Esileht Kodunurk Pesu pesemine ja selle lõhn

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Pesu pesemine ja selle lõhn

Postitas:

Tere kõigile

Mul on selline isevärki küsimus. Nimelt olen viimasel ajal ostnud kasutatud asju lastele selga ja kui ma need postist ära toon ja paki kodus avan, siis lõhnavad esemed väga tugevalt kas siis pesupulbri vms järele. Kui mina pesen pesu, siis lisan ühele masinatäiele topsiku pesupulbrit või ühe kapsli ja lisaks panen veidi pesuloputusvahendit sahtlisse. Kuivatan kuivatis. Minu pesul on vaevutuntav lõhn, kui neid kokku lappan.
Kuidas teie pesu pesete ja milliseid vahendeid kasutate? Palju doseerite? Vahel nagu tahaksi, et pesul oleks selline värske lõhn, aga mul ei õnnestu üldse. Kas panen liiga vähe erinevaid pesuained? Pesu saab üldiselt puhtaks, et ma ei näe ka väga pointi pesuvahenditega liialdada….

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kõik millise firma pesupulbrit või geeli kasutan, valin võimalikult lõhnatu variandi, pesuloputusvahendit ei kasuta üldse. Kapsleid ei kasuta, sest neid ei saa vähem doseerida.

Koguseliselt panen nii pulbrit kui geeli igapäevaselt pestes u 1/3 soovitatust ja kõik on puhas. Kindlasti panen lisaloputuse. Ja võtan pesu masinast kohe kui masin lõpetab.
Kuivatit pole, kuivatan restil. Kui ilm lubab resti õue v terrassile tõsta on lõhn imehea värske (osoon). Muidu on lõhnatu pesu.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan õkopoe lavendli-lõhnalist pesugeeli ja see annab pesule küll sellise mõnusa lõhna, mis peale õues kuivatamist kaob. Loputusgeeli kasutan kätterättide ja voodipesu pesemisel, aga Neutral oma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 18:25; 18.09 08:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu pesu ei ole päris kindlasti lõhnatu või mingi vaevutuntava lõhnaga. Lihtsalt ise oled sellega harjunud ja ei taju enam. Teised inimesed on kasutanud mingi muu lõhnaga vahendeid ja nende lõhn on sulle võõras, seega tundub vänge.
Mina kasutan ainult lõhnatuid pesuvahendeid ja olen lõhnatu pesuga harjunud. Kui pesuvahendil lõhn on, siis ei ole võimalik seda nii doseerida, et jääks mingi õrn lõhn. Pane või 2 ml, ikka jätab haisu juurde.
Enne kui ma oma mehega koos elama hakkasin, õppis ta ülikoolis välismaal ja elas seal ühikas. Pesu pesi mingi suva asjadega, u nii, et milline kõige suurem pakk parajasti poes soodukaga saada oli. Sõitsin sinna pikemaks külla ja vahepeal pesime siis ühika pesumasinas pesu. Pärast kodus läks vist u 3 korda pesemist vaja, enne kui ninaga enam aru saada polnud, millised riided reisil kaasas käisid.
Kui kokku kolisime, oli see neetud megagigapakk pulbrit ikka veel alles ja ma sujuvalt soovitasin selle ühikale annetada. Mees ei saanud mõmmigi aru, miks ei kõlba. Mitu aastat hiljem juhtus nii, et ostsin kogemata mingi vale pesugeeli. Proovisin korra siiski pesta sellega, mees tuli õiendama, et peame ikka hoolega vaatama, mida osta, terve kodu pidavat haisema ja lapsele ka pole tervislik seda keemiat sisse hingata. Eks ta nina oli vahepeal lõhnatu pesuga ümber harjunud.
Sinu soovitud värske lõhna saaks pesule ilmselt seda õues kuivatades, mitte kuivatis. Pesuloputusvahendi pudelis on ju kunstlikud lõhnaained, see ei saa värske olla.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan pesuks Mayeri Sensitive ja kuivatan õues, kuni võimalik. Ise ei tunne mingit pulbri lõhna ja loodetavasti ka teised mitte. Mu meelest see tõesti ei lõhnagi.
Mu tütar kasutab teistsugust pesuvahendit ja kui ma tema pestud riideid kotist välja võtan, siis mina tunnen, et lõhnavad veidi pesugeeli järele (täitsa meeldivalt), aga ta ise ei tunne üldse. Harjunud.
Nagu ka lõhnaõlidega, mida igal päeval kasutad – teiste jaoks lõhnad palju tugevamalt, oma nina on harjunud ega tunnegi enam.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mayeri sensitive geeli kasutan, pole viimased 10+ aastat ühtegi pesupulbrit või geeli kohanud, mille lõhna võiks meeldivaks lugeda. Paar korda on juhtunud, et minu riided on käinud masinas mingi suvalise pesugeeliga, tunnen seda vastikut haisu veel peale mitmeid pesusid, kusjuures viimane kord nuusutasin pesugeeli pudelit enne kui otsustasin enda asjad ka masinasse lisada ja tundus, et lõhna nagu väga polegi. Need siis sellised sõpradega reisil olemise pesupesemised.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui müüja peseb oma pesu müügiks, siis ta tahab kindel olla, et kõik plekid jne välja tulevad, ta paneb oma Arieli pigem rohkem kui imevähe. Vähemalt ei saa paki saaja ütelda, et pole pestud, kui lõhn on kõrvulukustav 🙂

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 00:44; 19.09 10:55; 20.09 12:37; 20.09 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna kasutangi öko-vahendeid ja vahepeal ka pesupähkleid, hakkas pesumasin haisema. Uurisime-puurisime, aru ei saa, pesin masina 90kraadi ja sidrunihappega läbi – no aita, mees kiskus masina lahti jne. Lõpuks ostsin Arieli-pulbri ja lasin ühe laari pesu Arieliga läbi – igasugune hais kadus (kuigi pesu haises ka). Järelikult need öko-mökod tekitavad soojas-niiskes keskkonnas mingi elu, mille tapmiseks sobib ideaalselt Ariel. Selle nõuande vist saingi perekoolist, kus üks oli samamoodi hädas. Aga ühel korral kuivatasin pesu toas – selline allergiline nohu oli arieli lõhnast, et jube

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 18:25; 18.09 08:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju doseerite?

Igal pesuvahendil, mida näinud olen, on doseerimise soovitus peal. Teen selle järgi.

pesul oleks selline värske lõhn

Selle “lõhna” saab pesu õues värskes õhus kuivatades. Kui tõesti tahaks keemiaga lisada, siis need väiksed pesukuulikesed vm annavad seda juurde (nt Lenor Unstoppables)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ei ole ühte kindlat pesuvahendit, aga ma kasutan baby ja sensitive variante. Mis parasjagu soodukaga on nende seast, siis seda võtan. Topelt loputuse panen ainult siis, kui masinas on korraga rohkem pesu. kasutan ka vedelat calgoni veepehmendajat ja kuivatan pesurestil.

Kui laps oli imikueas, siis oli kodus varuks ka vedel sapiseep (sonett), iga kord seda ei kasutanud, sellel on liiga spetsiifiline mõrkjas lõhn.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 11:39; 19.09 13:10; 20.09 10:44; 20.09 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pesul on vaevutuntav lõhn, kui neid kokku lappan.

Jah, täpselt nii arvavad kõik enda pesu kohta. Minu pesu lõhnab vaevutuntavalt, aga teiste pesu haiseb tugevalt. Fakt on see, et kui kasutada ükskõik, millist lõhnavat pesuainet, loputusvahendist(täiesti arusaamatu asi mu jaoks) rääkimata, siis see pesu haiseb selle vahendi järele. Lõhnatud riided saab ainult lõhnatu ainega pestes ja ideaalis ka õues kuivatades.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 08:50; 20.09 08:57; 20.09 12:38; 20.09 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ilmselt kiiksuga – mulle meeldib pesul pesuvahendi lõhn.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ilmselt on puudulik lõhnatundlikkus. Kasutan erinevaid pesupesemisvahendeid, hetkel on mingi rohelist värvi Frosch. Tunnen küll kerget lõhna (no võib-olla teiste jaoks on see “kõrvulukustav”) ja mulle see meeldib. Aga ebameeldiv lõhn on kaltsukast ostetud asjadel. Aga ka sellest sain ühe pesemisega lahti.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 10:34; 23.09 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju neid Lenoreid ja muid, mille lõhn pidavat püsima nädalaid, ikka võtad lahti ja lillekesed lendlevad 🙂 õudus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 00:44; 19.09 10:55; 20.09 12:37; 20.09 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ilmselt on puudulik lõhnatundlikkus. Kasutan erinevaid pesupesemisvahendeid, hetkel on mingi rohelist värvi Frosch. Tunnen küll kerget lõhna (no võib-olla teiste jaoks on see “kõrvulukustav”) ja mulle see meeldib. Aga ebameeldiv lõhn on kaltsukast ostetud asjadel. Aga ka sellest sain ühe pesemisega lahti.

Jah, lõhnastatud pesuvahendeid kasutades jääb alati mingi lõhn, aga kui kasutada nn normaalseid variante, siis on lõhn siiski kordades tugevam kui siis kui kasutada sensitive või baby variante, mis on ka lõhnastatud, mitte päris null parfüümiga. Sensitive lõhnastatud pesuvahendite puhul jäävad lõhnad palju tagasihoidlikumad kui normaalse vahendiga. Seega ei ole õige see väide, et igal juhul on vänge lõhn. Sensitive kraami seast on kõige vängem lõhn Arielil (ja loputusvahenditest Lenor). Teised on tõesti sellised, kus on pärast loputust kerge lõhn. Frosch näiteks on selline, mis jätab õige doseerimise puhul kerge lõhna. Ma ükskord panin Froschi loputusvahendit kogemata liiga palju, siis oli tugevam lõhn, kuid nn normaalsete pesuainetega ei anna siiski võrrelda, sest pesuvahend ei saa pärast pesemist tugevamalt lõhnata kui siis kui ta alles pudelis on. Ja õrnemad vahendid lõhnavad juba pudelis tagasihoidlikumalt kui normaalse tugevusega pesuvahendid.

Nii et siiski on nii, et osadel on pesu vähem lõhnav, tagasihoidlikuma lõhnaga ja teistel mitte. Sõltub kasutatud pesuvahendist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 11:39; 19.09 13:10; 20.09 10:44; 20.09 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et siiski on nii, et osadel on pesu vähem lõhnav, tagasihoidlikuma lõhnaga ja teistel mitte. Sõltub kasutatud pesuvahendist.

Jah, sellise jutuga ennast petetaksegi. Seda ei tajuta, kuna ollakse harjunud.
Selle peale räägin oma töökaaslasest, kes on ka “ülitundliku ninaga”, paljud lõhnad häirivad teda, ta on ka üks nendest, kes kirtsutab nina parfüümide peale. Ja ometi ei tajunud ta enda teatud riideesemete puhul pesuaine lõhna, ta pidas seda väga õrnaks vastava riidetüki pesemiseks mõeldud aine malbeks lõhnaks. Teistele tundus see lõhn suht pealetükkiva ja ebameeldivana.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 08:50; 20.09 08:57; 20.09 12:38; 20.09 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igakord ahastan samamoodi kui paki kätte saan. Õnneks on need lõhnad ära kulunud.
Ühekorra laenasin sõbrannale lapse riideid ja tagasi sain täiesti kohutavalt haisevad asjad. Pesin 2x enda Seventh Generation pesuvahendiga ja tuulutasin mitu päeva õues ja see hais ei ole siiani ära kadunud ????

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 09:17; 23.09 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesin 2x enda Seventh Generation pesuvahendiga ja tuulutasin mitu päeva õues ja see hais ei ole siiani ära kadunud ????

Siis on vähemalt teada, et see Seventh ei pese, vaid loputab.
Normaalne pesuvahend on ju selline, et kõrvaldab kõik muud ained ja lõhnad riietest. On sel siis mootoriõli, sõnniku või mingi tundmatu pesuvahendi lõhn.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sellise jutuga ennast petetaksegi. Seda ei tajuta, kuna ollakse harjunud.

Sa oled loll või mängid lolli?

Võta kaks pesuvahendi pudelit ja korgi lahti. Nuusuta. Üks, mittesensitive, on väga tugeva lõhnaga, teine, sensitive, on vähema lõhnaga. Täpselt samamoodi jääb ka pesu pärast pesemist. See, mida pesti kangema lõhnaga, jääb tugevamalt lõhnama ja see, mida vähem kangea, jääb vähem lõhnama. See ei võta endale pesus kuidagi mingit eriti vänget lõhna külge.

Keegi pole väitnudki, et kui pesta lõhnastatud pesuvahendiga, siis lõhna üldse ei jää, muidugi jääb. Küll aga jäävad osad lõhnad mahedamad ja teised vängemad, sest see sõltub sellest, missugust ainet sa kasutad.

See, kuidas teised seda tajuvad, on juba iseasi, seda muuta ei saa, aga teiste arvamus on siiski ka väga subjektiivne. Kui aga inimene on pestes kasutanud nõrgema lõhnaga vahendit, siis kohe kindlasti ei saa öelda, et haisupahvakud käivad üle pea ja hirmus kange kraam.

Muuseas, ka täiesti neutraalsetel, lõhnastamata (parfõõmivabadel) ainetel on mingi lõhn ikkagi olemas, täiesti lõhnavaba vahendit ei ole olemas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 11:39; 19.09 13:10; 20.09 10:44; 20.09 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi reklaamitavatel täiesti lõhnatutel pesugeelidel (Neutral, Minirisk, allergikute omad jms, kasutan neid aastaid) on oma lõhn. Muidugi ei anna seda võrrelda Arieli geeliga. Ja õige on, et sensitive ja beebiasjade pesuvahendid on õrnema lõhnaga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 00:44; 19.09 10:55; 20.09 12:37; 20.09 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuseas, ka täiesti neutraalsetel, lõhnastamata (parfõõmivabadel) ainetel on mingi lõhn ikkagi olemas, täiesti lõhnavaba vahendit ei ole olemas.

Jättes kõrvale isiklikud nähvamised, väidan, et lõhnavabad pesuained on just nimelt ilma lõhnata. Pean tunnistama, et ma muidugi ei käigi nuusutamas erinevate lõhnadega geele ja ei ole kursis erinevate tasemetega. Ma isegi ei vaata selliste pudelite poole ja minu pesugeeli olematu lõhn võiks meenutada vanaaegset pesuseepi.
Ma ei suuda välja mõelda mitte ühtegi põhjust, miks peaks pesupesemiseks mõeldud vahend kuidagi lõhnama. Ja see ongi lõputu ja mõttetu vaidlus, kuna pesu lõhnastajad ei taju seda adekvaatselt, kuna on sellega harjunud.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 08:50; 20.09 08:57; 20.09 12:38; 20.09 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väidan, et lõhnavabad pesuained on just nimelt ilma lõhnata.

No ei ole, vastpestud pesumasinat lahti võttes on ikkagi teatud lõhn olemas. Jah, see ei jää riiete külge tuntavalt kuivanuna lehvima, aga lõhn on olemas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 00:44; 19.09 10:55; 20.09 12:37; 20.09 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei ole, vastpestud pesumasinat lahti võttes on ikkagi teatud lõhn olemas. Jah, see ei jää riiete külge tuntavalt kuivanuna lehvima, aga lõhn on olemas.

Minu pesumasinas ei ole peale avamist mingit “teatud lõhna”, tõesti ei ole.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 08:50; 20.09 08:57; 20.09 12:38; 20.09 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jättes kõrvale isiklikud nähvamised, väidan, et lõhnavabad pesuained on just nimelt ilma lõhnata.

No ma ei tea, mis lõhnatundetu nina sul on, aga mina tunnen ka parfüümivabade pesuvahendite puhul siiski selle asja lõhna. Muuseas, ma tunnen ka vee lõhna ja ka vesi võib olla erineva lõhnaga, kraanivesi ja kaevuvesi lõhnab erinevas kohas erinevat moodi. Kohe kindlasti ei ole olemas pesuainet, mis oleks absoluutselt lõhnavaba. Mõnikord need lõhnavabad on vaat et ebameeldivamagi lõhnaga kui need, millele veidike mahedat parfüümi sisse on pandud.

Sellel “vanaaegsel pesuseebil” oli üsna tugev lõhn küljes. Selle tundmiseks ei pidanud sugugi nina vastu seepi suruma, vaid seda sai vabalt ka eemalt tunda.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 11:39; 19.09 13:10; 20.09 10:44; 20.09 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult need öko-mökod tekitavad soojas-niiskes keskkonnas mingi elu, mille tapmiseks sobib ideaalselt Ariel.

Pigem need ökovahendid ei tapa seda elu, mis riietel käib ja see lihtsalt vohab edasi nii riietel kui pesumasinas.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 08:58; 23.09 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul iDos, ise ma ei doseeri midagi. Pesen juba aastaid Arieliga ( mitte eestist ostetud, see on täiesti teistsuguse lõhnaga kui nt. Soomes ) ja loputuseks on kas valge Lenor või kuldne. Mulle meeldib kui riietel on õrn pesuloputusvahendi lõhn. Kuivatan kuivatis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna kasutangi öko-vahendeid ja vahepeal ka pesupähkleid, hakkas pesumasin haisema. Uurisime-puurisime, aru ei saa, pesin masina 90kraadi ja sidrunihappega läbi – no aita, mees kiskus masina lahti jne. Lõpuks ostsin Arieli-pulbri ja lasin ühe laari pesu Arieliga läbi – igasugune hais kadus (kuigi pesu haises ka). Järelikult need öko-mökod tekitavad soojas-niiskes keskkonnas mingi elu, mille tapmiseks sobib ideaalselt Ariel. Selle nõuande vist saingi perekoolist, kus üks oli samamoodi hädas. Aga ühel korral kuivatasin pesu toas – selline allergiline nohu oli arieli lõhnast, et jube

Pane paar tilka eukalüptiõli masinasse, kui pesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevate inimeste erinevad meeled on erineva tundlikkusega. Nägemine, kuulmine, haistmine, maitsmine, kompimine (mis omakorda jaguneb veel mitmeks). Siin teemas on juttu haistmisest ehk lõhnatajust. Kummaline, kuidas nõrga lõhnatajuga inimesed vaidlevad tundlikuma ninaga inimestega, et ei, nende pesu ei lõhna! See on umbes sama, kui teises teemas vaidlevad nõrgema maitsemeelega inimesed, et kuivad punased veinid on kõik ühe hapu maitsega. Järgmises grupis võtavad sõna kehva nägemisega inimesed, kes väidavad, et teatud sinise toonid on ju kõik üks sinine, mis lillakast varjundist sa räägid?! Neljandad aga ei tee nootidel vahet. Mina kuulun sellesse viimasesse gruppi. Küll aga tajun ma värvi- ja maitsenüansse päris hästi. Lõhnadega on so-so, kõige teravama ninaga ma ilmselt pole, aga päris lõhnatajuta vist ka mitte.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 10:34; 23.09 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevate inimeste erinevad meeled on erineva tundlikkusega. Nägemine, kuulmine, haistmine, maitsmine, kompimine (mis omakorda jaguneb veel mitmeks). Siin teemas on juttu haistmisest ehk lõhnatajust. Kummaline, kuidas nõrga lõhnatajuga inimesed vaidlevad tundlikuma ninaga inimestega, et ei, nende pesu ei lõhna!

No pesuvahendeid on ju erineva lõhnatugevusega. Mingi Ariel Mountain Spring haiseb tõesti kohutavalt ja seda haisu ei saa ka mitu korda üle pestes pesust välja. Samas mõnest teisest pesugeelist jääb pesule vaid üsna aimatav õrn lõhn.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 08:58; 23.09 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesin 2x enda Seventh Generation pesuvahendiga ja tuulutasin mitu päeva õues ja see hais ei ole siiani ära kadunud ????

Siis on vähemalt teada, et see Seventh ei pese, vaid loputab.

Normaalne pesuvahend on ju selline, et kõrvaldab kõik muud ained ja lõhnad riietest. On sel siis mootoriõli, sõnniku või mingi tundmatu pesuvahendi lõhn.

Ära muretse pesev väga hästi,kõik plekid siiani maha tulnud. Aga see Persil millega need riided eelnevalt pestud olid,on lihtsalt kohutav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 09:17; 23.09 14:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Kodunurk Pesu pesemine ja selle lõhn