Esileht Pereelu ja suhted Perevägivalla eest põgeniemine

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Perevägivalla eest põgeniemine

Postitas:

ma ei saa aru, mis siis sellest, et ema kaugel elab?

võtad oma lapse ja hädavajalikud asjad ning lähed.

No ta pole maininud lapse vanust. Koolilast ei saa päevapealt koolist ära võtta. Samuti pole ta maininud, kas ise tööl käib. Tööd ei saa ka päevapealt jätta.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 21:00; 24.10 21:37; 25.10 10:16; 25.10 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, mis siis sellest, et ema kaugel elab?

võtad oma lapse ja hädavajalikud asjad ning lähed.

No ta pole maininud lapse vanust. Koolilast ei saa päevapealt koolist ära võtta. Samuti pole ta maininud, kas ise tööl käib. Tööd ei saa ka päevapealt jätta.

Kui elu armas, siis ikka saab küll.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 09:43; 25.10 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti autovõtmeid ei saa asendada, kui need on kadunud? Või ei saagi siis autosse enam kunagi sisse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab küll, kuid selleks pead olema auto omanik (või volitatud kasutaja) ja dokumendid ette näitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuule! kUi Sul on valida kas vägivald või kaotatud töökoht ja paar vahele jäänud koolipäeva…mis mõttes ei saa päevapealt ära minna? saab küll! hetkel on koolivaheaeg ja töölt võtad kas või haiguslehe.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 21:02; 26.10 09:09; 26.10 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tean teenuse köögipoolt, ei ole voimalik, et kohti varjupaigas ei ole

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 18:58; 26.10 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain aega juurde, enne kui ta siia tuleb ja niikaua saan otsida uue koha endale.. Jah käin tööl ja koolis ja laps lasteaias, kuid ilma autota ei saa ma nagunii last lasteaeda viia ja tööle minna, sest elame linnast väljas ja busse siit ei lähe 🙁
Auto uksed on lukust lahti, uue võtme tegemine luku järgi läheks maksma umbes 160eur, kuid sellist raha hetkel lihtsalt ei ole kuskilt võtta.
Ja varjupaigast tõesti öeldi, et neil ei ole hetkel kohti, lubasid veel tagasi helistada eile kuid ei ole helistatid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et tegu on selle mehega, kelle naine on viidud varjupaika ja nüüd mees otsib, kus see olla võib. Ainult niipidi saab see lugu olla. Sealt ehk öeldi, et naist pole seal ja kohad täis. Nüüd otsibki viise kuidas teada saada, kus naine on.
Igaüks, kes neist asjadest midagi teab, saab aru, et see teemaalgataja selgelt valetab. Suur paanika, mees viidi politseiga minema, pandi arestikasse, naisel käis Lastekaitse töötaja, kes lubas tulla uuel nädalal tagasi, politsei väidetavalt ütles, et naine võtku üürikorter ühe päevaga ning varjupaigast öeldi, et kohad täis ja sinna tulla ei saa. Nüüd selgub, et meest hoitakse ikka veel arestikas kuniks naine siis ära läheb. Üle 48 tunni ei saa kedagi hoida arestikas ja kaineris ka ei hoita üle 12 h. Kus seda meest siis kinni hoitakse, et ta tulla ei saa? See on ju seadusevastane, ükski lastekaitse töötaja ei tuleks probleemse pere juurde alles nädala pärast tagasi. Laps oleks koos naisega varjupaika organiseeritud ühe päevaga.

See lugu on vasturääkivusi täis. Ilmselgelt see mees ise uurib, kus naine on. Samas võime edastada ka selle loo veebipolitseile ja vaadata, mis tema arvab julieti jutust. Meie teame, et nii ei saa olla nagu teemaalgataja kirjeldab.

Seal peres võib tõesti probleeme olla, aga asjad nii ei käi nagu kirjelduses. Esmane on siiski tagada turvalisus emale ja lapsele.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.10 14:40; 24.10 14:52; 26.10 09:42; 26.10 09:50; 26.10 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tean teenuse köögipoolt, ei ole voimalik, et kohti varjupaigas ei ole

Täpselt!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.10 14:40; 24.10 14:52; 26.10 09:42; 26.10 09:50; 26.10 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See lugu on vasturääkivusi täis. Ilmselgelt see mees ise uurib, kus naine on.

Sinu jutt on veel suurem vasturääkivus.

Miks sa arvad, et siin teemas keegi vastaks, et kuule, Juliet, mis sa jahud, sa oled ju siin minu kõrval, meresuu tänav 12, turvakodus…(kusjuures mees on juliet???)
Või täpsemalt, mismoodi siit mees midagi teada saaks?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.10 12:31; 25.10 07:38; 25.10 10:42; 26.10 09:55; 26.10 10:06; 26.10 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mõnel inimesel on päris hea fantaasia ja kellekski teiseks ma ennast kehastama ei hakka. Ja on võimalik aresti panna rohkem kui 48-ks tunniks. Mitte jah perevägivalla eest vaid millegi muu eest mida ma ka eelnevalt juba mainisin.
Ja jah olen varemgi viibinud naiste varjupaigas v turvakodus ja seal olles ei olnud seal peale minu mitte ledagi ja mindgi paneb imestama, et kohad on täis.
aga nii mulle öeldi ja vastupidist ma väita ei oska, sest ei ole seal praegu kohaleal vaatams ju käinud, mitu inimest seal tegelikult on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jah olen varemgi viibinud naiste varjupaigas v turvakodus

See on küll põnev.
MITU KORDA peaks üks eesti naine peksa saama, et aru saada, et mees on kriminaal?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.10 12:31; 25.10 07:38; 25.10 10:42; 26.10 09:55; 26.10 10:06; 26.10 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See lugu on vasturääkivusi täis. Ilmselgelt see mees ise uurib, kus naine on.

Sinu jutt on veel suurem vasturääkivus.

Miks sa arvad, et siin teemas keegi vastaks, et kuule, Juliet, mis sa jahud, sa oled ju siin minu kõrval, meresuu tänav 12, turvakodus…(kusjuures mees on juliet???)

Või täpsemalt, mismoodi siit mees midagi teada saaks?

See juliet võib olla ükskõik kes ja kirjutada ükskõik mida. Reaalselt ei käi asjad nii nagu tema kirjeldab. On ju vasturääkivusi. Ma ei jõua kõiki vasturääkivusi kirjeldada. Neid on liiga palju. Inimesel on aega istuda heietada perekoolis, aga abi otsimisega hakkama ei saa. Varjupaigast ei vastata iial nii nagu tema ütleb kui naine on hädas. Ilmselt pole tegu siis vägivallaga kui ka nii vastati. Kui mingi tüüp sõidab mingi autoga ja jääb vahele, siis kuidas puutub see naiste varjupaika? Ei puutu ju. Milles seisneb konkreetne vägivald seal kodus? Autoga ringi sõitmine pole seda. Oma esimeses potsituses väitis, et ei oska abi kusagilt otsida. Nüüd kirjutab, et on varem varjupaigas olnud. Aina fantastilisemaks läheb.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.10 14:40; 24.10 14:52; 26.10 09:42; 26.10 09:50; 26.10 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jah olen varemgi viibinud naiste varjupaigas v turvakodus

See on küll põnev.

MITU KORDA peaks üks eesti naine peksa saama, et aru saada, et mees on kriminaal?

Mitu korda peab sellisel teemal arutlema, et iga kana aru saaks- ohver ei ole kunagi süüdi ja peksja tegevuse õigustamine on täiesti haige.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

perevägivald ja lähisuhtevägivald ei väljendu ainult peksa saamises. Psüühiline vägivald on mõnikord tunduvalt hullem!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 12:10; 26.10 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on lilhtsalt nii haige värk, et eestis peab ohver põgenema ja vägivaldur saab korteris edasi elada. Sõnu ei ole….

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jah olen varemgi viibinud naiste varjupaigas v turvakodus

See on küll põnev.

MITU KORDA peaks üks eesti naine peksa saama, et aru saada, et mees on kriminaal?

Mitu korda peab sellisel teemal arutlema, et iga kana aru saaks- ohver ei ole kunagi süüdi ja peksja tegevuse õigustamine on täiesti haige.

Mina küll aru ei saanud, et ta oleks peksjat õigustanud või naist süüdistanud :O Tema jaoks on arusaamatu, miks naine tagasi läheb mehe juurde, kelle käest ta on juba korduvalt peksa saanud.

see kohtade täis olemise jutt on ka minu jaoks kummaline. läheb näiteks ühel ööl poolpaljas naine varjupaiga ukse taha, laps kaenlas, endal nägu katki ja käed verised ning sealt öeldakse, et meil on kohad täis, mine otsi endale ise koht, kus olla saad????????

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 21:02; 26.10 09:09; 26.10 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesel on aega istuda heietada perekoolis, aga abi otsimisega hakkama ei saa. Varjupaigast ei vastata iial nii nagu tema ütleb kui naine on hädas. Ilmselt pole tegu siis vägivallaga kui ka nii vastati. Kui mingi tüüp sõidab mingi autoga ja jääb vahele, siis kuidas puutub see naiste varjupaika? Ei puutu ju. Milles seisneb konkreetne vägivald seal kodus? Autoga ringi sõitmine pole seda. Oma esimeses potsituses väitis, et ei oska abi kusagilt otsida. Nüüd kirjutab, et on varem varjupaigas olnud.

Asun J. advokaadiks. Hagijate vastu.
Tal puudub tegutsemisvõime, ta on nagu halvatud. Ta tahaks pigem kuskil ära olla, koos lapsega. Pinges olles ta ei oska loogiliselt mõelda ega tegutseda. Säästusid, et auto ellu äratada, pole.
Mees on teda korduvalt peksnud. Pärast alati sügavalt kahetsenud; naine ei teadnud, et sellised mehed nii toimivadki.
Kodus konkreetne? – Silm sinine 2x, plekid käsivarrel 4x, üks kord ka ninaverejooks. Soovid konkreetset pilti ka?

Jah, naise suur viga on see, et pärast teist “mehetegu” ei lahkunud.
Pärast esimest on selline so-so. Kaks on kindlam.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.10 12:31; 25.10 07:38; 25.10 10:42; 26.10 09:55; 26.10 10:06; 26.10 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saanud abi.. Valla lastekaitsespetsialist ütles et tuleb nädala aja pärast vaatama, milline olukord kodus on.. aga mis kasu sellest nädala pärast on?

Ja minu autoga ta ei jäänud politseile vahele, vaid sõbra autoga ja siis põgenes. Minu auto võtmed väidetavalt viskas kuskile, kuid olen kõikvõimalikud kohad läbi vaatand. Politsei teda koos võtmetega kaasa ei võtnud. Ma rohkem arvan et ta meelega peitis need ära, et ma kuskile minna ei saaks ja et ta ise sõita saaks vms..

Ja tõesti nii palju raha mul jah ei ole, et kuskile hostelisse või hotelli paariks päevaks minna.

kas autodele pole mitte olemas lukuabi, et kui sa saad tõestada, et on sinu auto, siis nad tulevad kohale ja teevad autoluku lahti? Ja uue võtme saavad ka teha. Ma tean seda küll ainult kuulujutu tasemel.

Kui on üürikorter, kas sa ukselukku kokkuleppel omanikuga ära vahetada ei saa?

Muidugi see kõik maksab, aga oleks vast odavam, kui ummisjalu põgeneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesel on aega istuda heietada perekoolis, aga abi otsimisega hakkama ei saa. Varjupaigast ei vastata iial nii nagu tema ütleb kui naine on hädas. Ilmselt pole tegu siis vägivallaga kui ka nii vastati. Kui mingi tüüp sõidab mingi autoga ja jääb vahele, siis kuidas puutub see naiste varjupaika? Ei puutu ju. Milles seisneb konkreetne vägivald seal kodus? Autoga ringi sõitmine pole seda. Oma esimeses potsituses väitis, et ei oska abi kusagilt otsida. Nüüd kirjutab, et on varem varjupaigas olnud.

Asun J. advokaadiks. Hagijate vastu.

Tal puudub tegutsemisvõime, ta on nagu halvatud. Ta tahaks pigem kuskil ära olla, koos lapsega. Pinges olles ta ei oska loogiliselt mõelda ega tegutseda. Säästusid, et auto ellu äratada, pole.

Mees on teda korduvalt peksnud. Pärast alati sügavalt kahetsenud; naine ei teadnud, et sellised mehed nii toimivadki.

Kodus konkreetne? – Silm sinine 2x, plekid käsivarrel 4x, üks kord ka ninaverejooks. Soovid konkreetset pilti ka?

Jah, naise suur viga on see, et pärast teist “mehetegu” ei lahkunud.

Pärast esimest on selline so-so. Kaks on kindlam.

Sõber advokaat, hagijas on koer. Väga tark & armas jahikoer, muide. Sa vist ikka hagejaid mõtlesid.

. . .

Kus asub Pärnumaal säärane pärakolgas, et yyrikortereid pakutaxe, aga busse ei käi & isegi teel ei sõida kedagi, et võtta kott kõige hädavajalikumaga selga või õlale, laps käe otsa & teise käega meeleheitlikult pöialt viibutada? Niimoodi saax ju kohale turvakodusse, kus varemgi oldud, või sotsiaaltöötaja juurde. Kui tõesti motiveerib surmahirm, mitte lootus, et mehelaadne toode on kaineris yleöö illikukux saanud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on magister sots.töös ja ma ka ei saa midagi aru. See pole päris nii, et politsei õlgu kehitab ja kuskil kohad täis. Kui selline asi mingi maagia läbi juhtub, sõidutakse naine mujale varjupaika. Seda korraldab ka politsei vajadusel.
Kui meile helistab naine, et tal lapsega vaja ruttu vägivaldse mehe eest põgeneda, siis me ei ütle, et nädala aja pärast tuleme mehega rääkima. Mis koduse olukorra ülevaatamine? Ootab akna taga, kuni mees peksma hakkab?
Kahtlemata on meil ebakompetentseid töötajaid omavalitsustes ja lastekaitses(nagu hiljuti meediast näha), aga no nii hull ka ei ole. Ohvriabist, politseist ja varjupaikadest saab abi, rohkem pole vaja seletada, kui et kiirelt vaja põgeneda. Ka lastekaitse teema on see, vägivald ema vastu = vägivald lapse vastu.
Ainuke viis, kuidas asi loogiline on – naine telefonis kokutab mingi pehmendatud loo kokku ja töötajad ei saa aru, et tegu abivajaga. Aga ka see kahtlane.
Kallis naine, helista palun kohti läbi, isver, kasvõi ema või mõni sõbranna korraldagu, kui sa ise ei suuda. Ütle kasvõi sotsiaaltöötajale või lastekaitsele / ohvriabile / politseile, et sa ise ei suuda end selgitada, aga abi ja lahkuda on ruttu vaja.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgataja võiks oma meili panna ja las siis mõni sotsiaaltöö eriala valdav kohalik käib seal “kriisikoldes” ära ja aitab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Perevägivalla eest põgeniemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.