulikult peaksid 3 või enam lapsega peret, raha juurde saama. Oluline on, et meie rahvas säiliks.

Säiliks haigete laste näol, keda narkomaanid ja joodikud sünnitama hakkavad? Kui tervena sünnivadki siis väärkoheldakse vigaseks.

+9
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Loomulikult peaksid 3 või enam lapsega peret, raha juurde saama. Oluline on, et meie rahvas säiliks.

Säiliks haigete laste näol, keda narkomaanid ja joodikud sünnitama hakkavad? Kui tervena sünnivadki siis väärkoheldakse vigaseks.

Miks peaks narkomaanid ja joodikud järsku sünnitama hakkama? Ei tulnud seda tõusu varem, ei tule ka nüüd.Kas sa tõesti usud, et narkomaanid on nii viljakad või?

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult peaksid 3 või enam lapsega peret, raha juurde saama. Oluline on, et meie rahvas säiliks.

Säiliks haigete laste näol, keda narkomaanid ja joodikud sünnitama hakkavad? Kui tervena sünnivadki siis väärkoheldakse vigaseks.

Miks peaks narkomaanid ja joodikud järsku sünnitama hakkama? Ei tulnud seda tõusu varem, ei tule ka nüüd.Kas sa tõesti usud, et narkomaanid on nii viljakad või?

Olen tööalaselt palju selliste inimestega kohtunud ja oli küll ka varem juba toetuse pärast sünnitajaid. Pole neil viljakusega rohkem probleeme kui tavainimesel, küll aga laste tervis annab soovida.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina siiski ei anna ja kolme töökoha asemel valisin ühe, mis maksab hästi, kui hästi teha ning saab suures osas ka kodust teha.

Võta ebameeldiv, aga hästimaksev töö näiteks, kus lastega koosviibitud aeg kaalub üles ebamugavused tööl. Ja neid kohti on saada.

Kõik tööd pole hästi tasustatud ja kodust tehtavad.   Sinul on see võimalik, aga teised valigu  ebameeldiv töö!? Kas nimetaksid mõne sellise töökoha?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

küll aga laste tervis annab soovida.

Tervis on küll isegi väiksem küsimus kui lapsega tegelema, tema haridusteel toetamine ja kasvatus. Enamus probleemseid lapsi on ju ikka joodikute, narkarite, hariduseta vanemate perekondadest või lihtsalt on peres nii palju lapsi, et neile ei jagu aega ega tähelepanu.

+8
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Säiliks haigete laste näol, keda narkomaanid ja joodikud sünnitama hakkavad? Kui tervena sünnivadki siis väärkoheldakse vigaseks.

Kadedus paneb suurperedest nii rääkima? Mulle meeldivad suurperede lapsed, erandeid muidugi on.

Uus toetuste süsteem võiks muidugi lapsi võrdsemalt kohelda küll, aga vähemalt on paljudel võimalus ka nende kolmelapseliste hulka saada.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas on lugeda põhjendusi stiilis:”olen vastu, sest minu perele toetused ei laiene” ,  “riik kannatab”,  “nüüd saavad spaasse” jne. Onjuu naljakad põhjendused!

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina andsin oma allkirja. Mul on 3 last. Vanim 20, ülikoolis, keskmine 17 gümnaasiumis ja noorim esimeses klassis. Suuremad ei ela kodus, kuna elame maal ja kodust gümnaasiumisse käia kaugel. Teenime mehega Eesti keskmist palka. Ütlen ausalt – väga keeruline on aga saame hakkama. Suuremad töötavad mõlemad kooli kõrvalt. Selle suurperede eelnõuga seoses tunnen nagu riik oleks mulle näkku sülitanud, igasugune motivatsioon kadus. Meie peame kõvasti pingutama, et hakkama saada aga täpselt samasugune pere aasta noorema vanima lapsega saab riigi poolt heldelt toetatud. Tunnen, et meie pere pole selle riigi jaoks keegi. Esimest korda elus tunnen, et meie tulevik ei saa olema sellises riigis.

+8
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina andsin oma allkirja. Mul on 3 last. Vanim 20, ülikoolis, keskmine 17 gümnaasiumis ja noorim esimeses klassis. Suuremad ei ela kodus, kuna elame maal ja kodust gümnaasiumisse käia kaugel. Teenime mehega Eesti keskmist palka. Ütlen ausalt – väga keeruline on aga saame hakkama. Suuremad töötavad mõlemad kooli kõrvalt. Selle suurperede eelnõuga seoses tunnen nagu riik oleks mulle näkku sülitanud, igasugune motivatsioon kadus. Meie peame kõvasti pingutama, et hakkama saada aga täpselt samasugune pere aasta noorema vanima lapsega saab riigi poolt heldelt toetatud. Tunnen, et meie pere pole selle riigi jaoks keegi. Esimest korda elus tunnen, et meie tulevik ei saa olema sellises riigis.

Aga palun, võta kohver ja hakka astuma.  Lastele tasuta põhikool, gümnaasiumiõpe, tasuta hambaravi, tasuta arstiabi, tasuta, tasuta… ja ta jultunud julgeb veel öelda, et tema pihta sülitati. Hakkake kohe minema,  Imedamaa ootab teid, musid ka kaasa! Ossa kus ma ei või seedida tänamatuid. Ise hakkab vanaemaks saama ja magab vanaisaga ühes voodis, aga tema lapsed ja see lasteraha…. kasvage suureks, ausalt!

+16
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina andsin oma allkirja. Mul on 3 last. Vanim 20, ülikoolis, keskmine 17 gümnaasiumis ja noorim esimeses klassis. Suuremad ei ela kodus, kuna elame maal ja kodust gümnaasiumisse käia kaugel. Teenime mehega Eesti keskmist palka. Ütlen ausalt – väga keeruline on aga saame hakkama. Suuremad töötavad mõlemad kooli kõrvalt. Selle suurperede eelnõuga seoses tunnen nagu riik oleks mulle näkku sülitanud, igasugune motivatsioon kadus. Meie peame kõvasti pingutama, et hakkama saada aga täpselt samasugune pere aasta noorema vanima lapsega saab riigi poolt heldelt toetatud. Tunnen, et meie pere pole selle riigi jaoks keegi. Esimest korda elus tunnen, et meie tulevik ei saa olema sellises riigis.

Äkki motiveeriks seadus neljanda lapse saamist? Siis ju seadus täidaks oma eesmärki.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina andsin oma allkirja. Mul on 3 last. Vanim 20, ülikoolis, keskmine 17 gümnaasiumis ja noorim esimeses klassis. Suuremad ei ela kodus, kuna elame maal ja kodust gümnaasiumisse käia kaugel. Teenime mehega Eesti keskmist palka. Ütlen ausalt – väga keeruline on aga saame hakkama. Suuremad töötavad mõlemad kooli kõrvalt. Selle suurperede eelnõuga seoses tunnen nagu riik oleks mulle näkku sülitanud, igasugune motivatsioon kadus. Meie peame kõvasti pingutama, et hakkama saada aga täpselt samasugune pere aasta noorema vanima lapsega saab riigi poolt heldelt toetatud. Tunnen, et meie pere pole selle riigi jaoks keegi. Esimest korda elus tunnen, et meie tulevik ei saa olema sellises riigis.

Aga palun, võta kohver ja hakka astuma. Lastele tasuta põhikool, gümnaasiumiõpe, tasuta hambaravi, tasuta arstiabi, tasuta, tasuta… ja ta jultunud julgeb veel öelda, et tema pihta sülitati. Hakkake kohe minema, Imedamaa ootab teid, musid ka kaasa! Ossa kus ma ei või seedida tänamatuid. Ise hakkab vanaemaks saama ja magab vanaisaga ühes voodis, aga tema lapsed ja see lasteraha…. kasvage suureks, ausalt!

20-aastase hambaravi eest maksame täie rauaga. Pole lapsi raha pärast teinud ja ei hakka ka. Pooldan toetust kuni 19, mitte kauem. Tehku “tulumaksuküüruga” midagi, oleks rohkem abi. Tunnen jah et see seadus on ülinõme.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20-aastase hambaravi eest maksame täie rauaga. Pole lapsi raha pärast teinud ja ei hakka ka. Pooldan toetust kuni 19, mitte kauem. Tehku “tulumaksuküüruga” midagi, oleks rohkem abi. Tunnen jah et see seadus on ülinõme.

Aga see seadus ei olegi enam sinu jaoks, vana inimene oled ju.  Nüüd on aeg lahti lasta, see seadus on sinu lastelaste jaoks, tulevik, saad aru. Mis 20 aastase hammastega juhtus, et hambaravi eest täie rauaga peab maksma? Kui laps väike oli, oli hammaste puhastamine sinu hoolitseda. Nüüd kui suurena hambad katki, no siis maksku ise. Miks noorel inimesel hambahari käes ei püsi?

+7
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

20-aastase hambaravi eest maksame täie rauaga. Pole lapsi raha pärast teinud ja ei hakka ka. Pooldan toetust kuni 19, mitte kauem. Tehku “tulumaksuküüruga” midagi, oleks rohkem abi. Tunnen jah et see seadus on ülinõme.

Aga see seadus ei olegi enam sinu jaoks, vana inimene oled ju. Nüüd on aeg lahti lasta, see seadus on sinu lastelaste jaoks, tulevik, saad aru. Mis 20 aastase hammastega juhtus, et hambaravi eest täie rauaga peab maksma? Kui laps väike oli, oli hammaste puhastamine sinu hoolitseda. Nüüd kui suurena hambad katki, no siis maksku ise. Miks noorel inimesel hambahari käes ei püsi?

Eestlased on ikka õelad ????

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlased on ikka õelad

On jah õelad, ei taha, et nende oma lastel ka paremini läheks.  mudivad ja mässavad oma allkirjadega. Kui vanim laps on 20, siis oleme me ise juba piisvalt vanad, taipamaks, et meie jaoks see rong on läinud.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 3 lapse ema, kes pole suuri rahasid kuskilt kunagi ootand ja palunud. Olen alati laste kõrvalt tööl käinud ja laste isa samuti.

Kui olen lapse saamisele mõelnud, siis selletõttu, et ma seda last väga tahtnud olen. Absoluutselt pole kunagi mõelnud, et ohoo raha jälle saame juurde või.

Väga inetu on kõiki ühe puuga lüüa ja arvata nii, et kui on 3 või enam last, siis järelikult teeb raha pärast. Pole isegi nii mõelnud, et kui nüüd raha ainult juurde keegi paneks, siis teeks küll 3 lapse ka.

Aga siiski on kurb see teadmine, et võibolla kuskil on mõni selline ema/isa ka.

Ootan miinuseid

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis järelikult teeb raha pärast

Miks sa teiste arvamusi üldse oma nahapinna lähedale lased? Kas sa tunned, et pead kellegile seletama oma laste olemasolu.  Siis kui lapsi raha pärast tehakse võime me vastu väita, et inimesed teevad ilma kodoomita juhuseksi selleks, et hiv-i nakatuda. Muidu terve mõistusega nii ei käitu ju, tahavad ikka aidsi saada.  Kõikidel hiv-positiivsetel on võimalus saada eluaegset tasuta ravi. Kui palju maksab 1 hiv -nakatunud aastalõikes ühis rahakotil?  Kas 7 last kuskil. Ossaissand, kus on kandossid ja inimeste mõistus.

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina siiski ei anna ja kolme töökoha asemel valisin ühe, mis maksab hästi, kui hästi teha ning saab suures osas ka kodust teha.

Võta ebameeldiv, aga hästimaksev töö näiteks, kus lastega koosviibitud aeg kaalub üles ebamugavused tööl. Ja neid kohti on saada.

Kõik tööd pole hästi tasustatud ja kodust tehtavad. Sinul on see võimalik, aga teised valigu ebameeldiv töö!? Kas nimetaksid mõne sellise töökoha?

Jah, palun. Üks enamikule ebameeldiv, aga hästimakstav töökoht, mida saab sageli kodust teha, on müügiinimese amet. Muidugi tuleb valida ettevõtet ja toodet/teenust. Meie firma müügimeestel on kaks kohustuslikku kontoripäev kuus ja seda juba enne koroonat. Müük on firmalt firmale, sest teisel pool võtab toru inimene, kelle töö on seda osta. Teine asi, kas ta just parajasti tahab või tahab hoopis konkurendi toodet proovida, aga ei pea tülitama eraisikuid. Palka saavad müügikad kätte ca 3500-3900 euro suuruses summas. Muidugi esimene pool aastat või aasta on väiksem tasu, siis saavad kätte veidi alla 2000 ja raske on ka.
Minu meelest käivad kaks tükki seda tööd tegemas kuskilt Otepää kandist. Kaks korda kuus Tallinna sõita pole ju küsimus. Üks elab aga kindlasti Saaremaal.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlased on ikka õelad

On jah õelad, ei taha, et nende oma lastel ka paremini läheks. mudivad ja mässavad oma allkirjadega. Kui vanim laps on 20, siis oleme me ise juba piisvalt vanad, taipamaks, et meie jaoks see rong on läinud.

Kui suurpere toetus oleks kuni 19, siis oleksin sinuga nõus aga kuna hetkel tahetakse maksta kuni 24 ja kahte ühesugust peret koheldakse riigi poolt täiesti erinevalt, siis see ei ole minu jaoks ok. Tahan, et minu poolt makstud makse kastutataks riigi poolt õiglaselt ja sellele juhib ka see allkirjade kogumise algatus tähelepanu. Keegi ei taha kelleltki midagi ära võtta aga selline seadus lõhestab ühiskonda rohkem kui asi väärt on.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks enamikule ebameeldiv, aga hästimakstav töökoht, mida saab sageli kodust teha, on müügiinimese amet. Muidugi tuleb valida ettevõtet ja toodet/teenust. Meie firma müügimeestel on kaks kohustuslikku kontoripäev kuus ja seda juba enne koroonat. Müük on firmalt firmale, sest teisel pool võtab toru inimene, kelle töö on seda osta. Teine asi, kas ta just parajasti tahab või tahab hoopis konkurendi toodet proovida, aga ei pea tülitama eraisikuid. Palka saavad müügikad kätte ca 3500-3900 euro suuruses summas. Muidugi esimene pool aastat või aasta on väiksem tasu, siis saavad kätte veidi alla 2000 ja raske on ka.

Kas sa tõesti usud, et selliseid töökohti on piisavalt palju, ei jagub kõigile madalapalgalistele, kel soov elujärge parandada?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks enamikule ebameeldiv, aga hästimakstav töökoht, mida saab sageli kodust teha, on müügiinimese amet. Muidugi tuleb valida ettevõtet ja toodet/teenust. Meie firma müügimeestel on kaks kohustuslikku kontoripäev kuus ja seda juba enne koroonat. Müük on firmalt firmale, sest teisel pool võtab toru inimene, kelle töö on seda osta. Teine asi, kas ta just parajasti tahab või tahab hoopis konkurendi toodet proovida, aga ei pea tülitama eraisikuid. Palka saavad müügikad kätte ca 3500-3900 euro suuruses summas. Muidugi esimene pool aastat või aasta on väiksem tasu, siis saavad kätte veidi alla 2000 ja raske on ka.

Kas sa tõesti usud, et selliseid töökohti on piisavalt palju, ei jagub kõigile madalapalgalistele, kel soov elujärge parandada?

Mine vaata. CV-portaalides on müügiesindajatele sadu ja sadu tööpakkumisi. Pärast sortimist jääks järele tugev 80-100, pakun. Toodet ei peagi tundma, see õpetataks eigal pool selgeks.

Meie enda ettevõtegi otsis kahte, kandideerisid ainult kirjaoskamatud (aga meil tuleb palju ka kirjutada), viisakusetud (hilinesid intervjuule, mõni tuli lõhnadega, mõnel käis vägisõna lauses üle ühe, mõni pani jalad lauale, mõni küsis esimest palka ette, mõni küsis, kuidas ta välja näeb, mõni tuli koos abikaasaga jne) ning need, kes tahtsid kohe müügidirektoriks saada. Mingi 6-7 tuli katseajal pärast 5-nädalast koolitust ja superviseerimist lahti lasta, sest mõni ei teinud kolm nädalat ühtki kõnet ja kohtumistele minekust kuuldes hakkasid nutma. Lõpuks leidsime kaks, kes umbes aastaga vedasid end läbi halli kivi ja nüüd torkavad raha kodust laste kõrvalt paremaltel kuudel taskusse nii palju, kui teised muudes osakondades ei saa kolme peale kokku ka. Halvematel kuudel umbses 1,5 korda rohkem. Müügiinimeseks ei taha peaaegu keegi saada. Aga kes on selle halli masenduse perioodi ca pool aastat üle elanud ja muidu pole loll, lausa õitseb – rahalises mõttes siis. Ja kuna öösiti kellelegi müüa midagi ei ole, on ühtud ja nädlavahetused, pühad alati vabad, mis tootmises, turunduses, projektiosakonnas üldse mitte nii ei ole.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 153 )


Esileht Pereelu ja suhted Peretoetused võrdsemaks!