Esileht Pereelu ja suhted Peretülide ajal üldistamine:(

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Peretülide ajal üldistamine:(

Postitas:

Saame kaasaga muidu normaalselt läbi ja sageli ei tülitse, aga kui mingi kanakitkumine toimub, siis viib mees jutu silmapilkselt teemast kõrvale ning hakkab üldistama, mistõttu probleem jääb lahendamata:(

Nt oli meil suvest saadik ootamas üks ühine töö, millest mees pidi oma osa ära tegema ja mina siis jätkama (nt lastetoa mööbel- mees pidi selle kokku klopsima, mina pidin üle värvima ning lakkima ja pildid peale paigutama. Ootasin, aga kui asi seisis, meenutasin talle seda. Seepeale hakkas mees karjuma sedasi: \”Ah sina muudkui aga süüdistad siin kogu aeg teisi! Küll on süüdi mees, küll lapsed, küll koerad ja kass, ainult sina ise oled superingel, kes mitte iialgi ei eksi! Terve sinu maja on mind maadligi rõhunud, sinu suguvõsa on täpselt samasugune nagu sa isegi- külm ja kalk ja muserdav, te kõik olete ühesugused, vajutate inimese maadligi ja litsute pöidlaga laiaks nagu lutika! Sa ei kuula mind iialgi ega hooli minust sittagi, ainult kisad oma juttu kogu aja, mine arvuti taha ja vedele seal nagu ikka, ega sa teiste inimestega kokku nagunii ei sobi!\” Jne-jne.

Olen sellisest rünnakust pahviks löödud ja ehmunud. Mina tegin juttu lastemööblist, mis pool aastat nurgas kokkupanemist ootas, et saaksin seda värvima-lakkima asuda, tõesti esimest korda. MItte ei vingunud pool aastat lakkamatult. Minu konkreetne jutt aga viidi silmapilk teemast välja, mängu toodi küll maja, kus elame, küll mu suguselts, minu iseloom, arvuti ja jumal teab mis kõik veel. Kuidas küll sellisest vastikust üldistamise-kombest lahti saada?:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 10:09; 19.02 10:23; 19.02 10:51; 19.02 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa tõesti arvad, et antud juhul on probleemiks üldistamine? Mees sõimab ja ropendab lihtsalt lambist ning jätab kodutööd tegemata, aga sina mõtled ikka kuldse kuu selga ja pead probleemiks üldistamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mehel on häbi, piinlik, süümekad ja sellepärast ründab, et sinul ka kehv olla oleks ja tema ikka veel midagi tegema ei peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ei saagi… mehel on ilmselt midagi suuremat tükk aega hinge kriipinud, et niimoodi välja prahvatas. Mu mees ka selline, et vahepeal on tükk aega kõik korras ja siis võib mingi väikese märkuse või meeldetuletuse peale terve poole aasta asjad mulle näkku paisata. Ta kahjuks selline inimene, kes hoiab palju asju enda teada ja mina jälle plärtsun kõik kohe välja, kui miskit häirib. Oota, kuni mees maha rahuneb ja proovi rahulikult rääkida, mis teda tegelikult nii endast välja ajas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sa oled mehe enesehinnangut riivanud selle küsimusega. Ilmselt sunnid teda tasuta tööd tegema sulle kuuluvas kinnisvaras. Seda ta ju tasuta tegema ei peagi. [/tsitaat]Et mis mõttes nagu? Kas ma peaksin oma abikaasale meie ühistele lastele mõeldud riidekapi kokku panemise eest palka maksma või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 10:09; 19.02 10:23; 19.02 10:51; 19.02 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei vaidle ammu mehega, kuna mehel jookseb juhe kokku ja ei kuula enam mind , vaid kogu ajutegevus on suunatud enda õigustamisele. Mehel on ajuga sellised asjad,et ta ei suuda teha kahte 2 asja korraga – mõelda minu väidetele ning neile arumenteeritult vastata – ta suudab ainult vastata. Mõttetu tegevus, sama hästi võiks õue vastu tuult sülitama minna.
lõpetan need situatsioonid eos ning tulen teema juurde teise nurga alt, kui on õige aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ma pidasin rohkem silmas seda kohta: \”Terve sinu maja on mind maadligi rõhunud, sinu suguvõsa on täpselt samasugune nagu sa isegi- külm ja kalk ja muserdav, te kõik olete ühesugused, vajutate inimese maadligi ja litsute pöidlaga laiaks nagu lutika!\”
Mees elab ilmselt sinule kuuluvas majas ja peab sisuliselt tasuta tööd tegema. Kellele see ikka meeldiks? [/tsitaat] Maja muide ei kuulu ka mulle, vaid mu emale. Mehel on kogu aeg olnud vaba valik osta meile oma kodu, keegi ei keela ju. See on ka tema otsus, omaette elamise ostmise asemel kulutada raha nt reisimise vm peale.

Teiseks. Paljud naised elavad samuti oma mehele või tolle vanemale kuuluvas majas. Kas nad peaksid seal majas oma lastele söögitegemise eest mehelt palka küsima?

Kolmandaks. Jutt oli konkreetselt laste riidekapi kokkupanekust. Kui mehele ei sobi elada naise ema majas ja ta tahab midagi muuta, kas pole see siis hoopis teine probleem, mis vajab omaette arutamist? Praegu aga on meie laste riided Säsätukast toodud pappkastides, sest riidekappi ju pole…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 10:09; 19.02 10:23; 19.02 10:51; 19.02 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Maja muide ei kuulu ka mulle, vaid mu emale. Mehel on kogu aeg olnud vaba valik osta meile oma kodu, keegi ei keela ju. See on ka tema otsus, omaette elamise ostmise asemel kulutada raha nt reisimise vm peale.

Teiseks. Paljud naised elavad samuti oma mehele või tolle vanemale kuuluvas majas. Kas nad peaksid seal majas oma lastele söögitegemise eest mehelt palka küsima?

Kolmandaks. Jutt oli konkreetselt laste riidekapi kokkupanekust. Kui mehele ei sobi elada naise ema majas ja ta tahab midagi muuta, kas pole see siis hoopis teine probleem, mis vajab omaette arutamist? Praegu aga on meie laste riided Säsätukast toodud pappkastides, sest riidekappi ju pole…[/tsitaat]

ära pane sellist idikat tähele nagu see kägu siin.
Ta lihtsalt ära keeranud siin istumisest ja oma sita elu sees elamisest.
Mees käitus väga valesti ja kuna paistab, et temaga hetkel rääkida pole mõtet, siis oleksin vait ja ootaksin, millal persest mehel aru pähe tagasi tuleb ja sinult andeks palub!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kadunud alkohoolikust abikaasa hakkas minu ja mu suguvõsa kalla võtma enne oma joomatuuri. Ju oli tal vaja tühjast tüli, et saada nö põhjust joomiseks. Algul hakkasin oma sugulasi kaitsma, siis aga ütlesin, et sul on õigus, nad ongi sellised, ma tänasest ei suhtle enam nendega. Mees jäi vait. Hiljem ütlesin, et võta aga pudel välja, ei ole vaja mind sellesse segada. Lahku me läksime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

🙂 \”Vedelegi\” vaikides netis…Järgmine kord, kui mees küsib, mis toimetad seal, siis vasta külma näoga, et otsid töömeest, kes abistaks Sind mööbli kokku panemisel! Ja maini ära, et seda ilma sõimuta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe käitumist muidugi ei õigusta, aga siin ilmselt tegemist \”vimmaga, mis kogunend salaja\” ja mis nüüd korraga välja prahvatati.

Enamikule meestele ei tundu ämma majas elamine meelakkumisena. Ja kui mees tunnetab, et naine ka sellest aru ei saa, siis tunnebki end üksijäetuna.

Kas mehel oleks ikka rahaliselt võimalik ja suur vabadus teile oma kodu osta?
Kui mitte, siis võiks abikaasale ikka moraalseks toeks olla. Ma ei mõtle seda konkreetset kapisituatsiooni. Selle õnnetu kapi kallal saagimine on ainult jäämäe tipp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käole 12.13: Nojah, eks ma pean siis ise kuskilt pangalaenu võtma, meie perele uue elamispinna otsima, seal remondi tegema ning seejärel enda, mehe ja lapse sinna elama tarima:) Sest mees meie 15 abieluaasta jooksul seda miskipärast teinud pole:P Kuigi sai talle kohe alguses ära öeldud, et kui tunneb ja tahab ja meie pere finantsid võimaldavad, siis mina olen kahe käega äraminekul hakkamas, öelgu ainult, ja hakkame võimalusi klapitama!

Aga seni on tõesti väheke nõme, et kui mul näiteks ühel hommikul pannkoogid välja ei tule, siis ütleb mees kohe et mu suguselts ja maja on jama. Samas äraminekust ta ka juttu pole teinud ja minu algatatud vestlused sel teemal jäävad raha ja ajaressursside taha. Egas midagi, hakkan vist pangaga asju ajama, ehkki ei tea kas mu tööpalgaga ikka sihukest suuremat laenu antakse. Ja kas mees uues kodus äkitselt kuldsete kätega meistrimeheks muutub, teda lapsepõlvest saadik tundes miskipärast veidi kahtlen selles…

Aga jah, selline jututeema laialiajamine ja üldistamine ning igasugu muude antud hetkel kõrvaliste asjade mängutoomine ei meeldi mulle teps mitte, nii on ju võimatu midagi arutada või ära lahendada:S Äkki ongi nii, nagu siin juba öeldi, et meestel pole lihtsalt oskust korraga mitme asja peale mõelda;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 10:09; 19.02 10:23; 19.02 10:51; 19.02 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sa oled mehe enesehinnangut riivanud selle küsimusega. Ilmselt sunnid teda tasuta tööd tegema sulle kuuluvas kinnisvaras. Seda ta ju tasuta tegema ei peagi. [/tsitaat]

Aiaiai, troll selline!

Tunnen, tunnen juba su stiili. Ma varsti hakkan sulle plusse laduma järjepidevuse ja hea huumorisoone eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et hoopis sina ise ei taha \”üldistest\” probleemidest rääkida, vaid poed kapi taha peitu. Kui minu abikaasa niisuguseid tundeid väljendaks, nagu sinu mees, siis ma küll m6tleks, mida oma suhtlemisstiili juures muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Käole 12.13: Nojah, eks ma pean siis ise kuskilt pangalaenu võtma, meie perele uue elamispinna otsima, seal remondi tegema ning seejärel enda, mehe ja lapse sinna elama tarima:) Sest mees meie 15 abieluaasta jooksul seda miskipärast teinud pole:P Kuigi sai talle kohe alguses ära öeldud, et kui tunneb ja tahab ja meie pere finantsid võimaldavad, siis mina olen kahe käega äraminekul hakkamas, öelgu ainult, ja hakkame võimalusi klapitama!

Aga seni on tõesti väheke nõme, et kui mul näiteks ühel hommikul pannkoogid välja ei tule, siis ütleb mees kohe et mu suguselts ja maja on jama. Samas äraminekust ta ka juttu pole teinud ja minu algatatud vestlused sel teemal jäävad raha ja ajaressursside taha. Egas midagi, hakkan vist pangaga asju ajama, ehkki ei tea kas mu tööpalgaga ikka sihukest suuremat laenu antakse. Ja kas mees uues kodus äkitselt kuldsete kätega meistrimeheks muutub, teda lapsepõlvest saadik tundes miskipärast veidi kahtlen selles…

Aga jah, selline jututeema laialiajamine ja üldistamine ning igasugu muude antud hetkel kõrvaliste asjade mängutoomine ei meeldi mulle teps mitte, nii on ju võimatu midagi arutada või ära lahendada:S Äkki ongi nii, nagu siin juba öeldi, et meestel pole lihtsalt oskust korraga mitme asja peale mõelda;)[/tsitaat]
Mehel peavad olema kas kuldsed käed võik üks selline oskus, millega ta suudab piisavalt raha teenida, et maksta teistele meistrimeestele. Ma hakkaks uut meest otsima. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted Peretülide ajal üldistamine:(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.