Esileht Pereelu ja suhted Perevägivalla eest põgeniemine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Perevägivalla eest põgeniemine

Postitas:

Hei,
minu jutt on nii pikk, et ei jõua seda siia kirja panna. Mul on väga vähe aega, kuniks mees saab arestimajast välja, ja selle aja jooksul andis politsei mulle aega sõna otseses mõttes kodust põgeneda koos lapsega. Aga mul ei ole raha, mul ei ole mitte kedagi, kelle juurde pöörduda, sest mees ei ole lubanud mul suhte olles mitte kellegagi suhelda. Ta võttis ära mu auto võtmed, väidetavalt viskas ära.. Ma ei saa panna oma vajalikke asju autosse ja lihtsalt siit minema sõita, et kõik see jama uuesti korduma ei hakkaks.. Ta ise ei saa aru muidugi, et laps kannatab selle all kõige rohke.. Ma ei jõua siia kirja panna mida millal miks jne, aga mul on vaja abi, kas keegi teab kedagi kellel on kuskil korter, kuhu vaja üürilisi, kuid ilma suurema sissemakseta,, või on kuskil keegi, kes saab aidata mind rahaliselt et kõik see ise korraldada…
Tunnen ennast juba nii lootusetult.
ps. naistevarjupaigas pole kohti, valla sots. korterid kinni kõik ja uute leidmiseks läheb aega…
help

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 12:10; 26.10 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi pereliikmeid polenagu ema/isa/õed-vennad/vanavanemad?
Kui on aga ei suhtle, sest mees keelas, siis pere on pere ja nad on valmis sind iga kell aitama! Helistad, räägid loo ära, pakid asjad kokku ja autoga minema.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on sul vanemad, õde, vend, kelle poole pöörduda ja kes saaksid olla sulle tugiisikuks?
on sul telefon alles, helistada saaksid?
kas sul töökoht on, et võimaliku üüripinna eest tasuda, kus sa üldse asud?
naistevarjupaika pead koha saama, kasvõi kõrval vallas. nõua see välja!
sotsiaaltöötaja käest uuri transpordi kohta, neil on seal vallanimekirjas autosid, saavad neid nüüd sihtotstarbeliselt kasutada.
ole tubli, hoian sulle pöialt, et kõik laabuks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta võttis ära mu auto võtmed, väidetavalt viskas ära..

Kasuta mehe autot, ega tal kinni istudes seda vaja ei ole.
Ja meest ei maksa karta, kui veel midagi võimlema hakkab, siis pannakse pikemaks ajaks ära.
P.S. Üldiselt autodel on miinimum 2 võtit, osadel ka 3 ja enam.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.10 12:31; 25.10 07:38; 25.10 10:42; 26.10 09:55; 26.10 10:06; 26.10 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi siin loos ei klapi. Kuhu see politsei siis käskis sul väikse lapse ja ilma rahata põgeneda?

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 12:43; 24.10 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olemas on turvakodu, mis avatud 24/7 ja varjupaigad, tugikeskused. Neis kohtades on ALATI kohti, selleks need mõeldud ongi. Mis jutt see on, et pole kohti?! Olen ise samas olukorras olnud ning mulle tuli politsei lausa appi mind koos lapsega viima varjupaika kuni mees 48h jooksul vangi saadeti. Mees läkski otse vanglasse peale 48 h kinnipidamist, käisin uurija juures ära selle aja sees. Elasin varjupaigas 8 kuud. Need numbrid on avalikult netis olemas ning kui helistad, juhatatakse sind abini, see pole avalik info sest mõeldud vaid hädalistele. Abita ei jäeta kedagi, kes abi tahavad.

Kui kohal käis juba politsei ja mees viidi kainenema, võtad oma lapse ning 7 kõige vajalikumat asja, piltlikult öeldes, ning lähed kasvõi liinibussiga abipakutavasse kohta. Kui satud kasvõi võõras linnas hätta siis tänavale sa ei jää.

Sinna sa ei saa ju jääda, see pole turvaline.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.10 14:40; 24.10 14:52; 26.10 09:42; 26.10 09:50; 26.10 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi siin loos ei klapi. Kuhu see politsei siis käskis sul väikse lapse ja ilma rahata põgeneda?

Isssand sa näed ega mürista. Politsei ei ole sul mingi organ, kes paneb inimesed kodudest lahkuma. Miks sa pilkad nii tõsises teemas? Politsei saadab lastekaitse ametniku kohapeale, kes teeb emale ETTEPANEKU tulla teenusele varjupaika, turvakottu. Kui ema seda vastu ei taha võtta siis ega ametnik teda seljas ei vea. Ilmselt on laps nii väike, et koos peavad minema ja emale anti mõtlemisaega.

Üldse ära targuta kui sa teemaga kokku pole oma elus puutunud. Neid mehi on, kel joobes peaga katus sõitma hakkab.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.10 14:40; 24.10 14:52; 26.10 09:42; 26.10 09:50; 26.10 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista teised eesti naiste varjupaigad läbi:
http://www.naisteliin.ee/index.php?id=167
vaata, kuhu on kohta ja mis piirkond rohkem sobiks. Lapsega bussi peale ja minema.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 15:29; 24.10 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

heh, pikk jutt taandus lühikesele kokkuvõttele, mida ta ei saa.
kui ei saa, siis ei saa.. teema lõpetatud (liba)

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitaks, kas teemaalgataja saab ette võetud selle helistamise ja endale ja lapsele koha otsimise kuskil. Selline päris teise “kanti” minek või taoline sattumine, võib olla uus algus ju. Keegi ei tunne ja ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 15:29; 24.10 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge on igatahes see, et perekooli pole mõtet pöörduda inimesel, kes on hädas ja ei suuda hetkel teha kõige ratsionaalsemaid ja mõistlikumaid valikuid ega oma probleemi ilma ühegi loogikaveata esitada.
Õnneks oli siin ka asjalik soovitus, kuidas varjupaika pöörduda, aga enamik tormab siiski õhinal loogikavigu otsima ja “liba!” karjuma. Kurb. Aga ehk mõtlete siiski järele – parem kümme korda libale tõsimeeli vastata kui üks kord omadega täiesti põhjas olija üle ilkuda.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun pöördu sotsiaalkindlustusameti ohvriabi töötajate poole. Ei ole voimalik, et varjupaigas ei ole kohti

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 18:58; 26.10 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades, kui vähe meil on vastavat teenust üle Eesti kättesaadav, tundub mulle täiesti usutav, et kuskil väikevalla väikeasulas on vähese perekondliku tugivõrgustikuga on inimene, kes ei saa kohalikule omavalitsusele täies mahus toetuda, sest väikesed kohad on väikesed. Mul on väga kahju, et ma tõesti ei tea, kelle poole teemaalgataja võiks pöörduda. Kui meil on sellise olukorra jaoks üleriilised telefoninumbrid, kuhu helistades saab paremat infot kui perekoolist, oleks hea küll, kui teadjamad seda jagaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saam aru, et mu tekst oli väga segane ja pole jõudnud kõike kirja panna, aga ma ei saa aru, miks osad siin arvavad et ma postitasin siia liba teema. Nagu miks ma peaks midagi sellist välja mõtlema kui päriselt olen sellises olukorras.
Mehe autot ma võtta ei saa, sest tal ei ole autot. Ja arestimajas on ta sellepärast, et jäi purjus peaga sõitmisega vahele.
Oma auto teist ega kolmandat võtit mul ei ole, sest autot ostes oli vaid 1 võti ja pole selle peale tulnud , et teha lisavõti vms.
Ja varjupaigast tõesti öeldi, et kohad on täis. Kuigi seal 10le inimesel kohti..Ja uurija ütles et mulle oleks parem, kui lahkun siit koos oma askadega enne kui mees tagasi tuleb, sest nii on ainus võimalus sellest jamast pääseda, sest muidu see kõik jääb korduma. Vaatamata sellele et praegune üürikodu on minu nimel. Ka naisteliini telefonile helistades öeldi, et peaksin uue korteri vms koha otsima ja mitte mehele ütlema elukohta, isegi kui hakkan temaga normaalselt läbi saama, sest viimaste aastate jooksul on olnud näha, et mismi ei muutu..
Ja ema mul tõesti on, kui ta elab kaugel..
Igatahes aitäh nõuannete eest,ja kes arvab, et luuletan siin libateemat kokku, siis arvaku, sest te ei saa näha ja tunda seda mis minu ümber tegelikult toimub 🙁

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja varjupaigast tõesti öeldi, et kohad on täis. Kuigi seal 10le inimesel kohti.

Misasja? Mida see tähendab? Ja ma läheks ükskõik kui kaugele ema juurde, kui alternatiiv oleks mehelt peksa saada. Tundub veider, et lihtsalt öeldaksegi naisteliinis, et sorry turvakodud on täis, otsi korter (ühe päevaga!).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus kandis sa oled, kas Tallinnas või kaugemal? Kui Tallinnas, siis varjupaiku on rohkem kui üks. Sind on nii vähese info põhjal raske aidata. Võibolla anonüümne meil, et saaks otse suhelda, äkki oskab keegi aidata mõne lahenduse leida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 21:00; 24.10 21:37; 25.10 10:16; 25.10 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärnus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärnu varjupaikadega mul kogemus puudub. Google abil leidsin sellise – http://www.shalom.ee/index/?page_id=10 – nendega suhtlesid? Kui neil kohe kohta pole sinu jaoks, kas nad midagi välja pakkuda ei suuda?

Kas sa ise käid tööl pärnus, on laps koolis pärnus? Kui ei, siis on ikka ema juurde variant minna, kasvõi teise eesti otsa bussiga. Kauaks su mees arestimajja jääb? Homseni ikka? Kui varjupaik ei aita, siis homme laps kaasa ja linnavalitsuse sotsiaalosakonda ja seleta olukord ära. Nad peavad mingi variandi leidma ometi.

Minu kogemus on Tallinnaga, kus ma abivajaja kõigepealt sotsiaalosakonda viisin ja sealt meid vajupaika juhatati. Pärnus võiks ka äkki sotsiaalosakonna kaudu asi hargnema hakata.

Auto on ebaoluline, sinu ja lapse elud on olulised. Paki kõige olulisem kaasa, mida vähegi kanda suudad ja unusa see auto.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 21:00; 24.10 21:37; 25.10 10:16; 25.10 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti ei saa aru, kuidas väikse lapsega ema abita jäetakse. Kui sina korterit üürid, siis ei ole mehel sinna korterisse üldse asja. Mina ei leia, et oma kodust peaksid põgenema, mees peab lahkuma. Lase korteri ukselukk ära vahetada. Iga kord kui mees ukse taha ilmub, helistad politseisse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 12:43; 24.10 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei,

minu jutt on nii pikk, et ei jõua seda siia kirja panna. Mul on väga vähe aega, kuniks mees saab arestimajast välja, ja selle aja jooksul andis politsei mulle aega sõna otseses mõttes kodust põgeneda koos lapsega. Aga mul ei ole raha, mul ei ole mitte kedagi, kelle juurde pöörduda, sest mees ei ole lubanud mul suhte olles mitte kellegagi suhelda. Ta võttis ära mu auto võtmed, väidetavalt viskas ära.. Ma ei saa panna oma vajalikke asju autosse ja lihtsalt siit minema sõita, et kõik see jama uuesti korduma ei hakkaks.. Ta ise ei saa aru muidugi, et laps kannatab selle all kõige rohke.. Ma ei jõua siia kirja panna mida millal miks jne, aga mul on vaja abi, kas keegi teab kedagi kellel on kuskil korter, kuhu vaja üürilisi, kuid ilma suurema sissemakseta,, või on kuskil keegi, kes saab aidata mind rahaliselt et kõik see ise korraldada…

Tunnen ennast juba nii lootusetult.

ps. naistevarjupaigas pole kohti, valla sots. korterid kinni kõik ja uute leidmiseks läheb aega…

help

Naiste varjupaika ja kiiresti. Mida siin veel korterit otsida, kui olukord hull, tuleb KOHE lahkuda. Naiste varjupaigas on nõustamine ka. Ja kiiresti anna oma olukorrast kohaliku omavalitsusesse ka teada, neil on ka vahendid. Vähemalt annavad nõu mida edasi teha. Ajutiselt võid isegi hostelli minna.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajutiselt võid isegi hostelli minna.

Ja maksta nii hosteli (on see sõna), kui üürikorteri eest, kus mees rõõmsalt ja tasuta edasi elab…?
Auto võib samuti mehele kinkida? Kuigi mees väidetavalt võtmed ära viskas ja siis purjus peaga sõitmisel vahele jäi. (joobes peaga vahele jäädes ei paku politsei auto võtme äraviskamiseks võimalust, sest auto on vaja tee pealt minema viia)
Head soovitused ikka. Et saaks kuidagi turvakodusse minema ja kõik ise laheneb.
Ei lahene.

Pigem on vaja sellest mehest lahti saada. Kas ta on vägivaldne ja võimeline tapma? (nagu see jootme vms kohast jobu). Niipalju võiks oma meest ikka tunda.
Ja edasi on tõesti juba kodus lukk vahetada ja igal laamendamisel kõne politseisse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.10 12:31; 25.10 07:38; 25.10 10:42; 26.10 09:55; 26.10 10:06; 26.10 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teemaalgataja sai abi? Naiste turvakodud, naiste kriisiabi need asutused peavad vastu võtma Sind,lapsega veel eriti.
Kui tõesti olukord nii hull, et ei suuda keegi Hetkel väljaspoolt Sind aidata, siis kui raha natukenegi on, mine hostelisse paariks päevaks, saad asju sealt edasi ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saanud abi.. Valla lastekaitsespetsialist ütles et tuleb nädala aja pärast vaatama, milline olukord kodus on.. aga mis kasu sellest nädala pärast on?
Ja minu autoga ta ei jäänud politseile vahele, vaid sõbra autoga ja siis põgenes. Minu auto võtmed väidetavalt viskas kuskile, kuid olen kõikvõimalikud kohad läbi vaatand. Politsei teda koos võtmetega kaasa ei võtnud. Ma rohkem arvan et ta meelega peitis need ära, et ma kuskile minna ei saaks ja et ta ise sõita saaks vms..
Ja tõesti nii palju raha mul jah ei ole, et kuskile hostelisse või hotelli paariks päevaks minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis lähed mõne muu OV turvakodusse. Auto selle jaoks küll hädavajalik pole – lähed ühstranspordiga võtad paar kotti kaasa. Helista kriisitelefonil ja palu abi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 09:43; 25.10 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun väga vabandust, kui ma eksin, aga ka mulle tundub, et selles loos kas asjad ei klapi või naine ise ei taha väljapääsu leida. Või on mõnes omavalitsuses Eestis asjad tõesti nii pees, et sellised olukorras ema lapsega kohest vältimatut abi ei saa? Igatahes tundub palju keerulisem ja ajakulukam otsida mingit korterit (ja veel võõraste inimeste kaudu) või rahalist abi võõrastelt inimestelt – kindel, et tegemist ei ole pettusega? Kui mina sellise jutuga inimest aitaks, siis ainult niipidi, et aitaks ise üle helistada ja uurida, kas kuhugi lapsega saab neid viia ja siis vajadusel aidata transpordiga. Aga ka selliseks abiks peaks olema palju täpsem info! Kus asutakse, palju on aega ja millistesse kohtadesse täpselt ise juba helistatud on. Ja ikkagi ei usu, et helistad varjupaika, öeldakse, et meil kohti pole ja edasi ei anta mingit nõu või abi, kuhu siis pöörduda..

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun väga vabandust, kui ma eksin, aga ka mulle tundub, et selles loos kas asjad ei klapi või naine ise ei taha väljapääsu leida. Või on mõnes omavalitsuses Eestis asjad tõesti nii pees, et sellised olukorras ema lapsega kohest vältimatut abi ei saa? Igatahes tundub palju keerulisem ja ajakulukam otsida mingit korterit (ja veel võõraste inimeste kaudu) või rahalist abi võõrastelt inimestelt – kindel, et tegemist ei ole pettusega? Kui mina sellise jutuga inimest aitaks, siis ainult niipidi, et aitaks ise üle helistada ja uurida, kas kuhugi lapsega saab neid viia ja siis vajadusel aidata transpordiga. Aga ka selliseks abiks peaks olema palju täpsem info! Kus asutakse, palju on aega ja millistesse kohtadesse täpselt ise juba helistatud on. Ja ikkagi ei usu, et helistad varjupaika, öeldakse, et meil kohti pole ja edasi ei anta mingit nõu või abi, kuhu siis pöörduda..

Sa pole ilmselt tõsises hädas oleva ja sellest deprssioouni langenud inimesega kokku puutunud. Mina olen. Muidu asjalik ja tore inimene, aga kui ta enda jaoks lootusetusse olukorda sattus, siis ta aju ei töötanud enam lahenduste leidmise suunal. Ta ei suutnud. Aitaski see, kui ma võtsin ta käekõrvale ja erinevaid ametiasutusi läbi käisime. Aitasin tal rääkida, kui ta ise ei suutnud, ei lasknud meid lihtslt niisama ära saata, et mingu ja oodaku nädal.
Kahjuks ma ei saa minna Pärnusse sama tegema selle käoga.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 21:00; 24.10 21:37; 25.10 10:16; 25.10 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen siin selliseid võimalusi:
1) KOHE helistad lukuabisse ja lased korteri luku ära vahetada; kui mees arestimajast lahti saab, siis ta siss eei pääse ja kui laamendama hakkab, kutsud politsei.
2) Lähedki ema juurde Eesti teise otsa. Kindlasti võta kaasa kõik dokumendid (enda id kaart või pass, mis sul on, juhiload, lapse paberid jne) ja nii palju raha kui kodust leiad. Pangaklaardid ka, vaheta igaks juhuks pangakaardi PIN kood. Ega teil peres nii tehtud pole, et mõlemad mehega saate kasutada samu kontosid? Kontod peaks lahku lööma.
3) Võtad om alapse ja kimpsud-kompsud, lähed varjupaika kohale, istud nende juurde tooil peale maha ja ütled, et sina enne paigast ei liigu, kui sulle on abi antud, s.t kas leitud mingi turvaline koht või aidatud otsida turvalist kohta (neil ju info olemas, kuhu helistada, kust otsida). Las siis tõstavad su füüsiliselt lapsega koos tänavale, kui nad tõesti aidata ei taha!
4) Äkki on võimalik pöörduda mingi kiriku poole? Kogudustes ehk osatakse aidata? On ju kristlikke ühinguid, kes heategevusega tegelevad.
5) Ma ei tea, millist tööd sa teed, aga äkki on tööandjal võimalik sulle mingit ajutist peavarju pakkuda? Vahel on asutustel olemas mingid külalistetoad vms. Valehäbi jäta koju, see sind ei aita. KÕIK peavadki teadma milline olukord sul on kodus, siis nad on ka valmis aitama. Kui varjad ja keegi midagi ei tea, siis nad ei suudagi mõista.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

) KOHE helistad lukuabisse ja lased korteri luku ära vahetada; kui mees arestimajast lahti saab, siis ta siss eei pääse ja kui laamendama hakkab, kutsud politsei.

Siin peaks isegi pisut lootma, et ta HAKKAKS laamendama, sellega annaks uuesti põhjuse politsei kutsuda.
Kui tal pisut nutti jätkub, siis ta võib ju samuti lukuabi kutsuda ja lasta selle uue luku rahulikult ja ilma vägivallata lahti teha. (Tallinnas 9€ + vist väljakutse).
Lihtsalt, et “ta on siin juba pikemat aega elanud” ja seda kinnitavad ka naabrid.

Kui ta aga selle 9€ pigem viinapoodi viib, siis tal ei vea. Kõigepealt saab pipragaasi ja siis veelkord aresti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.10 12:31; 25.10 07:38; 25.10 10:42; 26.10 09:55; 26.10 10:06; 26.10 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, mis siis sellest, et ema kaugel elab?
võtad oma lapse ja hädavajalikud asjad ning lähed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 21:02; 26.10 09:09; 26.10 10:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Perevägivalla eest põgeniemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.