Esileht Ajaviite- ja muud jutud pesumasin koos kuivatiga

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: pesumasin koos kuivatiga

Postitas:
Kägu

Mul ei jätku ruumi mõlemi – nii pesumasina kui kuivati jaoks.
Kel on kogemusi selle 2 in 1 variandiga, palun kommenteerige.

(Seal kodunurga teemade all ei toimu mingit liikumist)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: pesumasin koos kuivatiga

Kui on ainult 1-2 inimese pesus siis on ok. Rohkematele juba täitsa jama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on ja surfasin enne ostu netis, 70% laitis maha. Mulle kui kasutajale, on see nüüd täiesti arusaamatu.
Meil on neljaliikmeline perekond, 9kg pesumasin kuivatiga ja ideaalselt töötab. Lihtne, hästi peseb, kuivatusprogramme saab valida ca 20-ne vahel, pesuprogramme sama palju.
Osta julgelt![/tsitaat]

Aga palju ütle ka, mis konkreetse brändi ja mudeliga on tegu! Kas sellel on ka triikimisfunktsioon? Sest ka mina olen palju negatiivset kuulnud. Õigemini tõeliselt kiitnud on ainult üks inimene, aga tema masin juba nii vana, et seda konkreetset mudelit enam ei tehta, muidu ostaks kohe 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ema ja isa ostsid mõne aasta eest sellise variandi. Tagajärg on see, et kuivatifunktsiooni ei kasuta nad üldse, ja põhjuseks just riiete meeletu kortsutamine. Kui nad esimene kord kuivatit kasutasid, panid teadmatusest mingi keskmise võimsusega programmi – lõpptulemusena olid riided nii kortsus, et neid ei teinud sirgeks enam ei triikraud ega suudetud seda isegi pesumajas / keemilises puhastuses, masinatäis riideid läks lihtsalt prügikasti. Hiljem katsetasid nad kõige leebemate programmidega, siis sai pesu küll hirmsa triikimisega enam-vähem sirgeks, aga võrreldes \”loomulikul teel\” kuivanud riietega oli see ikka nii kortsus, et ema pidas vaeva liialt suureks ja kuivatab pigem nööril-restil edasi.

Samas tean, et need, kellel on eraldi kuivati, on õnnelikud just sirgelt kuivatatava pesu ja triikimisvajaduse kadumise üle.

Ei saagi aru, kuidas neil kahel variandil nii kardinaalselt erinev tagajärg on. Aga ma olen kuulnud ka variantidest, et kuivati saab asetada pesumasina peale – kas niisugune kombinatsioon ei mahuks ka ära?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil on ka juba üle 10 aasta 2 ühes variant ja minu jaoks on see ideaalne variant. Ma kasutan seda siis, kui on eriolukord, kui on asju ruttu kuivaks vaja saada. Samuti on mõnus pesta ja kuivatada sulejopesid, sulepatju jne. Igapäevaselt eelistan aga siiski tavapärast kuivatamist. Ma ei tea, kas see sõltub masinast, aga ma küll ei ütleks, et need riided nüüd väga kortsus oleks peale kuivatamis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul vanemad pesid mahu mõttes täpselt, nagu juhend ette nägi: pesta tohib korraga kuni 7 kg, kuivatada kaks korda vähem. Kardetavasti siis neil ei ole lihtsalt isendiga vedanud, aga nii, nagu ma kirjeldan, see lugu neil paraku on kulgenud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul vanemad pesid mahu mõttes täpselt, nagu juhend ette nägi: pesta tohib korraga kuni 7 kg, kuivatada kaks korda vähem. Kardetavasti siis neil ei ole lihtsalt isendiga vedanud, aga nii, nagu ma kirjeldan, see lugu neil paraku on kulgenud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Electroluxi uus 2in1 masin (8kg pesemine, 6 kg kuivatus) ja olen väga rahul. Kuivatusfunktsiooni valides tuleb võtta veidi leebem variant, siis jäävad õrnalt niiskeks ja riputad restile ning pesu vajub sirgu. >Väga mugav on, peres 2 last ja triigin vaid mehe triiksärke.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mina surfasin netis, siis leidsin palju vastuargumente seetõttu, et nö pesupäeval ei saa kasutada paralleelselt, et üks masin peseb uut laari ja teine sama l ajal kuivatab esimest.
Minu jaoks müstika. Mul ei ole kunagi nii palju pesemist, kuigi ka peres kaks last. Meil on hetkel see 40cm sügav pesumasin, ja mitte kunagi ei saa seegi täis nii palju kui kilodega sinna sisse minema peaks. Käima panen ca üle päeva, vehl ka sagedamini s.t. ma ei kogu pesu suuremasse kogusesse mitte kunagi.
Ilmselt on meil lihtsalt vähem riideid, sest ma küll ei kannata mingit riidehilpu nädal aega oodata. Kui must, siis pesen kohe ära.

Mulle tundub, et ka siit ei leia ma olulisi vastuargumente, miks kuivati masin kehvem peaks olema. See, et kellelgi kortsuliseks jättis, on usutavasti pigem kasutaja viga. Ma ikka uuriks välja, mida ma valesti teen. Kõiki materjale ilmselt ei tohi ka kuivatisse panna.

Minu jaoks on muidugi füüsikaline müstika, kuidas kuivatis pesu saab sirgeks muutuda või jääda? Pesu on seal ju ometi käkras sees.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on olnud Indesit ja Electrolux. Kui neid võrrelda, siis kuivatifunktsioon oli Indesitil palju parem. Kuivatas kiiremini, ühe programmiga nt. algusest lõpuni, kui vaja. Electroluxi 2-in-1 kuivatab palju kehvemini, aga peseb jälle paremini. Kortsu jääb pesu mõlemaga, sellepärast mina eelistan kasutada 400 pööret tsentrifuugi ja kuivatada nööril hästi sirgeks raputatuna. Nii ei pea midagi triikima peale triiksärkide. Mina kasutan kuivatit siiski peamiselt tekkide-patjade pesemiseks-kuivatamiseks.
Kuivati kasutamisel peab jah panema korraga vähe pesu, ja kasutama sünteetika ja poolkuiva programmi, muidu jääb hirmus kortsus. 1200-1400 pööret lõhub ka pesu pikapeale, nii et ega see pidev kuivatamine kasulik ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] See, et kellelgi kortsuliseks jättis, on usutavasti pigem kasutaja viga. Ma ikka uuriks välja, mida ma valesti teen. Kõiki materjale ilmselt ei tohi ka kuivatisse panna. [/tsitaat]Loomulikult võid Sa osta sellise kodumasina, nagu Sa tahad, ja siitki on näha, et paljudel on positiivseid kogemusi. Nende oma märkustega siin lähed Sa aga selgelt liiale. Mu vanemad on mõlemad 55-aastased kõrgharidusega, lugemis- ja arusaamisvõimelised inimesed, kes järgisid kuivatit katsetades kõiki kasutusjuhendi nõudeid, mitte mingid poolearulised, kes teevad midagi rauh-rauh! suvaliselt ja siis imestavad, miks asi ei toimi. Seega soovitan Sul siiski tungivalt ka mudeli valikul teiste inimeste kogemustega arvestada ja osta niisugune masin, millest on teada, et tal pole ülemäärase kortsutamise kalduvust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsin nüüd siis tõenäoliselt rumala küsimuse kuna kogemus 2in1 masina osas puudub. Kas siis sellise masinaga 400 pöördelise tsentrifuugiga kuivatamine(nagu eelpoolkirjutaja teeb) kuivatab pesu rohkem ära kui tavalise pesumasinaga kuivatamine? Meil 1600 pöördelise tsentrifuugiga pesumasin ja see kuivatab pesu niiskeks. Pesu kortsus ei ole, nii et triikima ei pea ja pesu pole masin ka kunagi lõhkunud. Mis selle 2in1 masina eelised siis üldse tavamasinaga võrreldes on kui valida on kas kortsus riiete või ikkagi nööril kuivatamise vahel?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Loomulikult võid Sa osta sellise kodumasina, nagu Sa tahad, ja siitki on näha, et paljudel on positiivseid kogemusi. Nende oma märkustega siin lähed Sa aga selgelt liiale. Mu vanemad on mõlemad 55-aastased kõrgharidusega, lugemis- ja arusaamisvõimelised inimesed, kes järgisid kuivatit katsetades kõiki kasutusjuhendi nõudeid, mitte mingid poolearulised, kes teevad midagi rauh-rauh! suvaliselt ja siis imestavad, miks asi ei toimi. Seega soovitan Sul siiski tungivalt ka mudeli valikul teiste inimeste kogemustega arvestada ja osta niisugune masin, millest on teada, et tal pole ülemäärase kortsutamise kalduvust.[/tsitaat]

no mitte ei suuda tunnistada, et ise ei tunne oma masinat piisavalt?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

2in1 masina eelis on see, et sa ei pea tõstma pesu ühest masinast teise, lisaks oluline on ruumivõit, kolmandaks see, et paned õhtul taimeriga programmi peale ja hommikul kell 7 võtad säästuajal pestud–kuivatatud pesu välja.

Näiteks minu 8 kg masin mahutab ikka tohutus koguses seda pesu, nii et mingit pesupäeva uputust ei teki.
Kuivatusprogrammidega peab katsetama, kui juba kogemus-harjumus olemas, siis on lihtne õige valida.
Kindel on see, et täislinased asjad jäävad käkrasse, neid peaks ikka ka edaspidi triikima.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on ka 2-1 juba aastaid ja olen vaga rahul. Yhtegi konkreetset viga ei saa ette heita. Pesen tavaliselt kiirprogrammiga ja siis keeran kuivati peale, sest nii saab kiiremini. Kui pesu on liiga palju, pikeneb kuivati aeg ja pesu ei jaa niii sirgeks, aga piisvalt, et ei peaks triikima. Kui liiga kaua liiga suurt kogust kuivatada, siis jaab jah nii kortsu, et pole midagi teha. Mul vist juhtus see algusajal paar korda, oppisin oma veast ja enam pole juhtunud. Kui mul oleks rohkem ruumi, valiksin siiski kaks eraldi masinat. Praegu tahaks vahest jarjest mitu masinatait pesta, aga pean ootama, kuni kuivati ka lopetaks. Kahega voidaks palju aega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul on Candy pesumasin-kuivati ja olen väga rahul. töötab hästi, pesu ei jää kortsu, saab valida eri kuivatusprogrammide vahel. isegi kõige kuivem ei jäta kortsu – aga võib-olla meie peres lihtsalt rohkem sellised rõivad, mis väga ei vajagi triikimist.
taimer on see, mis eriti meeldib, paned programmi peale ja valid, mitme tunni pärast tööle hakkab. saab kõik asjad öise odavama elektriga ära pesta-kuivatada, hommikul ainult asjade masinast välja võtmise vaev.

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud pesumasin koos kuivatiga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.